Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848700 alkalommal)

0 Felhasználó és 27 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden ami világít
« Válasz #2070 Dátum: 2009.10.21 10:06:39 »
Trotter, tudnál akkor nekem valamelyik általatok ajánlott izzóra ára(ka)t mondani (priviben is jöhet persze). Nem szeretnék még egyszer esőben este hazamenni ilyen piláccsal. Köszi!  :)
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2071 Dátum: 2009.10.21 10:19:16 »
Trotter, tudnál akkor nekem valamelyik általatok ajánlott izzóra ára(ka)t mondani (priviben is jöhet persze). Nem szeretnék még egyszer esőben este hazamenni ilyen piláccsal. Köszi!  :)

Drágám, izzóim nincsenek, csak LED van. Én is az OSRAM márkaboltban vettem meg, a Hattyú utcában, a Shell benizkúttal szemben, szinte a Széna téren. (Mamuttal szemben). Azt hiszem ez van Neked is a legközelebb.

Ha h4-es kell, akkor a Király utcai Tungrsam márkaboltot és a Tungsragold nevű sárgás izzót ajánlanám. Mint már írtam ködben és esőben verhetetlen.
Ezzel kapcsolatban esetleges ötletként tudom javasolni, hogy az őszi időszakra Tungigoldot, a nyári időszakra meg sima Osram Silverstart használj.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden ami világít
« Válasz #2072 Dátum: 2009.10.21 10:25:10 »
Ó, azt hittem izzóban is tudsz jóárasítani.  :ph34r:
Köszönöm az infokat!  :flowers:
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #2073 Dátum: 2009.10.21 11:08:26 »
Trotter, tudnál akkor nekem valamelyik általatok ajánlott izzóra ára(ka)t mondani (priviben is jöhet persze). Nem szeretnék még egyszer esőben este hazamenni ilyen piláccsal. Köszi!  :)

Az Auchan mellett a Nortautónál szokott lenni Philips, a Nightguide párja 4000 volt tavasszal. amikor vettem. - ennek a fény közepe sárgás, a szélén kékes. Esőben is igen jó. ( Persze nekem a lámpa abban a magasságban van, mint az E11-nél a fejed :D )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2074 Dátum: 2009.10.21 12:27:48 »
Ez jó, a Hajessz, mint fejlámpa...  [rohog] [rohog] [rohog]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2075 Dátum: 2009.10.21 12:44:42 »
Persze nekem a lámpa abban a magasságban van, mint az E11-nél a fejed :D
Ez nem annyira vicces ám... ;) De a xenonom ha akarom elér a te fejed fölé is... :devil:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden ami világít
« Válasz #2076 Dátum: 2009.10.21 12:50:37 »
Az rémisztőbb volt, amikor egyszer Tamás pont mögöttem jött az Árkádnál és jelzésképp, hogy ő is itt van (mintha nem lehetne látni ezt a pici autót...  :devil:) rámvillantott mind a 228 reflektorral.  :sorcerer:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2077 Dátum: 2009.10.21 13:10:38 »
Ja, az a két levesesfazék bír már világítani, az biztos.  :D

És pfátlanul olcsóért lett beszereznve. Gyöngyi, Neked nem kell egy pár?  ;) :szemez: :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden ami világít
« Válasz #2078 Dátum: 2009.10.21 13:47:22 »
Hmm... Ha nem dob sokat a fogyin, akkor én is felrakatok egy párat. Meg egy gallytörő rácsot is akkor már...  :D [rohog]
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2079 Dátum: 2009.10.21 14:43:13 »
Hmm... Ha nem dob sokat a fogyin, akkor én is felrakatok egy párat. Meg egy gallytörő rácsot is akkor már...  :D [rohog]
Jah, azt műszaki előtt leszerelheted...

Haveromék CR-V-jén is van gallyrács, azt kell elvileg róla papír, hogy erdész vagy vagy ilyesmi. De miután ők nem azok, így mindig szórakoznak vele műszakin, mindig le kell szerelni és föl. Mondjuk 1 óra az egész, de akkor is...

Amúgy láttam már régi Swiftet gallyráccsal, elég vicces volt. Szerintem az volt a legerősebb alkatrésze... :devil:


A poént félretéve relatíve olcsóért tudsz normális reflektort felszerelni. Nem parabola tükröset, nem vagy te német toronyőr, hanem FF tükröset. Ilyen pl.: Hella FF50, FF75, FF100. ezekből egy szett olyan 15.000 körül van. Tartalmazza a relét, kábelt, kapcsolót, stb...

Ha meg közelre nem látsz, akkor egy ködlámpa is jó szolgálatot tud tenni. Az említett modellekből az FF100-at leszámítva létezik ködös is. Nekem FF75-ös van és nagyon meg vagyok vele elégedve... Esőben nagyon jól jön, pláne pályán, tök jól látni vele a csíkokat. Persze a xenon óta alig használom, a mellett ez is csak gyertya...
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.21 14:47:47 írta barna.czukor »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Minden ami világít
« Válasz #2080 Dátum: 2009.10.21 14:46:45 »
Amúgy láttam már régi Swiftet gallyráccsal, elég vicces volt.
OFF
Nyiregyen sokaig volt egy Matiz gallytorovel.  :lol:
ON


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Minden ami világít
« Válasz #2081 Dátum: 2009.10.21 18:44:31 »
Nekem semmi bajom vele az esőben, az igaz, hogy haloványabb, de ettől ne is várjunk xenon fényözönt.
Meg ugye, nagyon sokat számít, hogy milyen FF lámpában is van benne. A Carina lámpája híresen gyengus ebből a szempontból. Nekem annó 80/100 W-os izzó volt a Carinában, ez a megoldás nekem tökéletesen bevált. Hozzáteszem, korrekten átvezetékelve és lerelézve.
A Corimban volt Cool Blue, és Silverstar. Autópályán rendszeresen mentem esőben. A Silverstarral alig láttam. Ennek ellenére nem cseréltem le, mert nem találtam jobbat, illetve Osramot tudok könnyen szerezni. 
A Carinának kopott a foncsora, a Corollának nem. Szóval nem tartom mérvadónak, de sztem a Carinában a 80W a nyerő. Most gondolkodunk a cserén, mert öcsém nem lát az Osram Night breaker -el. Megjegyzem engem se győzött meg. Carinában gyári kiépítéssel ment a 80W kb. fél évig. Megjártuk vele olaszországot éccaka. Csak azért van benne most Night breaker, mert kaptunk ingyé, aztán kipróbáltuk.
Laco 73 :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden ami világít
« Válasz #2082 Dátum: 2009.10.21 19:35:27 »
Az automatikus világítás kapcsolóval kapcsolatban lenne kérdésem. A manual szerint ennek érzékenysége 1-5 állítható (alap 3). Állíttatta ezt már valaki más értékre? Érdekelne, hogy melyik értéknél lehet elérni a legvilágosabb felkapcsolást (a decikre gyúrók most ne figyeljenek, de én szinte állandóan lámpával közlekedek és hasznos lenne). Köszi!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #2083 Dátum: 2009.10.21 22:38:12 »
Persze nekem a lámpa abban a magasságban van, mint az E11-nél a fejed :D
Ez nem annyira vicces ám... ;) De a xenonom ha akarom elér a te fejed fölé is... :devil:

-nem azért írtam, mert le akarom égetni a  tarkód, ( bár, ha sokáig belsősávoz valaki az autópályán megteszem) hanem azért, mert a meredekebb szögben világító lámpától jóval több fény verődik visza, mint az alacsony fekvésű - súrolófényű példányokból.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2084 Dátum: 2009.10.22 02:15:44 »
Nem azért írtam, mert le akarom égetni a  tarkód, ( bár, ha sokáig belsősávoz valaki az autópályán megteszem) hanem azért, mert a meredekebb szögben világító lámpától jóval több fény verődik visza, mint az alacsony fekvésű - súrolófényű példányokból.
Értem én, tudom, hogy nem rossz szándékkal írtad. Annyit fűznék csak hozzá, hogy a magasabb építésű kocsik általában égetik a retinámat az alacsony építésű E11-esemben...
És sajnos nem egy esetben van a pick-up lámpája felcsavarva, így extrán gyilkos tud lenni...  :flowers: