Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848559 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Minden ami világít
« Válasz #1920 Dátum: 2009.01.23 23:56:51 »
Valakinek van tapasztalata Ave II.-ben utólag beszerelt xenonnal? (beszerelés, beállítás, stb) Kerestem itt a topikban, mert mintha olvastam volna már, de nem találtam. Köszönöm
Te is pályázol egyre?  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #1921 Dátum: 2009.01.24 16:04:22 »
Nana kolléga, csak a vetített fényképe erősebb nem? :surrender:
A vetített képre írtam, hogy csont olyan! :1eye: Egyébként meg persze, hogy erősebb, de ez "természetes". Ellenben a cserélt lámpabúránál gyönyörű színe is van, míg a nem cseréltnél látszik, hogy a kissé sárgás a mattabb búra miatt :(
Egyébként a számla megérkezett? Valamikor a hét elején adtuk fel.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1922 Dátum: 2009.01.24 17:19:29 »
Nana kolléga, csak a vetített fényképe erősebb nem? :surrender:
A vetített képre írtam, hogy csont olyan! :1eye: Egyébként meg persze, hogy erősebb, de ez "természetes". Ellenben a cserélt lámpabúránál gyönyörű színe is van, míg a nem cseréltnél látszik, hogy a kissé sárgás a mattabb búra miatt :(
Egyébként a számla megérkezett? Valamikor a hét elején adtuk fel.
Biztos, nem szóltak, hogy nem.  ::)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Minden ami világít
« Válasz #1923 Dátum: 2009.01.26 07:05:53 »
Valakinek van tapasztalata Ave II.-ben utólag beszerelt xenonnal? (beszerelés, beállítás, stb) Kerestem itt a topikban, mert mintha olvastam volna már, de nem találtam. Köszönöm
Te is pályázol egyre?  ::)

igen, erősen gondolkodom rajta, csak még gyűjtöm a bátorságot, hogy otthon neki merjek állni egy ilyen szerelésnek. Vasárnap megnéztem hova is kellene becsempészni a xenont. Hát nem lettem túl lelkes. Próbaképpen kiszedtem az egyik izzót, az ablakmosó tartály felölit. Visszatenni már csak egy kb. 25cm hosszú hajlított végű orvisi csipesszel tudtam, azzal viszont viszonylag egyszerűen. Ami viszont kellemes meglepetés, hogy nem ilyen pattintós-húzós fedele van a lámpának, hanem forgatni kell, egy negyed fordulat és lent is van a fedél.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.26 07:17:37 írta deccc »
RAV4 HYBRID 2020

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #1924 Dátum: 2009.01.26 07:53:33 »
Ami viszont kellemes meglepetés, hogy nem ilyen pattintós-húzós fedele van a lámpának, hanem forgatni kell, egy negyed fordulat és lent is van a fedél.
Nálunk a ráncfelvarratlan Avensisben pattintós-húzós van. A motor irányában lévő fület ki kell pattintani, majd az egész műanyag házat lefelé, befelé kell húzni. Ráadásul az ablakmosó oldalán sokkal nehezebb volt leszedni és visszarakni, mint a másikon. Imho ha hozzá tudtál férni ilyen könnyedén, akkor nem okozhat gondot az új szett beszerelése.

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Minden ami világít
« Válasz #1925 Dátum: 2009.01.26 08:08:43 »
Ami viszont kellemes meglepetés, hogy nem ilyen pattintós-húzós fedele van a lámpának, hanem forgatni kell, egy negyed fordulat és lent is van a fedél.
Nálunk a ráncfelvarratlan Avensisben pattintós-húzós van. A motor irányában lévő fület ki kell pattintani, majd az egész műanyag házat lefelé, befelé kell húzni. Ráadásul az ablakmosó oldalán sokkal nehezebb volt leszedni és visszarakni, mint a másikon. Imho ha hozzá tudtál férni ilyen könnyedén, akkor nem okozhat gondot az új szett beszerelése.
én is ezzel bíztatom magam
RAV4 HYBRID 2020

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden ami világít
« Válasz #1926 Dátum: 2009.01.26 14:13:46 »
Trotter: létezik ez a parasztvakító, xenon hatásúnak csúfolt lámpa (kék a burkolata).
Az az én autómban (H4-es persze) milyen hatást váltana ki a röhögésen kívül? Úgy értem, bármi baja lenne-e a lámpának, foncsornak, akárminek tőle?
Zavarnám-e a környezetet vagy sem, jobban/rosszabbul látnék vele sötétben/nappal és hogyan látszódnék?
Daihoz ezt vett musspici, de kiderült hogy neki a régebbi H4-es kéne, ez meg pont az enyémbe való lenne. Ha nem lesz túl sok ellenvetés, kipróbálom.
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1927 Dátum: 2009.01.26 14:26:34 »
Trotter: létezik ez a parasztvakító, xenon hatásúnak csúfolt lámpa (kék a burkolata).
Az az én autómban (H4-es persze) milyen hatást váltana ki a röhögésen kívül? Úgy értem, bármi baja lenne-e a lámpának, foncsornak, akárminek tőle?
Zavarnám-e a környezetet vagy sem, jobban/rosszabbul látnék vele sötétben/nappal és hogyan látszódnék?
Daihoz ezt vett musspici, de kiderült hogy neki a régebbi H4-es kéne, ez meg pont az enyémbe való lenne. Ha nem lesz túl sok ellenvetés, kipróbálom.

Hamár megvan, akkor használd el, de 5 hónap múlva kuka. Másrészt nem fox vele látni még annyira sem, mint a gyárival. Pláne esőben és hóban, valamint ködben sem. Sajnos ez egy kalap xart sem ér. Bocsánat, hogy ilyen nyers voltam, de tényleg ultragagyi.

Musspici inkább vett volna a Dai-ba Tungsragold H4-est 100/80-ban, valamint kettő darab relét, némi 0,75-ös, vagy 1 mm-es vezetéket és lőn fényár. Nekem is az van a Dai-ban. A beszerelés kb 1 óra, és ebben benne van egy-egy üveg sör elfogyasztása.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden ami világít
« Válasz #1928 Dátum: 2009.01.26 14:31:29 »
Eddig is gondjaim voltak a Cori pilácsának fényerejével, úgyhogy akkor hanyagolom. Köszi az infot!  :flowers:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1929 Dátum: 2009.01.26 14:38:44 »
Eddig is gondjaim voltak a Cori pilácsának fényerejével, úgyhogy akkor hanyagolom. Köszi az infot!  :flowers:

Akkor Neked is csak a 100/80-as izzókat ajánlanám, persze rendesen relézve.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #1930 Dátum: 2009.01.26 18:14:04 »
Eddig is gondjaim voltak a Cori pilácsának fényerejével, úgyhogy akkor hanyagolom. Köszi az infot!  :flowers:

Ha nem akarsz vezetékelni a 80/100 izzónak, akkor Tungi Megalight, vagy Osram Silverstar -ez van feleségem gépében is) +50% fényerő ( és ennél valóban) -cserébe a kicsit rövidebb élettartamért - kb 30e km volt nálam a kihordási ideje egy garniturának
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden ami világít
« Válasz #1931 Dátum: 2009.01.26 18:39:51 »
Köszönöm a tippeket, megvárom, a Dai-ban milyen lesz a különbség és aszerint döntök a macerásabb vagy "kiégősebb" verzió mellett.  :flowers:
         

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1932 Dátum: 2009.01.26 21:50:07 »
Mégiscsak létezik ilyen is.....
http://s45.radikal.ru/i109/0901/89/444364451ca8.jpg

Ez nem echte angel eyes, mert ott min. a tompítottnak projektorosnak kéne lennie, itt valaki do it yourself-be beapplikált két angyalszemet, azt viszlát...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Minden ami világít
« Válasz #1933 Dátum: 2009.01.27 08:49:39 »
Mégiscsak létezik ilyen is.....
http://s45.radikal.ru/i109/0901/89/444364451ca8.jpg

Ez nem echte angel eyes, mert ott min. a tompítottnak projektorosnak kéne lennie, itt valaki do it yourself-be beapplikált két angyalszemet, azt viszlát...
Igen, valaki már linkelte ezt YouTube-ról. Egy üveg csövet meghajlítanak és megvilágítják két LED-del - azért ennél több munka volt vele.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Minden ami világít
« Válasz #1934 Dátum: 2009.01.27 09:02:21 »
Mégiscsak létezik ilyen is.....
http://s45.radikal.ru/i109/0901/89/444364451ca8.jpg

Ez nem echte angel eyes, mert ott min. a tompítottnak projektorosnak kéne lennie, itt valaki do it yourself-be beapplikált két angyalszemet, azt viszlát...
Igen, valaki már linkelte ezt YouTube-ról. Egy üveg csövet meghajlítanak és megvilágítják két LED-del - azért ennél több munka volt vele.
http://www.autonext.ee/index.php?option=com_expshop&page=show_add&catid=162&Itemid=37
RAV4 HYBRID 2020