Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848082 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

tutinet

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2715 Dátum: 2010.03.25 16:59:02 »
Na kérem, tisztelettel, a mai napon elkészült a Toyotákra illeszthető DRL bétaverziója. Beépítésre került Palaczkék AVEII-be.  Teljesen jól működik, igaz némi vacilálás volt, mert a negatív vezérlés a xenon miatt pozitív vezérléssé alakult át, de némi méricskélést követően áthidalásra került.

Szóval lassan lehet jeletkezni a következő érdeklődőknek.  ;)

Feltételezem, hogy Palaczk, ha hazaér beszámol a tesztútról is, és akkor nemcsak én áradozok a DRL előnyeiről, hanem egy Toyotás is.

Mi az a DLR ?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden ami világít
« Válasz #2716 Dátum: 2010.03.25 17:00:33 »
Olvass vissza, Trotter gyönyörű videóval illusztrálta.
         

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Minden ami világít
« Válasz #2717 Dátum: 2010.03.25 18:26:59 »
Na kérem, tisztelettel, a mai napon elkészült a Toyotákra illeszthető DRL bétaverziója. Beépítésre került Palaczkék AVEII-be.  Teljesen jól működik, igaz némi vacilálás volt, mert a negatív vezérlés a xenon miatt pozitív vezérléssé alakult át, de némi méricskélést követően áthidalásra került.

Szóval lassan lehet jeletkezni a következő érdeklődőknek.  ;)

Feltételezem, hogy Palaczk, ha hazaér beszámol a tesztútról is, és akkor nemcsak én áradozok a DRL előnyeiről, hanem egy Toyotás is.

Várom a részleteket! :clap:

Üdv!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2718 Dátum: 2010.03.25 18:46:11 »
Na kérem, tisztelettel, a mai napon elkészült a Toyotákra illeszthető DRL bétaverziója. Beépítésre került Palaczkék AVEII-be.  Teljesen jól működik, igaz némi vacilálás volt, mert a negatív vezérlés a xenon miatt pozitív vezérléssé alakult át, de némi méricskélést követően áthidalásra került.

Szóval lassan lehet jeletkezni a következő érdeklődőknek.  ;)

Feltételezem, hogy Palaczk, ha hazaér beszámol a tesztútról is, és akkor nemcsak én áradozok a DRL előnyeiről, hanem egy Toyotás is.

Mi az a DLR ?

Daytime Running Lamp. Nappali menetfény.
Előnye, hogy a gyorsan kiégő H7-es izzót tehermentesíti, ezáltal meghosszabbítja az izzó élettartamát, ezzel a pénztárcát is kíméli. Nomeg az elektromos rendszer sincsen annyira terhelve, mintha a tompított égne.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2719 Dátum: 2010.03.27 19:34:41 »
Lehet már kérdeztem, de megkérdezem még1x, berakható sárga fény a helyzetjelzőhöz? :hmmmm:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2720 Dátum: 2010.03.27 19:35:59 »
Lehet már kérdeztem, de megkérdezem még1x, berakható sárga fény a helyzetjelzőhöz? :hmmmm:
Szerintem igen. Bár szerintem csúnya.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Minden ami világít
« Válasz #2721 Dátum: 2010.03.27 19:47:36 »
Lehet már kérdeztem, de megkérdezem még1x, berakható sárga fény a helyzetjelzőhöz? :hmmmm:
Igen, kadmiumsárga berakható az első helyzetjelzőhöz.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2722 Dátum: 2010.03.27 20:32:51 »
Lehet már kérdeztem, de megkérdezem még1x, berakható sárga fény a helyzetjelzőhöz? :hmmmm:
Igen, kadmiumsárga berakható az első helyzetjelzőhöz.

Így van.  :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2723 Dátum: 2010.03.27 20:37:08 »
Lehet már kérdeztem, de megkérdezem még1x, berakható sárga fény a helyzetjelzőhöz? :hmmmm:
Szerintem igen. Bár szerintem csúnya.

Szerintem meg nem.  :hug: :D
De ez szubjektív.
No meg nem is ez volt a kérdés.

Hm. Lehet, hogy kerítek sárga helyzetjelzőt 10 W-osban....  Most halogén 10W-os van benne, állat.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden ami világít
« Válasz #2724 Dátum: 2010.03.28 03:54:57 »
Feltételezem, hogy Palaczk, ha hazaér beszámol a tesztútról is, és akkor nemcsak én áradozok a DRL előnyeiről, hanem egy Toyotás is.
Huh, bocsi, az "Avensis, mi más" topikba írtam, 25.-én este. Tettem föl egy fotót is illusztrációnak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden ami világít
« Válasz #2725 Dátum: 2010.03.28 03:56:31 »
Mi az a DLR ?
DRL, Daytime Running Light, nappali menetjelző lámpa.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2726 Dátum: 2010.03.28 14:00:55 »
Köszi a válaszokat!

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Minden ami világít
« Válasz #2727 Dátum: 2010.03.28 17:09:39 »
Feltételezem, hogy Palaczk, ha hazaér beszámol a tesztútról is, és akkor nemcsak én áradozok a DRL előnyeiről, hanem egy Toyotás is.
Huh, bocsi, az "Avensis, mi más" topikba írtam, 25.-én este. Tettem föl egy fotót is illusztrációnak.
DLR-ről:
Megnéztem,de sajna, azt gondolom,H7-re van kitalálva.(?)Feltételezem,hogy feszültségcsökkentő áramkörrel redukálva a fényszóró teljesítményét.(kb.20-25 W-ra)Igaz?
Én egy statikus fesz.csökkentő áramkörrel már kisérleteztem,csak nem tudtam eldönteni,hogy a H4 tompítottját,vagy távolságiját csökkentsem kb.25 W-ra.(és szabályos-e)
Sorosan kötött nagyteljesítményü sziliciumdiódákkal adom("áthidalom") a -12 V-ot az izzókra egy relén keresztül.(6 db dióda=6*0,7 V=4,2V),12-4,2V=7,8V ez kb.3,6 amperral=28W  a távolságin(60W helyett).A relé tekercse a -12 V-ot(testet) a helyzetjelző-izzószálon keresztül (+12V-os lábról) és a gyújtáskapcsolóról jövő +12 V-on kapja:így,ha gyújtást adunk,azonnal behúz,de amikor a világítást bekapcsoljuk (helyzetjelző is +12 V-ra kerül)a relé elenged és az áthidaló áramkör megszakad.Az áramkört úgy ültethetjük rá a rendszerre,hogy nem kell vezetékeket elvágni,vagy felcserélni stb.hanem csak bizonyos ,könnyen hozzáférhető, pontokra rácsatlakozni a diódasorral és a relével.(4 db vezeték a megfelelő helyre).Yarisnál az egész elfér a motorház vezetőoldali biztositódobozában.(Esetleg a diódák hűtőbordáját lehet kívülre tenni.)Ha valóban nem bontunk semmit akkor az egyetlen szépséghibája a kapcsolásnak,hogy a távolsági visszajelző LED világít a műszerfalon(sajnos)!
Mi a véleményetek erről? :helpsmilie:
A kapcsolás amúgy teljesen zárlatbiztos,stb. mert a fényszórók a +12V felől vannak biztosítva és a bekapcsolásukkor a közös -12V lesz vezérelve! :clap:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2728 Dátum: 2010.03.28 17:35:09 »
Feltételezem, hogy Palaczk, ha hazaér beszámol a tesztútról is, és akkor nemcsak én áradozok a DRL előnyeiről, hanem egy Toyotás is.
Huh, bocsi, az "Avensis, mi más" topikba írtam, 25.-én este. Tettem föl egy fotót is illusztrációnak.
DLR-ről:
Megnéztem,de sajna, azt gondolom,H7-re van kitalálva.(?)Feltételezem,hogy feszültségcsökkentő áramkörrel redukálva a fényszóró teljesítményét.(kb.20-25 W-ra)Igaz?
Én egy statikus fesz.csökkentő áramkörrel már kisérleteztem,csak nem tudtam eldönteni,hogy a H4 tompítottját,vagy távolságiját csökkentsem kb.25 W-ra.(és szabályos-e)
Sorosan kötött nagyteljesítményü sziliciumdiódákkal adom("áthidalom") a -12 V-ot az izzókra egy relén keresztül.(6 db dióda=6*0,7 V=4,2V),12-4,2V=7,8V ez kb.3,6 amperral=28W  a távolságin(60W helyett).A relé tekercse a -12 V-ot(testet) a helyzetjelző-izzószálon keresztül (+12V-os lábról) és a gyújtáskapcsolóról jövő +12 V-on kapja:így,ha gyújtást adunk,azonnal behúz,de amikor a világítást bekapcsoljuk (helyzetjelző is +12 V-ra kerül)a relé elenged és az áthidaló áramkör megszakad.Az áramkört úgy ültethetjük rá a rendszerre,hogy nem kell vezetékeket elvágni,vagy felcserélni stb.hanem csak bizonyos ,könnyen hozzáférhető, pontokra rácsatlakozni a diódasorral és a relével.(4 db vezeték a megfelelő helyre).Yarisnál az egész elfér a motorház vezetőoldali biztositódobozában.(Esetleg a diódák hűtőbordáját lehet kívülre tenni.)Ha valóban nem bontunk semmit akkor az egyetlen szépséghibája a kapcsolásnak,hogy a távolsági visszajelző LED világít a műszerfalon(sajnos)!
Mi a véleményetek erről? :helpsmilie:
A kapcsolás amúgy teljesen zárlatbiztos,stb. mert a fényszórók a +12V felől vannak biztosítva és a bekapcsolásukkor a közös -12V lesz vezérelve! :clap:


Egyértelműen a távolsági szálat kell "tompítani".
Teljesen jól működik H4-el is.
A "fekete doboz" a mi rendszerünkben számítógéppel programozható kivitel.

A Te rendszered teljesíti az idevonatkozó előírásokat? (nem mehet ködlámpával, távolságival usw.)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2729 Dátum: 2010.03.28 17:39:47 »
Ide is átemeltem Palaczk Mester beszámolóját:

Tegnap pedig, Trotter Mester közreműködésének köszönhetően, elkészült az Ave DRL-képesre átalakítása  :yes: ... Íme a végeredmény:



Így fest az autó, mikor rá van adva a gyújtás. Emellé be lehet kapcsolni a helyzetjelzőt is. A DRL akkor deaktiválódik, ha az ember bekapcsolja a tompítottat, a reflektort, vagy a ködfényszórót. A mester saját fejlesztésű elektronikája el van látva egy, összeszerelt állapotban is hozzáférhető potméterrel is, amivel állítani lehet a DRL fényerejét  :otlet:

Az egész művelet, anyaggal-munkával, összesen 10 ezerbe került  :clap: ... Tudom ajánlani minden Ave-tulajnak, aki kímélni szeretné az ugye eléggé kényes tompított fényszórókat  :) !
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.