Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848387 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Minden ami világít
« Válasz #2460 Dátum: 2010.01.15 17:25:04 »
Drága Trotter úr!
Világít fény az AveII. Klokkerholm fényszórópár-alagút végén (vagy az csak a szembejövő vonat)? :hmmmm:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2461 Dátum: 2010.01.15 17:46:33 »
Drága Trotter úr!
Világít fény az AveII. Klokkerholm fényszórópár-alagút végén (vagy az csak a szembejövő vonat)? :hmmmm:
7főn megrendelem. 1-2 hónap, Palaczk nemrég kérdezte.  :innocent:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #2462 Dátum: 2010.01.15 22:43:03 »
Mióta kivettem a xenont Philips NightGuidot használok, azt a háromszínü csodamicsodát. Meg is vagyok vele elégedve, halogénből az eddigi legjobb (volt már Osram Cool Blue, Silverstar, Tungsram Megalight). A doboza valami soxoros élettartamot, +50% fényerőt reklámoz. Ez jól hangzik, mert a Silverstar is tetszett, csak hát hamar kiégett.

De... Ma nézegettem a Metroba. Van az Osram NigthBreaker. +90% fényerőt ír  :eek: Hogy mi? Az ugye majdnem dupla fényerő, ami eleve lehetetlen szerintem. De... Nem megy ez már brutálisan az élettartam rovására?
Xanyi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #2463 Dátum: 2010.01.15 23:17:43 »
De... Nem megy ez már brutálisan az élettartam rovására?

De!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden ami világít
« Válasz #2464 Dátum: 2010.01.15 23:25:22 »
Hát, nekem nemrég ment a cégesbe NightBreaker. Majd meglátom az élettartamot. A fénye mindenesetre sokkal jobb. Fehérebb, homogénebb, szélesebb és mintha messzebbre is látnék, nem csak jobban.
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden ami világít
« Válasz #2465 Dátum: 2010.01.15 23:29:24 »
Egyetértek Kgabe-val :yes:
         

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Minden ami világít
« Válasz #2466 Dátum: 2010.01.16 12:26:11 »
Érdekes, hogy sokan panaszkodnak a +os izzókra, hogy hamar kimúlnak. Namost nekem eddigi tapasztalat szerint Silverstar 21ezer km-et bír ki. A mostanimban van 18ezer, ami szintén SilverS. Öcsémnek van NB, abban 10 lehet kb. Namost 21ezer/év, akkor évente 1x cserélni sztem nem olyan vészes ;)
Yarisban a gyári 55ezer km alatt se múlt ki, csak azért cseréltük le Silverre, mert éppen nem volt rajta lökös, és így könnyebb volt ;) Ez sima mezei Osram volt amúgy.

A másik dolog, hogy sokan úgy használják a lámpát, hogy felesleges. Én pl. ha beérek a célvárosban, rutinszerűen lekapcsolom a tábla után 5 méterrel. Városon belül csak ködben, és szürkületben, vagy ha azt látom, hogy a forgalomban részt vevők 70%-a használ.
Haver elég sokat megy, évente 40ezret, neki H7-es van, és a nem emelt izzók is kb. 20-30ezret bírnak nála. Multkor talált valami izzót, ami 1 évig elment.
Asszem legközelebb ha problémám lesz, akkor Ph NG lesz nekem is, mivel keveset megyek évente mostmár, ezért az sokáig ki fog tartani. Amúgy nem szeretek izzót cserélni, mert a Coriban is az akksit muszáj kivenni, mert csak japán kézzel férsz oda különben ;)
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2467 Dátum: 2010.01.16 12:42:25 »
Mióta kivettem a xenont Philips NightGuidot használok, azt a háromszínü csodamicsodát. Meg is vagyok vele elégedve, halogénből az eddigi legjobb (volt már Osram Cool Blue, Silverstar, Tungsram Megalight). A doboza valami soxoros élettartamot, +50% fényerőt reklámoz. Ez jól hangzik, mert a Silverstar is tetszett, csak hát hamar kiégett.

De... Ma nézegettem a Metroba. Van az Osram NigthBreaker. +90% fényerőt ír  :eek: Hogy mi? Az ugye majdnem dupla fényerő, ami eleve lehetetlen szerintem. De... Nem megy ez már brutálisan az élettartam rovására?

Nos a +90% marketing. De valóban jó izzó az NB. Én a magam részéről NG-t használok, ami nekem nagyon bevált.
Talán úgy lehetne összefoglalni, hogy ősztől-tavaszig NG, tavasztól - őszig SVS/NB kellene lehetőség szerint használni, aki kényes a fényre és a látásra, mert mind a kettőnek (háromna) vannak erősségei. Kicsit olyan a helyzet, mint a gumiknál, van téli és nyár.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #2468 Dátum: 2010.01.16 19:57:28 »
Nekem nagyon tetszig a Philips NG, remélem sokáig bírja, mert nem volt olcsó  :D
De ha kiég, akkor szerintem én is kipróbálom az Osram NB-t! Addig is várom a tapasztalatokat, hogy kinek meddig bírja.
Xanyi

pzs

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2469 Dátum: 2010.01.16 20:36:10 »
Tegnap esti talin volt szerencsenk osszehasonlitani a H7-es Philips Xtreme power (Ave) fenyet a H4-es Osram Night Breaker (Yaris) fenyevel. Nem latszik a tobb ezer forintos kulonbseg. Sot...  :clap:
Szereny velemenyem szerint semmivel sem szebb/jobb/erosebb a Philips fenye. Akik meg lattak azoknak mi a velemenyuk? Csak elfogult lennek?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #2470 Dátum: 2010.01.16 22:11:23 »
Sajna tegnap nem jutottam el. de ami saját tapasztalat, hogy lámpatesttől is nagyon sok függ! -pla Hilux lámpákkal az gyári izzókkal is nagyságrendekkel jobban láttam, mint előtte a Corolla +-os izzóival!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

pzs

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2471 Dátum: 2010.01.16 22:27:52 »
Sajna tegnap nem jutottam el. de ami saját tapasztalat, hogy lámpatesttől is nagyon sok függ! -pla Hilux lámpákkal az gyári izzókkal is nagyságrendekkel jobban láttam, mint előtte a Corolla +-os izzóival!

Vegulis igazad van, de ha innen kozelitjuk meg akkor is elvarhato lenne, hogy az Ave-hez tartozo lampatest jobb legyen, hiszen magasabb kategoria mint a Yaris...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #2472 Dátum: 2010.01.16 22:36:01 »

Vegulis igazad van, de ha innen kozelitjuk meg akkor is elvarhato lenne, hogy az Ave-hez tartozo lampatest jobb legyen, hiszen magasabb kategoria mint a Yaris...

Nem mindíg jobb a nagyobb :D - a tükröző felület nagysága sokat számít.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #2473 Dátum: 2010.01.16 23:16:00 »
Az Aveknak híresen rossza fényszórójuk, úgyhogy ez így sajnos nem jó összehasonlítás! A Hiluxnak pedig naná hogy jók a lámpái. Báááááázzz hát akkora mint a fejem  :D
Xanyi

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2474 Dátum: 2010.01.18 11:03:51 »
Másik fórumról:


"Én kiveszem a xenont :S Tegnap megállítottak, most csak figyelmeztetnek a xenon miatt, azt mondta a rbácsi, de nemsokára lesznek olyan hetek, amikor a NKH-al közösen CSAK ezt fogják nézni és akkor forgalmi bájbáj+csekk lesz a jutalom."