Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 849113 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #2205 Dátum: 2009.12.07 21:01:27 »
A sárga fény elvileg ködben kimondottan előnyös ( jobban átvilágítja, nem szóródik annyira) , de én próbáltam anno ködpilácsba sárgát, és gyorsan nagyívben kidobtam, nekem a fehér jobban bejön ködben is, mint a sárga.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Minden ami világít
« Válasz #2206 Dátum: 2009.12.07 21:09:43 »
Ma délelőtt a Kacsóh Pongrác úton volt NKH-s ellenőrzés, szedegedték kifele a tunnying ótókat.  :devil:
Miután 6-kor beszéltünk, a 6-os bevezetőjén (Budafoknál) engem  is kiszedtek a sorból (paráztam is rendesen, az lesz a baj hogy aminek világítai kell az nem világít?). :eek:
Hatodikként, 20 perc után, sorra kerültem. :clap:
Nem is lett volna semmi gond, de megkérdeztem: az a két kocsi amelyik fényszóróval jön, miért nem áll itt? :hmmmm:
A válasz: Nem válasz!
Miután megleste a szerv hogy bólogat-e a lámpa és mos-e a mosó 'békével' elváltunk.
Ez az új 'őrület' természetes folytatása a mentődobozok körüli indiántáncnak! :nyuszi:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2207 Dátum: 2009.12.07 21:18:59 »
No comment.

Sündőrségünk kormányváltás előtti utolsó erőfeszítései...

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Minden ami világít
« Válasz #2208 Dátum: 2009.12.07 21:59:28 »
Ma délelőtt a Kacsóh Pongrác úton volt NKH-s ellenőrzés, szedegedték kifele a tunnying ótókat.  :devil:
Miután 6-kor beszéltünk, a 6-os bevezetőjén (Budafoknál) engem  is kiszedtek a sorból (paráztam is rendesen, az lesz a baj hogy aminek világítai kell az nem világít?). :eek:
Hatodikként, 20 perc után, sorra kerültem. :clap:
Nem is lett volna semmi gond, de megkérdeztem: az a két kocsi amelyik fényszóróval jön, miért nem áll itt? :hmmmm:
A válasz: Nem válasz!
Miután megleste a szerv hogy bólogat-e a lámpa és mos-e a mosó 'békével' elváltunk.
Ez az új 'őrület' természetes folytatása a mentődobozok körüli indiántáncnak! :nyuszi:
Akkor nem lesz xenon ha ennyire hepajkodnak :/

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #2209 Dátum: 2009.12.08 10:10:26 »
Én már olyan  hónapja kivettem a 4300K-s xenont.  MOst jelenleg Osram SVS (Silverstar +50) van benne, de tegnap megvettem a Philips NightGuide izzókat. Kíváncsi leszek a különbségre.  Ha legalább olyan jó, mint amennyire qrwa drága, akkor bevál6. De fel van téve a mérce, mert az SVS-ek igazán jók. Igaz is, a tavaszi tali előtt cseréltem ki a xenont erre...

Trotter a NightGuide izzókat hol vetted és mennyiért sikerült?

Más: Carinába is lehet tenni DRL-t?
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2210 Dátum: 2009.12.08 10:24:22 »
(ex)Aktív xenon felhasználóként engem is bánt a dolog, mert persze hogy xarabb a gyertya a  x.szettnél, de akárhogy csavarjuk, botrányos volt ahogy jópáran vakítottak, ez persze 2dolog miatt zavaró: 1, én pl. nem a repülőknek világítottam, 2, a halogénesek közt is van vakító, sőt...

Ettől függetlenül felesleges lázadni, ez eddig is szabálytalan volt :flowers: (többen meg évekig nyomtuk :whistling:) ha elkapnak nem tudod kimagyarázni, most így évvégén -meg amúgy is- kell a francnak egy többtízezres bünti, meg egy mozaik szigorított :ph34r:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2211 Dátum: 2009.12.08 13:22:32 »
No comment.

Sündőrségünk kormányváltás előtti utolsó erőfeszítései...

Na most már elég legyen ebből!  Könnyű minden xart a yardra kenni, az eszedbe sem jut, kedves Barna, hogy talán ha mindenki betartaná a szabályokat, akkor nem lenne baxogatási alap!
Amúgy szerintem a kormányváltást követően is lesznek közlekedésbiztonsági ellenőrzések!  :winkiss:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2212 Dátum: 2009.12.08 13:24:14 »
Én már olyan  hónapja kivettem a 4300K-s xenont.  MOst jelenleg Osram SVS (Silverstar +50) van benne, de tegnap megvettem a Philips NightGuide izzókat. Kíváncsi leszek a különbségre.  Ha legalább olyan jó, mint amennyire qrwa drága, akkor bevál6. De fel van téve a mérce, mert az SVS-ek igazán jók. Igaz is, a tavaszi tali előtt cseréltem ki a xenont erre...

Trotter a NightGuide izzókat hol vetted és mennyiért sikerült?

Más: Carinába is lehet tenni DRL-t?
Norautóban vettem. Létezik H4-re optimalizált DRL is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2213 Dátum: 2009.12.08 17:51:00 »
Na most már elég legyen ebből!  Könnyű minden xart a yardra kenni, az eszedbe sem jut, kedves Barna, hogy talán ha mindenki betartaná a szabályokat, akkor nem lenne baxogatási alap!
Amúgy szerintem a kormányváltást követően is lesznek közlekedésbiztonsági ellenőrzések!  :winkiss:
Elnézést kérek az őszinte véleményem miatt és a most következők miatt egyaránt!

Eddig a xenon nem volt tiltott, nem volt egyértelműen deklarálva az, hogy mi miatt nem megfelelő. Hivatkoztak itt össze-vissza mindenféle szabályra, de nem volt - nekem legalábbis - teljesen egyértelmű a dolog. Mindeddig szürke zóna volt, nem engedélyezték és nem is tiltották. Az NKH oldalán található egy cikk, az is azt írja, hogy vakítHAT, de nem tiltja egyértelműen... Ott is a gyári xenon-szetteket gyártó cégek voltak a szponzorok, látható az oldalon. Ők persze, hogy ellene vannak.

Amúgy meg nem egyértelmű a tiltás azért sem, mert mondjuk az utólagosom is nekem pont HB4-es foglalatú, belevaló, nem a H7-est faragtam bele. Mindent meg lehet magyarázni így is, meg úgy is. Ha ezt a logikát követem, akkor belevaló. Sok gyári xenon nem bólogat, sokon meg nincs gyárilag mosó. Pl.: VW Bora, ami gyári xenonos... Ergo ez is egy barom hivatkozás részükről.

Közlekedés biztonságtechnikai szempontból a jól beállított xenon lámpa sokkal nagyobb biztonságot nyújt, előbb észreveszem a rendszerint nem kivilágított bicikliseket, meg a részeg embereket. Az lenne a korrekt, ha csak a rosszul beállított, mérhetően vakító lámpájú (xenon és halogén egyaránt) autósokat büntetnék. Továbbá, ha kint van a nagy NKH, akkor mindjárt a rossz lámpájú kocsiknak be is állíthatnák ingyen a lámpájukat, ezzel is növelve a biztoságot és az emberek tiszteletét a hivatal iránt.

Véleményem szerint az egész arról szól, hogy az autósokat lehúzzák egy újabb adag pénzzel, úgy mint az EÜ doboz érvényességének fokozott ellenőrzésekor. Vagy 2-3 éve az autófóliázás esetében, amire ma már erősen tojnak. Azt is szemétségnek érzem, hogy a Karácsony előtti időszakban állnak neki ezzel foglalkozni, mikor már a dolog nem új keletű...
Úgy gondolom, hogy a kérdés azért vetődött most fel, mert kell a pénz és ezt így a legegyszerűbb pótolni az adókon kívül...


Abban persze egyetértünk, hogy a szabályok követése esetén nincs gond, csak akkor legyenek világosak a szabályok, pl ne úgy hírdessék a szetteket, hogy legális a használatuk. Mellesleg nekem még a műszaki vizsgámon is átment xenonnal az autóm, mert mondták, hogy ha jól van beállítva, akkor legálisnak számít - szerintük.

Én nekem csak azzal van alapvetően bajom, hogy minden apró xart behajtanak rajtam, ha valami nem 100%-os, akkor megbírságolnak, és nem a biztonság a fő cél, hanem a pénzbeszedés. Miközben a kedves hatósgunk (rendőrség) nem tesz semmit a közbiztonságért, nyugodtan bárki rongálhatja az autómat, meg terrorizálhatnak a föstösek a benzinkutakon, stb...

A kormánynak minden ilyen jellegű intézkedésben teljes szinte a felelőssége, ők határozzák meg a normatívákat és a statisztikai elvárásokat. Innentől kezdve ez gyűrűzik lefelé ilyen vagy olyan intézkedések formájában. Erről ennyit...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2214 Dátum: 2009.12.08 18:18:03 »
Ma voltam a Toyotánál amúgy Optibright ügyben, átmenetileg a xenon helyett kellene. A H4-es 4.320, a HB4-es meg 7200/pár. Úgyhogy nem veszek olyat sem...

Ezt az 1 hónapot kibírom az ócska Tungsrammal, aztán januárban mire lecseng a "xenon láz", megy vissza a szett...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2215 Dátum: 2009.12.08 18:56:33 »
Ma voltam a Toyotánál amúgy Optibright ügyben, átmenetileg a xenon helyett kellene. A H4-es 4.320, a HB4-es meg 7200/pár. Úgyhogy nem veszek olyat sem...

Ezt az 1 hónapot kibírom az ócska Tungsrammal, aztán januárban mire lecseng a "xenon láz", megy vissza a szett...

Miért nem veszel Osram Silverstar +50-est? Nem olyan drága, de legalább jó! Nekem kellemes meglepetés volt a xenont követően!  3 db ezres körül van párban.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2216 Dátum: 2009.12.08 18:58:28 »
Na most már elég legyen ebből!  Könnyű minden xart a yardra kenni, az eszedbe sem jut, kedves Barna, hogy talán ha mindenki betartaná a szabályokat, akkor nem lenne baxogatási alap!
Amúgy szerintem a kormányváltást követően is lesznek közlekedésbiztonsági ellenőrzések!  :winkiss:
Elnézést kérek az őszinte véleményem miatt és a most következők miatt egyaránt!

Eddig a xenon nem volt tiltott, nem volt egyértelműen deklarálva az, hogy mi miatt nem megfelelő. Hivatkoztak itt össze-vissza mindenféle szabályra, de nem volt - nekem legalábbis - teljesen egyértelmű a dolog. Mindeddig szürke zóna volt, nem engedélyezték és nem is tiltották. Az NKH oldalán található egy cikk, az is azt írja, hogy vakítHAT, de nem tiltja egyértelműen... Ott is a gyári xenon-szetteket gyártó cégek voltak a szponzorok, látható az oldalon. Ők persze, hogy ellene vannak.

Amúgy meg nem egyértelmű a tiltás azért sem, mert mondjuk az utólagosom is nekem pont HB4-es foglalatú, belevaló, nem a H7-est faragtam bele. Mindent meg lehet magyarázni így is, meg úgy is. Ha ezt a logikát követem, akkor belevaló. Sok gyári xenon nem bólogat, sokon meg nincs gyárilag mosó. Pl.: VW Bora, ami gyári xenonos... Ergo ez is egy barom hivatkozás részükről.

Közlekedés biztonságtechnikai szempontból a jól beállított xenon lámpa sokkal nagyobb biztonságot nyújt, előbb észreveszem a rendszerint nem kivilágított bicikliseket, meg a részeg embereket. Az lenne a korrekt, ha csak a rosszul beállított, mérhetően vakító lámpájú (xenon és halogén egyaránt) autósokat büntetnék. Továbbá, ha kint van a nagy NKH, akkor mindjárt a rossz lámpájú kocsiknak be is állíthatnák ingyen a lámpájukat, ezzel is növelve a biztoságot és az emberek tiszteletét a hivatal iránt.

Véleményem szerint az egész arról szól, hogy az autósokat lehúzzák egy újabb adag pénzzel, úgy mint az EÜ doboz érvényességének fokozott ellenőrzésekor. Vagy 2-3 éve az autófóliázás esetében, amire ma már erősen tojnak. Azt is szemétségnek érzem, hogy a Karácsony előtti időszakban állnak neki ezzel foglalkozni, mikor már a dolog nem új keletű...
Úgy gondolom, hogy a kérdés azért vetődött most fel, mert kell a pénz és ezt így a legegyszerűbb pótolni az adókon kívül...


Abban persze egyetértünk, hogy a szabályok követése esetén nincs gond, csak akkor legyenek világosak a szabályok, pl ne úgy hírdessék a szetteket, hogy legális a használatuk. Mellesleg nekem még a műszaki vizsgámon is átment xenonnal az autóm, mert mondták, hogy ha jól van beállítva, akkor legálisnak számít - szerintük.

Én nekem csak azzal van alapvetően bajom, hogy minden apró xart behajtanak rajtam, ha valami nem 100%-os, akkor megbírságolnak, és nem a biztonság a fő cél, hanem a pénzbeszedés. Miközben a kedves hatósgunk (rendőrség) nem tesz semmit a közbiztonságért, nyugodtan bárki rongálhatja az autómat, meg terrorizálhatnak a föstösek a benzinkutakon, stb...

A kormánynak minden ilyen jellegű intézkedésben teljes szinte a felelőssége, ők határozzák meg a normatívákat és a statisztikai elvárásokat. Innentől kezdve ez gyűrűzik lefelé ilyen vagy olyan intézkedések formájában. Erről ennyit...

Nézd, nekünk nem véleménykülönbségünk van, mert nagyon sok dologban igazad van amit leírtál. Csak azt nem értem, hogy miért a yardot hibáztatod, ők csak a farok végén vannak, nem ők hozzák a vitatható és helyenként valóban rossz szabályozást, csak be akarják tartatni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2217 Dátum: 2009.12.08 19:02:56 »
Nem vagyok otthon a tuningizzók terén. Érezhető szted a különbség a sima és az extra között?

Meg azt is mond meg légyszi, hogy te pontosan most mit is tudsz a xenon ellenőrzésről? Olvasni az indexes fórumon olyat is, hogy a fényerőt mérik meg csak. És ha 2000 luman alatt vagy, akkor nem kell mosó, meg szintszabályzó.


Illetve mit tudsz erről, meddig tart a fokozott ellenőrzés?


Amúgy igazad van, a rendőr tényleg a legalján van, de azért valamennyit ők is tehetnek. Ha nem büntetnek annyira mindenkit, akkor sem hiszem, hogy kirúgnák őket... De tény, hogy a fejétől bűzlik a hal.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2218 Dátum: 2009.12.08 19:21:03 »
Nem vagyok otthon a tuningizzók terén. Érezhető szted a különbség a sima és az extra között?
Meg azt is mond meg légyszi, hogy te pontosan most mit is tudsz a xenon ellenőrzésről? Olvasni az indexes fórumon olyat is, hogy a fényerőt mérik meg csak. És ha 2000 luman alatt vagy, akkor nem kell mosó, meg szintszabályzó.
Illetve mit tudsz erről, meddig tart a fokozott ellenőrzés?
Amúgy igazad van, a rendőr tényleg a legalján van, de azért valamennyit ők is tehetnek. Ha nem büntetnek annyira mindenkit, akkor sem hiszem, hogy kirúgnák őket... De tény, hogy a fejétől bűzlik a hal.
Nézd a Street illegal izzókban én sem vagyok olyan jó, habár a Dai-hoz van egy 100/80-as Tungsragold izzóm, azt ilyentájt szoktam veletenni, nyáron elég a sima 60/55-ös Narva.

Az Osram Silverstart (SVS) melegen ajánlom, van belőle +50 és +90-es is, de a kilencvenest én már túl húzottnak tartom. Ezek szintén 60/55 W-osok, teljesen legálisak.
A xenont követően nagyon meglepődtem az SVS fényáramán és terítésén. Most jelenleg Philips NightGuide van az SC-ben, ma este az esőben és ködben meglepően jól teljesített, szárazon az SVS-t követően egy pici visszalépést jelent a fényáramban. De esőben-ködben nagyon jó. Sajnos nincsen H7-ben Tungsragold, pedig ha lenne, az lenne benne olyan 80 W körül.  ;)

Én a következő sorrendet állítanám fel és egyúttal ajánlamán Neked is:

Osram SVS
Osram Nightbreaker
Philips NightGuide
Philips NightVision
Tungrsam Megalight

Ízlést szerint Tungsragold. (Ennek az izzója a fehéres-sárgás-lilás színű, ha így könnyebb a beazonosítás)

Ezen a héten van fokozott közúti ellenőrzés az ünnepek előtti őrület miatt.

Az NKH szállt rá a xenonra, én már február óta hallom innen-onnan, hogy keményítenek, csak most egyszerre, minden megyében nekiestek a népnek, ezért ilyen feltűnő.
Ezért is szedtem ki még februárban a szettet a kocsiból és adtam el.



Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2219 Dátum: 2009.12.08 21:38:33 »
Ma mozso tanácsára megvettem ave új szemeit:) Szal philips xtreme power lett.:) A képen a jobb oldalt van ő a bal meg a régi tungsram:)

[a csatolmányt egy admin törölte]