Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 837472 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden ami világít
« Válasz #15 Dátum: 2005.01.16 14:26:14 »
Idézetet írta: "Tutivesztes"
Nincs döntés, nincs döntés, nincs döntés...
Kacsabi féle lámpa lesz, mert az legalább már bevált...vagy nem? Mi legyen? Oldja meg valaki helyettem!:D


Már pénteken is láttam, hogy beindított a Kacsabi xenonja, de azt azért nem gondoltam volna, hogy ennyire...

 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Minden ami világít
« Válasz #16 Dátum: 2005.01.16 19:43:50 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "Tutivesztes"
Nincs döntés, nincs döntés, nincs döntés...
Kacsabi féle lámpa lesz, mert az legalább már bevált...vagy nem? Mi legyen? Oldja meg valaki helyettem!:D


Már pénteken is láttam, hogy beindított a Kacsabi xenonja, de azt azért nem gondoltam volna, hogy ennyire...

 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:



NAGYON beindultam, szerintem holnap körbetelefonálom az illetékeseket, aztán hajrá :D :D
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #17 Dátum: 2005.01.17 12:57:06 »
Valóban Kacsabi xenonja tényleg király. Múlt pénteken össze is vetettük az enyémmel, ami ugye projektoros. Különbséget nem igen láttunk, miután gyújtást is adtam rá, mert anélkül szemérmesen lehunyja a szemét, vagyis alapra huzza a fénykévét az automatika.

Nem minden, hogy projektoros lámpába lesz az upgrade, vagy hagyományos fényszórótestbe. Már az "izzó" is más kell bele, bár vanak olyan rusok, akik azt mondják, hogy jó az egyikbe a másik. Tényleg be lehet tenni, csak a projektoros a nagyítólencse miatt kissé érzékenyebb, mint egysima tükrös. És hogy mire érzékeny: a vetített fénykéve irányát és a szórás mértékét befolyasolja. De gondolom, ezt már olvastátok itt-ott. Szóval alaposan meg kell nézni a dolgokat, mielőtt vásárlásra adnánk fejünket. Esetleg az e-bay is megoldás lehet(ne), mondjuk én fenntartásokkal vagyok az Internetes vásárlás tekintetében.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden ami világít
« Válasz #18 Dátum: 2005.01.17 14:34:55 »
Idézetet írta: "Tutivesztes"
Köszönöm, mindet megtaláltam, az index fórumát is elolvastam, nem lettem okosabb. Azt, hogy melyik a "jobb" márka, és hol vegyem, azt nem tudom. Az indexen egy élőlény 65000ért árulja a szettet, a xenonlámpa.hu-sok 89900ért, a xenonfény.hu-sok meg 99900ért. NA most akkor melyiket??? Nekem projektoros a lámpa, az sem mindegy, ahogy olvastam.... KACSABI megöllek! Minek kellett neked xenon???? Most be lettem sózva! :lol:  :evil:  :twisted:  :idea:  :idea:  :idea:  :idea:  :idea:  :idea:

Én laikusként kérdezném, hogy mennyivel jobb ez, mint egy Osram Eurostar izzó, van aki végzett már teszt mérést, összehasonlításképp?
Mert elég sokba kerül, de vajon hány méterrel lehet messzebbre látni vele tompítottan, illetve fényszóró üzemmódban?
Ennek ugye kék a színe, ami asszem ködben nem előny, ott a narancs a jobb, ez mennyire igaz?
Laco 73 :D

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Minden ami világít
« Válasz #19 Dátum: 2005.01.17 14:57:46 »
Ahogy héztük a fényét, össze sem hasonlítható semmilyen izzószálas égővel.
De tényleg. Ég és föld.

Kacsabi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
  • '10 Prius
Minden ami világít
« Válasz #20 Dátum: 2005.01.17 17:12:36 »
KLaco

Valóban látványos a különbség. Amikor még csak a fél olalát szereltem be és bekapcsoltam egy fehér fal előtt,
hát hozzáképest az Osram SVS egy sárga zseblámpa volt. :wink:
Az úttesten jóval szélesebben és távolabb is világít, a fehér vonalak meg olyanok, mint fehér póló UV fényben, szinte világít.
A reflektor maradt izzós, mert a fémsóknak kell kb. fél perc a halmazállapot váltáshoz és addig kékebb és halványabb. Erre találták ki a Bi-Xenont de az sajna H4-es foglalatú. :cry:


Tutivesztes

Látom örület határát súrolod :lol:
Hajrá!!! :riding:
007

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Minden ami világít
« Válasz #21 Dátum: 2005.01.17 17:39:18 »
Idézetet írta: "Kacsabi"
KLaco

Valóban látványos a különbség. Amikor még csak a fél olalát szereltem be és bekapcsoltam egy fehér fal előtt,
hát hozzáképest az Osram SVS egy sárga zseblámpa volt. :wink:
Az úttesten jóval szélesebben és távolabb is világít, a fehér vonalak meg olyanok, mint fehér póló UV fényben, szinte világít.
A reflektor maradt izzós, mert a fémsóknak kell kb. fél perc a halmazállapot váltáshoz és addig kékebb és halványabb. Erre találták ki a Bi-Xenont de az sajna H4-es foglalatú. :cry:


Tutivesztes

Látom örület határát súrolod :lol:
Hajrá!!! :riding:



Azt :axe:

Viszont emlékeim szerint te a xenonlampa.hu-n vetted a cuccot, ezért én is ott fogom, mivel ez már nálad "tesztelve" van :D  :D Megjegyzem nincs nekik raktáron, de jövő héten vámolnak és akkor lesz. Hmmm... És még be is szerelik, 10000 kemény forintért. Nekem ennyit megér, mer' nem tom szétbontani a kocsi elejét...vagyis szét még igen, de soha többet össze :haha2:
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Minden ami világít
« Válasz #22 Dátum: 2005.01.18 15:05:51 »
Szeretek magamban beszélgetni...

Azt mondták a Sakuranál hogy előfordult már hogy megolvadt a foglalat és a foncsorozás a lámpánál...ez egy corolla volt, méghozzá mostani.
Na most akkor mit kell hinni? Igaz vagy nem?
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden ami világít
« Válasz #23 Dátum: 2005.01.18 15:10:36 »
Idézetet írta: "Tutivesztes"
Szeretek magamban beszélgetni...

Azt mondták a Sakuranál hogy előfordult már hogy megolvadt a foglalat és a foncsorozás a lámpánál...ez egy corolla volt, méghozzá mostani.
Na most akkor mit kell hinni? Igaz vagy nem?


Háát, lehet benne valami. Hisz elvileg az egyforma, de nagyobb teljesítményű izzókat sem szokták javasolni, mondván tönkreteszi a foncsort. Igaz hosszútávon.
Nem tom. Körbe kéne járni az ügyet.

Kacsabi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
  • '10 Prius
Minden ami világít
« Válasz #24 Dátum: 2005.01.18 15:45:30 »
Idézetet írta: "Tutivesztes"
Azt mondták a Sakuranál hogy előfordult már hogy megolvadt a foglalat és a foncsorozás a lámpánál...ez egy corolla volt, méghozzá mostani.
Na most akkor mit kell hinni? Igaz vagy nem?

Ez azé érdekes, mer a xenon izzó vége műanyag vagy műanyagozott vagy izé.. :pal1:

A xenonfény szerint:
"A HID rendszer üzemi hômérséklete 50-150 fokkal alacsonyabb, mint a halogén izzóé, így a fényszóróban semmiféle kárt nem okoz. (A halogén izzók 55W-os teljesítménye helyett a HID mindössze 35W-os, így eleve kisebb a potenciálisan hővé alakítható energia.)"
De, ha ez nem igaz akkó :smackbottom: :axe:
007

Kacsabi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
  • '10 Prius
Minden ami világít
« Válasz #25 Dátum: 2005.01.18 16:13:56 »
Idézetet írta: "Tutivesztes"
Viszont emlékeim szerint te a xenonlampa.hu-n vetted a cuccot, ezért én is ott fogom, mivel ez már nálad "tesztelve" van :D  :D Megjegyzem nincs nekik raktáron, de jövő héten vámolnak és akkor lesz. Hmmm... És még be is szerelik, 10000 kemény forintért. Nekem ennyit megér, mer' nem tom szétbontani a kocsi elejét...vagyis szét még igen, de soha többet össze :haha2:


Jól emlékszel ott vettem. Ha ember csak halvány célzást tett volna, hogy beszerelésről is lehet szó,
akkor biztos Ő csinálja, mert alig maradt bőr a kezemen. :evil:
007

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden ami világít
« Válasz #26 Dátum: 2005.01.18 16:19:21 »
Idézetet írta: "Kacsabi"

Jól emlékszel ott vettem. Ha ember csak halvány célzást tett volna, hogy beszerelésről is lehet szó,
akkor biztos Ő csinálja, mert alig maradt bőr a kezemen. :evil:


Ezt a Hillar írta, igaz nem neked, de látván a problémád talán neked is jól jön az infó!

Idézetet írta: "hillar"


Nem gond! Kifejezetten szépen dolgozik a bőrösünk!! 14 - 18e között az ár, bőr és kivitel-függően. Ja és két nap alatt megvan! No gagyi!
Rengeteget csináltattunk már ...

Hali:

ÁÁ  :D  :D




 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Kacsabi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
  • '10 Prius
Minden ami világít
« Válasz #27 Dátum: 2005.01.18 17:33:45 »
Ha a kezemet :shock:  nem is de a könyöktámaszt lehet, hogy egyszer még a megbőrőztetem. :lol:
007

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Minden ami világít
« Válasz #28 Dátum: 2005.01.18 18:44:08 »
Idézetet írta: "Kacsabi"
Ha a kezemet :shock:  nem is de a könyöktámaszt lehet, hogy egyszer még a megbőrőztetem. :lol:



Nos, ez az, amit én is eldöntöttem már, a jelenlegi állapotát nézve....ha rászánod magad gondolj rám, veled tartok! :twisted:
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Minden ami világít
« Válasz #29 Dátum: 2005.01.18 20:11:20 »
Egy kicsit utánanéztem ennek a xenon témának.

Naszóval, CSAK olyan autóba szabad beszerelni (akár utalagosan is), amiben van
a, fényszórómosó
b, automatikus fényszóró magasság állítás.

Amennyiben ezek hiányoznak, akkor vizsgán simán lehet bukta a dologból (tudomásom szerint még nem volt, de ha kedvük úgy szottyan akkor jogosan dobják vissza  kocsit), valamint káreseménynél a biztosító jelentősen húzodozhat a fizetéstől.

A magasságállítás hiánya gondolom egyértelmű miért gond.  Amosó pedig azért kell, mert a búrán megtapadt dzsuva az ember elé egy át nem látható fényfalat vetít.

Körkérdéseim szerint a lámpák élettartama sem nevezhető hosszúnak. Tapasztalatok szerint azonos autóknál, ha van xenonos és normál változatú belőle, ELTÉRŐ a lámpák vezérlése.   :oops:  Amitől gyorsan kihalnak a xenonok, az a viszonylag sűrű ki és bekapcsolás. Ezért gyári beszerelésnél gyakran még kihúzott kulcs mellett is világít a lámpa, hogy elég hosszú idő tlejen el a ki és bekacsolás között. :)

Az élettartamnak betesz az is, hogy nincs igazán kitalálva a beszerelés.  Az ahogy sikerül, úgy puffan alapon van.  A vízzárás, mechanikai védelem vagy összejön, vagy nem.