Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848940 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2970 Dátum: 2010.08.02 12:05:27 »
Eldöntöttem, hogy utólagosan projectoros lesz a Corollám lámpája. Be fogok faragni egy projectort. Természetesen xenonosat.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/HID-bixenon-headlight-projector-lens-kit-H4-H7-9005-H1-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem4aa33319e6QQitemZ320565615078QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Erről mi a vélemény?

Ugyan így építeném be, mint a képen van, természetesen a bucsu-éndzsölájt nem kötném be.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2971 Dátum: 2010.08.02 19:45:44 »
Eldöntöttem, hogy utólagosan projectoros lesz a Corollám lámpája. Be fogok faragni egy projectort. Természetesen xenonosat.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/HID-bixenon-headlight-projector-lens-kit-H4-H7-9005-H1-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem4aa33319e6QQitemZ320565615078QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Erről mi a vélemény?

Ugyan így építeném be, mint a képen van, természetesen a bucsu-éndzsölájt nem kötném be.
Engedély nélküli átalakításnak minősül(ne), függetlenül attól, hogy az éndzsöl be van-e kötrve, vagy sem. Amonkrét termékről nincsenek infóim, de van magyar kontaktom, aki ilyenekkel foglalkozik egy nagykerben.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2972 Dátum: 2010.08.02 21:54:53 »
Vennék két donor lámpát pluszban, ebbe tenném be a cuccot. A mostani 2 lenne pedig a "műszakis" lámpa. (Nah nem, mintha nehéz lenne átnyomatni így is a kocsit...) Meg hát ez művészet, ha nem sikerül a műremek, akkor is kell közlekedni tovább. Mostanában egyébként egyre jobban kijön belőlem (és a haveromból is) az alkotási vágy, állandóan alakítgatni, szépíteni akarom mindegyik kocsit, illetve szeretnék egyedi hasznos dolgokat is gyártani/tervezni. Nem a különködés izgat, hanem az alkotás öröme, amelyet áthat a sikerélmény, ha jó lett az új eszköz/dizájn/termék.

Nem érdekel, hogy az NKH mit magyaráz rá, ha szépen megcsinálom, akkor elhiszik, hogy gyári vagy hogy utólagos tuning. (Lekopogom, de engem sosem piszkáltak és 2-3 éve nem is igazoltattak, pedig évi 30at megyek.) Jót tennék az emberiséggel, még kevésbé vakítana a lámpám, mint most, akkor aztán tényleg nem lehetne a xenonra senkinek sem egy rossz szava...
Én meg elsülnék az éles határvonaltól és attól, hogy mekkora királyságot csináltam... Nem célom az ótvarság gyártása vagy az arcoskodás, szeretnék látni és kevésbé vakítani és alkotni :D


Érdekelne, hogy mi a tapasztalat és egy jó áru cucc sem lenne hátrány valami nagykerből... Ha tudsz olyan helyet, ahol tudnak okosat mondani ezzel kapcsolatban, akkor annak örülnék.
Köszönöm előre is a segítséget!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Minden ami világít
« Válasz #2973 Dátum: 2010.08.04 16:24:10 »
Tanácsot szeretnék kérni izzó témában. Jó ideje nézem már ezt a honlapot LED izzó ügyében.
Engem a 21/5w izzó csere érdekel. Van ilyenekkel valakinek tapasztalata?
Anno az astrában kicseréltem ilyenre a hátsó helyzetjelző/féklámpa izzót. Nagyon jól világított, jól is nézett ki, de a harmadik féklámpa (gyárilag ledes) folyamatosan világított halványan. Aztán, ha ráléptem a fékre, rendesen is világított. Az ilyeneket hogyan lehet kivédeni?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2974 Dátum: 2010.08.04 20:11:19 »
Vennék két donor lámpát pluszban, ebbe tenném be a cuccot. A mostani 2 lenne pedig a "műszakis" lámpa. (Nah nem, mintha nehéz lenne átnyomatni így is a kocsit...) Meg hát ez művészet, ha nem sikerül a műremek, akkor is kell közlekedni tovább. Mostanában egyébként egyre jobban kijön belőlem (és a haveromból is) az alkotási vágy, állandóan alakítgatni, szépíteni akarom mindegyik kocsit, illetve szeretnék egyedi hasznos dolgokat is gyártani/tervezni. Nem a különködés izgat, hanem az alkotás öröme, amelyet áthat a sikerélmény, ha jó lett az új eszköz/dizájn/termék.

Nem érdekel, hogy az NKH mit magyaráz rá, ha szépen megcsinálom, akkor elhiszik, hogy gyári vagy hogy utólagos tuning. (Lekopogom, de engem sosem piszkáltak és 2-3 éve nem is igazoltattak, pedig évi 30at megyek.) Jót tennék az emberiséggel, még kevésbé vakítana a lámpám, mint most, akkor aztán tényleg nem lehetne a xenonra senkinek sem egy rossz szava...
Én meg elsülnék az éles határvonaltól és attól, hogy mekkora királyságot csináltam... Nem célom az ótvarság gyártása vagy az arcoskodás, szeretnék látni és kevésbé vakítani és alkotni :D


Érdekelne, hogy mi a tapasztalat és egy jó áru cucc sem lenne hátrány valami nagykerből... Ha tudsz olyan helyet, ahol tudnak okosat mondani ezzel kapcsolatban, akkor annak örülnék.
Köszönöm előre is a segítséget!
Barna, ha lesz élnivaló időm - jelenleg lakásfelújítok - akkor adok a kontaktot PÜ-ben, ha megfelel, pár nap türelmet, még a fórumot is csak futtában olvasom.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2975 Dátum: 2010.08.05 01:24:59 »
Természetesen ráér. Jó munkát! Köszönöm!

pzs

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2976 Dátum: 2010.08.05 09:16:14 »
Osram Nightbreaker: nyari tali elott egy nappal feladta bal oldalt. Csak jo tapasztalataim voltak vele, de szomoru, hogy kb. fel evet birt ki (par hettel kesobb kerult be mint a Gyongyo Corollajaba).  A topicot olvasgatva masnak is hasonlo tapasztalatai voltak vele. Ezek a +90%-os izzok sajnos nem sokat birnak...  :wacko:

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Minden ami világít
« Válasz #2977 Dátum: 2010.08.05 14:39:11 »
Osram Nightbreaker: nyari tali elott egy nappal feladta bal oldalt. Csak jo tapasztalataim voltak vele, de szomoru, hogy kb. fel evet birt ki (par hettel kesobb kerult be mint a Gyongyo Corollajaba).  A topicot olvasgatva masnak is hasonlo tapasztalatai voltak vele. Ezek a +90%-os izzok sajnos nem sokat birnak...  :wacko:

Mint már előbb írtam,én is így jártam velük! Kár,mert amúgy nagyon "pengék"!Most vannak fenn, már kb.1,5 hónapja, a 2x5 LED-es(E-87 stb. eng.-es) DLR-jeim,hogy kíméljem a N.B.-ket. :clap:
Arról is írtam,hogy hova lettek "applikálva".Eddig senki sem állított meg miatta,sőt a szervizes ismerősöm is megnyugtatott,hogy azért a pár cm-es eltérésért(távolság) át fog menni a NKH-n. :wub: (előbbre bővebben)

Üdv!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Minden ami világít
« Válasz #2978 Dátum: 2010.08.15 22:36:16 »
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

vörösvezer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Minden ami világít
« Válasz #2979 Dátum: 2010.08.16 18:00:36 »
Sziasztok!
segítséget kérnék!
nem tud valaki olyan honlapot vagy linket ahol tudnék nézni angel eyes-fényszórókat és lexus hátsó lámpákat akár használtan is toyota yarisra ...
előre is köszi
ill. van olyan lámpa angel eyes vagy lexus amit kicsi átalakitással be lehet építeni ??
sziasztok

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2980 Dátum: 2010.08.18 20:34:07 »
Sziasztok!
segítséget kérnék!
nem tud valaki olyan honlapot vagy linket ahol tudnék nézni angel eyes-fényszórókat és lexus hátsó lámpákat akár használtan is toyota yarisra ...
előre is köszi
ill. van olyan lámpa angel eyes vagy lexus amit kicsi átalakitással be lehet építeni ??
sziasztok

pl. a Bombasticban néz körül, amúgy meg a Gugli a barátod. Esetleg a tunningos honlapok is szóba jöhetnek, ott is szoktak csereberélni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kecskesadam

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Minden ami világít
« Válasz #2981 Dátum: 2010.08.25 11:11:50 »
Sziasztok srácok!

Remélem, megbocsájtjátok, hogy "típusidegen" módon ide írok (lévén, hogy toyota helyett Pözsó 307-esem van), de szeretném nektek mondani, hogy nagyon örülök, hogy véletlenül megtaláltam ezt a fórumot! :sorcerer: Kb egy-másfél éve keresgélek a neten ilyen helyeket, ahol nappali fények utólagos beszerelését járják körül, eddig kevesebb sikerrel. De ez itt komoly, hogy többféle megoldást is megbeszéltek, a külföldi és a magyar szabályokat is, na meg a saját gyártású DRL kapcsolás...  :cool2:

A hsz-ok utolsó negyedét végigolvastam, és ha szabad, feltennék néhány kérdést.

Trotter66, a távfényes megoldás nekem is nagyon tetszik! Elképzelhető lenne-e, hogy más tipusú autóba is applikáható a fekete dobozod? Szerintem a példányszám sem gond, volna pár Off autós fórumtársam, akit szerintem érdekelne a dolog. Nálunk a távfények 2005-ig H1-esek, utána H7-esek.

Gondolkoztam külön lámpatest beszerelésén is, de idehaza eddig nem találtam olyan helyet, ahol pl ívelt megoldásokat kínálnak (Fro-ban élek/tanulok egyébként, ott sem, mivel ott meg nem kötelező nappal a világítás, és így az emberek nem keresik a tompítottat kímélő megldásokat...). Volna esetleg pár ötlete valakinek? Akár külföldi is, csak ugye az kicsit zsákbamacska, főleg a színárnyalat miatt...

Kérdeznék a CCFL technológiáról is: Vajon van ebből a T10 és T20-as csöveken kívül más, autóba való is? Pl H1, H7, H11, stb... Bár nem tudom, mire lenne ez jó, tekintve, hogy nyilván nem dimmelhető a fénye, anélkül meg nem lesz belőle menetfény...

És végül azt szeretném kérdezni, mivel nem értek hozzá, hogy milyen nagyteljesítményű LED az, amelyik sem nem sárgásfehér ("melegfehér"), sem nem "hidegfehér", azaz kékes árnyalatú, hanem pont a kettő között van, hófehér. Ha végül külön lámpatest kerülne fel, olyat szeretnék venni, ami ilyen nagyon-nagyon fehér fényt ad (a 4300 K-es xenon mellé az passzol). A hella-féle megoldások is ilyet használnak, 5x 1-1,5 W-os ledek. Milyen ledek ezek?


Üdv és előre is köszönöm!

Ádám

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Minden ami világít
« Válasz #2982 Dátum: 2010.08.25 11:48:45 »
Kérdeznék a CCFL technológiáról is: Vajon van ebből a T10 és T20-as csöveken kívül más, autóba való is? Pl H1, H7, H11, stb... Bár nem tudom, mire lenne ez jó, tekintve, hogy nyilván nem dimmelhető a fénye, anélkül meg nem lesz belőle menetfény...
Mar miert ne lenne dimmelheto a ccfl? Sot, ha jol remlik, pont az egyik legnagyobb elonye a (a melegkatodos kisulolampakkal szemben) hogy nem nagyon rovidul az elettartamuk a dimmelestol. Lasd a regebbi LCD monitorokat (LED elotti korszak). De sztem ezekbol a kisulocsovekbol nem fogsz olyat talalni, ami megfelel tompitottnak. Sztem a warm-up-ja ratyi es nem tejesiti az autolampa kovetelmenyeket.  :no:
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.25 11:55:33 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2983 Dátum: 2010.08.25 14:35:11 »
@kecskesadam:

Szia, üdv a fórumon és köszönjük szépen az elismerő szavakat!

A fekete doboz nem az enyém, én csak ajánlom a cartásr munkáját, mert tökéletes.  :yes: :D

Bármilyen autóba szerelhető, sőt az enyém is francia, ha olvastad az aláírásomban. :whistling:
Sőt elsősorban EU-s autókra, vagyis pozitív vezérlésűekre lett kitalálva. A Toyoták nagy többsége - legalábbis amivel találkoztam(-tunk) negatív vezérlésű, kivéve a HID lámpákkal szerelt változatok, mert ott a HID pozitív vezérlésű, a többi meg negatív. :wacko:

Szóval a PUG-ba simán applikálható a DRL ezen módszerrel.

Én a magam részéről nem is javasolnám a LED, vagy más külön lámpák felszerelését e célra.

Mindazonáltal létezik és elérhető az íves DRL LED-sor idehaza is.
Az ilyen LED-sornál azonban vigyázni kell, hogy egyrész teljesítse a DRL követelményeket, másrészt pedig rendelkezzen EU-s engedéllyel. És ha igen, akkor még mindíg ott van, hogy sokan DRL-ként megveszik a DPL-t, ami ugye nem azonos, csak a laikus usernak. A kettő között fényév különbség van teljesítményben, felhasználási célban és ennélfogva a bekötése is teljesen más.

A DPL tulajdonképpen egy pót, vagy kiegészítő helyzetjelző (Daytime Positions Lamp), ami ugye nem azonos a nappali menetfénnyel. (3-10W vs. 21-30W)
Ezen kívül a DRL szórt fény kell, hogy kibocsásson, a DPL meg szűkebb fénycsóvájú, kis jóindulatal szúrt fényű. Most pontosan nem vágom fejből, hogy a kettő között mennyi fok az eltérés, de valahol le van írva a norma.




Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Minden ami világít
« Válasz #2984 Dátum: 2010.08.25 18:31:33 »
Sziasztok srácok!

Remélem, megbocsájtjátok, hogy "típusidegen" módon ide írok (lévén, hogy toyota helyett Pözsó 307-esem van), de szeretném nektek mondani, hogy nagyon örülök, hogy véletlenül megtaláltam ezt a fórumot! :sorcerer: Kb egy-másfél éve keresgélek a neten ilyen helyeket, ahol nappali fények utólagos beszerelését járják körül, eddig kevesebb sikerrel. De ez itt komoly, hogy többféle megoldást is megbeszéltek, a külföldi és a magyar szabályokat is, na meg a saját gyártású DRL kapcsolás...  :cool2:

A hsz-ok utolsó negyedét végigolvastam, és ha szabad, feltennék néhány kérdést.

Trotter66, a távfényes megoldás nekem is nagyon tetszik! Elképzelhető lenne-e, hogy más tipusú autóba is applikáható a fekete dobozod? Szerintem a példányszám sem gond, volna pár Off autós fórumtársam, akit szerintem érdekelne a dolog. Nálunk a távfények 2005-ig H1-esek, utána H7-esek.

Gondolkoztam külön lámpatest beszerelésén is, de idehaza eddig nem találtam olyan helyet, ahol pl ívelt megoldásokat kínálnak (Fro-ban élek/tanulok egyébként, ott sem, mivel ott meg nem kötelező nappal a világítás, és így az emberek nem keresik a tompítottat kímélő megldásokat...). Volna esetleg pár ötlete valakinek? Akár külföldi is, csak ugye az kicsit zsákbamacska, főleg a színárnyalat miatt...

Kérdeznék a CCFL technológiáról is: Vajon van ebből a T10 és T20-as csöveken kívül más, autóba való is? Pl H1, H7, H11, stb... Bár nem tudom, mire lenne ez jó, tekintve, hogy nyilván nem dimmelhető a fénye, anélkül meg nem lesz belőle menetfény...

És végül azt szeretném kérdezni, mivel nem értek hozzá, hogy milyen nagyteljesítményű LED az, amelyik sem nem sárgásfehér ("melegfehér"), sem nem "hidegfehér", azaz kékes árnyalatú, hanem pont a kettő között van, hófehér. Ha végül külön lámpatest kerülne fel, olyat szeretnék venni, ami ilyen nagyon-nagyon fehér fényt ad (a 4300 K-es xenon mellé az passzol). A hella-féle megoldások is ilyet használnak, 5x 1-1,5 W-os ledek. Milyen ledek ezek?


Üdv és előre is köszönöm!

Ádám

Előbbre írtam az általam már beépített DRL-ről.Rengeteg változat van:ívelt,egyenes,széles,keskeny,ovális,kerek stb!Trotter figyelmeztetése nagyon megszívlelendő,mert sok helyen a pozícionáló lámpákat egy kalap alá veszik a DRL-el!!!
Érdemes a dolgot körüljárni.Mióta használom őket,vettem észre,hogy egyre többen vagyunk ilyen fényekkel az utakon.Üdv! :flowers:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)