Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848677 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2355 Dátum: 2009.12.31 16:01:24 »
... A rendőröket is szerintem jobban ingerli az idiótán beállított kék/lila/zöld lámpa -- magamból indulok ki...
Rendőr vagy ? :eek:
Dehogy is. Be is bacna..

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2356 Dátum: 2010.01.01 17:28:33 »
Tegnap összejött egy kis társaság, szóba jött a xenon kérdés, végül úgy hagytuk abba a vitát, hogy én vagyok a befosi :whistling: hogy kiszedtem. Akinek van, nem szedte ki, sehol nem láttak még ellenőrzést, senkitől se hallották hogy büntettek volna, sehol-semmilyen hivatalos info, szerintük városi legenda, mint a fényképezős piroslámpák.......

Amen...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10683
Minden ami világít
« Válasz #2357 Dátum: 2010.01.02 10:35:43 »
Én minden nap visszasírom, hogy kivettem a Xenont. Főleg, a sötét, esős napokon...  :whistling:
De inkább vagyok besz@ri, mintsem esetleg a fizum X %-át és a szabim szintén jelentős részét töltsem esetleges utána és sorbanállással, papírmunkávál és fejfájással.  :flowers:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2358 Dátum: 2010.01.02 15:10:49 »
Ejj, Petikém, mindíg bosszankodom egy kicsit, amikor ezek a jólértesült emberkék okoskodnak, miközben egyértelműen szabálytszegnek.  Persze mindenki a saját izémizéjét veri a csalánba, de szvsz. az ilyenjellegű megnyilvánulások csekély élettapasztalatot mutathatnak fel.

Én is használtam HID-et két évig, aztán kiszedtem, mert nem kell az esetleges b@xtatás, meg az utánakövetkező mizéria.

Nyilván nem lehet minden utólagos HID csöves járgány mellé egy NKH-st állítani, ezért van az, hogy egyelőre nem érzékelik az utólagos HID hajszát az emberek.

De csak egyetlen egyszer szedjék ki, mindjárt más lesz a véleménye, az biztos. Akkor szoktak jönni, a miért pont engem típusú megnyilvánulások, valamint az összes fel és lemenő emlegetése, hogy milyen galádok a hatóságok.  Pedig egyszerű a képlet, akinek szabályszerű a kocsija, azt engedély nélküli átalakításért biztiosan nem fogják elmarasztalni.

Viszont szerintem tudatosan mellet verve csak azért is szembe menni a tolólapos Krazzal, háááát.... Elgondolkoztató. Még akkor is, ha esetleg el tud ugrani a tolólap elől....

No és akkor a végére egy saját teszt:

Tegnapi napon igen jól vizsgázott a Ph NG, meglepően jól átvilágította homogén fény-nyalábbal a helyenként combos ködöt. A pályán még tiszta helyen sem kellett fényszórót kapcsolnom. Úgy vélem, hogy aki halogénben gondolkozik, az mindenképpen tegye a mérlegre ezt a halogén izzót, jóllehet elég boros az ára. Valamit valamiért.






Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2359 Dátum: 2010.01.02 17:50:18 »
De inkább vagyok besz@ri, mintsem esetleg a fizum X %-át és a szabim szintén jelentős részét töltsem esetleges utána és sorbanállással, papírmunkávál és fejfájással.  :flowers:

Dettó
Alapból utálok úgy menni, hogy tudom megszívathatnak, innentől kezdve nincs miről beszélni :innocent:

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2360 Dátum: 2010.01.02 17:53:23 »
Ejj, Petikém, mindíg bosszankodom egy kicsit, amikor ezek a jólértesült emberkék okoskodnak, miközben egyértelműen szabálytszegnek...

Tulképpen engem se érdekel ki mit gondol/kiveszi vagy sem...

Csak ugye átjöttek, észrevették a szekrény tetején a xenon dobozát :winkiss: és egyből beindult a szívatás :flowers:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2361 Dátum: 2010.01.02 17:54:23 »
De inkább vagyok besz@ri, mintsem esetleg a fizum X %-át és a szabim szintén jelentős részét töltsem esetleges utána és sorbanállással, papírmunkávál és fejfájással.  :flowers:

Dettó
Alapból utálok úgy menni, hogy tudom megszívathatnak, innentől kezdve nincs miről beszélni :innocent:
:yes: :yes: :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2362 Dátum: 2010.01.02 17:54:57 »
Ejj, Petikém, mindíg bosszankodom egy kicsit, amikor ezek a jólértesült emberkék okoskodnak, miközben egyértelműen szabálytszegnek...

Tulképpen engem se érdekel ki mit gondol/kiveszi vagy sem...

Csak ugye átjöttek, észrevették a szekrény tetején a xenon dobozát :winkiss: és egyből beindult a szívatás :flowers:

 :hug:  :1eye:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

sanyika91

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Minden ami világít
« Válasz #2363 Dátum: 2010.01.03 21:09:35 »
Ez az irányjelző a gyári corolla E10-esé??

[a csatolmányt egy admin törölte]

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Minden ami világít
« Válasz #2364 Dátum: 2010.01.03 21:11:56 »
Kép alapján nehéz megmondani. Hasonlít rá.

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re: Minden ami világít
« Válasz #2365 Dátum: 2010.01.04 19:16:17 »
 :helpsmilie:
Csak felvetés szintjén:
a hagyományos izzók erejénél nagyobb fényerőt el lehet érni valami nem túl drága megoldással?
Kérem, hogy akinek van ideje, 3 sorban foglalja már össze nekem a "nem húzós" lehetőségeket!
Előre is köszönöm.
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2366 Dátum: 2010.01.04 19:31:43 »
:helpsmilie:
Csak felvetés szintjén:
a hagyományos izzók erejénél nagyobb fényerőt el lehet érni valami nem túl drága megoldással?
Kérem, hogy akinek van ideje, 3 sorban foglalja már össze nekem a "nem húzós" lehetőségeket!
Előre is köszönöm.


A fény erősítésének három ismert módja van.
1. az Ún. plusszos izzók
2. az emelt wattszámú (teljesítményű) izzók
3. HID

és a legújabb, még ki nem forott a HIR


1. A plusszos izzók az emelt fényerőt az izzószál vékonyításával érik el, ezért ugyan 50/60W teljesítményűek, de nagyobb fényáramot bocsátanak ki, ugyanakkor az élettartamuk csekély.

2. Az emelt wattszámúak 80/100, 100/140  szintén nagyobb fényárt garantálnak, de nagyobb hőt is bocsátanak ki, esetlegesen deformálhatják a műanyag lámpatesteket és foglalatokat, ezért ezen megoldás a régebbi autókon kvitelezhető, ahol fém a foncsor és üveg a lámpatest. Még ebben az esetben is javasolt mindkét szál (H4 esetében) lerelézése, és a direktáram-vezeték  átméretezése, hogy bírja.

3. Az utólagos HID szettek lennének az igazi megoldások, ha nem minősülne engedély nélküli átalakításnak és nem büntetnének érte, mert az ívkisüléses lámpák háromszoros fényáramot produkálnak, mint a halogéntechnika.

4. A HIR halogénizzók speciális bevonata az infravörös tartoményt is bevonják a fokozott fényáram kibocsátására, de jelenleg ez a technika még gyerekcipőben jár, egy-két próbálkozás történt már. Jómagam kacérkodok vele, de darabja 10E HUF, így kivárok. Egyébként 50-75W-os teljesítménnyel lehet kapni.


Maradjunk akkor a legalitás mezején.

Jelenleg a halogéntehnika terén az OSRAM és a Philips izzók állnak a hierarchia tetején. Ezen kívül elérhető nálunk a Tungsram is.

A +50, +90-es jelölések szerintem túlzottak, de az igaz, hogy nagyobb, több és fehérebb fényt bocsátanak ki, mint a kommersz izzók.

Az Osramnál én a Silverstart (SVS), vagy a Nightbreakert javasolnám, mindkettő megbízható homogén fehér fényt bocsát ki, 4-6 hónapot bír állandó használattal, azonban, ha sokat megy az ember fia kátyúba azonnal is megszakadhat az izzószál benne.

A Philipsnél a NightgGuide és a Vision (plus) ajánható, az NG trükkös egy izzó, mert a bal odala sárgás, a jobb oldala kékes, a közepe meg fehér fényt bocsát ki.

Ezen kívül még a Tungi Megalight is bevállalható alternatíva.

Nekem jelenleg az SC.ben H1: SVS, H7:NG; a Daiban Tungsragold illetve Narva izzók vannak, ezeket feltétel nélkül ajánlom. ( A Tungigoldot azért nem részleteztem, mert az csak H4-ben elérhető tudtommal, a Narva pedig nem extra izzó, habár igencsak bevált.)

Szóva, ha valami még érdekel kérdezz csak bátran.






Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re: Minden ami világít
« Válasz #2367 Dátum: 2010.01.04 19:46:41 »
Nekem a lényeg az lenne, hogy itt a "sötét évszakban" a városi közlekedésben a lehető legjobban lássak és lássanak,
mindezt úgy, hogy ez a szembejövőket ne zavarja.
Azaz normál felhasználásra kellene, de abból a lehető leghatásosabb.
És persze nem mindegy az sem, hogy melyik szerezhető be könnyen.....nem Bp-en....

2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2368 Dátum: 2010.01.04 19:53:11 »
Nekem a lényeg az lenne, hogy itt a "sötét évszakban" a városi közlekedésben a lehető legjobban lássak és lássanak,
mindezt úgy, hogy ez a szembejövőket ne zavarja.
Azaz normál felhasználásra kellene, de abból a lehető leghatásosabb.
És persze nem mindegy az sem, hogy melyik szerezhető be könnyen.....nem Bp-en....



Városi használatra az Osram Nightbreakert ajánlom.  Ha sokat jársz ködbe és/vagy ködben országúton a NightGuidet.

Az Osram Budapesten kívül is beszerezhető, de a webshopok postáznak, vagy megszervezhető egy szállítás is, ha így a könnyebb.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re: Minden ami világít
« Válasz #2369 Dátum: 2010.01.04 19:55:53 »
H7 Osram Night Breaker 90% 12V 55W például?
Van itt helyben Osram márkabolt, holnap megkérdezem.
Ahogy rákerestem 5K/2 db....
Köszi!
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant