Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848580 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #2445 Dátum: 2010.01.13 18:46:21 »
Idézet
55W-osat ne vegyél, mert az túl erős, szerintem az már nagyon vakít. Bőven elég a 35W-os is. 55W-os a projektorba még elmegy, de nem javaslom.

A slim trafó meg átbacás, mert ott a ballasztba (az elektronika doboza) nincs benne a gyújtó kondi, ezért nem is kisebb a dolog. Csak 2 részre van osztva.
Bakker de csipem mikor valaki nem ért valamihez de hozzászól és félrevezet. Ahogy már többen is írták a 35 és 55 W között nincs különbség, főleg nem fényerőben. Csak azért létezik 55-ös, hogy az agyonelektronikázott autók ne sírjanak, hogy kiégett az izzó.
Az Ave II nem ilyen, úgyhogy Palaczknak az mind1, hogy 35-ös vagy 55-ös.

A slim trafó meg nem ***ás. Volt régi (talán) gyári Audi xenon, amiből sok terjenget a használtpiacon. Az volt kétdobozos megoldás... Valszeg azt láthattad valahol! A slim trafó az slim trafó, úgyanúgy egy egység csak kisebb.

Idézet
Trotternél a pont, találsz ennél jobbat, megbízhatóbbat...
Mivel szerintem Palaczknak a megbízhatóság a legfontosabb tényező, így ki vele!  :D
Xanyi

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2446 Dátum: 2010.01.13 19:21:04 »
Nem szeretnék senkit sem félrevezetni! Nem értem a támadó hangvételt. És azért nem mondanám, hogy abszolót inkompetens lennék, mert más sok szettet építettünk be és xenon-t használunk évek óta...


De ahol vettem, ott mondta a csávó, hogy az 55W-os-nak más a trafója és a gázfeje is (Trottermester: nekem csak izzó, tudom, hogy nincs benne szál, ennyire nem vagyok hülye :flowers:). Ő úgy mondta, hogy erősebb annak a világítása.
Az is létezik valóban, amelyik 55W-ot vesz fel a visszajelző miatt, de valójában 35W-osnak megfelelő a fénye. Ezt is az eladótól tudom. Két féle van a piacon a dealer szerint és én is így tudom: az egyik erősebb, a másik imitálja csak az 55W-ot . Persze könnyen lehet, hogy a netes oldalak és az eladó is átvert és az 55W-osból nincs is erősebb. Akkor elnézést kérek, hogy rosszat mondtam!

A slim trafóról meg annyit, hogy nekem JSM van (ami ugye nem számít annyira gagyinak) és ott külön van a ballaszt és a gyújtó, ami szerintem nehezebben beszerelhető. Legalábbis én könnyebben szereltem be a kissé vastagabb egységet, amiből csak 1 db van... Persze ezt mindenkinek magának kell tudnia...

JSM szett, ami "slim" trafós: a fekete kocka a gyújtója...  ;)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #2447 Dátum: 2010.01.13 21:59:10 »
Sorry a támadó hangvételért. De... Palaczk "nem merte" ezt a kérdést feltenni itt a fórumon, mert félt töle hogy ahány ember annyifélét ajánl! Én erősködtem, hogy ne vegye meg kapásból azt amit én ajánlok neki, hanem gyüjtsön még infókat. Így hát megkérdezte, és kapásból megkapta a fals infót, hogy ne vegyen 55 W-ost mert az vakítani fog! Ezért voltam cseppet indulatos. Még1x sorry!

Idézet
Két féle van a piacon a dealer szerint és én is így tudom: az egyik erősebb, a másik imitálja csak az 55W-ot
Amennyire én kiveszem a Martin Car-os szett leírásából annál a szettnél nem a fényerő több, csak ahogy írod "imitálja" az 55 W-ot. Tehát jó lehet.

Idézet
A slim trafóról meg annyit, hogy nekem JSM van (ami ugye nem számít annyira gagyinak) és ott külön van a ballaszt és a gyújtó, ami szerintem nehezebben beszerelhető. Legalábbis én könnyebben szereltem be a kissé vastagabb egységet, amiből csak 1 db van... Persze ezt mindenkinek magának kell tudnia...
Ahogy nézem az a második pici fekete dobozka annyira pici, hogy igazából annak nem is kell helyet keresni, csak lóg a kábelen. Hogy milyen a kialakítás nem befolyásol semmit, csak a szerelésnél számít.

Viszont Palaczk esetében egy Ave II-ről van szó, amiről tudni kell, hogy a fényszóró aljában van egy vékony kis rekesz a gyári xenontrafó helyének. A slim trafó beférne oda, tehát megkönnyíteni a szerelést, és gyári hatást kelt. Tudom hogy ez csak egy dolog, de én ezért ajánlottam Palaczknak a slimet.

Amit először linkeltél audidobozos szett és a most linkelt JSM megegyezik? Csak mert ha nem, akkor esetleg megírhatnád, hogy ezt a JSM-et hol lehet beszerezni, ugyanis ez is érdekes lehet Palaczknak. Hiszen jó tapasztalatod van vele, és így kép alapján nem tűnik rossznak.
Xanyi

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Re: Minden ami világít
« Válasz #2448 Dátum: 2010.01.13 22:12:26 »
Sajnos amit irnak ezekről a xenon szettekről, hogy többet bir mint a hagyományos izzó nem teljesen igaz.
Nekem a múlt héten ment tönkre az egyik slim trafóm, alig 1,5 évet birt (kb. 20000 km-t).
Ezt csak azért irtam, hogy nem biztos megéri kiadni 15-20 ezer forintot érte.
Persze másoknak lehet, hogy pozitivabb tapasztalatuk van, de a sógoromnak se birt többet a trafója, ráadásul ő még kb. 60000Ft-ot fizetett érte.
Most nekem is OSRAM Nightbreaker van benne.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2449 Dátum: 2010.01.13 22:29:31 »
Az audis az E12-esünkben van, az H7-es. Mindig begyújt, tökéletes, éles  képe, nincs rá eddig egy rossz szavam sem.

A JSM az én E11-esemben van, ugyanis a HB4-ből kevesebb szett van, az audis-ból nem volt. A Siemenshid meg drágább volt 5 rugóval. A balos 2x nem gyújtott be, azóta tökéletes. A képe nem olyan éles, mint az E12 esetében. Ha lett volna az audisból HB4, akkor inkább olyat vettem volna. Az olcsóbb is.

Már nem emlékszem, hogy hol vettem a JSM-et, mert annyi helyet néztem. Mindegyik webshop hozta, de kb 5%-nál volt ténylegesen csak. Állítólag kifutó, a Siemenshid-et nyomatják most mindenhol. A szla meg a padláson van valahol, fél nap lenne kifötörni.

Javaslom az audist, azzal nem volt gondunk, 5 kocsiba építettem bele eddig. Ez a xenonbolt.hu-s cucc. A JSM-et nem tudom, hogy forgalmazzák-e még, meg, hogy ki. Valami powertuning vagy ki az importőre asszem.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #2450 Dátum: 2010.01.14 18:33:23 »
Trotter és Peti! Nem írtátok meg a tippeteket!!!
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2451 Dátum: 2010.01.14 18:33:37 »
Sorry a támadó hangvételért. De... Palaczk "nem merte" ezt a kérdést feltenni itt a fórumon, mert félt töle hogy ahány ember annyifélét ajánl! Én erősködtem, hogy ne vegye meg kapásból azt amit én ajánlok neki, hanem gyüjtsön még infókat. Így hát megkérdezte, és kapásból megkapta a fals infót, hogy ne vegyen 55 W-ost mert az vakítani fog! Ezért voltam cseppet indulatos. Még1x sorry!

Idézet
Két féle van a piacon a dealer szerint és én is így tudom: az egyik erősebb, a másik imitálja csak az 55W-ot
Amennyire én kiveszem a Martin Car-os szett leírásából annál a szettnél nem a fényerő több, csak ahogy írod "imitálja" az 55 W-ot. Tehát jó lehet.

Idézet
A slim trafóról meg annyit, hogy nekem JSM van (ami ugye nem számít annyira gagyinak) és ott külön van a ballaszt és a gyújtó, ami szerintem nehezebben beszerelhető. Legalábbis én könnyebben szereltem be a kissé vastagabb egységet, amiből csak 1 db van... Persze ezt mindenkinek magának kell tudnia...
Ahogy nézem az a második pici fekete dobozka annyira pici, hogy igazából annak nem is kell helyet keresni, csak lóg a kábelen. Hogy milyen a kialakítás nem befolyásol semmit, csak a szerelésnél számít.

Viszont Palaczk esetében egy Ave II-ről van szó, amiről tudni kell, hogy a fényszóró aljában van egy vékony kis rekesz a gyári xenontrafó helyének. A slim trafó beférne oda, tehát megkönnyíteni a szerelést, és gyári hatást kelt. Tudom hogy ez csak egy dolog, de én ezért ajánlottam Palaczknak a slimet.

Amit először linkeltél audidobozos szett és a most linkelt JSM megegyezik? Csak mert ha nem, akkor esetleg megírhatnád, hogy ezt a JSM-et hol lehet beszerezni, ugyanis ez is érdekes lehet Palaczknak. Hiszen jó tapasztalatod van vele, és így kép alapján nem tűnik rossznak.

Na itt látszik, hogy Xanyi szakember.  :clap:

A slimtrafót nem véletlenül említettem meg Palaczknak. Amúgy Nagycitromnak is ilyen került applikálásra. Én is tapasztalatból mondom....
Nekem is JSM szettem volt. Megbízható, és 2 évet nálam kiszolgált, most meg egy másik kocsiban teszi a dolgát hibamentesen.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden ami világít
« Válasz #2452 Dátum: 2010.01.14 18:36:54 »
Igen, egy 55W-ot imitáló H11-es JSM van (már újra :yes:), De a tartósságáról ugye nem tudok nyilatkozni  :szemez:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2453 Dátum: 2010.01.14 18:44:02 »
Trotter és Peti! Nem írtátok meg a tippeteket!!!

HD.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2454 Dátum: 2010.01.14 21:37:44 »
Trotter és Peti! Nem írtátok meg a tippeteket!!!

Ha tényleg érdekel a saját tippem, én a gagyi, xar kínait venném, (beszéltem Palaczkkal, tudom hogy ez nem jöhet számításba) megmondom miért:

Mitomén mikor vettem a Maxluxot a Coriba, kb. 2,5-3x annyi volt, mint a xar kínai, ez faxa kis minőségi xenon, professzionális, azt mondták, aztán fél év múlva behalt az egyik trafó, 1év múlva a másik is, nem telt el 2hónap és behalt az egyik fej is, mivel gari a fejre csak 1év, így gondoltam veszek egy fejet, elmentem ahol vettem, mondta az eladó hogy már nem kapható, vegyek másik szettet, különben is fej árából simán kijönne. :1eye: (amúgy sehol máshol nem volt már kapható)

Akkor vettem egy :chinese:-t, lassan 2éves, semmi baja, kis skótoskodás: de ha évente bexarna, akkor is pénzemnél lennék :whistling:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2455 Dátum: 2010.01.15 15:39:33 »
barna.czukornak egy szemelvény ismét, hogy nem urban legend a xenon-kill:

S.C.O.O.T.E.R.   válasz | megnéz | könyvjelző    2010.01.14 19:25:59 © (4722)
.......................
Xenon volt benn 5000k-s de kivettem mert megakart b...ni a rend őre 50rugesszal, igy a helyszinen kivettem miközben a szervnél dolgozó ismerősöm felhívtam hogy ne legyen mindenképp pénzbüntetés.

Forrás: index
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2456 Dátum: 2010.01.15 15:42:48 »
Köszönöm a tájékoztatást!

Fél óra múlva szerelem vissza, mert kész a műszaki...  :lol:

Lehet, megvárom, míg lemegy a pest project a hétvégén majd. Aztán utána ide "vidékre" jó lesz a xenon. Itt nem jellemző a recska, beszéltem az itteni zsaru ismerősökkel. Ők lexarják, azt mondták, nekik is van...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2457 Dátum: 2010.01.15 15:53:14 »
Köszönöm a tájékoztatást!

Fél óra múlva szerelem vissza, mert kész a műszaki...  :lol:

Lehet, megvárom, míg lemegy a pest project a hétvégén majd. Aztán utána ide "vidékre" jó lesz a xenon. Itt nem jellemző a recska, beszéltem az itteni zsaru ismerősökkel. Ők lexarják, azt mondták, nekik is van...

Oké, Te dolgod, csak kérted, hogy lehetőleg első kezes infót adjak... 1ébként ez a srác veszprémi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2458 Dátum: 2010.01.15 15:54:57 »
Oké, Te dolgod, csak kérted, hogy lehetőleg első kezes infót adjak... 1ébként ez a srác veszprémi.
Köszi, kérlek továbbra is, hogy továbbra is tájékoztass azért!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2459 Dátum: 2010.01.15 16:13:04 »
Sir, yes Sir!  :police:

 :flowers: ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.