Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848724 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #2550 Dátum: 2010.02.12 21:31:56 »
Egy valamirevaló fényszóró 40-50 ezer Ft egy átlag autóba... Ez van.
A 70 ezres Hella természetesen felejtős, annál még a gyári is olcsóbb! A Bosch valószínüleg jó lehet. A gyári eszedbe se jut? Lehet, hogy 40 körül már azt is lehetne kapni!
Hát ha a Bosch az Unixnál 35, abból tudok 40% kedvezménnyel vásárolni, az már sokkal olcsóbb, mint a gyári.
Sajnos a gyári alkatrészek kicsit túlárazottak ;)

Persze így már máshogy hangzik. Néha egész értelmetlenűl túlárazottak a gyári holmik, viszont van amikor megéri megvenni, mert alig drágábban sokkal jobb minőség. Persze ez nem az az eset  ;)
Xanyi

tutinet

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2551 Dátum: 2010.02.19 17:30:59 »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden ami világít
« Válasz #2552 Dátum: 2010.02.19 17:40:36 »
Tutinet, a kép nem látszik sajnos. Itt a teljes album.

[a csatolmányt egy admin törölte]
         

tutinet

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2553 Dátum: 2010.02.19 17:43:00 »
köszi

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden ami világít
« Válasz #2554 Dátum: 2010.02.19 19:11:32 »
Fehéren jó lenne, de így nekem vásári majom.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2555 Dátum: 2010.02.20 17:10:55 »
Borzasztó. Ha fehér, vagy kadmiumsárga lenne...  Ennél már csak akkor lenne "szebb", ha piros lenne... :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2556 Dátum: 2010.02.21 01:01:29 »
Audimajmolós gyagyi fos. Amúgy az audiLEDcsík is nagyon bucsusan gagyi szerintem. Nem tudom, hogy most miért kell minden gyárnak majmolni ezt a hülye LED-csíkot...

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Minden ami világít
« Válasz #2557 Dátum: 2010.02.21 11:47:24 »
Audimajmolós gyagyi fos. Amúgy az audiLEDcsík is nagyon bucsusan gagyi szerintem. Nem tudom, hogy most miért kell minden gyárnak majmolni ezt a hülye LED-csíkot...
Nem ezeket a LED-es lámpákat használják menetjelző fényként és így nem kell tompítottat használni nappal?
Nekem nem is a gyáriak tűnnek gagyinak, hanem amiket utólag beraknak és messziről látszik rajtuk, hogy csak olcsó díszek.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2558 Dátum: 2010.02.21 11:57:10 »
Annyira menetjelző fény, hogy mikor az audi a LED-jével krúzol, akkor hátul nem égnek a lámpái. Az meg milyen má'?! Oda is elő van írva a világítás lakott területen kívül, úgy tudom.

A LED-je meg úgy van megcsinálva, hogy mikor ég a xenon, akkor leveszi a LED fényerejét (dimmeli), ekkor helyzetjelző, mikor nem ég a xenon, akkor meg DRL. Ez jó is lehetne, ha égne hátul is a lámpa, mikor DRL üzemmódba megy.

Amúgy mi a fax értelme van a DRL-nek, úgy őszintén? Miért fáj neki benyomni a xenont? Én nem értettem sosem ezt a DRL-t. Ha olcsóbb az izzója, akkor is a sok halogénes izzó cseréje - pláne szakszervízben - többre jön ki, mint amennyivel megnöveli a xenon élettartamát - szerintem. Ez is csak egy plusz parasztvakítós semmire sem jó xar.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Minden ami világít
« Válasz #2559 Dátum: 2010.02.21 12:03:31 »
Szerintem tök felesleges egy hátsó helyzetjelző, amikor a fényviszonyok jók és nem szükséges a tompított sem. Egy napfényes időben nem is látni a hátsó helyzetjelzőt hogy világít vagy sem.
Ezt nem értem, hisz LED-es, mikor kéne bennük izzót cserélni?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2560 Dátum: 2010.02.21 13:08:32 »
Szerintem tök felesleges egy hátsó helyzetjelző, amikor a fényviszonyok jók és nem szükséges a tompított sem. Egy napfényes időben nem is látni a hátsó helyzetjelzőt hogy világít vagy sem.
Ezt nem értem, hisz LED-es, mikor kéne bennük izzót cserélni?
Nem szükséges a tompitott? Kötelező a használata lakott területen kívül. És indokoltan, mert még nappal is sokkal jobban látható a szembejövő. A DRL-t a tompított és a hátsó lámpák helyett használják.

Napfényes időben a helyzetjelzőt nem látni, néha még este sem, de a tompítottat mindig lehet látni, ezért fontos, hogy mindenki világítson este és nappal is, ha lakott területen kívül közlekedik.

A hátsó lámpa nappal is látszik szerintem. Sokszor szürkületkor még DRL-lel mennek a pályán, múltkor is zavart, hogy hátul nem világítottak.

Amúgy még mindig nem értem, hogy a DRL-lel miért vannak előrébb a normál lámpa felkapcsolásához képest. Mellesleg megjegyzem, hogy az Audi DRL megoldása nem váltja ki a lámpát, mert hátul nem világít, így szabálytalan, még ha gyári is a cucc.

A DRL kiégését a halogénre értettem, nem a LED-es technológiára - ez tényleg félreérthető volt. Pl. a Camry-ban a DRL nem LED-es és ott valós a kiégés problematikája.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Minden ami világít
« Válasz #2561 Dátum: 2010.02.21 13:28:40 »
Dehogynem szükséges, lehet nem egyértelműen írtam. A hátsó helyzetjelzőre értettem, hogy jó látási viszonyok között nincs jelentősége.
A tompítottnak, vagy menetjelzőnek a jó látási viszonyok közötti használatának előnyeit nem is kell magyarázni, ezzel egyetértek.
A szürkülethez meg annyit, hogy sokan, akinek nincs is DLR-je, még egy helyzetjelzőt sem kapcsol fel, nemhogy tompítottat.
A LED-es verzió gondolom lényegesen kevesebb áramot fogyaszt, talán emiatt van jelentősége.
Az Audival kapcsolatban is egyetértek, az előírás szerint a menetjelző csak a helyzetjelzővel együtt kapcsolható, valamint automatikusan kikapcsolódhat, ha a fényszórót felkapcsolják. De a jelek szerint az Audi szerezhetett így is típusbizonyítványt, amivel így forgalomba helyezhető.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden ami világít
« Válasz #2562 Dátum: 2010.02.21 14:23:56 »
Nem igazán értem ezt a DLR-t.
Akkor látom igazán értelmét, ha működik hátsó helyzetjelző (rendszám tábla világítás) nélkül, mivel a nevében is benne van: nappali fény!
Ha én határozhatnám meg a működését, akkor a DLR motorindítással együtt kapcsolódna (csak elől) és a tompítottat kapcsolná az automata érzékelő a fényviszonyoknak megfelelően (és akkor DLR kikapcsol). Ha a DLR LED, akkor ennek semmi fogyasztásbeli vonzata nem lenne (1-2 watt sincs). Nem lenne mizéria, hogy elfelejtem felkapcsolni a lakott területen kívül, nem gyötri feleslegesen nappal a drága halogént vagy xenont. Persze ehhez az kellene, hogy ne lehessen gagyi, gyenge fényű karácsonyfa fűzért használni DLR címén, csak olyat, ami nappali körülmények között is jobban láthatóvá teszi az autót szemből.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden ami világít
« Válasz #2563 Dátum: 2010.02.21 14:27:56 »
Nemrég írtam egy másik topicba, hogy a Coriban cseréltem a tompítottat NightBreakerre, de olyan drasztikus változás nem volt, mint pl a céges Seatban. A minap megnéztem a kivett izzót és látom, hogy az meg Philips emeltfényű verzió volt. Khm, hát ezért nem volt drasztikus a változás.  :ph34r:
Gabe 254.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Minden ami világít
« Válasz #2564 Dátum: 2010.02.21 15:33:49 »
Nem igazán értem ezt a DLR-t.
Akkor látom igazán értelmét, ha működik hátsó helyzetjelző (rendszám tábla világítás) nélkül, mivel a nevében is benne van: nappali fény!
Ha én határozhatnám meg a működését, akkor a DLR motorindítással együtt kapcsolódna (csak elől) és a tompítottat kapcsolná az automata érzékelő a fényviszonyoknak megfelelően (és akkor DLR kikapcsol). Ha a DLR LED, akkor ennek semmi fogyasztásbeli vonzata nem lenne (1-2 watt sincs). Nem lenne mizéria, hogy elfelejtem felkapcsolni a lakott területen kívül, nem gyötri feleslegesen nappal a drága halogént vagy xenont. Persze ehhez az kellene, hogy ne lehessen gagyi, gyenge fényű karácsonyfa fűzért használni DLR címén, csak olyat, ami nappali körülmények között is jobban láthatóvá teszi az autót szemből.
Ugye jól tudom, hogy a svédeknél legalábbis (valszeg a skandináv országokban is) a helyzetjelző automatikusan bekapcsol, nem lehet olyan hogy valaki anélkül közlekedik.
Egyszer majd lehet minden autóban széria lesz és akkor így fog működni ahogy leírtad.
(A mocimon a tompított automatikusan bekapcsol amikor beindul a motorja, csak váltani tudok távfényre :) )
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive