Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848152 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2145 Dátum: 2009.12.05 16:10:06 »
Állítólag rá vannak szállva már a témára 3 éve. Nem akarom elkiabálni, de eddig még nem tapasztaltam semmi féle problémát ezzel kapcsolatosan és az ismerőseim sem.

Én nem cserélném ki csak azért, mert újra fellángol az urban legend, hogy ezért csesztetik a kocsisokat. Biztos van 1-2 gyökér rendőr, de a legtöbb lesz.rja.

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2146 Dátum: 2009.12.05 16:15:29 »
Úgy hallottam az utóbbi időben rászálltak a xenonosokra a rendőrök+KPM.


Én nem tapasztaltam, de pár helyről valóban hallani urban storykat.

Ma mondjuk egy Stift jött mögöttem, helyzetjelző+ködfény, ködfénybe egy 6000es (de lehet magasabb) szett, nagyon zavaró volt :wacko: az ilyenekre szálljanak is rá...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #2147 Dátum: 2009.12.05 19:01:57 »
Az a baj a Xenonnal, hogy a sok paréj csak beteszi, beállítani már elfelejti, így csak vakít.
-Ahol jól van beállítva ott nem vakít, ugyanígy engem nem zavar az első ködlámpa sem, ha az normális, és nem a felhőket világítja.

-Mellesleg én a H4 foglalatba 4 típusú xenont próbáltam, ha úgy volt beállítva, hogy láttam vele, akkor a fa tetején is világos volt, ha úgy állítottam, hogy ne vakítson, akkor szarabb volt, mint a sima izzó.

Maradtam a Philips Nightgude-nál.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.05 19:04:05 írta Tamás69 »
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2148 Dátum: 2009.12.05 19:24:59 »
Én már olyan  hónapja kivettem a 4300K-s xenont.  MOst jelenleg Osram SVS (Silverstar +50) van benne, de tegnap megvettem a Philips NightGuide izzókat. Kíváncsi leszek a különbségre.  Ha legalább olyan jó, mint amennyire qrwa drága, akkor bevál6. De fel van téve a mérce, mert az SVS-ek igazán jók. Igaz is, a tavaszi tali előtt cseréltem ki a xenont erre...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2149 Dátum: 2009.12.05 19:36:48 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2150 Dátum: 2009.12.05 20:04:33 »
Várható volt hogy ez lesz, onnantól kezdve hogy diszkontárasították a szetteket, boldog-boldogtalan beszerelte, xart beállítatni, ez az eredménye, no mindegy, úgy is kiszedném mert nemsokára megyünk vizsgázni. :flowers:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2151 Dátum: 2009.12.05 21:01:17 »
Hello mindenki!

Még nem nagyon írtam ide de eljött a pillanat, hogy rászánjam magam valami fényesebbre:) Szóval szeretnék az avéba nem xenon de ilyen fehér fényű izzót. A kérdésem nagyon egyszerű: Mit ajánlotok? Max 5ropit ér meg nekem ez a művelet egy párra... hmm?

tutinet

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2152 Dátum: 2009.12.05 21:24:40 »
Várható volt hogy ez lesz, onnantól kezdve hogy diszkontárasították a szetteket, boldog-boldogtalan beszerelte, xart beállítatni, ez az eredménye, no mindegy, úgy is kiszedném mert nemsokára megyünk vizsgázni. :flowers:

Nem az a baj, hogy olcsóbb lett a xenon mert ez mindenkinek jó. Sőt a cikk szerint nem is a xenon beállításával van a gond. a cikk szerint a halogénre tervezett lámpatestbe nem lehet xenont berakni mert nincs automata magasságállító és lámpamosó.
Ha ezt is utólag kell beszerelni már nem is éri meg az egész ha egyáltalán beszerelhető. E12-es Corollába is létezik Xenon ha jól tudom csak ez az USA-ba gyártott kivitelnél van. Hogy abba automata e a magasságállító és a lámpamosó azt nem tudom.

Azt se tudom, hogy külföldön mit szólnak az utólagos xenonhoz, szigorúbbak vagy lazábbak ?


tutinet

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2153 Dátum: 2009.12.05 21:30:38 »
A másik meg az, ha csak és kizárólag a gyári xenon a szabályos akkor miért vannak mégis a xenonboltok üzletek ahol komplett szettet lehet kapni mindenféle színhőmérséklettel, és ezek legális bejelentett engedéllyel rendelkező boltok.

Vagy kiírták az ajtójukra, hogy "Mi csak gyári xenonhoz árulunk pótalkatrészt" ? A leleményesség az határtalan. :cool2:


Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #2154 Dátum: 2009.12.05 21:59:27 »
A másik meg az, ha csak és kizárólag a gyári xenon a szabályos akkor miért vannak mégis a xenonboltok üzletek ahol komplett szettet lehet kapni mindenféle színhőmérséklettel, és ezek legális bejelentett engedéllyel rendelkező boltok.

Vagy kiírták az ajtójukra, hogy "Mi csak gyári xenonhoz árulunk pótalkatrészt" ? A leleményesség az határtalan. :cool2:



Sokmindent megvehetsz, ami nem streetlegal, pl a 100W izzókra is rá van írva ( legalábbis a márkásokra) hogy közuti forgalomban nem használható, vagy csak sportcélra.

Nyugodtan vehetsz fényhidat ninó szirénával csak nem szerelheted fel a kocsidra, ha az közuton közlekedik.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Minden ami világít
« Válasz #2155 Dátum: 2009.12.05 22:01:53 »
Meg ha jól értelmezem, az nem tilos, hogy amikor a gyárit cserélnek kell, ócsóra cseréld.
music     

tutinet

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2156 Dátum: 2009.12.05 22:17:38 »
Én nemrég terveztem a xenont de inkább hagyom , ne legyen támadási felület.
A ködlámpákon gondolkodom annak talán több hasznát veszem ilyenkor télen.
Ez legalább legális és a kocsim is előkábelezett erről már meggyőződtem.
Fölhívtam az egyik márkaszervizt és dobtam is egy hátast mikor meghallottam mibe kerül a ködlámpaszett.
85 ezer..... :eek: :eek:

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Minden ami világít
« Válasz #2157 Dátum: 2009.12.05 22:25:14 »
Legalább beszerelve ennyi?
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #2158 Dátum: 2009.12.05 22:31:19 »
Én nemrég terveztem a xenont de inkább hagyom , ne legyen támadási felület.
A ködlámpákon gondolkodom annak talán több hasznát veszem ilyenkor télen.
Ez legalább legális és a kocsim is előkábelezett erről már meggyőződtem.
Fölhívtam az egyik márkaszervizt és dobtam is egy hátast mikor meghallottam mibe kerül a ködlámpaszett.
85 ezer..... :eek: :eek:


Nem emléxem, hogy a tied már ráncfelvarrottt verzió -e de a régebbinek a ködlámpája a desig-en kívül másra nem volt jó.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

tutinet

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2159 Dátum: 2009.12.05 22:57:44 »
Legalább beszerelve ennyi?

Nem, ez csak az anyagára.