Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848358 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #1860 Dátum: 2009.01.03 09:12:23 »
Idézet
Én annó semmit se tekertem és a rádiómat se zavarja - ezek szerint mákom volt a Thunderral?

Leszilacinak is Thunder van a Yarisában, és neki sem zavarta alapból. De Ő a trafókat a nyúlványokra tette előre, ahhoz viszont levette a lökhárítót, amit én nem szerettem volna. Úgyhogy nekem maradt a tekergetés :)

Idézet
Várok én türelmesen a jó 4300K-sra

Miért nem vesztek HD-s szettet? Tudok adni kontaktot, ahol a HD Basic H7-esben jelenleg 20 ezer Ft másfél év garanciával. Van 4300 és 5000 K-s is.

Todtok ajánlani egy jó minőségű és jó árfekvésű utólagos xenont?
BekeN

pmajor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
  • Toyota Avensis 2.0 D4-D Wagon Executive GPS
Re: Minden ami világít
« Válasz #1861 Dátum: 2009.01.03 10:32:27 »
A vetített "képe" milyen lett az AveII-ben? Nem homályosodott el és megmaradt a "felső vízszintes" képe is a fénynek?

A falra vetített képe megegyezett a halogénesével, csak egy "kicsit" fényesebb lett :yes:

pmajor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
  • Toyota Avensis 2.0 D4-D Wagon Executive GPS
Re: Minden ami világít
« Válasz #1862 Dátum: 2009.01.03 10:33:50 »
Todtok ajánlani egy jó minőségű és jó árfekvésű utólagos xenont?

Én annó innen vettem: www.xenon.hu és teljesen meg voltam vele elégedve.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #1863 Dátum: 2009.01.03 11:08:35 »
A vetített "képe" milyen lett az AveII-ben? Nem homályosodott el és megmaradt a "felső vízszintes" képe is a fénynek?

A falra vetített képe megegyezett a halogénesével, csak egy "kicsit" fényesebb lett :yes:

Akkor a felső vízszintes rész is megmaradt "tisztán"? Azt hiszem, hogy nekem is kell venni xenont már! Amúgy is tervben volt, mikor megvettük az autót! A beszerelése mennyire ördöngős? Ja és hány K-st érdemes venni? Plafonon 6000K-t vennék persz! De elég az 5000 vagy 4300-as?
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.03 11:20:04 írta Beken »
BekeN

pmajor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
  • Toyota Avensis 2.0 D4-D Wagon Executive GPS
Re: Minden ami világít
« Válasz #1864 Dátum: 2009.01.03 13:30:05 »
Akkor a felső vízszintes rész is megmaradt "tisztán"? Azt hiszem, hogy nekem is kell venni xenont már! Amúgy is tervben volt, mikor megvettük az autót! A beszerelése mennyire ördöngős? Ja és hány K-st érdemes venni? Plafonon 6000K-t vennék persz! De elég az 5000 vagy 4300-as?

Nem mondom, hogy egyszerű, de kivitelezhető anélkül hogy lebontanád a teljes orrát az autónak. A trafót könnyű elhelyezni a lámpák közelében, de a xenon csövek betétele, már igényel egy kis kézügyességet. Egyik oldalt az aksi a másik oldalon a mosótatály csöve van útban. Nekem kb. 1 órát vett igénybe a művelet.

Nekem személy szerint a 4300K jobban tetszett.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1865 Dátum: 2009.01.03 13:31:45 »
A vetített "képe" milyen lett az AveII-ben? Nem homályosodott el és megmaradt a "felső vízszintes" képe is a fénynek?

A falra vetített képe megegyezett a halogénesével, csak egy "kicsit" fényesebb lett :yes:

Akkor a felső vízszintes rész is megmaradt "tisztán"? Azt hiszem, hogy nekem is kell venni xenont már! Amúgy is tervben volt, mikor megvettük az autót! A beszerelése mennyire ördöngős? Ja és hány K-st érdemes venni? Plafonon 6000K-t vennék persz! De elég az 5000 vagy 4300-as?

Itt van néhány kép az enyémről. 4300K-s februárban lesz kettő éves.

Én azt javaslom, hogy csak 4300K-st vegyen aki akar. Hogy miért? 1xű. olvassatok vissza a topicban, emlékeim szerint 2x már leírtuk.
A 6000K-s a használat során annyira bekékül, hogy az utolsó dekádban szvsz. már használhatatlan, főleg párában, esőben és hasonló.

Átlagosan 3000 üzemóra (kb. 3 év) a HID cső hasznos üzemideje, utána cserélendő, meg "vakul" a fényerő. Én máátéltem egy ilyen vakulást, nem kívánom senkinek, ugfyanis észrevehetetlen, mert lassú a folyamat. Azn veszed észre magadat, hogy a xenonod a normál halogénhez viszonyítva nagyságrendekkel rosszabb a fényteljesítményt tekintve. Magyarul nem látsz vele semmit, hameg szembejön egy halogénes, még annyit sem. :ph34r:

Jelenleg én olcsóbb forrásból 4300K-st csak H4-bi-ben tudok, egy kicsit drágábban jó minőségűt mindenféle K-ban. Olcsóbban picit, mint a xenon.hu és társaik. Természetesen garival.

És akkor a képek, melyek egy szabadtükrős domború plexis magas beépítésű H7 HID fényforrás vetítési képét mutatja be:

A vetítési kép merőlegesen egy fehér falra. A felső részen egy lámpa fénye látható, az nem szórt fény.



Ugyanaz a vetítési kép távolabbról. (más falrészen) Jól látható a fénykéve koncentrálsága és a szórt fény viszonylagosan alacsony értéke, ami a xenon tekintetében alapvető pont.



A kép autópályán készült mozgás közben, ezért az életlenség.
Jól látható a normál követési távolság távlatában lévő furgon rendszámának felső vonalával egalizáló kévehorizont. (ez ltalánosan a maximális magasság)
A fényterítést jól szemlélteti a szalagkorlát macskaszemein tükröződő visszfény.



A szórt fény viszonylagosságát szemléltető kép, szintén mozgás közben.
Érdemes a visszfényeket megnézni, a táblák előlépnek a sötétből. A halogénhez képest nagyobb a visszfény. 5000K, vagy 6000K-s HID alkalmazásánál még vakítóbb a visszavert fény.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #1866 Dátum: 2009.01.03 14:17:31 »
Akkor a felső vízszintes rész is megmaradt "tisztán"? Azt hiszem, hogy nekem is kell venni xenont már! Amúgy is tervben volt, mikor megvettük az autót! A beszerelése mennyire ördöngős? Ja és hány K-st érdemes venni? Plafonon 6000K-t vennék persz! De elég az 5000 vagy 4300-as?

Nem mondom, hogy egyszerű, de kivitelezhető anélkül hogy lebontanád a teljes orrát az autónak. A trafót könnyű elhelyezni a lámpák közelében, de a xenon csövek betétele, már igényel egy kis kézügyességet. Egyik oldalt az aksi a másik oldalon a mosótatály csöve van útban. Nekem kb. 1 órát vett igénybe a művelet.

Nekem személy szerint a 4300K jobban tetszett.

Ne is mond a betételt! Az kész művészet! Sajna, de nekem le volt törve az egyik lámpa fedelének a füle és ezt meg kellett csinálnim! Mondanom sem kell, hogy a lököst le kell szedni, hogy ki lehessen venni a lámpát! Amúgy az is gyorsan ment! Ja és a csatlakozókat nem kell megbuherálni?
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.03 20:01:05 írta Beken »
BekeN

pmajor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
  • Toyota Avensis 2.0 D4-D Wagon Executive GPS
Re: Minden ami világít
« Válasz #1867 Dátum: 2009.01.03 20:02:06 »

Ne is mond a betételt! Az kész művészet! Sajna, de nekem le volt törve az egyik lámpa fedelének a füle és ezt meg kellett csinálnim! Mondanom sem kell, hogy a lököst le kell szedni, hogy ki lehessen venni a lámpát! Amúgy az is gyorsan ment!

Akkor neked egyszerű lesz a művelet :whistling:, mert annak a doboznak a fedelére kell egy lyuk, amin keresztülvezeted a kábeleket, majd felfogatod a trafót valahova a közelbe és máris készen is vagy.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #1868 Dátum: 2009.01.04 07:19:27 »

Ne is mond a betételt! Az kész művészet! Sajna, de nekem le volt törve az egyik lámpa fedelének a füle és ezt meg kellett csinálnim! Mondanom sem kell, hogy a lököst le kell szedni, hogy ki lehessen venni a lámpát! Amúgy az is gyorsan ment!

Akkor neked egyszerű lesz a művelet :whistling:, mert annak a doboznak a fedelére kell egy lyuk, amin keresztülvezeted a kábeleket, majd felfogatod a trafót valahova a közelbe és máris készen is vagy.

Oké, köszönöm!
BekeN

leszilaci

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1869 Dátum: 2009.01.05 15:50:57 »
No, xenonozó pajtások, beszereltem a Twingibe a H4-bi-t  :D
Örömmel jelentem egy közel két órás bíbelődés a dermesztő hidegben elegendő volt és a fórumos tapasztalatok segedelmével elsőre sikerült mindent úgy kötögetni, vezetgetni, hogy mukodjon  :clap:
Rádiót nem vettük észre, hogy zavarná, de majd holnap a hazaúton döngetünk és figyeljünk ...
A vetítési képpel első körben meg vagyunk elégedve, mert a garázsajtóra rajzolt halogén képével megegyező szintre került a horizont, egyedül az fura, hogy míg halogénnel a jobb oldal ugye felfelé megy, addig itt a kép egy tök egyenes vonal  :wacko:
Más tapasztalt ilyet?
nekem is egyenes a jobb oldali...csak egy nagyon vékony, halvány pipája van...én nem tekergetem tovább :) ettől jobb már nem hiszem,h lesz

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1870 Dátum: 2009.01.07 14:43:02 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Minden ami világít
« Válasz #1871 Dátum: 2009.01.07 14:47:15 »
Szorgalmas, jóravaló embereknek tűnnek.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1872 Dátum: 2009.01.07 15:02:55 »
Szorgalmas, jóravaló embereknek tűnnek.
És van meo és minőségbiztosítás is, többszintű.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Minden ami világít
« Válasz #1873 Dátum: 2009.01.07 21:19:33 »
Köszönet Trotter-nek a jóárasításért!!!  ::)
6000K-s


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Pityu
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.07 21:21:44 írta nismo »

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1874 Dátum: 2009.01.08 11:04:02 »
Akik a xenonunkat gyártják

 :clap:

Micsoda színhőmérséklet-varázskastély van ott a közepe felé :sorcerer: és én még visszaakartam vinni hogy az egyik oldal picit sárgásabb. :whistling: