Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848501 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

papa1979

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Minden ami világít
« Válasz #2130 Dátum: 2009.11.13 17:57:08 »

papa1979

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Minden ami világít
« Válasz #2131 Dátum: 2009.11.13 17:57:24 »


Sikerült berakni végre!Csak egy picit túl nagyok a képek!
Tehát ez a két csatlakozó van rajt!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Minden ami világít
« Válasz #2132 Dátum: 2009.11.13 19:09:58 »
Meg vagyok elégedve a nájtbrékerrel, jó határozottan :flowers:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #2133 Dátum: 2009.11.14 12:49:46 »
De hát azok a csatlakozók ugyanúgy megvannak a halogénes lámpán is. Csak át kell dugni...
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2134 Dátum: 2009.11.14 19:18:40 »
Meg vagyok elégedve a nájtbrékerrel, jó határozottan :flowers:
Örülök neki Tesó!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2135 Dátum: 2009.11.14 19:19:06 »
Papa! Esetleg egy képátméretezés??  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Minden ami világít
« Válasz #2136 Dátum: 2009.11.14 22:13:11 »
Az elmúlt 1 évben kicsit lemaradtam a fórumolvasással :(
Volt már arról szó, hogy utólagos nappali fényre milyen szabályok vonatkoznak?
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2137 Dátum: 2009.11.15 19:57:31 »
Az elmúlt 1 évben kicsit lemaradtam a fórumolvasással :(
Volt már arról szó, hogy utólagos nappali fényre milyen szabályok vonatkoznak?
Asszem már egyszer leírtam.  Ha nem találod, szólj és bemásolom megint.
Nekem már egy éve kifogástalanul működik a DRL.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Minden ami világít
« Válasz #2138 Dátum: 2009.11.15 21:39:46 »
Asszem már egyszer leírtam.  Ha nem találod, szólj és bemásolom megint.
Nekem már egy éve kifogástalanul működik a DRL.
Nem találom. Lehet, béna vagyok :(
Laco 73 :D

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re: Minden ami világít
« Válasz #2139 Dátum: 2009.11.22 16:34:14 »
Hi!

Ebben a "szép" időben elgondolkoztam egy ködlámpa beépítésén (2003 Yaris Linea Sol), de tanácstalan vagyok. Ha jól gondolom, a gyári elég húzós árban lenne. Hellákat nézegettem, de abból is jópárféle van, a tucatnyi ilyen-olyan más márkájúról nem is beszélve. Egyik kérdésem tehát, kinek melyik típussal van pozitív tapasztalata, mit lenne érdemes venni (nyilván az ár is szempont), figyelembe véve azt is, hogy normálisan, túl nagy barmolás nélkül beépíthető legyen? A másik kérdés, hogy a vezetékezés elő van készítve, és csak csatlakoztani kell beépítés után a ködlámpát, vagy kompletten ki kell építeni? (Egyáltalán nem értek az efféle  munkákhoz sajna) Mindenféle tanácsot, ötletet szívesen veszek!
Greg

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2140 Dátum: 2009.11.22 16:46:12 »
Hi!

Ebben a "szép" időben elgondolkoztam egy ködlámpa beépítésén (2003 Yaris Linea Sol), de tanácstalan vagyok. Ha jól gondolom, a gyári elég húzós árban lenne. Hellákat nézegettem, de abból is jópárféle van, a tucatnyi ilyen-olyan más márkájúról nem is beszélve. Egyik kérdésem tehát, kinek melyik típussal van pozitív tapasztalata, mit lenne érdemes venni (nyilván az ár is szempont), figyelembe véve azt is, hogy normálisan, túl nagy barmolás nélkül beépíthető legyen? A másik kérdés, hogy a vezetékezés elő van készítve, és csak csatlakoztani kell beépítés után a ködlámpát, vagy kompletten ki kell építeni? (Egyáltalán nem értek az efféle  munkákhoz sajna) Mindenféle tanácsot, ötletet szívesen veszek!
Greg
Szia!

Nekem Hella van, meg vagyok vele elégedve. Ilyenkor ősszel szokott lenni a Bárdiautónál Hella akció. Én is így vettem, szettben. A szett tartalmazza a lámpákat, a kapcsolót, - de az ocsmány, én azt lecseréltem -  a vezetékezést, a vezérlő relét, meg csavarokat, rögzítő füleket, stb.

Az én kocsimban nem volt előkészítés, fateroméban sem, én teljesen függetlenül építettem be a gyári rendszertől.

Ha a Hellát veszed, az olyan 15.000/szett árban van, ami a gyári 60-80.000-hez képest eléggé olcsó. Én az FF50-es vagy az FF75-ös modelt javaslom. Én mindegyiket jól ismerem, az FF50-es fénye kicsit messzebb visz, de nem annyira széles, az FF75 oldalra nagyon jól dobja a fényt és a határvonala is éles... Nekem az FF75 van beépítve.

Mindegyikkel van szopás, kell egy fél napot szánni rá, meg jobb, ha párban szereltek. Le kell szdni a lököst valszeg a Yaris-nál is, aztán ezek könyebben megoldhatóak ketten...
De azért nem olyan vészes dolog, nagyobb szopásom is volt már a kocsival.

A technikai részéről annyit, hogy nálam az akkuról jön le az áram egy biztivel, ami megy a relébe, onnan meg a lámpákhoz. A vezérlő oldala meg úgy van megoldva, hogy a helyzetjelző vezetékéről levezettem egy szálat, ez megy az utastérbe, ahol egy kapcsoló még meg is tudja szakítani a kört. Onnan meg megy a relébe az áram. Így csak akkor ég a ködös, ha ég a helyzetjelző is, illetve, ha bent a kapcsoló fel van nyomva. Ekkor záródik a kör, behúz a relé, majd a lámpák az akkuról megkapják az áramot...

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re: Minden ami világít
« Válasz #2141 Dátum: 2009.11.22 16:57:15 »

Szia!

Nekem Hella van, ...

Helló!

Köszi a gyors és részletes választ! Nekem is a Hella tűnik a legjobbnak árban-minőségben, de azért nem árt a megerősítés :) A szerelést muszáj lesz szakemberre bíznom, de azért nem árt, ha tudom, hogy is megy ez. Azért gondoltam, hátha elő van készítve a vezetékezés, mert ha jól rémlik,  opcionálisan rendelhető volt ebbe a felszereltségbe is ködlámpa (bár ebben nem vagyok már egészen biztos) .

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Minden ami világít
« Válasz #2142 Dátum: 2009.11.25 22:22:31 »
Mivel a Yaris lökhárítója szervízben van, kapva kaptam az alkalmon, és apuval 15 perc alatt kicseréltük az izzókat. Osram sima volt benne, most Silverstar volt itthon, szóval az került bele. Amikor az elsőbe bekerült, akkor megnéztük, van különbség fényerőben és hőmérsékletben is. Remélem beválik. A gyári 55ezret bírt, ki tudja, még mennyit bírt volna, szóval megelőztük a bajt ;)
Viszont a műanyagok valami kritikán aluliak. 2 kis pöcök úgy letört, hogy az csak na  :cry: Ezek után nem csodálkozok, hogy a Corollámban is kezdik felmondani a műanyag elemek a szolgálatot 15 év után ;)
Laco 73 :D

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2143 Dátum: 2009.11.30 20:48:35 »
Este indultam el: nem ég a balos lámpa :( időre mentem úgyhogy nem volt időm megnézni, a távolsági ment, tehát nem bizti, kapcsolgattam 3x-4x, semmi...

Azon kívül, hogy marhára zavar ha nem ég valami, (pláne a balos fényszóró) még felettébb kellemtelen is volt így fél szemmel vezetni...

No mindegy, megjártam, hazaértem, mondom akkor megnézem, felkapcsolom: megint világít :eek: ez kicsit tipikus volt.

Lövésem sincs mitől csinálta, csak arra tudok gondolni, hogy vizet kaphatott, mert pont előtte egy elég alapos -külső- gőzborotvázás volt, de a trafó és környéke meg tök száraz volt, nem értem :?: és ez sokkal jobban zavar mintha holnap kéne valami hibát találni :surrender:

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #2144 Dátum: 2009.12.05 09:50:43 »
Sziasztok,

Úgy hallottam az utóbbi időben rászálltak a xenonosokra a rendőrök+KPM.
Nekem egy 4300as szettem van, de gondolkozom rajta, lehet ki kéne cserélni Philips Night Guide-ra.. Jobb a békesség:)
Szerintetek?
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)