Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848068 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2250 Dátum: 2009.12.12 07:47:06 »
Ugyanis meghírdettem 15 ezerért, és egyfolytában csörgött a telefonom. Ergo keresik, és ennyiért k...vajó vétel (új ára most is 34 ezer). Kevesebb mint fél áron ne járjon jól vele senki, inkább megy a szekrény tetejére, aztán lehet hogy egyszer visszakerül. Ha nem lesz minden második autóba nem megfelelően beállított utólagos xenon, akkor már nem fognak szórakozni vele a rendőrök, csak most egy ideig...

Én is meglepődtem mennyire tartja az árát :hmmmm: körbenéztem, az amúgy újonnan 14-15ezres szetteket adják  -1évesen- 10ezer körül, és láthatóan gyorsba viszik is...


----------------
Tegnap azt vettem észre, ebbe a jó kis mocskos időbe, hogy 15-20centivel közelebb, tapadok a szélvédőre :D fölkapcsoltam a ködfényt, úgy már derengett valami ::) Esőbe botrányosak, bár minek sírok, mint egy fürdősk. 3éve is pont ezért vettem a xenont :whistling:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2251 Dátum: 2009.12.12 15:05:13 »
Tegnap kint voltunk Grácban egy napos kiruccanásra. Végig esett az eső, nem lehetett semmit sem látni a halogénnel. Nálam este végig égett a ködlámpa a tompítottal, úgy már elérte a xenon 50%-át...

Egy darab rendőrt sem láttunk az utakon se oda, se vissza. Ennyi erőből ki sem kellett volna szerelnem a szettet.

A másik érdekesség, hogy szinte mindenki ködlámpával közlekedett az esőben este, különösen az osztrákokra volt ez jellemző. Mondjuk sima halogénnel nem is lehet szinte semmit sem látni...

Mindenki ajánlotta nekem a NightBreakert, meg a Silverstart, csak éppen egyik sincs HB4-es foglalatban sehol sem...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #2252 Dátum: 2009.12.12 16:03:02 »
Idézet
Tegnap kint voltunk Grácban egy napos kiruccanásra. Végig esett az eső, nem lehetett semmit sem látni a halogénnel. Nálam este végig égett a ködlámpa a tompítottal, úgy már elérte a xenon 50%-át...
Azért szerintem ez már kicsit a ló túloldala. 5 éve sem volt xenon, mégis láttunk...
Xanyi

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2253 Dátum: 2009.12.12 16:13:40 »
Idézet
Tegnap kint voltunk Grácban egy napos kiruccanásra. Végig esett az eső, nem lehetett semmit sem látni a halogénnel. Nálam este végig égett a ködlámpa a tompítottal, úgy már elérte a xenon 50%-át...
Azért szerintem ez már kicsit a ló túloldala. 5 éve sem volt xenon, mégis láttunk...
5 éve sem láttunk, csak akkor még nem tudtuk, hogy milyen mikor jól látunk este is esőben. A xenon annyira magasra tette a mércét, hogy sajnos utána minden halogén nagyon fájóan gyenge.

Ez olyan, hogy a Zsigulit is szerettük, de miután vezettük nyugatit, utána jöttünk rá, hogy az mennyire zajos, fapados és mennyire nem megy... Ha egyszer a jóhoz hozzászokunk, akkor utána nagyon fáj, ha vissza kell lépnünk.

Mellesleg a Toyotáknak eléggé gyenge a lámpája, volt G Astránk, az sokkal jobban világított pl. Meg szemüveges is vagyok, nem 100%-os a szemem sem. Hiába van helyes dioptriám, meg antireflex,stb, azért este csillog, tükröződik; nem látok annyira jól sajnos.

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2254 Dátum: 2009.12.12 16:26:22 »
Egy darab rendőrt sem láttunk az utakon se oda, se vissza. Ennyi erőből ki sem kellett volna szerelnem a szettet.

Ez idáig egyszer láttam egy nkh-s bulit, de elkocsikáztam mellette, ettől függetlenül: simán benne van a pakliba, hogy ma este, holnap vagy bármikor kiszedhetnek, én kicsit kivárok, nemsokára úgy is műszaki, akkor meg amúgy is kiugrana...

Bár vicces, hogy anno a Corival, frankó Báróczy-s műszakinál a kutya nem nézte a lámpám :yes: úgy át mentem volna az utólagos xenonnal, mint a pinty, nesze neked ejnye-bejnye megbüntetünk, nem tudom ha kifordulok a vizsgaállomásról és a sarkon megállít egy rendőr akkor mivan :whistling: visszaküldenek :szemez:
(akkortájt még senkit nem érdekelt)

Idézet
Mindenki ajánlotta nekem a NightBreakert, meg a Silverstart, csak éppen egyik sincs HB4-es foglalatban sehol sem...

Én is gondolkodtam ezeken, de azt mondják cirka 1/2évet bír, Trotternek bírja, de neki ott a nappali fény mellé, én meg elég sokat lámpázok, többnyire nappal is kapcsolom, pláne mostanság :?:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Minden ami világít
« Válasz #2255 Dátum: 2009.12.12 16:36:30 »
Mellesleg a Toyotáknak eléggé gyenge a lámpája, volt G Astránk, az sokkal jobban világított pl. Meg szemüveges is vagyok, nem 100%-os a szemem sem. Hiába van helyes dioptriám, meg antireflex,stb, azért este csillog, tükröződik; nem látok annyira jól sajnos.
Sajnos 100%ig igazad van. Én is pápaszemesen vezetek este. G Astrának kb annyival jobb a lámpája, mint a Sima izzó vs. Night breaker.
Laco 73 :D

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2256 Dátum: 2009.12.12 17:48:48 »
Mellesleg a Toyotáknak eléggé gyenge a lámpája, volt G Astránk, az sokkal jobban világított pl. Meg szemüveges is vagyok, nem 100%-os a szemem sem. Hiába van helyes dioptriám, meg antireflex,stb, azért este csillog, tükröződik; nem látok annyira jól sajnos.
Sajnos 100%ig igazad van. Én is pápaszemesen vezetek este. G Astrának kb annyival jobb a lámpája, mint a Sima izzó vs. Night breaker.

Akkor basszus:( Napok óta tanakodom hogy nagyfati g atrájába kap ajándék xtreme powert.... de bennem volt a félsz hogy annak lehet hogy nem is voltak olyan szarok az izzói... de így most nemtom mit kapjon az öreg:(

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden ami világít
« Válasz #2257 Dátum: 2009.12.12 21:12:21 »
Jelentem, megvettük a Nightbreakert (voltunk más okból kifolyólag a törökbálinti Homasitában dél körül) 4300 Ft volt párja.
Így elsőre sokkal jobbnak tűnik a pilács, fehérebb a fénye jóval mint a halogéné, erősebbnek is tűnik, de végleges ítéletet csak néhány nap melóból este, sötétben való hazajövetel után írnék. Fotót persze nem készítettünk.  :ph34r:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2258 Dátum: 2009.12.13 14:14:55 »
Na a NightGuide engem megnyőzött, marad, télire biztosan. Tényleg szektor szerint más a színe és máshogyan "világít"-ja be azokat. Hihetetlen. :yes:

A középső szektorban koncentrált homogén fehér, a bal széle kicsit sárgás, de a padkáig homogén fény, a jobb oldala kicsit kékes-kristályfehér, hosszan előrenyúló, a padkán túl az árkot (ha van) is sepri. Kivilágítatlan binyósok és feketébe öltözött gyalogos kamikázék végetek. :D
Főleg úgy tudtam értékelni, hogy a teszt előtt egy H4-es fényszóróval szerelt Lacettit, majd egy H4-es Octávot vezettem. Markáns a különbség.

Az SVS egyenletes kristályfehér fénye inkább a száraz úton - nyári körülmények között - érvényesül.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Minden ami világít
« Válasz #2259 Dátum: 2009.12.13 14:37:37 »
Hasznos nekem a próbálkozásotok. Hárman, három különböző izzót próbáltatok. (BRS: Phillips X-treme Power, Trotter: Phillips NightGuide, Gyöngyi: Osram  Night Breaker) Lehetne esetleg, hogy egy sötét időszakban egymás mellett álljon a három verda? Mert akkor én a három közül a nekem legjobban tetszőt fogom megvenni.  :D :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2260 Dátum: 2009.12.13 14:52:03 »
Hasznos nekem a próbálkozásotok. Hárman, három különböző izzót próbáltatok. (BRS: Phillips X-treme Power, Trotter: Phillips NightGuide, Gyöngyi: Osram  Night Breaker) Lehetne esetleg, hogy egy sötét időszakban egymás mellett álljon a három verda? Mert akkor én a három közül a nekem legjobban tetszőt fogom megvenni.  :D :D
Tucc Te élni, waze, izzókkal együtt a verda is kell...  [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]

Részemről rendben is lenne, a Meki mögötti kis utcákban karcsú a közvilágítás, csak nem lesz egyforma a lámpatest, így a teszt sem igazán objektív.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Minden ami világít
« Válasz #2261 Dátum: 2009.12.13 14:55:14 »
Most mit monnyak? Élni tudni kell. :D :devil:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden ami világít
« Válasz #2262 Dátum: 2009.12.13 14:58:36 »
Hasznos nekem a próbálkozásotok. Hárman, három különböző izzót próbáltatok. (BRS: Phillips X-treme Power, Trotter: Phillips NightGuide, Gyöngyi: Osram  Night Breaker) Lehetne esetleg, hogy egy sötét időszakban egymás mellett álljon a három verda? Mert akkor én a három közül a nekem legjobban tetszőt fogom megvenni.  :D :D
Tucc Te élni, waze, izzókkal együtt a verda is kell...  [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]

Részemről rendben is lenne, a Meki mögötti kis utcákban karcsú a közvilágítás, csak nem lesz egyforma a lámpatest, így a teszt sem igazán objektív.
Lesztek szívesek átszerelni az izzókat a teszt kedvéért! :devil:
Gabe 254.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2263 Dátum: 2009.12.13 15:02:00 »
Hasznos nekem a próbálkozásotok. Hárman, három különböző izzót próbáltatok. (BRS: Phillips X-treme Power, Trotter: Phillips NightGuide, Gyöngyi: Osram  Night Breaker) Lehetne esetleg, hogy egy sötét időszakban egymás mellett álljon a három verda? Mert akkor én a három közül a nekem legjobban tetszőt fogom megvenni.  :D :D

Ha trotter úr hajlandó részemről pénteken okéss:) gyalázás lesz wháháhá:D
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.13 15:04:06 írta BloodRedSandman »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2264 Dátum: 2009.12.13 15:24:23 »
Khm. Trotter, ha szabad kérnem, Trotter... :cool2:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.