Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848118 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2475 Dátum: 2010.01.18 12:12:06 »
Csak elfogult lennek?

Valószínűleg:) Mert az enyém nekem jobban tetszik:) Tartósságában meg majd meglátjuk mi lesz:) A kristálylámpás ave fényszórói meg szerintem már elég jók! Az elsőszéirásnak viszont ahogy olvastam és láttam is tényleg elég gagyik...

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2476 Dátum: 2010.01.19 14:34:36 »
Tegnap hívott egy haver, idézem: még mindig fosol a xenon miatt...? mert akkor tud valakit aki gyorsba elvinné...

Na így lett vége a xenonos pályafutásomnak :flowers: tegnap este találkoztam a sráccal, megkérdezte miért adom, pironkodva mondtam, hogy a szigorítások miatt :whistling: gyakorlatilag kinevetett :clap: no mindegy, lexarom, 99% hogy nem raktam volna vissza, bár a projektort kicsit sajnálom, mert azzal szép volt és nem is bántott senkit, de sebaj, nem akarok fogáspontot, ha -akár másért- megállítanak, engedélyezni meg úgy se fogják, ez nem olyan mint a 3.féklámpa, hogy majd idővel rájönnek hogy milyen jó is az, porfogónak meg.......... :ph34r:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #2477 Dátum: 2010.01.21 22:28:27 »
Nekem nagyon tetszig a Philips NG, remélem sokáig bírja, mert nem volt olcsó  :D
De ha kiég, akkor szerintem én is kipróbálom az Osram NB-t! Addig is várom a tapasztalatokat, hogy kinek meddig bírja.

Nálam bekövetkezett a csere, tegnap délután kiégett a Philips Nightguide, beugrottam a Metró áruházba, és vettem egy garnitura Osram Night Breaker-t.
Ma délután, még világosban beépítettem ( szerencsére a Hiluxban kicsit több hely van, mint a Corollában a lámpa mögött ).
Viszont ma nem mentem sötétben, így a teszt holnapra marad.

Philips több, mint 1 évet, kb. 35e km-et bírt - szinte pontosan  kilóméterszámláló 80 000-re váltásával együtt égett ki. -szinte folyamatosan világított
-Természetesen a még működőt is kicseréltem, pont úgy nézett ki az izzószál, mint a kiégettben, csak nem volt folytonossági hiány a szál közepén. - az sem bírta volna már soká.
Gyanítom, megadta a kegyelemdöfést neki, hogy kicsit gyorsan mentem a nem túl jó minőségű erdei úton, és az elvékonyodott szál kevésbé viselte a rázkódást.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #2478 Dátum: 2010.01.22 17:54:25 »
Na akkor kiváncsian várom a tapasztalatodat a H4-es NG vs. NB csatában.
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2479 Dátum: 2010.01.22 18:34:35 »
Na akkor kiváncsian várom a tapasztalatodat a H4-es NG vs. NB csatában.

A köd, illetve a pára lesz az elválasztóelem. ;-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #2480 Dátum: 2010.01.22 23:22:08 »
Sima vizes aszfalton NB jobb egy kicsit, fehérebb... picit másképp terít, valahogy picit egyenletesebbnek tűnik a fénye. - lehet, hogy csak az egységes szín miatt.
-Persze az igazi az lenne, ha új/új teszt lenne, nem 1éves/új.
-Ha még nincs kiégve a NG azért ne dobd ki, annyi különbség nincs köztük.

-Ja 4 dobozt néztem végig, mire találtam úgy párat, hogy kb. egyformán állt az izzószál és  a fényterelő is, és nem volt 0,5-1mm különbség a két izzó között. - így viszont nem kellett fényszórót állítani beszerelés után!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Minden ami világít
« Válasz #2481 Dátum: 2010.01.22 23:50:26 »
Tegnap hívott egy haver, idézem: még mindig fosol a xenon miatt...? mert akkor tud valakit aki gyorsba elvinné...

Na így lett vége a xenonos pályafutásomnak :flowers: tegnap este találkoztam a sráccal, megkérdezte miért adom, pironkodva mondtam, hogy a szigorítások miatt :whistling: gyakorlatilag kinevetett :clap: no mindegy, lexarom, 99% hogy nem raktam volna vissza, bár a projektort kicsit sajnálom, mert azzal szép volt és nem is bántott senkit, de sebaj, nem akarok fogáspontot, ha -akár másért- megállítanak, engedélyezni meg úgy se fogják, ez nem olyan mint a 3.féklámpa, hogy majd idővel rájönnek hogy milyen jó is az, porfogónak meg.......... :ph34r:

Ma direkt figyeltem, péntek kora este, szép forgalom mindenfelé. Pongrác út, Hungária krt, Árpád híd, Szentendrei út, és egyetlen utólagos xenonossal sem találkoztam.
Ezek szerint mások is fost@k szép számmal.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #2482 Dátum: 2010.01.23 00:18:05 »
Sima vizes aszfalton NB jobb egy kicsit, fehérebb... picit másképp terít, valahogy picit egyenletesebbnek tűnik a fénye. - lehet, hogy csak az egységes szín miatt.
-Persze az igazi az lenne, ha új/új teszt lenne, nem 1éves/új.
-Ha még nincs kiégve a NG azért ne dobd ki, annyi különbség nincs köztük.

-Ja 4 dobozt néztem végig, mire találtam úgy párat, hogy kb. egyformán állt az izzószál és  a fényterelő is, és nem volt 0,5-1mm különbség a két izzó között. - így viszont nem kellett fényszórót állítani beszerelés után!


Eszem ágában sincs kidobni, de ha majd kiég én is biztos kipróbálom a NB-t.
Xanyi

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2483 Dátum: 2010.01.23 07:54:06 »
Ma direkt figyeltem, péntek kora este, szép forgalom mindenfelé. Pongrác út, Hungária krt, Árpád híd, Szentendrei út, és egyetlen utólagos xenonossal sem találkoztam.
Ezek szerint mások is fost@k szép számmal.  ;)

Kb. az a szint állt vissza, mint amikor a xenon kérdés szóba jött, a gyárikon felül, hébe-hóba 1-2őt lehet látni.

tutinet

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2484 Dátum: 2010.01.23 16:01:18 »
Na akkor kiváncsian várom a tapasztalatodat a H4-es NG vs. NB csatában.

Akor a xenon dolgot kihagyom, nálam el se kezdődött a xenonozás és így nem is fog.
H7-esben is van ez a Nájtbréker ???
Hol kapható ??

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden ami világít
« Válasz #2485 Dátum: 2010.01.23 16:24:17 »
Van, többnyire Metroban vettük. Szegeden nem volt h7 mikor én a h4et vettem, de ahol ti vagytok, lehet, hogy van.
Gabe 254.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2486 Dátum: 2010.01.23 17:21:04 »
Na akkor kiváncsian várom a tapasztalatodat a H4-es NG vs. NB csatában.

Akor a xenon dolgot kihagyom, nálam el se kezdődött a xenonozás és így nem is fog.
H7-esben is van ez a Nájtbréker ???
Hol kapható ??

Metroban drága, Pesten az OSRAM boltokban elérhető. Egy pl. a Hattyú utcában a Széna tér felőli oldalon van a kagylós kúttal szemben.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.23 18:55:34 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tutinet

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2487 Dátum: 2010.01.23 18:54:18 »

Meterorban drága, Pesten az OSRAM boltokban elérhető. Egy pl. a Hattyú utcában a Széna tér felőli oldalon van a kagylós kúttal szemben.

Köszi. A metrot én messzire elkerülöm, rengeteg panasz van rájuk. Magam is láttam 1x a targoncást munka közben, közben röhögött, hogy az akciós cuccot a legmagasabb polcra rakta, "hadd másszon a sok barom", szó szerint ezt mondta és még köpött is rá 1-et.  :clap: :clap:

Ha jól emlékszem utoljára 96-ban vettem valamit a metroban (akkor 13-as villamos végállomása) egy 55 centis Sony Tv-t ami 10 évig Tv volt. Azóta semmit onnan.  :yes: :D :D De jó is volt akkor az ingyenes AM Mikro 16 csatornával.....
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.23 18:58:38 írta tutinet »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2488 Dátum: 2010.01.23 18:56:30 »
Időközben rájötem, hogy elütöttem a Metro-t Meteornak, és mivel ez erősen megtévesztő, hiszen van ilyen lánc is, ezért javítottam.  :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tutinet

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2489 Dátum: 2010.01.23 18:59:38 »
Időközben rájötem, hogy elütöttem a Metro-t Meteornak, és mivel ez erősen megtévesztő, hiszen van ilyen lánc is, ezért javítottam.  :flowers:

Van Meteor , Saturnusz meg még nemtudom mi is.....Gagarin is, igaz az hőerőmű. :whistling: