Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848997 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Minden ami világít
« Válasz #2730 Dátum: 2010.03.28 17:40:45 »
Feltételezem, hogy Palaczk, ha hazaér beszámol a tesztútról is, és akkor nemcsak én áradozok a DRL előnyeiről, hanem egy Toyotás is.
Huh, bocsi, az "Avensis, mi más" topikba írtam, 25.-én este. Tettem föl egy fotót is illusztrációnak.
DLR-ről:
Megnéztem,de sajna, azt gondolom,H7-re van kitalálva.(?)Feltételezem,hogy feszültségcsökkentő áramkörrel redukálva a fényszóró teljesítményét.(kb.20-25 W-ra)Igaz?
Én egy statikus fesz.csökkentő áramkörrel már kisérleteztem,csak nem tudtam eldönteni,hogy a H4 tompítottját,vagy távolságiját csökkentsem kb.25 W-ra.(és szabályos-e)
Sorosan kötött nagyteljesítményü sziliciumdiódákkal adom("áthidalom") a -12 V-ot az izzókra egy relén keresztül.(6 db dióda=6*0,7 V=4,2V),12-4,2V=7,8V ez kb.3,6 amperral=28W  a távolságin(60W helyett).A relé tekercse a -12 V-ot(testet) a helyzetjelző-izzószálon keresztül (+12V-os lábról) és a gyújtáskapcsolóról jövő +12 V-on kapja:így,ha gyújtást adunk,azonnal behúz,de amikor a világítást bekapcsoljuk (helyzetjelző is +12 V-ra kerül)a relé elenged és az áthidaló áramkör megszakad.Az áramkört úgy ültethetjük rá a rendszerre,hogy nem kell vezetékeket elvágni,vagy felcserélni stb.hanem csak bizonyos ,könnyen hozzáférhető, pontokra rácsatlakozni a diódasorral és a relével.(4 db vezeték a megfelelő helyre).Yarisnál az egész elfér a motorház vezetőoldali biztositódobozában.(Esetleg a diódák hűtőbordáját lehet kívülre tenni.)Ha valóban nem bontunk semmit akkor az egyetlen szépséghibája a kapcsolásnak,hogy a távolsági visszajelző LED világít a műszerfalon(sajnos)!
Mi a véleményetek erről? :helpsmilie:
A kapcsolás amúgy teljesen zárlatbiztos,stb. mert a fényszórók a +12V felől vannak biztosítva és a bekapcsolásukkor a közös -12V lesz vezérelve! :clap:


Egyértelműen a távolsági szálat kell "tompítani".
Teljesen jól működik H4-el is.
A "fekete doboz" a mi rendszerünkben számítógéppel programozható kivitel.

A Te rendszered teljesíti az idevonatkozó előírásokat? (nem mehet ködlámpával, távolságival usw.)


A kapcsolástechnikai követelményeket egyértelmüen teljesíti,mert a helyzetjelző-lámpa a kizáró tényező:a többi,még a ködlámpa is, annak a feltétele,hogy az már világít!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2731 Dátum: 2010.03.28 17:46:43 »
Nem-nem. A DRL önmagában vagy a helyzetjelzőkkel együtt is éghet. A kizáró tényezők a tompított, a távolsági és a ködlámpa, illetve az esetleges kiegészítő fényszórók.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xmodule

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
  • Toyota Carina II GLI 2.0
Re: Minden ami világít
« Válasz #2732 Dátum: 2010.03.28 23:20:47 »
Sziasztok. Azt szeretnem kerdezni, hogy a kek helyzetjelzö az legális -e. Marmint nem szolnak semmit a rendörök érte?

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2733 Dátum: 2010.03.28 23:22:10 »
Sziasztok. Azt szeretnem kerdezni, hogy a kek helyzetjelzö az legális -e. Marmint nem szolnak semmit a rendörök érte?
Elvileg tilos. Ha fehéreskék, akkor elmegy, de ha "arcoskék", akkor szólhatnak érte...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden ami világít
« Válasz #2734 Dátum: 2010.03.28 23:27:56 »
De miért is jó, ha kék ?  :hmmmm:

Xmodule

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
  • Toyota Carina II GLI 2.0
Re: Minden ami világít
« Válasz #2735 Dátum: 2010.03.29 06:47:36 »
Nekem tetszik a kék, de ha nem legális akkor hagyom inkabb. Viszont van egy másik kérdésem. Most sima "fehér" égök vannak a kocsimba H4 es. Néztem ilyen halogen égöket. Ezek kékesen világitanak? Vagy azok a xenonok? Nekem még egyik sem volt. Több fajta is van. Ugye 12V os kell de van 60/55, 100/55, 100/80, 100/90 wattos. Ezek mit jelentenek? Fényerösséget?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Minden ami világít
« Válasz #2736 Dátum: 2010.03.29 13:08:50 »
DLR-ről:
Megnéztem,de sajna, azt gondolom,H7-re van kitalálva.(?)Feltételezem,hogy feszültségcsökkentő áramkörrel redukálva a fényszóró teljesítményét.(kb.20-25 W-ra)Igaz?
Én egy statikus fesz.csökkentő áramkörrel már kisérleteztem,csak nem tudtam eldönteni,hogy a H4 tompítottját,vagy távolságiját csökkentsem kb.25 W-ra.(és szabályos-e)
Sorosan kötött nagyteljesítményü sziliciumdiódákkal adom("áthidalom") a -12 V-ot az izzókra egy relén keresztül.(6 db dióda=6*0,7 V=4,2V),12-4,2V=7,8V ez kb.3,6 amperral=28W  a távolságin(60W helyett).A relé tekercse a -12 V-ot(testet) a helyzetjelző-izzószálon keresztül (+12V-os lábról) és a gyújtáskapcsolóról jövő +12 V-on kapja:így,ha gyújtást adunk,azonnal behúz,de amikor a világítást bekapcsoljuk (helyzetjelző is +12 V-ra kerül)a relé elenged és az áthidaló áramkör megszakad.Az áramkört úgy ültethetjük rá a rendszerre,hogy nem kell vezetékeket elvágni,vagy felcserélni stb.hanem csak bizonyos ,könnyen hozzáférhető, pontokra rácsatlakozni a diódasorral és a relével.(4 db vezeték a megfelelő helyre).Yarisnál az egész elfér a motorház vezetőoldali biztositódobozában.(Esetleg a diódák hűtőbordáját lehet kívülre tenni.)Ha valóban nem bontunk semmit akkor az egyetlen szépséghibája a kapcsolásnak,hogy a távolsági visszajelző LED világít a műszerfalon(sajnos)!
Mi a véleményetek erről? :helpsmilie:
A kapcsolás amúgy teljesen zárlatbiztos,stb. mert a fényszórók a +12V felől vannak biztosítva és a bekapcsolásukkor a közös -12V lesz vezérelve! :clap:
Szerintem jobb ötlet ne ma feszültséget csökkenteni, hanem mondjuk 300 Hz-en villogtatni és kitöltöttségi tényezővel állítani a fényerőt. Itt van egy ilyen kapcsolás. Ez meg kb. ugyanaz:

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.29 13:12:20 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2737 Dátum: 2010.03.29 15:10:39 »
Sziasztok. Azt szeretnem kerdezni, hogy a kek helyzetjelzö az legális -e. Marmint nem szolnak semmit a rendörök érte?

Street illlegal. Csak és kizárólag a fehér, illetve a kadmiumsárga helyzetjelző ami megfelel a szabványnak, illetve a KRESZ-nek. Max. 5W-os lehet.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2738 Dátum: 2010.03.29 15:20:12 »
Nekem tetszik a kék, de ha nem legális akkor hagyom inkabb. Viszont van egy másik kérdésem. Most sima "fehér" égök vannak a kocsimba H4 es. Néztem ilyen halogen égöket. Ezek kékesen világitanak? Vagy azok a xenonok? Nekem még egyik sem volt. Több fajta is van. Ugye 12V os kell de van 60/55, 100/55, 100/80, 100/90 wattos. Ezek mit jelentenek? Fényerösséget?
Ha jópár oldalt visszaolvasol, akkor sok infót találsz a kérdéseidre.
A számok, amiket írtál a teljesítményt jelölik - W.

Anélkül, hogy belemennék a műszaki dolgokba - ha érdekel keress rá ebben a topicban -, azt javasolnám Neked, hogy vegyél Osram NightBreakert ez egy húzott izzó, korrekt fénye van, azonban 5-6 hónapot bír csak. Ez a fényerő ára. Ezen kívül még az OSRAM Silverstart említeném, ami fehér. Jómagam télen Phillips NightGuide-t, nyáron Osram SVS-t használok. A P NG kékes-sárgás fénye a ködben-párában felülmúlhatatlan. De hozzáteszem, hogy én világítás-őrült vagyok, átlagos felhasználónak jószívvel ajánlom a korábban leírt izzókat, csak a maximalizmus miatt cseréltegem az izzókat, mint más a téligumit. :D

Mindenféle "Xenon", meg egyéb kínai csodaizzókat ne vegyél meg, csak pénzkidobás, a kék búrájúra és társaira gondoltam itt elsősorban.
A halogén izzókban egyébiránt használnak xenongázt, de ez nem azonos az ívkisüléses Xenon csövekkel (HID). Teljesen más az elv és a fénykibocsátás mikéntje.
A halogén izzó legális, az utólagos xenon meg nem.




Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xmodule

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
  • Toyota Carina II GLI 2.0
Re: Minden ami világít
« Válasz #2739 Dátum: 2010.03.29 17:27:18 »
Köszönöm a válaszokat:)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #2740 Dátum: 2010.03.29 22:38:05 »

Szerintem jobb ötlet ne ma feszültséget csökkenteni, hanem mondjuk 300 Hz-en villogtatni és kitöltöttségi tényezővel állítani a fényerőt. Itt van egy ilyen kapcsolás. Ez meg kb. ugyanaz:

Minél kisebb frekin kell, mert az ólomaku baromira nem szereti a nagyfrekit, képes az szélső cellát 0-ba meríteni, úgy, hogy a többi alig  merül közben. - persze, ha a nagyfrekis rész előtt megfelelően méretezett fojtó van , akkor nincs gáz.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

tutinet

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2741 Dátum: 2010.03.30 00:43:19 »
Corolla E12-be H11-es égőkre tudtok valami jófélét ???
Nekem most jött meg Hong-Kongból a H11 yellow. Még nem tettem be, de ígéretesnek látszik.

De én ködlámpára gondoltam , Te is ?
Olyan kéne amivel világít is előre nem csak látszik, hogy ég.
H11 12V 55W-os égő kéne.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden ami világít
« Válasz #2742 Dátum: 2010.03.30 07:26:16 »
H11 12V 55W-os égő kéne.
KATT, csak nem éppen az olcsó kategória.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2743 Dátum: 2010.03.30 12:47:54 »
Corolla E12-be H11-es égőkre tudtok valami jófélét ???
Nekem most jött meg Hong-Kongból a H11 yellow. Még nem tettem be, de ígéretesnek látszik.

De én ködlámpára gondoltam , Te is ?
Olyan kéne amivel világít is előre nem csak látszik, hogy ég.
H11 12V 55W-os égő kéne.

Igen, a Coriban és a Scenicben ugyanolyan típusú izzók vannak elöl.  H1-H7, T10, H11
Beszámolok, az általam vettről, ha végre be tudom tenni, tudod a kezem még nem az igazi. Talán 7végén befigyel legkésőbb.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2744 Dátum: 2010.03.30 12:49:24 »
H11 12V 55W-os égő kéne.
KATT, csak nem éppen az olcsó kategória.
Nekem szállítással együtt 3.700.- HUF-ban volt a pár, igaz nem ONB.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.