Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848184 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Minden ami világít
« Válasz #2700 Dátum: 2010.03.23 13:44:19 »
Bár már másutt is kérdeztem, mégis újra feltenném a kérdést: van valakinek ötlete,hogy Yaris II-re hogyan lehetne szabályosan "nappali menetjelző fényforrást" felrakni? Állati sokat megyek csak lakott területen kívül és sajnálom az izzóimat és a többletfogyit is. :no:

Annyi féle jó LED-es, "E" engedélyes kapható,csak nem találok helyet a járgányon,ahol teljesülnek az elhelyezési szabályok. (pl. elöl a hűtőrács ideális hely lenne egy 8 LED-es szetthez, de ott meg a távolság kevés.) Szóval tanácstalan vagyok. :helpsmilie:



Ne írj színessel légyszi, az a modoknak van fenntartva. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.23 13:46:14 írta kleingy »
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2701 Dátum: 2010.03.23 17:42:43 »
Most milyen autóval járkálsz ? Yaris ?

80% pug 20% yaris...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2702 Dátum: 2010.03.23 19:45:27 »
Bár már másutt is kérdeztem, mégis újra feltenném a kérdést: van valakinek ötlete,hogy Yaris II-re hogyan lehetne szabályosan "nappali menetjelző fényforrást" felrakni? Állati sokat megyek csak lakott területen kívül és sajnálom az izzóimat és a többletfogyit is. :no:

Annyi féle jó LED-es, "E" engedélyes kapható,csak nem találok helyet a járgányon,ahol teljesülnek az elhelyezési szabályok. (pl. elöl a hűtőrács ideális hely lenne egy 8 LED-es szetthez, de ott meg a távolság kevés.) Szóval tanácstalan vagyok. :helpsmilie:



Ne írj színessel légyszi, az a modoknak van fenntartva. Kleingy

Ha egy kicsit vársz, akkor lehet, hogy trudom a megoldást. A YarisII-ben H4-es izzó van?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Minden ami világít
« Válasz #2703 Dátum: 2010.03.23 20:22:36 »
Ha egy kicsit vársz, akkor lehet, hogy trudom a megoldást. A YarisII-ben H4-es izzó van?
Igen H4 van benne!
Előre is köszi! :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.23 20:34:33 írta kleingy »
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #2704 Dátum: 2010.03.23 20:46:24 »
Most milyen autóval járkálsz ? Yaris ?

80% pug 20% yaris...

Érdekes öszvér, az eleje, vagy a hátulja a Yaris ?  :devil:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Minden ami világít
« Válasz #2705 Dátum: 2010.03.23 20:47:39 »
Gyerekek! Létezik olyan üzlet, ahol műszerfali kapcsolóba való mini izzót lehet kapni? Ugyanis kiégett a Picantóban a ködfényszóró kapcsolójának világítása. Kivettem a kapcsolót, megnéztem, az izzó a foglalattal együtt kivehető, elvileg cserélhető, azaz nincs egybeépítve a kapcsolóval. Ez azért fontos, mert rákérdeztem márkakereskedésben, ahol egyrészt fogalmuk sem volt miről is van szó, másrészt minden meggyőződés nélkül közölték, hogy a komplett kapcsolót kell cserélni. Ez viszont kb. 6-8 ezer Ft. Ennyit egy kis égő miatt nem fogok kiadni.

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2706 Dátum: 2010.03.23 21:58:26 »
Érdekes öszvér, az eleje, vagy a hátulja a Yaris ?  :devil:

A kormányt, ülés+váltót szoktam magammal vinni, a megszokás nagy úr :devil:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2707 Dátum: 2010.03.23 23:29:30 »
Gyerekek! Létezik olyan üzlet, ahol műszerfali kapcsolóba való mini izzót lehet kapni? Ugyanis kiégett a Picantóban a ködfényszóró kapcsolójának világítása. Kivettem a kapcsolót, megnéztem, az izzó a foglalattal együtt kivehető, elvileg cserélhető, azaz nincs egybeépítve a kapcsolóval. Ez azért fontos, mert rákérdeztem márkakereskedésben, ahol egyrészt fogalmuk sem volt miről is van szó, másrészt minden meggyőződés nélkül közölték, hogy a komplett kapcsolót kell cserélni. Ez viszont kb. 6-8 ezer Ft. Ennyit egy kis égő miatt nem fogok kiadni.

Nálunk a villanyszerelési boltban és a műszerészboltban is kapni ilyen izzót. Én szoktam venni egy full 10-es csomagot és kiscserélek mindent, mert ha az egyik meghal, akkor lassan jön a többi is. Hetente szétszedni meg nem pálya...

A ködlámpa nálunk olyan izzó, amely rizs alakú és hosszú 3-4 centis lábai vannak, amit egy kör alakú műanyag keretre kell rátekerni. De ilyet keretestől is venni.

Amit te mondasz, olyan nálam a műszerfalban van. Tungsram gyártja, nálunk kb 20 Ft darabja. Egy kis műanyagba kell belenyomni és a műanyag bajonetzárásan rögzül... Kicsit ritkánn darab, de beszerezhető simán ezeken a helyeket. Arra figyelj, hogy ebből van olyan, ami a műanyag foglalattal egybe van építve. Nah, az nem jó, mert annak nagyobb a búrája... Neked olyan kell, ami a műanyagba benyomható.

Legjobb, ha ezekbe a boltokba elviszed a rossz izzót, amit előtte kiszerelsz, aztán feltankolsz belőle. A teljesítményre is fogyelni kell, mert ebből van két féle teljesítményű is...

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Minden ami világít
« Válasz #2708 Dátum: 2010.03.24 18:59:40 »
Amit te mondasz, olyan nálam a műszerfalban van.
Nálam is, ezt is írtam. Első pillantásra LED-szerű és nagyságú izzó, külön foglalattal. A kapcsolóban két izzócska van, egyik a kapcsolót világítja meg (ez égett ki), a másik pedig a bekapcsolt állapotot jelzi. Visszaraktam a kiégettet is, így nem tudom elvinni mintának. Valószínűleg újra kiszedem.  :whistling:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2709 Dátum: 2010.03.24 19:06:41 »
Amit te mondasz, olyan nálam a műszerfalban van.
Nálam is, ezt is írtam. Első pillantásra LED-szerű és nagyságú izzó, külön foglalattal. A kapcsolóban két izzócska van, egyik a kapcsolót világítja meg (ez égett ki), a másik pedig a bekapcsolt állapotot jelzi. Visszaraktam a kiégettet is, így nem tudom elvinni mintának. Valószínűleg újra kiszedem.  :whistling:
Szerintem szedd ki, mert különben sosem magyarázod el, hogy mi kell...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2710 Dátum: 2010.03.24 19:29:29 »
Na kérem, tisztelettel, a mai napon elkészült a Toyotákra illeszthető DRL bétaverziója. Beépítésre került Palaczkék AVEII-be.  Teljesen jól működik, igaz némi vacilálás volt, mert a negatív vezérlés a xenon miatt pozitív vezérléssé alakult át, de némi méricskélést követően áthidalásra került.

Szóval lassan lehet jeletkezni a következő érdeklődőknek.  ;)

Feltételezem, hogy Palaczk, ha hazaér beszámol a tesztútról is, és akkor nemcsak én áradozok a DRL előnyeiről, hanem egy Toyotás is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden ami világít
« Válasz #2711 Dátum: 2010.03.24 19:36:59 »
Még mindig érdekel a DRL. Április elején lenne dogom BP-en, ha akkor megoldható lenne...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2712 Dátum: 2010.03.24 20:23:35 »
Még mindig érdekel a DRL. Április elején lenne dogom BP-en, ha akkor megoldható lenne...
Ezt össze kell hangolni, mert a mester csak munkaidő után, illetve 7végén tud ezzel foglalkozni. A mai nap a bétaverzió miatt alakult így. De természetesen megoldjuk.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #2713 Dátum: 2010.03.24 21:57:41 »
Még mindig érdekel a DRL. Április elején lenne dogom BP-en, ha akkor megoldható lenne...
Ezt össze kell hangolni, mert a mester csak munkaidő után, illetve 7végén tud ezzel foglalkozni. A mai nap a bétaverzió miatt alakult így. De természetesen megoldjuk.
Árat tudsz mondani?
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2714 Dátum: 2010.03.25 12:23:50 »
Még mindig érdekel a DRL. Április elején lenne dogom BP-en, ha akkor megoldható lenne...
Ezt össze kell hangolni, mert a mester csak munkaidő után, illetve 7végén tud ezzel foglalkozni. A mai nap a bétaverzió miatt alakult így. De természetesen megoldjuk.
Árat tudsz mondani?
10E körül.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.