Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 847974 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2640 Dátum: 2010.03.03 18:52:04 »
Tisztázzunk valamit: Ugye ikerfényszórósók a gépek? H1-H7 kombó?
A mi esetünkben: ikerfényszóró, amiből a tompított a xenon (ezt szeretnénk kímélni, de biztos emlékszel), és a távolsági a halogén (ez töltené be a DRL szerepét). Azt most nem vágom hogy H1 vagy H7 - ha van jelentősége, utánanézek, de az biztos hogy vmelyik a kettő közül

No, közben egyeztettem a dobozt illetően.
Kb. két hét a prototípus legyártása. Ez időben pont passzol Palaczk Mester reptéri transzferéhez. Vagyis a nullszéria Palaczk édesapjának kocsijába lenne betéve, bekötve és lepróbálva. Ez kb 40 perces manőver, ha minden stimmel. Ha nem, akkor mondjuk másfél óra. :D Nálam sem volt több, pedig Murphy összes törvénye összejött.  :hug:
Nekem OK  :yes: ... Csak majd egyeztessünk pontos időpontot & helyszínt, mert ugye még a Lánghoz is ki kell majd jutnom + egy Corolla-klubos sráccal is lesz talim (mondjuk, ez rugalmas, tehát ez lehetne az időrendben utolsó programpont) + ugye veled is szeretnék majd összefutni.

Mennyire vehető ez fixnek? Mert akkor addig már nem is foglalkozom a projekttel, nem keresgélek lámpákat meg ilyesmi.

Mi az, hogy mennyire vehető fixnek???? Hát nem lebeszéltem???  ;)

Nos végzel a reptéren, ott valahol összefutunk és haladunk a beszerelőpont felé, ami Erzsébeten van, tehát közel.  A Lángot én elintézem, odaadom a cuccost a beszerelőhelyen.
A Rollaklubos cartárssal viszont nem tudok mit kezdeni.  :hug:

Az én időm a drága, Mester Úr!  [rohog] [rohog]


Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #2641 Dátum: 2010.03.03 19:45:21 »
A képen az 53112E cikkszámú alkatrészt (a lökhárítóba integrált alsó hűtőrácsot) kellene ahhoz "megfarigcsálni", hogy abban helyezhessük el a menetlámpákat  :hmmmm: ... Az autóriasztós ismerősöm biztos meg tudná szépen csinálni - csak kérdés, hogy a rács ki-beszereléséhez le kell-e venni a lökhárítót? Mert ha igen, az azért úgy elég nagy meló lenne  ::)

És persze annak is utána kellene nézni, hogy ez a rács beszerezhető-e külön (gondolom, hogy igen) - hogy adott esetben az autó eredeti állapota helyreállítható legyen.

Természetesen rendelhető külön, az már más kérdés, hogy nem 1-2 ezer Ft...
Az a rács konrétan pattintós, úgyhogy finoman talán ki lehet pattintgatni úgy is hogy a helyén a lökhárító, de mivel vaktában dolgozol, így könnyebb letörni a füleket!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden ami világít
« Válasz #2642 Dátum: 2010.03.03 19:55:32 »
Mi az, hogy mennyire vehető fixnek???? Hát nem lebeszéltem???  ;)

Nos végzel a reptéren, ott valahol összefutunk és haladunk a beszerelőpont felé, ami Erzsébeten van, tehát közel.  A Lángot én elintézem, odaadom a cuccost a beszerelőhelyen.
A Rollaklubos cartárssal viszont nem tudok mit kezdeni.  :hug:

Az én időm a drága, Mester Úr!  [rohog] [rohog]
Nagyon köszönöm előre is, ez így tökéletes lesz  :yes: :clap: :flowers: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden ami világít
« Válasz #2643 Dátum: 2010.03.03 19:56:19 »
Természetesen rendelhető külön, az már más kérdés, hogy nem 1-2 ezer Ft...
Az a rács konrétan pattintós, úgyhogy finoman talán ki lehet pattintgatni úgy is hogy a helyén a lökhárító, de mivel vaktában dolgozol, így könnyebb letörni a füleket!
Na, a dolgok állása szerint erre a műveletsorra már nem lesz szükség  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Minden ami világít
« Válasz #2644 Dátum: 2010.03.04 16:59:53 »
Lehet picit off, de tudja valaki mi a különbség egy autóba és egy motorba való +-os izzó között? Az Osram honlapján láttam, hogy van +-os égő kifejezetten motorkerékpárokhoz (Night Racer).
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.04 17:05:17 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2645 Dátum: 2010.03.04 18:41:53 »
Lehet picit off, de tudja valaki mi a különbség egy autóba és egy motorba való +-os izzó között? Az Osram honlapján láttam, hogy van +-os égő kifejezetten motorkerékpárokhoz (Night Racer).
Foglalat eltérés lehet, a szabvány a motorokban is szabvány.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Minden ami világít
« Válasz #2646 Dátum: 2010.03.04 19:11:23 »
Lehet picit off, de tudja valaki mi a különbség egy autóba és egy motorba való +-os izzó között? Az Osram honlapján láttam, hogy van +-os égő kifejezetten motorkerékpárokhoz (Night Racer).
Foglalat eltérés lehet, a szabvány a motorokban is szabvány.
Az NB-re és a NR-re  a H7-es izzónál egyformán PX26d foglalatot írnak. Talán a motoron nagyobb rázkódásnak lehetnek kitéve, emiatt más lehet a belső szerkezet kialakítása? Árnak még utánanézek, hogy abban látszik-e valami eltérés.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Minden ami világít
« Válasz #2647 Dátum: 2010.03.04 19:44:52 »

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Carina E ködlámpa + DRL
« Válasz #2648 Dátum: 2010.03.04 22:47:05 »
A tanácsotokat szeretném kérni a következő dologban.

Elhatároztam, hogy a '94-es Carina-mat felszerelelem minden, adott évjáratban elérhető gyári extrával.
Ezen akció keretein belül a fényszórók magassága már belülről állítható; viszont a ködlámpa beszerzésével meggyűlt a bajom,
konkrétan nem tudok beszerezni gyári ködlámpákat (normális áron).
Gyári ködlámpa kapcsolót sikerült szerezni; így most azon gondolkodom, hogy valami, nem gyári, de méretben passzoló ködlámpát szerelnék fel.
Ebben kérném a tanácsotokat, hogy milyet lenne érdemes venni.

Egy kicsit tovább gondolva a dolgot, jó lenne még a nappali menetfényt is applikálni a kocsiba, adott esetben szintén a ködlámpa gyári helyére.
Nem tudom, hogy ez a hely erre alkalmas lenne-e egyáltalán?
Ha igen, akkor jó lenne a két lámpát valahogy a gyári ködlámpák helyére beszerleni.

És még egy dologban kérném a segítségeteket (bár ez kicsit OFF):
gyárlilag motoros az antennám, de sajnos, az antenna ostor része sérült (a motor tökéletesen működik).
Van-e véleményetek szerint esély valahonnét ilyen teleszkópos antennát szerezni, ami összeházasítható lenne a meglévő motoros mechanikával?

Előre is köszi a segítséget, ötletet!

[a csatolmányt egy admin törölte]
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina E ködlámpa + DRL
« Válasz #2649 Dátum: 2010.03.05 17:01:53 »
A tanácsotokat szeretném kérni a következő dologban.

Elhatároztam, hogy a '94-es Carina-mat felszerelelem minden, adott évjáratban elérhető gyári extrával.
Ezen akció keretein belül a fényszórók magassága már belülről állítható; viszont a ködlámpa beszerzésével meggyűlt a bajom,
konkrétan nem tudok beszerezni gyári ködlámpákat (normális áron).
Gyári ködlámpa kapcsolót sikerült szerezni; így most azon gondolkodom, hogy valami, nem gyári, de méretben passzoló ködlámpát szerelnék fel.
Ebben kérném a tanácsotokat, hogy milyet lenne érdemes venni.

Egy kicsit tovább gondolva a dolgot, jó lenne még a nappali menetfényt is applikálni a kocsiba, adott esetben szintén a ködlámpa gyári helyére.
Nem tudom, hogy ez a hely erre alkalmas lenne-e egyáltalán?
Ha igen, akkor jó lenne a két lámpát valahogy a gyári ködlámpák helyére beszerleni.

És még egy dologban kérném a segítségeteket (bár ez kicsit OFF):
gyárlilag motoros az antennám, de sajnos, az antenna ostor része sérült (a motor tökéletesen működik).
Van-e véleményetek szerint esély valahonnét ilyen teleszkópos antennát szerezni, ami összeházasítható lenne a meglévő motoros mechanikával?

Előre is köszi a segítséget, ötletet!

A ködlámpa helyetti DRL beszerelés szvsz. téves megközelítése a dogoknak. Egyrészt kell a ködlámpa szvsz, másrészt állandóan baxtatni fognak a hatóságok, hogy miért jársz ködlámpával. Állandóan meg fognak állítani, ha kell, ha nem, mert ugye alapból az a ködlámpa helye, hiába van ott DRL. Inkább, ködlámpa (a gyári helyén) ÉS DRL-t javasolok.

Mivel a gyári állapotra törekszel, ezért e vonatkozásban is az utóbb vázol megoldás a byerő. ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2650 Dátum: 2010.03.05 17:14:31 »
Jah, a ködös helyére semmi féle képpen sem jó a DRL. A lámpába lenne jó, de a H4-gyel necces, mert ott ugye egyben van minden.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #2651 Dátum: 2010.03.05 18:32:52 »
Pl fater Swiftjébe van kimondottan tipusspecifikus DRL a ködlámpa helyére.
Alapból teccik a cucc, jónak néz ki, de így ugye ugrana a ködfényszóró, ami azért sztem fontosabb!
Xanyi

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #2652 Dátum: 2010.03.05 18:34:21 »
beszállnék én is a DRL projektbe, ha 20e alatt megoldható lenne a Carinába :)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2653 Dátum: 2010.03.05 19:21:33 »
Jah, a ködös helyére semmi féle képpen sem jó a DRL. A lámpába lenne jó, de a H4-gyel necces, mert ott ugye egyben van minden.

Miért necces???  Azért nem egy testben van a két szál? No és?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden ami világít
« Válasz #2654 Dátum: 2010.03.05 19:26:46 »
Ave III-nál H11 (tompított), HB3 (refi). Ez probléma a fekete doboznak?