Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848581 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2325 Dátum: 2009.12.27 18:41:51 »
Én úgy döntöttem, hogy a projektorosba egyelőre meghagyom, a tükrösből meg már a szigorítás előtt kivettem, mert éreztem hogy sok, abba nem is merném visszatenni, azt messziről kiszúrja a yard.

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re: Minden ami világít
« Válasz #2326 Dátum: 2009.12.27 20:56:25 »
Sziasztok!
 Csak nehogy mi "lihegjük" túl, és közben senki nem foglalkozik a xenonokkal...
 Bár így lenne, de azért kíváncsi volnék, vkit már egyáltalán megállítottak ezért, vagy ne adj 'isten, megbüntettek?
 Hallottatok ilyenről?
 Üdv!
Ja! :-)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Minden ami világít
« Válasz #2327 Dátum: 2009.12.27 22:02:07 »
Nem nagyon érkezik hozzászólás az utólagos Xenonos ellenőrzések miatt, csak nem abbamaradt máris a razzia?
Egy hétig tartott. Meg aztán most mindenki pihenget szilveszterig. Aztán mi lesz, majd kiderül.  :1eye:

Na én meg most szedtem ki. :(
Igaz az eddigi látót és észlelő távom nagyon lecsökkent a mezei 55-ös izzókal.
ÉS még a Felügyelet által szépen belőtt vetítési kép is jól elmászott. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2328 Dátum: 2009.12.28 18:04:21 »
Sziasztok!
 Csak nehogy mi "lihegjük" túl, és közben senki nem foglalkozik a xenonokkal...
 Bár így lenne, de azért kíváncsi volnék, vkit már egyáltalán megállítottak ezért, vagy ne adj 'isten, megbüntettek?
 Hallottatok ilyenről?
 Üdv!

Tengernyi autós számolt már be az NKH-s ellenőrzésról.

Szó sincsen túllihegésről. Én pl. év elején váltam meg a xenontól, már akkoriban is szórakoztak, akkor kezdték. Nekem meg nem hiányzik a plusz vizsga és pénzkidobás.
Szerencsére találtam szuperjó halogént, ami egész jól közelíti a xenont.

Persze mindenki a saját árokásója.  :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Minden ami világít
« Válasz #2329 Dátum: 2009.12.28 18:45:02 »
Én úgy döntöttem, hogy a projektorosba egyelőre meghagyom, a tükrösből meg már a szigorítás előtt kivettem, mert éreztem hogy sok, abba nem is merném visszatenni, azt messziről kiszúrja a yard.
detto - II-esben maradt, I-esből 3 után kikerültek ...  nem is látok úgy ahogy eddig, pedig mennyit pepecseltünk a belövésével, de nekem se hiányzik egy plusz vizsga + bünti
így jöhet a legjobb halogén keresése, de szerencsére itt vannak tapasztalatok :)

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re: Minden ami világít
« Válasz #2330 Dátum: 2009.12.28 18:55:13 »
"Tengernyi autós számolt már be az NKH-s ellenőrzésról."


Szia!
 Úgy érted, a xenont ellenőrizték? Bocs, de nem olvastam vissza.
Az igaz, hogy ma itt  Pesten különösen erős volt a jelenlét, én is pont ma haladtam kettő, útszélén ácsorgó mellényes felé, és pont a lámpám jutott eszembe, de rám se néztek, ők másra vártak! Bár én szigorúan lefelé állítom, én is utálom, ha vakítanak, és úgyis az utat kell megvilágítani!
Tudsz olyanról is, akit tényleg megbüntettek ezért? Bünt+vizsga együtt megy?

 Üdv!


Ja! :-)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2331 Dátum: 2009.12.28 19:30:06 »
Igen, a xenonra volt kihegyezve a dolog. De nem a rendőrök, hanem az NKH.  A xenon szempontjából az utóbbi a cikisebb.
Igen tudok, de másodkézből. Olvass bele az Index xenon topicjába, persze vissza kell lapozni pár oldalt.
A Lajtától nyugatra pedig erősen nem javallott utólagossal mászkálni. Ha megfognak, akkor apad a pénztárca rendesen. És nem forintot kérnek.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.28 19:36:32 írta kleingy »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2332 Dátum: 2009.12.28 19:35:18 »
Egész Bécs tele van utólagossal, az idén láttam.

Mi is azzal voltunk kint A-ban sokszor már (én kint is éltem) és a kutyát sem érdekelte...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2333 Dátum: 2009.12.28 19:55:48 »
Egész Bécs tele van utólagossal, az idén láttam.

Mi is azzal voltunk kint A-ban sokszor már (én kint is éltem) és a kutyát sem érdekelte...
Testvér! Már megint kezded?  :D

Én azt írtam, hogy HA elkapnak, akkor......  Kinek mi éri meg.  :D

Amúgy meg, akkor miért nem hagytad benne?  :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2334 Dátum: 2009.12.28 19:59:01 »
Oké, hogy HA megfognak. De honnan tudod, hogy mennyire büntetnek, HA megfognak? Volt ismerősöd vagy tapasztalatod ez ügyben, mester?

De azt is írtad, hogy nem javallott. Amíg nem fogtak meg senkit sem, akit ismersz és büntettek meg, addig szerintem javallott (mert lát). Javíts ki, ha tévedek. :flowers:

Azért szereltem ki, mert itthon rászálltak egy hétre és 1 hét xenon-mentes autózás nem éri meg a kocskázatot. Amúgy nem szereltem volna ki...

De nem akarok kötni, na... :flowers:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2335 Dátum: 2009.12.28 20:07:33 »
Oké, hogy HA megfognak. De honnan tudod, hogy mennyire büntetnek, HA megfognak? Volt ismerősöd vagy tapasztalatod ez ügyben, mester?

De azt is írtad, hogy nem javallott. Amíg nem fogtak meg senkit sem, akit ismersz és büntettek meg, addig szerintem javallott (mert lát). Javíts ki, ha tévedek. :flowers:

Azért szereltem ki, mert itthon rászálltak egy hétre és 1 hét xenon-mentes autózás nem éri meg a kocskázatot. Amúgy nem szereltem volna ki...

De nem akarok kötni, na... :flowers:

Nem akarok én személy szerint leírni semmit, mert nem hinnéd el, ezért inkább gugliztam:

szimizso1   válasz | megnéz | könyvjelző    2009.12.14 18:00:16 © (384)

Az enyémben gyárilag H7-es izzó van. Ez azért érdekes, mert a DS2-es xenon foglalatot alakították át halogénre! Én annak idején H7-es foglalatba való xenont rakattam be, de én a 4300K-est. Ezzel nehezebb megbukni, mert ennek nem kékes a fénye. Eredetileg nem is szerelnek gyári xenont (szerintem) 6000K-be, mert vizes úton, én semmit nem látok vele. Kék fénnyel, az első parkolónál megbuksz, mert amikor elindulsz a fényszóró bekapcsolásakor villan egyet, és utána éled fel a fénye a xenonnak. Aztán pár másodperc alatt tudni fogják, hogy nem gyári a cucc. Alvázszám alapján keresik. 4-500€ a bünti, és nem is mehetsz sehová keréken csak trélerrel Ausztriában. Ha már xenon, akkor inkább 4300K, vagy 5000K-s legyen szerintem.




Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2336 Dátum: 2009.12.28 20:16:36 »
Én elhiszem neked, amit mondasz, de eddig konkrét tapasztalatokat nem említettél...

Amúgy csak a kötözködés kedvéért akkor már:
Ez is egy elméleti dolog, nem azt mondta, hogy velem vagy XY-nal ez volt, hanem azt, hogy hogyan megy. Érdekelne, hogy honnan tudja? Kitől hallotta, stb? Sün kint? Vagy a haverja mesélte neki ezt?

Nagyon sok dolog terjeng az interneten, de nehéz eldönteni, hogy ezek közül mi igaz és mi csak az "így van" kategória. Érted, hogy mit akartam mondani?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #2337 Dátum: 2009.12.28 21:29:53 »
Egész Bécs tele van utólagossal, az idén láttam.

Mi is azzal voltunk kint A-ban sokszor már (én kint is éltem) és a kutyát sem érdekelte...

Azért ez enyhe túlzás... Osztrák autót szinte nem is látni utólagos xenonnal. Itt élek a határszélen, látom...
Xanyi

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re: Minden ami világít
« Válasz #2338 Dátum: 2009.12.29 09:06:04 »
-Igen, én is olyat várnék, hogy itt vki azt mondja," engem megbüntettek! "
 Amíg senkit nem ért a xenon miatt vmilyen bünti, és mindenki csak hallotta, hogy bünti van, vagy olvasta, addig én még reménykedem, hogy ez a pótféklámpás haccacárévá válik, mert akkor se igazán találkoztam konkrét elmarasztalt autóssal, (bár akkoriban még nem voltak fórumok), csak terjedtek a hírek...!
De az, hogy kicserélni egy 4300 K-ra megfontolandó, mégiscsak közelebb van a fénye a halogénhoz, és látni is lehet vele rendesen!
Én azért beszereltem egy mosót, és az automata bólogatást is megoldottam, biztos, ami biztos alapon.
 Üdv!
Ja! :-)

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2339 Dátum: 2009.12.29 09:40:37 »
Én is körbeszimatoltam, senki se tud konkrét esetről, mindenki azt mondja hogy a neten olvasta, meg ez+az mondta.

Ettől függetlenül benne van a levegőben, ugyanúgy a rendőrök is vágják, lehet lexarják-lehet nem, de mindenféleképpen egy fogási pont -akár egy rutinellenőrzésnél is- az meg kell a francnak :nonono: