Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848211 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden ami világít
« Válasz #2160 Dátum: 2009.12.05 23:28:43 »
Én nemrég terveztem a xenont de inkább hagyom , ne legyen támadási felület.
A ködlámpákon gondolkodom annak talán több hasznát veszem ilyenkor télen.
Ez legalább legális és a kocsim is előkábelezett erről már meggyőződtem.
Fölhívtam az egyik márkaszervizt és dobtam is egy hátast mikor meghallottam mibe kerül a ködlámpaszett.
85 ezer..... :eek: :eek:


Nem emléxem, hogy a tied már ráncfelvarrottt verzió -e de a régebbinek a ködlámpája a desig-en kívül másra nem volt jó.
Az övé ráncfelvarrott, de annak is csak dizájnra jó a ködöse...
Gabe 254.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #2161 Dátum: 2009.12.06 08:20:16 »
Lehet kapni beépíthető HELLát meg kellene nézni, hogy beaplikálható-e a gyári helyre!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2162 Dátum: 2009.12.06 10:14:58 »
Mellesleg én a H4 foglalatba 4 típusú xenont próbáltam, ha úgy volt beállítva, hogy láttam vele, akkor a fa tetején is világos volt, ha úgy állítottam, hogy ne vakítson, akkor szarabb volt, mint a sima izzó.

Két H4-es autóba is próbáltuk, mind2nél ugyanez a jelenség volt, vagy úgy tekerted, hogy előtted fényár volt, de akkor még a madarak is leestek a fáról, vagy úgy hogy a kocsi elé nézett pár méterre. Abszolút felejtős...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Minden ami világít
« Válasz #2163 Dátum: 2009.12.06 10:23:22 »
Minden utólagos xenonos kolléga figyelmébe!

No igen, ez az, amikor mások miatt szív az ember. Renben, hogy nem legális meg minden, de rám még senki se villantott, mert mindig jól be van állítva, és nem 5000 Ft-ba került a komplett szett.  :whistling:

Pedig igencsak megszerettem, 2007 novembere óta hű társam volt majd 70e km-en keresztül. Láttam vele, de ezek szerint jöhet vissza a gyári "gagyi" H7, és a kb 4-5 havonkénti izzócsere.  :cry:  :no:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2164 Dátum: 2009.12.06 10:44:09 »
hahó please help:D senkisem akar segíteni :no: :cry:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Minden ami világít
« Válasz #2165 Dátum: 2009.12.06 10:51:19 »
5 ezerért max egy emeltfényű izzót kapsz...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2166 Dátum: 2009.12.06 11:22:19 »
5 ezerért max egy emeltfényű izzót kapsz...


Nem akarok xenont de mindenképpen fehérfényűt... néztem a nightguide ot meg a nightbreakert de mindegyikről vegyes beszámolót olvastam... ha kell ráköltök többet is de max 10 viszont tegnap nemláttam semmit hazafelé és ez egyre gyakrabban van így...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Minden ami világít
« Válasz #2167 Dátum: 2009.12.06 11:45:59 »
Az 5000-et csak úgy beírtam, gondolom gazdaságos kiszerelésű Xenont lehet kapni bőven 10e alatt is.
Az enyém Interpower, szakszerűen beépítve, 4300k-s. És sokkal jobban világít, mint a gyári Xenonos Avensisünk (ami a tapasztalatokat olvasva 4 évesen már foncsorcserére szorulna 300-400e Ft-ért...). Ez van.  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2168 Dátum: 2009.12.06 12:12:55 »
MOst jelenleg Osram SVS (Silverstar +50) van benne, de tegnap megvettem a Philips NightGuide izzókat. Kíváncsi leszek a különbségre.  Ha legalább olyan jó, mint amennyire qrwa drága, akkor bevál6. De fel van téve a mérce, mert az SVS-ek igazán jók. Igaz is, a tavaszi tali előtt cseréltem ki a xenont erre...

Mennyit bírnak ezek a prémium izzók?

tutinet

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2169 Dátum: 2009.12.06 12:17:12 »
5 ezerért max egy emeltfényű izzót kapsz...

Amit 5 havonta cserélhetsz mert kiég.
Misi a tiéd gyárilag Xenon ?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Minden ami világít
« Válasz #2170 Dátum: 2009.12.06 12:17:16 »
Ismerős szavait idézném: "Én mindig sima izzóval közlekedtem, és mégis láttam"
Nem lehet, hogy túl sokat akarunk?
Öcsém panaszkodik, hogy nem elég jó a világítása a Carinának. Mondom, persze, gyere nézzük meg a Yarisét. Á, az is kevés, mondja. Szóval telhetetlenek vagyunk.
Silverstar sztem bőven elég 1 átlagos foncsorhoz. Night breaker sztem még jobb. Silverstar az kb 20-30ezer km-et bír, ha fele idő alatt használod az utazásnak. Aki meg sokat jár vidékre, az vegyen nappali fényt, és akkor tovább bírja az izzó.
Laco 73 :D

tutinet

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2171 Dátum: 2009.12.06 12:18:24 »
Lehet kapni beépíthető HELLát meg kellene nézni, hogy beaplikálható-e a gyári helyre!

Jaja,
BarnaCzukor épp ezt írta le nemrég de nem találom melyik topikban. Mert én is Hellán gondolkodom nem gyárin.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Minden ami világít
« Válasz #2172 Dátum: 2009.12.06 13:07:59 »
5 ezerért max egy emeltfényű izzót kapsz...

Amit 5 havonta cserélhetsz mert kiég.
Misi a tiéd gyárilag Xenon ?

A versomban 2 évig volt benne at Optibright izzó. Azzal is adtam el. (működött)
Az IS-ben normál izzók vannak, csak van fényszórómosó is benne gyárilag. Gondolkoztam a xenonon, de egyrészt erős forráshiánnyal küzdök, másrészt nehéz gyári lámpatestet kapni (bontottan), és én azt szeretnék.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2173 Dátum: 2009.12.06 15:45:01 »
Nos, nálam február óta Osram SVS +50 teljesített a mai napig. No, nem krepált be, csak vettem egy pár Pilips NighGuide-t és beszereltem. Kipróbálom, hogy miben más ez az aranyárért adott és sztárolt izzó.

Nálam sokáig tart az emeltfényű izzó is, hiszen nappali viszonylatban működik a DRL, így aztán pihentetve van a H7-es tompított.
Én a magam részéről mindenképpen javasolom a DRL beszerelését, mert az egyszeri költségét behozza az, hogy nem kell félévente cserélgetni az emeltfényűeket.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2174 Dátum: 2009.12.06 16:39:59 »
Még egy hír az Index egyik topicjából:


hugoapi   válasz | vissza a topikba    2009.12.05 21:03:57 © (74279)

Most pedig előre bocsi a hangulatrontásért, de kb. lassan hazaér mindenki.:)
Akkor, ... nagy levegővétel és ...

... hétfőtől országos átfogó ellenőrzés a téli biztonság jegyében. Külön figyelemmel a hagyományos lámpatestekbe utólagosan beszerelt xenon készletekre. A rend éber őrei mellett közlekedésbiztonsági szakterületen dolgozók is részt vesznek a kampányba. Indok: az utóbbi időben  utólag beszerelt nevezett világító berendezések robbanásszerűen elszaporodása, megtévesztő, nyílt reklámozása.


Az ellenőrzéseken fennakadt járművek forgalmiját bevonják, egyszeri telephelyre kiállított útvonalengedély átadásával és 30 napon belüli hatósági műszaki vizsgálaton történő megjelenés elrendelésével. Itt nem csak a világítóberendezést ellenőrzik, hanem teljes műszaki átvizsgálás lesz. Amennyiben a gépjármű megfelel, akkor két lehetőség lesz, vagy kifizeti a delikvens a vizsgadíjat, akkor kitolódik az érvényességi idő, vagy marad az eredet érvényességi idő és nem kell fizetni (ITT)

Sajnos a szabálysértési feljelentést nem lehet megúszni!

Csak azért közöltem ezt a mai friss infót, mert kaptunk értesítést, h készüljünk fel ilyen köztes, nem beütemezett műszaki vizsgáztatás lebonyolítására. Ezzel még NAGY titkokat sem adtam ki, bár ha az lenne, akkor is megtaláltam volna a módját egy kis "árulkodásnak".;-))
Most lehet átkozni feszültségkeltés miatt, de ...
... én csak szóltam.:))
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.