Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848119 alkalommal)

0 Felhasználó és 27 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden ami világít
« Válasz #2595 Dátum: 2010.03.01 17:48:55 »
Azt tervezem, hogy ilyeneket szereltetünk az Avensisbe, hogy kíméljük a fényszórókat (nomeg egyúttal spóroljunk is).

Az szerepel a leírásban, hogy 6 Wattos izzókkal szállítják ezeket a lámpákat (de beléjük lehet tenni max 21 W-osakat is). Van valakinek erről tapasztalata, hogy tényleg megfelelően világít már a 6 W-osakkal is  :?: ?

Milyen izzó való ezekbe?

(Mielőtt valaki felvetné: LED-eseket semmiképpen nem szeretnék, nagyon nem tetszenek és akkor még finom voltam  :whistling:)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2596 Dátum: 2010.03.01 17:55:47 »
Mennyivel értelmesebb ez, mint a ködlámpát égetni nappal? Végülis ugyan ott lennél vele vagy nem? Mondjuk a felvett teljesítmény különbözne akkor a DRL-es lámpáétól...

Persze biztos jó kis szerelés lenne. Amúgy mennyi egy ilyen Hella szett? Nekem a Hella FF75-ös ködlámpám nagyon jó, a márkát csak javasolni tudom.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #2597 Dátum: 2010.03.01 19:26:04 »
Azt tervezem, hogy ilyeneket szereltetünk az Avensisbe, hogy kíméljük a fényszórókat (nomeg egyúttal spóroljunk is).

Az szerepel a leírásban, hogy 6 Wattos izzókkal szállítják ezeket a lámpákat (de beléjük lehet tenni max 21 W-osakat is). Van valakinek erről tapasztalata, hogy tényleg megfelelően világít már a 6 W-osakkal is  :?: ?

Milyen izzó való ezekbe?

(Mielőtt valaki felvetné: LED-eseket semmiképpen nem szeretnék, nagyon nem tetszenek és akkor még finom voltam  :whistling:)

Kiváncsi lennék mit tud, mert ez ugy 6 W-os, a helyzetjelző pedig 5.
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden ami világít
« Válasz #2598 Dátum: 2010.03.01 19:35:45 »
Mennyivel értelmesebb ez, mint a ködlámpát égetni nappal? Végülis ugyan ott lennél vele vagy nem? Mondjuk a felvett teljesítmény különbözne akkor a DRL-es lámpáétól...

Persze biztos jó kis szerelés lenne. Amúgy mennyi egy ilyen Hella szett? Nekem a Hella FF75-ös ködlámpám nagyon jó, a márkát csak javasolni tudom.
Ott van a linkben, hogy mennyibe kerül  ;) ...

Ködlámpa: 1: ki is szednének érte szépen a rendőrök, ha mondjuk verőfényes nyári napokon így gurulásznék; 2: nagyon prolin néz ki; 3: a spórolás mint előny így ugrana, hiszen kb. ugyanannyi teljesítményt venne így föl a rendszer, mintha a tompítottat égetném.

Ezt a nappali lámpát ugyanis úgy kell elképzelni (úgy kell bekötni), hogy a világítástól függetlenül működik: nincs is külön kapcsolója, hanem ha ráadod a gyújtást, a lámpa is bekapcsol - csak akkor kapcsol ki, ha bekapcsolod a világítást. Így nem felejtheted el, nem kell hozzá visszajelző és kapcsoló, és persze bekötni is egyszerűbb.

Persze ha az ember akarja, nyilván be lehet úgy is kötni, hogy manuálisan lehessen ki-be kapcsolni.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden ami világít
« Válasz #2599 Dátum: 2010.03.01 19:42:30 »
Kiváncsi lennék mit tud, mert ez ugy 6 W-os, a helyzetjelző pedig 5.
Hát lehet bele tenni erősebbet is. De mivel a Hella szettben ez a 6 W-os van, ezért gondolom, ennyi is elég lehet. Ezek a kis pilácsok úgy vannak kialakítva, hogy elég szúrós fényük van, jól látni őket messziről (nyilván, hisz pont erre vannak kitalálva).

Jóapám már rá is bólintott a projektre, úgyhogy már csak azt kell kiderítenem, hogy megéri-e valahol itthon megvennem (az ebay helyett), illetve hogy mi a helyzet ezzel az izzó-kérdéssel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2600 Dátum: 2010.03.01 20:20:52 »
És hová tudod beépíteni szépen?

A ködös mellé? Nálam ez is necc lenne. Annyian vesznek DRL-t, hogy még a végén én is veszek egyet poénból, hogy legyen mit szerelni...

Amúgy a sün honnan tudja, hogy ez DRL és nem ködös? Hasonló a foglalata mindegyiknek. Ha nem képzi magát tovább, sztem nézheti ködösnek is. Vagy ez hülyeség?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden ami világít
« Válasz #2601 Dátum: 2010.03.01 21:09:34 »
Amúgy a sün honnan tudja, hogy ez DRL és nem ködös? Hasonló a foglalata mindegyiknek. Ha nem képzi magát tovább, sztem nézheti ködösnek is. Vagy ez hülyeség?
Onnan, hogy úgy működik, mint egy DLR (pl. lekapcsol a tompítottnál).
A legnagyobb problémám nekem is az ezzel, hogy valahova fel kell szerelni. Nem tudom, hova lehetne feltenni, hogy ne lógjon ki. A redukált reflektor verzió ezért nekem jobban tetszik.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2602 Dátum: 2010.03.01 21:10:33 »
Amúgy a sün honnan tudja, hogy ez DRL és nem ködös? Hasonló a foglalata mindegyiknek. Ha nem képzi magát tovább, sztem nézheti ködösnek is. Vagy ez hülyeség?
Onnan, hogy úgy működik, mint egy DLR (pl. lekapcsol a tompítottnál).
A legnagyobb problémám nekem is az ezzel, hogy valahova fel kell szerelni. Nem tudom, hova lehetne feltenni, hogy ne lógjon ki. A redukált reflektor verzió ezért nekem jobban tetszik.
Szerintem is a redukált refi jobb megoldás...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #2603 Dátum: 2010.03.01 22:52:02 »
Idézet
És hová tudod beépíteni szépen?

A ködös mellé?

Az Ave lökhárítóját ismerve valahová a rendszám alatti rács környékén kell elhelyezni szerintem. A Yarisomba is valahol ott tudnám elképzelni.

Idézet
De mivel a Hella szettben ez a 6 W-os van, ezért gondolom, ennyi is elég lehet. Ezek a kis pilácsok úgy vannak kialakítva, hogy elég szúrós fényük van, jól látni őket messziről (nyilván, hisz pont erre vannak kitalálva).

A helyzetjelzők 5 W-osak, de csak úgy beleszórja a fényt a fényszóróba. Ezt mondhatjuk ugyanolyan teljesítménynek, de a lámpatest kialakítása olyan lehet, hogy előre vetítse a fényt. Pontosan ezért vagyok rá én is kiváncsi hogy milyen lehet valójában, mert még nem láttam ilyet. Egy biztos, ha a Hella gyártja, akkor szar nem lehet!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden ami világít
« Válasz #2604 Dátum: 2010.03.01 23:18:47 »
A németeknél már elég nagy piaca van ennek (ha jól tudom, ők is találták ki) - ami vicces, hisz náluk nem is kötelező nappal a pilács  :)

Szóval, ahogy néztem a méreteit, az Ave II esetében elég jól elhelyezhető a rendszámtábla alatti levegő-beömlőben, felül (tehát közvetlenül a rendszám alatt), a levegőbeömlő két szélén.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2605 Dátum: 2010.03.01 23:35:22 »
A ködös körül szebb lenne, nem lenne annyira utólagos fíling. Bár a rendszám körül sem lehet rossz.

Nézd meg a szettet a Bárdiautónál is, mert szokott lenni Hella akciójuk. Én is így vettem az FF75-ös szettemet 18 helyett 12-ért.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2606 Dátum: 2010.03.01 23:47:23 »
http://www.vatera.hu/toyota_corrolla_fenyszoro_164465536.html

E11-re való, nem E12-re
Nem jobbos, hanem balos  :lol:

Amúgy majdnem jól eltalálta...  [rohog]

Amúgy meg egy fos utángyártott Depo, ami 2 éven belül begombásodik és állandóan párás... (Motor nincs az angol gyártásúhoz...)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2607 Dátum: 2010.03.01 23:48:35 »
http://www.vatera.hu/4_4x100_14_alufelni_opel_suzuki_vw_toyota_162972250.html

Ez is annyira szép. Valami hasonló volt az eladó Corin...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Minden ami világít
« Válasz #2608 Dátum: 2010.03.02 05:11:29 »
Palaczk!

Nem érdemesebb inkább a gyári DLR-t bele rakni? Nem tudom AVE II-n hogy van, de az én esetemben két kábelt kell átkötni meg 2 relét beszrelni - mondjuk az egyik spéci. Ehhez AVE I-en van egy külön relé doboz a hűtő fölött - ami az enyémen nincs.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Minden ami világít
« Válasz #2609 Dátum: 2010.03.02 06:37:16 »
A németeknél már elég nagy piaca van ennek (ha jól tudom, ők is találták ki) - ami vicces, hisz náluk nem is kötelező nappal a pilács  :)

Szóval, ahogy néztem a méreteit, az Ave II esetében elég jól elhelyezhető a rendszámtábla alatti levegő-beömlőben, felül (tehát közvetlenül a rendszám alatt), a levegőbeömlő két szélén.


A nappalifényeknek van valami elhelyezési előírása is, asszem 60centin belül nem lehetnek egymástól de majd jön egy Sün és megmondja :)