Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848432 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2340 Dátum: 2009.12.29 13:32:03 »
-Igen, én is olyat várnék, hogy itt vki azt mondja," engem megbüntettek! "
 Amíg senkit nem ért a xenon miatt vmilyen bünti, és mindenki csak hallotta, hogy bünti van, vagy olvasta, addig én még reménykedem, hogy ez a pótféklámpás haccacárévá válik, mert akkor se igazán találkoztam konkrét elmarasztalt autóssal, (bár akkoriban még nem voltak fórumok), csak terjedtek a hírek...!
De az, hogy kicserélni egy 4300 K-ra megfontolandó, mégiscsak közelebb van a fénye a halogénhoz, és látni is lehet vele rendesen!
Én azért beszereltem egy mosót, és az automata bólogatást is megoldottam, biztos, ami biztos alapon.
 Üdv!
A bólogatást hogyan oldottad meg? Tudsz  kapcsolást küldeni? Nem túl lassú?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden ami világít
« Válasz #2341 Dátum: 2009.12.29 13:38:27 »
Én nem bajlódnék a bólogató gyártásával, mert amíg ott a H a búrán, ígyis-úgyis bukta, ha erre utaznak. A mosó az OK, mert van valami haszna, de ennek semmi.

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re: Minden ami világít
« Válasz #2342 Dátum: 2009.12.29 15:05:19 »
Eme topic  #2301-es hozzászólásom taglalja a bólintás egyszerű, de hatásos kivitelezését.
De lassú, a felgyorsítással még nem foglalkoztam. És lássuk be, egyet kell értenem Nagycitrooom társunkal, ha erre utaznak, csinálhatok én vízesést, meg bólogatást, bukta a vége!
 Tényleg, :eek: ha kicserélném vmi tuninglámpára, ami projektoros, akkor jól is nézne ki, és még bünti se jár érte...! :clap:
 Nem tudtok ilyet?
 Üdv!
Ja! :-)

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2343 Dátum: 2009.12.29 17:02:56 »
E12-höz nincs ugy. projektoros lámpatest, projektort tudsz beleapplikálni, (olyat már láttam is) de ettől még a bünti ugyanúgy jár(na), max nem ordít messziről/nehezebben szúrják ki...

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re: Minden ami világít
« Válasz #2344 Dátum: 2009.12.30 13:39:05 »
Ez nagy kár, Yarrishoz már én is láttam projektoros lámpatestet, kár, hogy ehhez nincs...! :cry:
 Akkor más megoldást keresek:
 Alaphelyzet, hogy a mosó mos, a magasság állító gyújtásra bólogat.
Ezek után a "H" betűt átgravírozom "D" betűre, és onnantól no problem? Túl átlátszó trükk? :hmmmm:
Speciel nálam nincs a búrán semmilyen jelölés, lehet, hogy volt, de akkor egy lámpamaszkkal (KÉP)  pont azt ragasztottam, le, nem tudom.
Ami viszont biztos, hogy a motorháztetőt felnyitva, a lámpa felső részén, egy vékony műanyag takarólemezre,
(amit a motorháztető lecsukva eltakar)
van ráírva az a bizonyos "HCR" jelölés. Na most ezt akár ki is lehetne cserélni egy bontóban beszerezhető, akár törött xenonos lámpatestről lefabrikált "DCR" jelölésű műanyagra? Túl bonyolult..?  :helpsmilie:
 Pedig meg akarom tartani, akár fehérebbre cserélve az izzót, mert látni jó! :D
Az UV sugárzás sem probléma, mert az csak a műanyag búrát teszi szürkévé, az üveget nem.
 Üdv!

[a csatolmányt egy admin törölte]
Ja! :-)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2345 Dátum: 2009.12.30 14:13:08 »
A xenon UV kibocsátása kisebb, mint a halogéné, én úgy tudom. A tiedé amúgy műanyag búrás, az enyém az üveg. Sajna, mert már 2x betört...

Lehet trükközni itt mindenféle jelöléssel, de a helyzet az, hogy ha nem veszik be, akkor a hatóság megtévesztése, stb. vádakat is elszívhatod, ami sokkal többe is kerülhet neked...
Ha jól be van állítva és 4.300K-es, akkor sztem nem valószínű, hogy az átlag rendőr piszkálna miatta. Pláne, ha mosó is van beépítve, akkor meg lehet magyarázni azért sztem. De ez mindenkinek az egyéni felelőssége.

Én nem hamisítanám meg a jelöléseket, mert az necces. Inkább okosan beállítom és nem kéket veszek... A rendőröket is szerintem jobban ingerli az idiótán beállított kék/lila/zöld lámpa -- magamból indulok ki...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2346 Dátum: 2009.12.30 14:26:01 »
Én elhiszem neked, amit mondasz, de eddig konkrét tapasztalatokat nem említettél...

Amúgy csak a kötözködés kedvéért akkor már:
Ez is egy elméleti dolog, nem azt mondta, hogy velem vagy XY-nal ez volt, hanem azt, hogy hogyan megy. Érdekelne, hogy honnan tudja? Kitől hallotta, stb? Sün kint? Vagy a haverja mesélte neki ezt?

Nagyon sok dolog terjeng az interneten, de nehéz eldönteni, hogy ezek közül mi igaz és mi csak az "így van" kategória. Érted, hogy mit akartam mondani?
Persze, értem. De aki átélt már egy nickelsdorfi totális parkolóba leterelős ellenőrzést, amolyan alapos és precízet, de különösképpen a kelet-európai kocsikra kihegyezetten, az egy kicsit másként látja a dolgokat. Egyébként meg van nekik egy baromi vastag könyvük, amibe benne vannak a homologizációs adatok típusonként. Abból egyszerűen kiderül, hogy az adott kocsiban van egy gyárilag xenon, vagy sem. Aztán lehet magyarázni, de nem érdemes.
Most én kérdem, hogy érted, ami akarok sugallni? :flowers:

« Utoljára szerkesztve: 2009.12.30 14:29:18 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden ami világít
« Válasz #2347 Dátum: 2009.12.30 15:10:01 »
... A rendőröket is szerintem jobban ingerli az idiótán beállított kék/lila/zöld lámpa -- magamból indulok ki...
Rendőr vagy ? :eek:

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Minden ami világít
« Válasz #2348 Dátum: 2009.12.30 15:36:07 »
Nem Ő az! De egyáltalán számít? ;) :devil:
Ja, és én sem. Mielőtt félreértenéd. :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.30 15:45:49 írta musspici »
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden ami világít
« Válasz #2349 Dátum: 2009.12.30 15:47:34 »
Nem lenne baj, sőt... A Picasso-s oldalunkon volt egy rendőrünk, nagyon jó fej és hasznos  :sorcerer:
Csak a mondat nem volt egyértelmű, azért kérdeztem.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Minden ami világít
« Válasz #2350 Dátum: 2009.12.30 15:49:42 »
Itt kettőről tudok, plusz egy pénzügyőr nyomozó.
 ;)

leszilaci

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2351 Dátum: 2009.12.30 20:04:38 »
Itt kettőről tudok, plusz egy pénzügyőr nyomozó.
 ;)
nekem meg indián volt a jelem az oviban. :D

sanyika91

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Minden ami világít
« Válasz #2352 Dátum: 2009.12.30 21:25:10 »
Sziasztok!


[a csatolmányt egy admin törölte]

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden ami világít
« Válasz #2353 Dátum: 2009.12.31 00:49:54 »

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Minden ami világít
« Válasz #2354 Dátum: 2009.12.31 12:27:18 »
Ugy tunik az egyetlen realis lehetoseg:
- utalagos HID projector berakasa a lampatestbe + moso + automata magassag allitas (Hella ultrahangos cucc)

Most nyomozom, pontosan mit es hogyan lehetne a Corollahoz.

Addig kis video how-to:

Illetve egy masik leiras, rengeted projektor meret adattal: http://forum.ih8mud.com/80-series-tech/182029-tutorial-hid-conversion-bling-headlights.html
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb