Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848692 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden ami világít
« Válasz #2415 Dátum: 2010.01.06 21:28:36 »
Ha egy kicsit visszaolvasol, láthatod, hogy már egyen-ketten jártunk így  :) Nekem még volt H4, de H7 már nem. Így vettem a távolságiba H1et. Amúgy tényleg jó. Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy mit tud száraz időben,  mert a mai hazaúton a csillogós aszfalt csak úgy nyelte a fényt, mint kacsa a ...
Gabe 254.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Minden ami világít
« Válasz #2416 Dátum: 2010.01.06 21:30:09 »
Ha egy kicsit visszaolvasol, láthatod, hogy már egyen-ketten jártunk így  :) Nekem még volt H4, de H7 már nem. Így vettem a távolságiba H1et. Amúgy tényleg jó. Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy mit tud száraz időben,  mert a mai hazaúton a csillogós aszfalt csak úgy nyelte a fényt, mint kacsa a ...

Natyon állat. nekem nagyon bejön. A Yarisba is tennék ilyet, meg nem árt ha van tartalék... no maj legközelebb
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.06 21:38:44 írta taby »

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Minden ami világít
« Válasz #2417 Dátum: 2010.01.06 22:35:06 »
Natyon állat. nekem nagyon bejön. A Yarisba is tennék ilyet, meg nem árt ha van tartalék... no maj legközelebb

Én is Yarisba tenném, már meg is vettem, de annyira kicsi a hely, sehogy nem férek hozzá. Egy OFF fórumon valaki panaszkodott, hogy az OFF Fordban az izzócserénél útban van az akkumulátor. Márkatársa megnyugtatta, egyszer segített egy hölgynek izzót cserélni Yarisban, ott az egész kocsi volt útban. Pedig nincs igaza, bal oldalon csak egy biztosítékdoboz, jobb oldalon meg egy kábelköteg az akadály. Sajnos nálam ez ideig feloldhatatlan. (Amikor beültem a Toyotába, nem hittem volna, hogy létezik olyan szituáció, amiben visszasírom a Zsigulit.)
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden ami világít
« Válasz #2418 Dátum: 2010.01.06 22:58:45 »
...Amikor beültem a Toyotába, nem hittem volna, hogy létezik olyan szituáció, amiben visszasírom a Zsigulit
Ha megnyugtat, a mai autókat 90%-ban szervizbe viszik égőcserére, mert annyira egyszerű és nem kell lebontani a fél elejét hozzá  ;)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Minden ami világít
« Válasz #2419 Dátum: 2010.01.06 23:09:12 »
Én is Yarisba tenném, már meg is vettem, de annyira kicsi a hely, sehogy nem férek hozzá. Egy OFF fórumon valaki panaszkodott, hogy az OFF Fordban az izzócserénél útban van az akkumulátor. Márkatársa megnyugtatta, egyszer segített egy hölgynek izzót cserélni Yarisban, ott az egész kocsi volt útban. Pedig nincs igaza, bal oldalon csak egy biztosítékdoboz, jobb oldalon meg egy kábelköteg az akadály. Sajnos nálam ez ideig feloldhatatlan. (Amikor beültem a Toyotába, nem hittem volna, hogy létezik olyan szituáció, amiben visszasírom a Zsigulit.)
Nekem volt szerencsém az első szériás Focushoz ezügyben, a lámpa deklije az akkutartótól nem jött le. Hát a végén lefaragtam az egyik füléből és akkor már ment. Persze így is zabálta az égőket. Noha a Yaris II-n sincs sok hely, de ki tudtam cserélni, nem volt olyan vészes. Igaz gyerekjáték sem. Ha arra rááll a kéz, hogy van a biztosítórugó beakasztva, onnantól könnyebb.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

pzs

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2420 Dátum: 2010.01.06 23:36:40 »
Most este en is kimentem a budaorsi Metroba H4-ert, de mar elfogyott... Ugy voltam vele, hogy megnezem meg a ferencvarosiban. Meg volt 3 par, ebbol 2-t elhoztam  :clap:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Minden ami világít
« Válasz #2421 Dátum: 2010.01.07 06:00:07 »
Most este en is kimentem a budaorsi Metroba H4-ert, de mar elfogyott... Ugy voltam vele, hogy megnezem meg a ferencvarosiban. Meg volt 3 par, ebbol 2-t elhoztam  :clap:
Fene a beled, nekem valahogy nem volt kedvem Miskolcra elnézni mint következő potenciális áldozati metró...

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Minden ami világít
« Válasz #2422 Dátum: 2010.01.07 10:26:31 »
volt olyan vészes. Igaz gyerekjáték sem. Ha arra rááll a kéz, hogy van a biztosítórugó beakasztva, onnantól könnyebb.
Odáig sajnos nem jutottam el. Már a csatlakozót sem sikerült kézzel lehúzni, szerszámmal meg nem mertem próbálkozni, nehogy kárt tegyek benne.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Minden ami világít
« Válasz #2423 Dátum: 2010.01.07 13:04:33 »
volt olyan vészes. Igaz gyerekjáték sem. Ha arra rááll a kéz, hogy van a biztosítórugó beakasztva, onnantól könnyebb.
Odáig sajnos nem jutottam el. Már a csatlakozót sem sikerült kézzel lehúzni, szerszámmal meg nem mertem próbálkozni, nehogy kárt tegyek benne.
Eddig még csak helyzetjelzőt cseréltem a yarisII-n de még szerintem egész vállalható a tompikacsere is.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Minden ami világít
« Válasz #2424 Dátum: 2010.01.07 23:13:13 »
volt olyan vészes. Igaz gyerekjáték sem. Ha arra rááll a kéz, hogy van a biztosítórugó beakasztva, onnantól könnyebb.
Odáig sajnos nem jutottam el. Már a csatlakozót sem sikerült kézzel lehúzni, szerszámmal meg nem mertem próbálkozni, nehogy kárt tegyek benne.
Én úgy kezdtem, hogy van egy régi visszapillantó tükröm, plusz egy steklámpa és ezek segítségével felderítettem, mi merre van, ez sokat segített. Igen, a csati kicsit nehezen jön le, meg be is van kenve valami krémmel (gondolom hogy víz, pára ne jusson bele, sokáig biztos kontakt legyen).
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2425 Dátum: 2010.01.10 19:49:57 »
Most beszéltem teflonon egyik barátommal, (kecskeméti a srác) mesélte hogy kiszedték a rendőrök, +-os izzó van bent neki, (ne kérdezzétek milyen márka) nézegették a papírokat, majd rákérdeztek, hogy trafós izzó van a fényszóróba?
Mondta, hogy nem, nála volt a csomagolás meg a blokk is, mert a héten vette, pár napja szerelte be, megnézték aztán elengedték... (motortérbe nem néztek be, lámpát se kellett kapcsolnia)  

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2426 Dátum: 2010.01.10 20:41:27 »
Most beszéltem teflonon egyik barátommal, (kecskeméti a srác) mesélte hogy kiszedték a rendőrök, +-os izzó van bent neki, (ne kérdezzétek milyen márka) nézegették a papírokat, majd rákérdeztek, hogy trafós izzó van a fényszóróba?
Mondta, hogy nem, nála volt a csomagolás meg a blokk is, mert a héten vette, pár napja szerelte be, megnézték aztán elengedték... (motortérbe nem néztek be, lámpát se kellett kapcsolnia)  
Biztos szép kék vagy zöld tuningizzó volt...  :devil:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Minden ami világít
« Válasz #2427 Dátum: 2010.01.10 20:43:42 »
Azt is büntetik.

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2428 Dátum: 2010.01.11 10:33:15 »
Biztos szép kék vagy zöld tuningizzó volt...  :devil:

Nem, xenon után keresett ő is valami alternatív megoldást izzóba, valamelyik pluszos izzót vette, nem ilyen knightrider izzót.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Minden ami világít
« Válasz #2429 Dátum: 2010.01.11 21:26:17 »
Valaki berak az autójába egy +90%-os izzót, legyen projektoros fényszóró és hozzáférhetetlen helyen a kiszedéshez. No ilyenkor a rendőr vagy elhiszi hogy olyan van benne vagy nem, hiába mutogat az ember dobozt.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive