Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848231 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1875 Dátum: 2009.01.08 15:06:35 »
Köszönet Trotter-nek a jóárasításért!!!  ::)
6000K-s


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Pityu

Örülnék személy szerint egy falra vetített fényképért...  :innocent:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Minden ami világít
« Válasz #1876 Dátum: 2009.01.08 18:08:43 »
Örülnék személy szerint egy falra vetített fényképért...  :innocent:

amint lesz nálam egy digitfotomasina amivel érdemes is fényképezni közzé is teszem  ::)
ez "csak" egy teloval fényképezett izelitő volt...

Pityu


Szerkesztettem a idézeteket.Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.08 20:53:28 írta Trotter66 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1877 Dátum: 2009.01.08 20:53:51 »
Örülnék személy szerint egy falra vetített fényképért...  :innocent:

amint lesz nálam egy digitfotomasina amivel érdemes is fényképezni közzé is teszem  ::)
ez "csak" egy teloval fényképezett izelitő volt...

Pityu

Ok, várom. :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1878 Dátum: 2009.01.13 20:05:14 »
Maradt egy H4 bi 5000K-s szett. Nem kell valakinek?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden ami világít
« Válasz #1879 Dátum: 2009.01.14 00:38:32 »
Ingyé?  :devil:
Gabe 254.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1880 Dátum: 2009.01.14 13:18:40 »
Ingyé?  :devil:
Természetesen árában. :ph34r: Neked 15% felár.  :winkiss:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Minden ami világít
« Válasz #1881 Dátum: 2009.01.17 18:20:19 »
A vetített "képe" milyen lett az AveII-ben? Nem homályosodott el és megmaradt a "felső vízszintes" képe is a fénynek?

A falra vetített képe megegyezett a halogénesével, csak egy "kicsit" fényesebb lett :yes:

Akkor a felső vízszintes rész is megmaradt "tisztán"? Azt hiszem, hogy nekem is kell venni xenont már! Amúgy is tervben volt, mikor megvettük az autót! A beszerelése mennyire ördöngős? Ja és hány K-st érdemes venni? Plafonon 6000K-t vennék persz! De elég az 5000 vagy 4300-as?
Egy picit kiestem a hetekben a "laza" évkezdés közben ... de jan. 04-én megejtettük a műtétet és örömmel mondhatom el, hogy legnagyobb megelégedésünkre szuperül sikerült  :D
A beszerelés ugyan ördöngösség, de megoldható a lökhárító levétele nélkül - már a saját Ave I-nél is emlegettük a japó mérnökök felmenőit, de itt aztán még halmozottabban a szűk helyek miatt, de be:sorcerer:oltuk - röpke 2 óra alatt, úgy hogy minden kvázi simán ment, csak az izzókkal küzdöttünk.
A trafóknak lehet helyet találni normálisan, a balos az akksi rögzítőpántjához ment, a jobbos meg a lámpa tartó csavarral lett megfogatva, mindkettőt szépen be lehet hajtogatni a tartók segítségével.
A lámpa hátsó takaróműanyagát meg kellett fúrni a kijövő kábelek miatt, de az később "szépen" lefalazható, ha ki kellene venni.
A képe pedig a projektor miatt tökéletes marad.
Köszönet Trotternek az anyagért!  :balloon:
Ilyen volt és lett:

[a csatolmányt egy admin törölte]

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Minden ami világít
« Válasz #1882 Dátum: 2009.01.17 18:23:26 »
Itt pedig az Ave I H7-ese a normál lámpában:


[a csatolmányt egy admin törölte]

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Minden ami világít
« Válasz #1883 Dátum: 2009.01.17 18:25:10 »
No, xenonozó pajtások, beszereltem a Twingibe a H4-bi-t  :D
Örömmel jelentem egy közel két órás bíbelődés a dermesztő hidegben elegendő volt és a fórumos tapasztalatok segedelmével elsőre sikerült mindent úgy kötögetni, vezetgetni, hogy mukodjon  :clap:
Rádiót nem vettük észre, hogy zavarná, de majd holnap a hazaúton döngetünk és figyeljünk ...
A vetítési képpel első körben meg vagyunk elégedve, mert a garázsajtóra rajzolt halogén képével megegyező szintre került a horizont, egyedül az fura, hogy míg halogénnel a jobb oldal ugye felfelé megy, addig itt a kép egy tök egyenes vonal  :wacko:
Más tapasztalt ilyet?
nekem is egyenes a jobb oldali...csak egy nagyon vékony, halvány pipája van...én nem tekergetem tovább :) ettől jobb már nem hiszem,h lesz
nekünk ilyen lett:
ezért is köszönet Trotternek  :yes:

Gondolom érezhető a vetítési képek evolúciója, a beállításokra pedig minden építő jellegűt szívesen fogadok ...

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.17 19:26:30 írta aTTi »

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #1884 Dátum: 2009.01.17 18:30:10 »
Megkaptam én is Trottertől az 5000 Kelvines H7-est és ma nekiálltam beszerelni, de csak a vezetőoldalit tudtam megcsinálni sötétedés előtt, a másikhoz egyszerűen képtelen voltam hozzáférni az ablakmosótartály nyakától. Előbbi is csak be lett hajítva, a trafó még nem került a végleges helyére és nekem is ki kéne fúrnom, amit aTTinak. Az előbb mentem vele egy kört és tetszik a színe, de fal elé állva a rendes fény felett még van egy halvány fényfolt, úgyhogy asszem még valamit hekkelnem kell.
aTTi - leírnád részletesen hogyan raktad be az Ave II-be?

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Minden ami világít
« Válasz #1885 Dátum: 2009.01.17 19:20:46 »
Megkaptam én is Trottertől az 5000 Kelvines H7-est és ma nekiálltam beszerelni, de csak a vezetőoldalit tudtam megcsinálni sötétedés előtt, a másikhoz egyszerűen képtelen voltam hozzáférni az ablakmosótartály nyakától. Előbbi is csak be lett hajítva, a trafó még nem került a végleges helyére és nekem is ki kéne fúrnom, amit aTTinak. Az előbb mentem vele egy kört és tetszik a színe, de fal elé állva a rendes fény felett még van egy halvány fényfolt, úgyhogy asszem még valamit hekkelnem kell.
aTTi - leírnád részletesen hogyan raktad be az Ave II-be?
Vezető oldal: akksi tartószerkezetit meg kell lazítani, hogy legyen hely, picit ki lehet emelni a helyéről a motor felé, így már lehet piszkálódni.
a sarukat persze nem kell bántani ...
A lámpa hátsó takaró műanyagát én fúróval, sok kis apró(2mm) lyukkal kört formáztam, majd egy nagyobbal összeszakítottam, hogy átférjenek az izzó csatlakozó, ezt a lyukat a gumiharang jól fogja tömíteni. Célszerű ekkor egy picit lentebb tolni a gumigyűrűt, hogy legyen kellő játéktér a kábelekkel, mert ezután az izzó és a takaróbúra összetartozóvá válik :)
Az izzó úgy megy be, mint egy izzócsere, ami persze nem kis művelet, figyeld meg, hogy milyen helyzetben jött ki az eredet, mert könnyebb úgy igazítva berakni és nem forgatással keresni a körmök helyét. Egy hosszú csipesz jól tud jönni, ha tartani kell, vagy picit igazgatni a helyzetét.
Ami izgalmas, hogy ugye az izzót és a takaróelemet is le kell csempészni egyidejűleg és még a kezednek is kell hely ...
A takaróműanyagot visszaakasztani nem semmi, főleg, hogy már plusz kábel is kerül a lámpába, és szinte semmit nem látsz a lámpa oldalsó feléből, ahová a takaró körmeit kell akasztani, én ekkor a másik oldalit figyeltem (szimmetrikus) és érzéssel nyomogattam, egyszer beakadt.
Trafó az akksi lámpa felőli rögzítőfülével lett megfogatva, azaz behajtottam az akksi elé, kényelmesen elfér.

Anyós oldal: na ez a kihívásosabb ...
Már a takarót se könnyű leszedni, de figyeld meg, hogy jön ki, ez jól jön a berakásnál :)
Itt is húzz a takarógyűrűn, mert kelleni fog a berakásnál a plusz kábelrész - majd miután a helyén van az izzó vissza lehet rövidíteni.
Az izzót berakni művészet a kábel és a takaró miatt, de az ablakmosó nyaka a legnagyobb gátló tényező. Picit lehet mozgatni. Itt már nőgyógyászi érzékek kellenek, mert sok lesz a tapogatás :) legalábbis én először kézzel próbáltam meg. Légy türelmes, kelleni fog. Nehéz belegózni, főleg a takaróműanyag tud idegesítően viselkedni, sehogy se akar lemenni először a nyak mögé, majd pedig a helyére. Jó ha van egy segítség, aki esetleg nézi azt amit te nem látsz :)
Itt is jól fog jönni egy hosszú csipesz, mert tudsz vele tartani és fogni is, kelleni fog mindkettő.
Trafó a lámpa rögzítő csavarján lelt helyet, elhajtva a lámpa mögé.
Hát, kb ennyi. Még leírni is hosszú, berakni meg pláne  :D

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #1886 Dátum: 2009.01.17 21:52:20 »
Csak annyit szolnék hozzá, hogy én tegnap szereltem be apósjelöltem AveII-esébe egy xenonszettet, és lökhárító levétellel, fényszórók kiszerelésével is megvolt 2 óra alatt. Így viszont nem kell nőgyógyászkodni és görcsölni, hanem minden kényelmesen és igényesen kivitelezhető!
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1887 Dátum: 2009.01.18 15:11:17 »
Szépek a vetítési képek, azért van egy kicsi szórt fény, de nem különsebben nagy.
Hasonlítsátok össze a korábban betett képeimmel!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #1888 Dátum: 2009.01.18 17:07:01 »
aTTi:
Mint írtam a vezetőoldalit sikerült beraknom, tehát most az egyik lámpa sima halogénos, a másik xenonos :D Bár hozzáteszem, hogy ez sem végleges még, ugyanis az izzó mögötti műanyag takarót nem szedtem le, csak kipattintottam az oldalát és úgy nőgyógyászkodtam be az izzót. Ugyan próbáltam lefelé húzni a műanyagot (a kocsi leírása szerint úgy kell levenni), de nem engedett és nem akartam letörni. Mivel a vezetéket sem tudtam áthúzni rajta, így egyelőre nem pattintottam vissza a műanyagot.
Hogyan sikerült leszedni a műanyag takarót, főleg az anyósoldalon?

Xanyi:
A lámpa és sárvédőleszedés se lenne rossz, de az utcán nem akarnok nekiállni ennek a műveletnek ilyen időben. Nyáron azért más lenne. Így valszeg marad az előbbi megoldás, csak még mindig nem t'om hogyan  :hmmmm:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Minden ami világít
« Válasz #1889 Dátum: 2009.01.18 17:21:34 »
Erről mit gondoltok?