Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 849147 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Minden ami világít
« Válasz #2010 Dátum: 2009.05.11 20:32:06 »
Ez most komoly?  :eek:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2011 Dátum: 2009.05.11 20:33:44 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Minden ami világít
« Válasz #2012 Dátum: 2009.05.11 20:38:28 »
Hogy nem enged tovább.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2013 Dátum: 2009.05.12 16:25:29 »
Hogy nem enged tovább.

No, Németország, autópálya. Terelés, sáveltolás. Jön a magyar, utólagos xenon, konstans gyorshajtás. Balu utána, félresöpör, kiállít. Video bemutat, was kostet? kérdi a magyar, mire a blau mutatja, hogy utólagos kszenyon. Elővesz kiskönyv, típus beazonosít, magyarunk megbukik, mint Rottenbiller. Némi ájtó kezet cserél, majd a Blau mondja, ha visszalakítja halogénre mehet, ha nem, akkor biza meg kell várni, míg kivilágosodik, mert akkor ugye nem kötelező a világítás. 6 órát várt a magyar az Autohofban. Addig nem kapta vissza a menetokmányokat.

Egyébként idehaza is megteszi, ha nagyon kukacos. Ha kiégett a tompi, akkor cserélje ki az user.  (megjegyzem, hogy két helyzetjelző és a bal oldali tompival szabályosan lehet közlekedni, ha kiégett a jobbos tompi.)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Minden ami világít
« Válasz #2014 Dátum: 2009.05.12 16:28:00 »
Egy utolagos xenon-nál még OK, (mert az itt abszolut tilos) de elöbb csak egy normális izzorol volt szo, nem?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2015 Dátum: 2009.05.12 19:21:26 »
Egy utolagos xenon-nál még OK, (mert az itt abszolut tilos) de elöbb csak egy normális izzorol volt szo, nem?

Világítás-világítás. A szabály egyértelmű.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Minden ami világít
« Válasz #2016 Dátum: 2009.05.12 20:43:46 »
... (megjegyzem, hogy két helyzetjelző és a bal oldali tompival szabályosan lehet közlekedni, ha kiégett a jobbos tompi.)
Bocs hogy beleszólok a vitába, de ez komoly?
Szal ha, kiégett a balos, megállítanak a jagellók, nincs izzóm de átcserélem a jobbossal akkor mehetek tovább?
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2017 Dátum: 2009.05.13 09:46:55 »
Bocs hogy beleszólok a vitába, de ez komoly?
Szal ha, kiégett a balos, megállítanak a jagellók, nincs izzóm de átcserélem a jobbossal akkor mehetek tovább?

Mint írtam KRESZ és az a bizonyos KÖHÉM rendelet szabályozza.

Nade miért ne lenne??? Hiszen a pótizzókészletben egy tompított izzónak csak kell lennie....

De, ha kiégett volna az is, akkor valóban ez a helyzet és a szabály. És tudod, hogy honnan ered? Az oldalkocsis motorkerékpároknak szintén ilyen a kivilágítása sötétben. Ott ugyanis a balos gépesen van fényszóró, míg az oldalkocsin, a jobb oldalon, csak helyzetjelző. (most ne bonyolítsuk a helyzetet azzal, hogy elvileg az oldalkocsi bármelyik oldalra felhelyezhető,  de az Európai szabvány, ahol jobb oldali közlekedés van, ott a balos gépes a standard)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2018 Dátum: 2009.05.29 15:17:02 »
Nagyon tetszik a G6 piros műszerfal háttere. Azon gondolkodtam, hogy az én zöldés-kékes színű műszerfalamat megcsinálnám pirosra.

Ezzel kapcsolatosan kinek van tapasztalata? LED-del érdemes vagy festett izzóval? Illetve mit kell erről tudnom?

Elég erős-e a LED ahhoz, hogy felülkerekedjen a színes fólián (kékes-zöld), amin keresztül világítania kell?

Tud-e valaki képet mutatni a végeredményről?

A fedcomp-ot hogyan lehet szintén pirossá varázsolni, illetve a középkonzolt?


Köszönöm a válaszokat!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Minden ami világít
« Válasz #2019 Dátum: 2009.05.29 15:31:02 »
errefelé nézelődj

http://benett.uw.hu/

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2020 Dátum: 2009.05.29 18:38:44 »
errefelé nézelődj

http://benett.uw.hu/


Megnéztem, vannak érdekes dologok. Olvastam a témában, azt írták, hogy a színes fóliáról kell lemosni a zöld színt és akkor bármilyen színű izzó/LED tehető bele...

Több tapasztalat?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2021 Dátum: 2009.06.15 15:26:31 »
Mindenféle comment nélkül:

NKH állásfoglalás az utólagos xenonról
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Minden ami világít
« Válasz #2022 Dátum: 2009.06.19 22:50:02 »
Ma a ködlámpa kapcsolómat LED-esítettem.
Vettem egy zöld LED-et, meg egy 510 ohm-os (1/4 W-os) ellenállást. A LED-nek csak akkor lesz elég a fénye, ha megfelelő irányba világít.
Előszőr a kis műanyag foglalatba próbáltam berakni, hogy könnyen cserélhető legyen, ha később nem tetszik. Néhány próbálkozás után sikerült is, de közben a foglalat "elkopott" és ezért nem tartotta a helyén se magát, se a LED-et. Úgyhogy a végleges megoldás a forrasztás lett, a műanyag foglalat nélkül. Lecsípem az izzót és ráforrasztom a LED-et az ellenállással.
Akinek még facelift előtti E11-e van, annak a ködlámpa kapcsolónál könnyen ki lehet húzni a NYÁK-ot és arra szépen ráforrasztani. Az angol gyártásuaknál ez már nem megy - vagy én nem jöttem rá hogy lehet.
Viszont a a fénye elég más, mint a többi kapcsolóé, ezért érdemes egyszerre az összeset cserélni.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.23 21:47:07 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Alyr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Minden ami világít
« Válasz #2023 Dátum: 2009.07.09 21:39:44 »
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni.... van egy 2000 évjáratú corolla-m még a nagy kerek lámpás. Az a gondom, hogy eléggé köves mind a 2 első lámpám ki kellene cserélni, ám az után gyártottnál a mozgató motor csatlakozása a lámpához nem azonos a kocsiban lévővel (Carello) van benne. A gyári az elég húzós áron van. Akartam nézni valamilyen tuning lámpát, de egyszerűen sehol sem találtam. Esetleg valami ötlet...???   

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #2024 Dátum: 2009.07.09 21:42:31 »
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni.... van egy 2000 évjáratú corolla-m még a nagy kerek lámpás. Az a gondom, hogy eléggé köves mind a 2 első lámpám ki kellene cserélni, ám az után gyártottnál a mozgató motor csatlakozása a lámpához nem azonos a kocsiban lévővel (Carello) van benne. A gyári az elég húzós áron van. Akartam nézni valamilyen tuning lámpát, de egyszerűen sehol sem találtam. Esetleg valami ötlet...???   
Mérések sorozata, forrasztások és menni fog. Ez az angol-japán ellentét miatt van amúgy...

Másik lehetőség: megfelelő lámpa vásárlása bontóból. Tuning lámpa drága és sokszor sz.r...