Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848060 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

kecskesadam

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Minden ami világít
« Válasz #2985 Dátum: 2010.08.25 19:10:28 »
Szia!

Köszönöm, láttam a videót, az igen megggyőző volt, :) innentől fogva nem is figyeltem, kié a dicsőség!  :D

Ami a DPL-t illeti, nem tudtam, hogy ennek van külön kategóriája, én azt gondoltam, ezek DRL-ek akarnak lenni, csak nem sikerül nekik  :lol: Amit én szeretnék, az valóban normális teljesítményű, a 21W-os halogénekkel összemérhető fénnyel megy. Ezek a kb 5x kb 1-1,5 W-os led-es megoldások, nem?

...Esetleg tudnál mutatni helyet, hol kereshetnék ilyet? Vagy kulcsszót a guglihoz?  :whistling:

köszönet!  :innocent:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2986 Dátum: 2010.08.25 19:19:59 »
A DRL-t felfogtam, értem, hogy hogyan működik.

A DPL-t még életemben nem hallottam, lövésem sincsen, hogy mi az, annyit tudok, hogy kisebb fényáramú, mint a DRL és két különböző dolog a kettő.  :D

Ha valaki írna egy kisebb bekezdést a DPL-ről, annak örülnék. Különösen a magyar szabályok tükrében.

Ami még érdekelne, hogy hol lehet a DRL-ekre vonatkozóan a pontos magyar jogszabályokat megtalálni? Mik a beépítés kritériumai, ahhoz, hogy szabályos legyen?

A teljesítmény adatot azért nem tartom egyébként jónak, mert tökre más a fényárama egy halogénnek és egy LED-nek 20 W teljesítmény mellett...

Idézet
A DPL tulajdonképpen egy pót, vagy kiegészítő helyzetjelző (Daytime Positions Lamp), ami ugye nem azonos a nappali menetfénnyel. (3-10W vs. 21-30W)
Ezen kívül a DRL szórt fény kell, hogy kibocsásson, a DPL meg szűkebb fénycsóvájú, kis jóindulatal szúrt fényű. Most pontosan nem vágom fejből, hogy a kettő között mennyi fok az eltérés, de valahol le van írva a norma.

Mi az a pót helyzetjelző? Minek van ez? Hogyan kell elképzelni? Eddig olyat láttam, hogy a terepjáró szúrófényében is van egy kis helyzetjelző izzó, de DPL-ről még nem is hallottam. Láttam olyat is, ahol a lámpától különállóan volt egy kis lámpa alul az index búrjával egybeépítve, az is égett a lámpában levő helyzetjelzővel.
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.25 19:27:43 írta B.S. »

kecskesadam

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Minden ami világít
« Válasz #2987 Dátum: 2010.08.25 19:27:31 »

[/quote]
Mar miert ne lenne dimmelheto a ccfl? Sot, ha jol remlik, pont az egyik legnagyobb elonye a (a melegkatodos kisulolampakkal szemben) hogy nem nagyon rovidul az elettartamuk a dimmelestol. Lasd a regebbi LCD monitorokat (LED elotti korszak). De sztem ezekbol a kisulocsovekbol nem fogsz olyat talalni, ami megfelel tompitottnak. Sztem a warm-up-ja ratyi es nem tejesiti az autolampa kovetelmenyeket.  :no:
[/quote]

Kösz, mindig tanul az ember...  :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2988 Dátum: 2010.08.25 19:41:53 »
Ja és hallottam már olyan véleményt, hogy a ccfl technika egy zsákutca, nem lesz jövője, pontosan azért, mert a LED technika ugrásszerűen fejlődik, azé a jövő.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Minden ami világít
« Válasz #2989 Dátum: 2010.08.25 19:44:52 »
Rossz a hatasfoka, rossz a warm-up es van benne nemi nehezfem. A jovo a LED/OLED, mindenhol  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2990 Dátum: 2010.08.25 19:49:09 »
A DRL-t felfogtam, értem, hogy hogyan működik.
A DPL-t még életemben nem hallottam, lövésem sincsen, hogy mi az, annyit tudok, hogy kisebb fényáramú, mint a DRL és két különböző dolog a kettő.  :D
Ha valaki írna egy kisebb bekezdést a DPL-ről, annak örülnék. Különösen a magyar szabályok tükrében.
Ami még érdekelne, hogy hol lehet a DRL-ekre vonatkozóan a pontos magyar jogszabályokat megtalálni? Mik a beépítés kritériumai, ahhoz, hogy szabályos legyen?
A teljesítmény adatot azért nem tartom egyébként jónak, mert tökre más a fényárama egy halogénnek és egy LED-nek 20 W teljesítmény mellett...
Mi az a pót helyzetjelző? Minek van ez? Hogyan kell elképzelni? Eddig olyat láttam, hogy a terepjáró szúrófényében is van egy kis helyzetjelző izzó, de DPL-ről még nem is hallottam. Láttam olyat is, ahol a lámpától különállóan volt egy kis lámpa alul az index búrjával egybeépítve, az is égett a lámpában levő helyzetjelzővel.

Banra, ha jó akkor holnap nyomom, amit tudok, mert most ki vagyok túrva a gépem mellől a lányén nyomom, ezen meg nincsenek rajta az én könyvjelzőim. Egyébként az a bizonyos KÖHÉM rendelet szabályozza, ami a többi műszaki dolgot. A www.hella.de oldalán találsz beépítési sablont, adatokkal, a DRL-t ott Tagfahrlicht néven találod.

Emlékeim szerint a gépkocsit kettő darab helyzetjelzővel lehet szabály szerint felszerelni, ami előre fehér, vagy borostyánságra színt bocsáthat ki és max. 5W teljesítményű lehet. (tegnap tudatosan írtam a max.10W-ot, mert ez a gyártói maximum, nekem is ilyen van bent az SC-ben, ez önállóan is megállja a DRL fénykibocsátását, persze ez önmagában nem elé)

Magyarul, ha DPL-t helyezel el a kocsin a gyárit elvileg ki kell kötni, mert négy ugye nem lehet....  Ez is magyaros, de ez van.  Szóval DRL-t érdemes, DPL-t meg minek is?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2991 Dátum: 2010.08.25 19:53:37 »
OKÉ, köszi!

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Minden ami világít
« Válasz #2992 Dátum: 2010.08.26 20:11:14 »
Rossz a hatasfoka, rossz a warm-up es van benne nemi nehezfem. A jovo a LED/OLED, mindenhol  :yes:
Na meg ugye a CCFL-hez szükséges inverter-elektronika is ott van! :yes:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Minden ami világít
« Válasz #2993 Dátum: 2010.08.26 20:24:09 »
Szia!

Köszönöm, láttam a videót, az igen megggyőző volt, :) innentől fogva nem is figyeltem, kié a dicsőség!  :D

Ami a DPL-t illeti, nem tudtam, hogy ennek van külön kategóriája, én azt gondoltam, ezek DRL-ek akarnak lenni, csak nem sikerül nekik  :lol: Amit én szeretnék, az valóban normális teljesítményű, a 21W-os halogénekkel összemérhető fénnyel megy. Ezek a kb 5x kb 1-1,5 W-os led-es megoldások, nem?

...Esetleg tudnál mutatni helyet, hol kereshetnék ilyet? Vagy kulcsszót a guglihoz?  :whistling:

köszönet!  :innocent:

Ma láttam éppen egy tipikus DPL felhasználást:egy VW-busz vontatott egy nála kicsit szélesebb utánfutón egy rally-autót,és ott az utánfutó menetirányba néző homloklemezének a sarkain volt 1-1 LED-es DPL!
Nagyon ügyes volt a "labanc"autós!Messziről láttam,hogy szélesebb a vontatmánya! :clap:

 Más, a "guglihoz": pl.:"nappali menetjelző E-engedélyes",vagy "TFL  mit E-Prüfzeichen" (németül) stb.
Hajrá,érdemes! :flowers:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Zsotti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Minden ami világít
« Válasz #2994 Dátum: 2010.10.10 22:00:48 »
Helló mindenki !

A segítségeteket szeretném kérni egy problémámban.
Úgy gondoltam itt az idő a homályos, és a törött fényszórók cseréjére.
Neten nézelődve nagynehezen találtam egy (sajnos) nem japán céget aki foglalkozik ilyen típusú fényszóróval. Ebben szeretném segítségeteket, véleményeteket kérni! 
http://www.twlamp.com.tw/products/products_show.php?pid=2003&cid=260#pro
2006-2009 skoda 120l :) , 2009-.... Carina-e 2.0gli

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Minden ami világít
« Válasz #2995 Dátum: 2010.10.10 22:20:52 »
sziasztok, lesz xenon+menekülő üzemmód  :innocent:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2996 Dátum: 2010.10.11 16:26:55 »
sziasztok, lesz xenon+menekülő üzemmód  :innocent:

Te is beállsz a vakítósok táborába? 
Vagy mire véljem a tudatos szabályszegő magatartás ilyentén való kinyilatkoztatását???  :whistling: :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2997 Dátum: 2010.10.11 20:57:44 »
Azért erős ez az ellenséges hozzáállás. Nem minden xenon vakít. A biztonságtechnikai kockázata szerintem magasabb a vakon vezetésnek, mint az, ha a szembejövő szemébe 2 db erősebb foton érkezik...

Tisztára olyan vagy, mint egy rendőr!  :police:   :flowers:  [rohog]

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Minden ami világít
« Válasz #2998 Dátum: 2010.10.12 07:43:51 »
Okosan, lesz megcsinálva, hogy a lehető legjobban lássak vele, és lehető legkevésbé vaktíson :)   :clap:

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Minden ami világít
« Válasz #2999 Dátum: 2010.10.12 10:29:39 »
Azért már ne az legyen az alábbi hsz.-ek vége,hogy csak Xenonnal lehet rendesen látni!Egy korrekten beállított izzós fényszóró-csúcs izzókkal,(pl.Osram  N.B.stb)-legalább annyira jó közlekedésbizt. szempontból,mint egy "taroló" Xenon,vagy 100 W-os szet! :devil:
Figyeljétek meg,hogy hány szembejövő kocsi lámpái állnak össze-vissza!Erre valahogyan kevesen igényesek:van spoiler,matrica,ködlámpa,sötétítés,alufelni,bólogató kutya stb,de a fényszórók az eget "veretik".Na, itt kellene nagyobb szigornak lenni! Indítani kéne-így ősz táján-egy "legyen pontos a fényszóróm" akciót!(lehet,hogy túl naív vagyok?) :wub:

Üdv!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)