Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848955 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2430 Dátum: 2010.01.12 13:43:04 »
No ilyenkor a rendőr vagy elhiszi hogy olyan van benne vagy nem, hiába mutogat az ember dobozt.

Akinek az átlagnál akár egy picivel több lövése van, az felismer egy xenont, (fel-lekapcsolás) az más kérdés, hogy ez vajon elég a bizonyításhoz :hmmmm:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2431 Dátum: 2010.01.12 14:25:18 »
A dolga az, hogy a közlekedés biztonságos és nyugodt voltát megteremtse, ez nem egyenértékű az autósok állandó piszkálásával és a tervezett pénzbeszedős akciókkal: állandó mérés horribilis bírságokkal, EÜ-láda, "téli ellenőrzés", stb...

Ötlet: ha nem világítok, akkor szólhatna, hogy elnézést, kérem, kapcsolja fel. Nem azonnal bírságolni kellene. Vagy pl. nem int ki villogva menetközben, mint egy bűnözőt, csak mert unatkozik este. Aztán nem kezdene el mindegyik jópofizni, hogy ittam-e, meg elhiggyék-e nekem, hogy nem ittam. stb.

Ez nem politika, bár a vezetők miatt ilyen a helyzet részben, ez a közlekedés egyes szegmensének a jellemzése. Persze, nem kell egyet érteni.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.12 15:01:15 írta kleingy »

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Minden ami világít
« Válasz #2432 Dátum: 2010.01.12 14:59:31 »
Ötlet: ha nem világítok, akkor szólhatna, hogy elnézést, kérem, kapcsolja fel. Nem azonnal bírságolni kellene. Vagy pl. nem int ki villogva
A figyelmeztetés helyett azonnali bírságolás nem csak a magyar rendőrre jellemző. Egyik barátom néhány éve - amikor még volt ellenőrzés a határon - Hegyeshalomnál belépve, figyelmetlenségből a diplomatasávba sorolt. Az osztrák határőr nem szólt, hogy álljon át, hanem azonnal a büntetőcetlit nyújtotta be az ablakon.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden ami világít
« Válasz #2433 Dátum: 2010.01.12 15:01:59 »
Jelezném, hogy ez a Minden, ami világít topic, így a nem ide vágó hozzászólásokat töröltem és törölni is fogom.   :hug:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden ami világít
« Válasz #2434 Dátum: 2010.01.12 22:09:19 »
Lenne itt egy olyan feladatom, hogy xenon-szettet válasszak, ami majd az Avensisünkbe kerülne beszerelésre.

Erről vélemények?

Egyéb javaslatok?

A magam részéről csak annyi kikötésem van, hogy olcsó, noname kínait nem szeretnék.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden ami világít
« Válasz #2435 Dátum: 2010.01.12 22:17:42 »
"...Minden Xenon készletünk, égőnk vakításmentes!!..."
Ez tetszik  :D
De hogy érdemben is hozzászóljak, az ár nagyon baráti és a MartinCar-ról nem hallottam rosszat, ha ez egyáltalán valamit számít.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2436 Dátum: 2010.01.12 22:37:28 »
Lenne itt egy olyan feladatom, hogy xenon-szettet válasszak, ami majd az Avensisünkbe kerülne beszerelésre.

Erről vélemények?

Egyéb javaslatok?

A magam részéről csak annyi kikötésem van, hogy olcsó, noname kínait nem szeretnék.
Ami nekünk H7-ből bevált: Audis dobozos "HID xenon"


55W-osat ne vegyél, mert az túl erős, szerintem az már nagyon vakít. Bőven elég a 35W-os is. 55W-os a projektorba még elmegy, de nem javaslom.

A slim trafó meg átbacás, mert ott a ballasztba (az elektronika doboza) nincs benne a gyújtó kondi, ezért nem is kisebb a dolog. Csak 2 részre van osztva.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.12 22:40:21 írta barna.czukor »

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re: Minden ami világít
« Válasz #2437 Dátum: 2010.01.13 08:48:54 »


  "55W-osat ne vegyél, mert az túl erős, szerintem az már nagyon vakít. Bőven elég a 35W-os is. 55W-os a projektorba még elmegy, de nem javaslom."



Szia!
 Az 55 W-os nem erősebb, nem vakít jobban, csak a rendszer terhelés 55W, a CAN-BUS kompatibilitás miatt kell a terhelés, hogy ne legyen hibajel...
A xenonok nagy átlagban 1700-4400 lumen, azaz fényteljesítményűek, ez az adat nem függ a felvett teljesítménytől, tehát a 35W-os is lehet 4400L, az55W is lehet kisebb. Meghatározó még a fényerősség, azaz candela érték is, ez az érték már kevesebb szórással bír a xenonok között, de ez is több, mint háromszorosa a halogéneknek.Pl:H=60000-68000cd, X=190000-210000cd.
Tehát a megvásárolandó xenon teljesítményét az autó elektromos rendeszere dönti el: Hagyományos, vagy CAN-BUS rendszerű.
 Üdv!
Ja! :-)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2438 Dátum: 2010.01.13 10:40:23 »
Lenne itt egy olyan feladatom, hogy xenon-szettet válasszak, ami majd az Avensisünkbe kerülne beszerelésre.

Erről vélemények?

Egyéb javaslatok?

A magam részéről csak annyi kikötésem van, hogy olcsó, noname kínait nem szeretnék.

Van ennél olcsóbb és megbízhatóbb.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2439 Dátum: 2010.01.13 10:42:28 »
Lenne itt egy olyan feladatom, hogy xenon-szettet válasszak, ami majd az Avensisünkbe kerülne beszerelésre.

Erről vélemények?

Egyéb javaslatok?

A magam részéről csak annyi kikötésem van, hogy olcsó, noname kínait nem szeretnék.
Ami nekünk H7-ből bevált: Audis dobozos "HID xenon"


55W-osat ne vegyél, mert az túl erős, szerintem az már nagyon vakít. Bőven elég a 35W-os is. 55W-os a projektorba még elmegy, de nem javaslom.

A slim trafó meg átbacás, mert ott a ballasztba (az elektronika doboza) nincs benne a gyújtó kondi, ezért nem is kisebb a dolog. Csak 2 részre van osztva.

Ez így nem helytálló! :no:

A 35W vs. 55W a gépkocsi elektromos rendszerétől függ. (Can-bus) Palaczkék Avensisébe a 35W Slim megoldás az üdvözítő. És ez nem elmélet, hanem a gyakorlat. :yes: ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2440 Dátum: 2010.01.13 11:35:57 »
Én eddig úgy tudtam, hogy az 55W-osnak más az izzója, erősebb.

Ha csak a felvett teljesítmény más, akkor tényleg jobb az 55W-os...

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2441 Dátum: 2010.01.13 12:05:27 »
Lenne itt egy olyan feladatom, hogy xenon-szettet válasszak, ami majd az Avensisünkbe kerülne beszerelésre.

Erről vélemények?

Trotternél a pont, találsz ennél jobbat, megbízhatóbbat...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2442 Dátum: 2010.01.13 12:32:36 »
Én eddig úgy tudtam, hogy az 55W-osnak más az izzója, erősebb.

Ha csak a felvett teljesítmény más, akkor tényleg jobb az 55W-os...

Kijavítanálak.  :1eye: (végre, mert olajban Te vagy a király :red_indian:)
 - Hibás izzónak nevezni a HID csöveket. Ezeikben nincsen izzószál, ívkisülés kelti a fényt.
 - A felvett teljesítmény más, de ettől még nem jobb az 55W-os. Tulajdonképpen mindegy alaphelyzetben, hogy 35 vagy 55. Csak akkor van jelentősége, ha a kocsi can- 
    bus rendszerű. Itt ez az egyetlen elhatárolási kérdés.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden ami világít
« Válasz #2443 Dátum: 2010.01.13 13:56:00 »
Lenne itt egy olyan feladatom, hogy xenon-szettet válasszak, ami majd az Avensisünkbe kerülne beszerelésre.

Erről vélemények?

Trotternél a pont, találsz ennél jobbat, megbízhatóbbat...
OK  :) ... De ne titokzatoskodjatok, mert nekem lövésem nincs a témáról  :hug: ... Szóval, melyik(ek) az(ok) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2444 Dátum: 2010.01.13 16:11:43 »
barna.czukor korábban kérte a személyes tapasztalatot az utólagos xenonnal kapcsolatos ellenőrzésekkel kapcsolatban.

guresz   válasz | megnéz | könyvjelző    2010.01.12 19:30:54 © (19620)

Ma a 4-esen dél körül állt egy rendőrautó, majd párszáz méterrel odébb egy másik, ki is szedtek a sorból.

Meglepődtem mert nem mentem gyorsan (villogtak szemből).

Papírokat kértek, majd szó nélkül a forgalmiból diktálta a tipust az egyik a másik meg "pötyögött a gépbe". Kérdeztem, hogy gyorsan mentem vagy mi a gond?

"mindjárt megmondjuk van-e gond, a világítását ellenőrizzük"

Szerencsére az enyém gyári xenonos, megköszönték és elengedtek. Nem érdekelte őket a gumi, semmi. Ahogy kivettem, van egy listájuk ami alapján megnézik, hogy szerelték-e az adott tipust gyárilag xenonnal vagy sem. Az elől álló rendőr adja le a drótot, hogy kit kell kiszedni a sorból.


forrás:index.hu
 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.