Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848754 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Minden ami világít
« Válasz #2865 Dátum: 2010.05.30 20:20:28 »
tutinet, a ledeket a csomiba intézem:D

tutinet

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2866 Dátum: 2010.05.30 20:24:48 »
tutinet, a ledeket a csomiba intézem:D

mielőtt intézed nézd meg ezekt is hátha itt ócsóbb:

http://www.xenon.hu/shop/index.php?lap=96_106

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden ami világít
« Válasz #2867 Dátum: 2010.05.30 20:44:03 »
Hmmm... kedvet kaptam, hogy én is LED-esítsem az első lámpámat. Gyönyörűen nézne ki a szinte kerek első lámpákban...  :lol:



         

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Minden ami világít
« Válasz #2868 Dátum: 2010.05.30 20:51:28 »
mindenféle ledes dolgot vállalok:D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2869 Dátum: 2010.05.31 16:24:46 »
Hmmm... kedvet kaptam, hogy én is LED-esítsem az első lámpámat. Gyönyörűen nézne ki a szinte kerek első lámpákban...  :lol:


Gyöngyi NEEEEEEEEEEEEEE! Este le is írom, hogy konkrétan mire is gondolok. :surrender:
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.31 16:29:09 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden ami világít
« Válasz #2870 Dátum: 2010.05.31 16:25:38 »
Jóvanna, csak megtetszett, nem mondtam, hogy 7végén LED-esítem a Corit. Csak tetszik.  :D :clap:
         

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Minden ami világít
« Válasz #2871 Dátum: 2010.05.31 16:48:31 »
Típus:
   
5x1W HighPower LED
Ár/darab:
   
5.599 Ft + ÁFA
Megjegyzés:
   
5x1W HighPower LED-es, rendkivül nagy fényerejű, vizálló, a gyári Audi menetfénynél erősebb. E4/R87 közúti használatban, hivatalos menetfényként engedélyezett. Mérete: (185mm x 26mm)

Én ma pont ezeket rendeltem az osztrák e-bay-en.Az enyém 160x25x35-15 mm(ferdül a tok).Integrált kapcsolóelektronikával.(3 "derót")Hiv. engedéllyel:ECE 87.Aluöntvény házban. :clap:

A Yarisom alsó hűtőrácsának a felső sor,szélső "ablakaiba"éppen elférnek!Egy pici kis kompromisszum:nem teljesen lesz meg a belső szélek 600 mm-es távolsága.Hiányzik kb.2x50 mm.Remélem a "hatalom"nem kifogásolja?!(vagy mérőszalaggal járnak?) :censored:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Minden ami világít
« Válasz #2872 Dátum: 2010.05.31 17:21:13 »
led sorok lesznek tobbféle, (24.48.72-ledes kék fehér zöld piros ságra) akit érdekel irjon!(beszerelem igény szerint bárhogy.)

pzs

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2873 Dátum: 2010.05.31 17:28:26 »
led sorok lesznek tobbféle, (24.48.72-ledes kék fehér zöld piros ságra) akit érdekel irjon!(beszerelem igény szerint bárhogy.)

Meg mielott Trotternek felmegy a vernyomasa termeszetesen nem elso lampaba gondoltad, ugye? :)

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Minden ami világít
« Válasz #2874 Dátum: 2010.05.31 17:32:10 »
nem:D csomiba ahogy neked :D meg lábhoz ide oda:D teljesen szabályosan:D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2875 Dátum: 2010.05.31 19:23:12 »
Jóvanna, csak megtetszett, nem mondtam, hogy 7végén LED-esítem a Corit. Csak tetszik.  :D :clap:

Nos szóval, mielőt elkezdeném, leírom, hogy nem vagyok LED ellenes, sőt, jelenleg egy sima 1xű  1 LED-es ***t tesztelek a belső világításomban :-)

Nos, hogy miért is nem javallanám a kocsi lámpájának LED-esítését.

Szóval mindenekelőtt be kellene szerezni egy olyan LED-szalagot, mely a típusjelölésen túl tartalmazza a EU-s azonosító engedélyt, mely alapján DLR-ként felhasználható. Ez lehet típusbizonyítvány, műbizonylat, vagy a LED-szalagon elhelyezett megfelelő jelölés. (nem mindegy a kibocsátott lumenszám, a méret és az elhelyezés sem)
Namármost az igényes beszereléshez illendő a meglévő lámpatestbe beleintegrálni a led-szalagot, ami megint nem egyszerű mutatvány, ámbátor nem is ördöngősség. Ebben a topicban is többször leírtuk, hogy lehet szétszedni a lámpatesteket. Ezt követően bele kell applikálni a LED-szalagot, majd a lámpatesten ismét szivárgás-mentesen tömíteni, viszaszerelni. A lámpánk a helyén van, de most jön a villamosági rész, vagyis a szabályok szerint be kell kötni, ami tulajdonképpen egy speciális kapcsolási rend szigorú predesztinációja. Ezt is leírtam korábban, minek mivel lehet és kell együtt működnie, és mivel tilos.  Ettől lesz DRL és nem egy diszkó-LED-szalag a kocsiban.

Persze jellemzően igénytelenebbnél-igénytelenebb felszerelést lehet látni az utakon a jég-kéktől a piros(!!!)ig sokféle színben. Jobb esetben különálló kapcsolóval működik, de a többsége meglátásom szerint ráköti a gyújtásra, és kész is van, ég a tompítottal, a távfénnyel és tulajdonképpen az ablakmosó-fúvóka alaphelyzetes kék LEDjével is.
Na ezek kérem szépen nem DRL-ek, mégha annak is látszanak.

Térjünk vissza Göngyi autójára és tegyük fel alapértelmezetként, hogy Gyöngyi minden érvényben lévő szabályzót betart és imígyen csavarja körbe a helyes kis békalámpáit LED-szalaggal.   Van egy mutatós DRL-je nem vitás, mert szerintem is nagyon jól nézne ki a kocsi vele. (mondjuk én az indexet is körbefonnám, csak kadmiumsárgával. :yes:)

Ezzel közlekedve az összes rendőr és NKH-s rá fog repülni a helyes békalámpás Corira és a mégcsinosabb vezetőjőjétől érdeklődne, hogy mi is ez. Persze minden papír és egyéb rendben van, de a forgalomból csak kiintenék.

Én ezért javasoltam, hogy nem kellene ezt megpróbálni, amikor kishazánban az engedély nélküli átalakításra (mindenfajtára) nagyon rászáltak az illetékes hatóságok.

Nos én most is csak a gyári rendszerre illesztett "rejtett" DRL-t tenném az első helyre, többek közt az izzótakarékosság jegyében. :flowers:


Ha valakit megsértettem soraimmal, akkor utólag elnézést érte, nem volt szándékomban.  :hug:




Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2876 Dátum: 2010.05.31 19:24:31 »
Meg mielott Trotternek felmegy a vernyomasa termeszetesen nem elso lampaba gondoltad, ugye? :)
Dehogy megy fel  :D :D  Mindenki azt csinál, amit akar a saját kocsijával... :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Minden ami világít
« Válasz #2877 Dátum: 2010.05.31 20:21:47 »
Jóvanna, csak megtetszett, nem mondtam, hogy 7végén LED-esítem a Corit. Csak tetszik.  :D :clap:

Nos szóval, mielőt elkezdeném, leírom, hogy nem vagyok LED ellenes, sőt, jelenleg egy sima 1xű  1 LED-es ***t tesztelek a belső világításomban :-)

Nos, hogy miért is nem javallanám a kocsi lámpájának LED-esítését.

Szóval mindenekelőtt be kellene szerezni egy olyan LED-szalagot, mely a típusjelölésen túl tartalmazza a EU-s azonosító engedélyt, mely alapján DLR-ként felhasználható. Ez lehet típusbizonyítvány, műbizonylat, vagy a LED-szalagon elhelyezett megfelelő jelölés. (nem mindegy a kibocsátott lumenszám, a méret és az elhelyezés sem)
Namármost az igényes beszereléshez illendő a meglévő lámpatestbe beleintegrálni a led-szalagot, ami megint nem egyszerű mutatvány, ámbátor nem is ördöngősség. Ebben a topicban is többször leírtuk, hogy lehet szétszedni a lámpatesteket. Ezt követően bele kell applikálni a LED-szalagot, majd a lámpatesten ismét szivárgás-mentesen tömíteni, viszaszerelni. A lámpánk a helyén van, de most jön a villamosági rész, vagyis a szabályok szerint be kell kötni, ami tulajdonképpen egy speciális kapcsolási rend szigorú predesztinációja. Ezt is leírtam korábban, minek mivel lehet és kell együtt működnie, és mivel tilos.  Ettől lesz DRL és nem egy diszkó-LED-szalag a kocsiban.

Persze jellemzően igénytelenebbnél-igénytelenebb felszerelést lehet látni az utakon a jég-kéktől a piros(!!!)ig sokféle színben. Jobb esetben különálló kapcsolóval működik, de a többsége meglátásom szerint ráköti a gyújtásra, és kész is van, ég a tompítottal, a távfénnyel és tulajdonképpen az ablakmosó-fúvóka alaphelyzetes kék LEDjével is.
Na ezek kérem szépen nem DRL-ek, mégha annak is látszanak.

Térjünk vissza Göngyi autójára és tegyük fel alapértelmezetként, hogy Gyöngyi minden érvényben lévő szabályzót betart és imígyen csavarja körbe a helyes kis békalámpáit LED-szalaggal.   Van egy mutatós DRL-je nem vitás, mert szerintem is nagyon jól nézne ki a kocsi vele. (mondjuk én az indexet is körbefonnám, csak kadmiumsárgával. :yes:)

Ezzel közlekedve az összes rendőr és NKH-s rá fog repülni a helyes békalámpás Corira és a mégcsinosabb vezetőjőjétől érdeklődne, hogy mi is ez. Persze minden papír és egyéb rendben van, de a forgalomból csak kiintenék.

Én ezért javasoltam, hogy nem kellene ezt megpróbálni, amikor kishazánban az engedély nélküli átalakításra (mindenfajtára) nagyon rászáltak az illetékes hatóságok.

Nos én most is csak a gyári rendszerre illesztett "rejtett" DRL-t tenném az első helyre, többek közt az izzótakarékosság jegyében. :flowers:


Ha valakit megsértettem soraimmal, akkor utólag elnézést érte, nem volt szándékomban.  :hug:








Akkor meglehet,hogy az én tervezett és teljesen szabályos (drága),DRL-em is "macerákat"vonhat maga után?
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2878 Dátum: 2010.06.02 07:02:01 »
Én nem ismerem annyira az osztrák rendőrök lelkivilágát, de ha jól láttam, akkor Te nem a lápádra akarod felfűzni, hanem önálló egységként feltenni a kocsi elejére és szabályosan bekötni.
Elvileg ebbe nem köthetnének bele. Nem ismerem az osztrák műszaki vizsgát szabályozó jogszabályt, így nem tudok arra válaszolni, hogy az utólagos DRL nálatod engedélyezett-e, vagy sem.
De azt valószínűsítem, hogy ott sem tilos, ha megfelel a szabályoknak. Mindenesetre, ha megtudod, hogy mik odakint a vonatkozó szabályok, megköszönném, ha tájékoztatnál bennünket.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Minden ami világít
« Válasz #2879 Dátum: 2010.06.02 09:40:00 »
ez a nemrég említett drl fekete doboz ez hogy müxik? hova kell kötni? hol lehet beszerezni?