Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848624 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Minden ami világít
« Válasz #1755 Dátum: 2008.12.08 10:34:31 »
Nemrégen váltottak beszállítót. A korábi HD-s cuccok jók, azokkal nincsen probléma.
nézegess a www.helvox.hu oldalon, aztán cikkszámra mondok egy árat.
Bi-ben nem lehet elérni a H7-H1 minőségű vetítési képet sem a kialakítás miatt.
Legalábbis a H4-3 esetében. H4-4- ben van a dupla csöves megoldás, sajnos tesztig nem jutottuk el, mert 40E HUF nem volt próbaképpen a zsebben, ugyanis marha drága, mert ugye leegyszerűsítve két szettet veszel egy fejben.
Mindenféleképpen a 4300K-s preferálnám, azonban a helvoxnál jelenleg a 4300K-s nem elérhető.
Magasabb árkategóriában - hasonló jó minőségben - tudok 4300K-st ajánlani. De mégegyszer leírom: nem lesz jó a vetítési kép a H4-bi-ben, nagyon sok utólagos állítgatást igényel és vagy a tompi, vagy a refi lesz jó. Csak olyannak ajánlom, aki megszállott és haljandó napokat elpepecselni a legjobb beállítás eléréséhez.
Ha magamból indulok ki, akkor nem is kell a bi-, mert amióta a tompított helyén a xenon van nem kellett még refit kapcsolnom, látok vele jól.
Viszont ha  H4 single-t rakok bele akkor meg nem lesz fénykürtje ...  :hammer:
A vetítési képet fog almam sincs hogy kell belőni, erre egy útmutató lelőhelyet szívesen vennék  :) - már csak azért is, hogy a saját H7-esemet leteszteljem...
és magamból kiindulva bi- esetén elég lenne belőni jól a tompítottat ...  :helpsmilie:
a projekt számomra adott, már csak a kivitelezés a kérdés ... mint pl. keletre hogy jut le a cucc, gar., ...

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Minden ami világít
« Válasz #1756 Dátum: 2008.12.08 11:05:52 »
Sziasztok!

Azon gondolkodom, hogy Ave II. féklámpáiban a hagyományos izzót ledesre cserélném. Valakinek van ezzel tapasztalata. Személy szerint attól tartok, hogy ezek az utólag berakható ledes izzók, akárhány led is van benne, fényereje kisebb mint a mostani hagyományosé, és ez féklámpánál nem egy nagy előny.
RAV4 HYBRID 2020

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #1757 Dátum: 2008.12.08 11:58:22 »
Sziasztok!

Azon gondolkodom, hogy Ave II. féklámpáiban a hagyományos izzót ledesre cserélném. Valakinek van ezzel tapasztalata. Személy szerint attól tartok, hogy ezek az utólag berakható ledes izzók, akárhány led is van benne, fényereje kisebb mint a mostani hagyományosé, és ez féklámpánál nem egy nagy előny.

nem ok nélkül tartassz ettől, sajnos, ha nem gyárilag LED-es a rendszer, nem lesz jó a képe, mert lehet, hog y a fényerő jó, de a LED irányított fényt ad, neked meg a lámpa az izzószálas verzióhoz van tervezve  - tehát sokkal kisebb pontban fog világítani, és nem egy egyenletesen megvilágított felület lesz, amit a mögötted jövő lát.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1758 Dátum: 2008.12.08 12:24:42 »
Ha magamból indulok ki, akkor nem is kell a bi-, mert amióta a tompított helyén a xenon van nem kellett még refit kapcsolnom, látok vele jól.
Viszont ha  H4 single-t rakok bele akkor meg nem lesz fénykürtje ...  :hammer:
A vetítési képet fog almam sincs hogy kell belőni, erre egy útmutató lelőhelyet szívesen vennék  :) - már csak azért is, hogy a saját H7-esemet leteszteljem...
és magamból kiindulva bi- esetén elég lenne belőni jól a tompítottat ...  :helpsmilie:
a projekt számomra adott, már csak a kivitelezés a kérdés ... mint pl. keletre hogy jut le a cucc, gar., ...

Én nem ajánlanám a single H4-es HID-et. Amúgyis ún. törvényen kívüli az utólagos xenon, dehogy még refi sincsen.....
Ha mindenképpen H4-ben gondolkodsz, akkor bi legyen de 4300K-s.

És mondom tökölni kell vele. A H7-el is, elkell érni a legkevesebb szórt fény kibocsátását, oly módon, hogy a lehetőségekhez képest a helyén mozgatod, akár tizedmilimétereket a HID csövet és/vagy klf. alátétekkel próbálkozol. Mondom nagyon tökölős módszer.
nekem óriási szerencsém volt, mert az SC lámpája viszonylag kevés szórtfény produkált a szabadtükrös rendszerben, egy picit kellett megigazítani asszem a jobbost.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

pmajor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
  • Toyota Avensis 2.0 D4-D Wagon Executive GPS
Re: Minden ami világít
« Válasz #1759 Dátum: 2008.12.08 12:29:00 »
Sziasztok!

Azon gondolkodom, hogy Ave II. féklámpáiban a hagyományos izzót ledesre cserélném. Valakinek van ezzel tapasztalata. Személy szerint attól tartok, hogy ezek az utólag berakható ledes izzók, akárhány led is van benne, fényereje kisebb mint a mostani hagyományosé, és ez féklámpánál nem egy nagy előny.

Szia,

Én nemrég próbáltam bele. Az alap fénye elmaradt az izzóshoz képest, de a fék jól mutatott és persze sokkal gyorsabb is volt. DE a fedélzeti számítógépet tök összezavarta, mert mindenféle hibákat írt ABS-, ESP-vel kapcsolatosan, így gyorsan ki is vettem.

Péter

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Minden ami világít
« Válasz #1760 Dátum: 2008.12.08 12:36:40 »
Köszi a válaszokat. Maradok a hagyományosnál. Kár, hogy a Toyota legalább a 3. féklámpát nem ledesre csinálta. Nem is a kinézet, hanem a biztonság miatt. Előbb villan fel, így a mögötted jövőnek is több ideje van reagálni.
RAV4 HYBRID 2020

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Minden ami világít
« Válasz #1761 Dátum: 2008.12.08 12:47:57 »
Én nem ajánlanám a single H4-es HID-et. Amúgyis ún. törvényen kívüli az utólagos xenon, dehogy még refi sincsen.....
Ha mindenképpen H4-ben gondolkodsz, akkor bi legyen de 4300K-s.

És mondom tökölni kell vele. A H7-el is, elkell érni a legkevesebb szórt fény kibocsátását, oly módon, hogy a lehetőségekhez képest a helyén mozgatod, akár tizedmilimétereket a HID csövet és/vagy klf. alátétekkel próbálkozol. Mondom nagyon tökölős módszer.
nekem óriási szerencsém volt, mert az SC lámpája viszonylag kevés szórtfény produkált a szabadtükrös rendszerben, egy picit kellett megigazítani asszem a jobbost.
na de hogy kell tökölni ?  :helpsmilie:

illetve milyen árban tudsz ilyen bi- készletet, mert a helvox oldalon csak sima h4-et láttam?

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1762 Dátum: 2008.12.08 14:43:57 »
Én nem ajánlanám a single H4-es HID-et. Amúgyis ún. törvényen kívüli az utólagos xenon, dehogy még refi sincsen.....
Ha mindenképpen H4-ben gondolkodsz, akkor bi legyen de 4300K-s.

És mondom tökölni kell vele. A H7-el is, elkell érni a legkevesebb szórt fény kibocsátását, oly módon, hogy a lehetőségekhez képest a helyén mozgatod, akár tizedmilimétereket a HID csövet és/vagy klf. alátétekkel próbálkozol. Mondom nagyon tökölős módszer.
nekem óriási szerencsém volt, mert az SC lámpája viszonylag kevés szórtfény produkált a szabadtükrös rendszerben, egy picit kellett megigazítani asszem a jobbost.
na de hogy kell tökölni ?  :helpsmilie:

illetve milyen árban tudsz ilyen bi- készletet, mert a helvox oldalon csak sima h4-et láttam?

Hát nem tudom ez nézd talán a Helvox oldaláról:

HID H4H/L - 6000K 35W Xenon szett
35 Wattos, H4H/L, 6000K Xenon szett
Viszonteladói ára: 17 521.- Ft +ÁFA / db      Cikkszám: 117517

vagy ( és mákod van, mert ez most 4300K-s!!!)

HID H4H/L - 4300K 35W Xenon szett
35 Wattos, H4H/L, 4300K Xenon szett
Viszonteladói ára: 21 175.- Ft +ÁFA / db      Cikkszám: 120436

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #1763 Dátum: 2008.12.08 22:56:32 »
Köszi a válaszokat. Maradok a hagyományosnál. Kár, hogy a Toyota legalább a 3. féklámpát nem ledesre csinálta. Nem is a kinézet, hanem a biztonság miatt. Előbb villan fel, így a mögötted jövőnek is több ideje van reagálni.

A Hiluxnál LED-es a 3. féklámpa, mégis utolértek. - már tiszta karc a vonóhorog védőkupakja!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Minden ami világít
« Válasz #1764 Dátum: 2008.12.08 23:29:23 »
na de hogy kell tökölni ?  :helpsmilie:

illetve milyen árban tudsz ilyen bi- készletet, mert a helvox oldalon csak sima h4-et láttam?
HID H4H/L - 4300K 35W Xenon szett
35 Wattos, H4H/L, 4300K Xenon szett
Viszonteladói ára: 21 175.- Ft +ÁFA / db      Cikkszám: 120436
na akkor egy ilyenbe belevágnék ... gondolom van már vele tapasztalat ...
ja a H/L mit jelent ?

ja, tököléshez/beállításhoz lesz egy kis támogatás? 
[kereső nem hoz eredményt ] :detective:
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.08 23:40:59 írta aTTi »

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

pmajor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
  • Toyota Avensis 2.0 D4-D Wagon Executive GPS
Re: Minden ami világít
« Válasz #1765 Dátum: 2008.12.09 08:16:31 »
na akkor egy ilyenbe belevágnék ... gondolom van már vele tapasztalat ...
ja a H/L mit jelent ?

A H/L=High/Low, azaz ez jelenti azt hogy bi-xenon a készlet.

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1766 Dátum: 2008.12.09 09:12:06 »
...már tiszta karc a vonóhorog védőkupakja!

 :devil: :punk: :clap:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1767 Dátum: 2008.12.09 09:50:42 »
na de hogy kell tökölni ?  :helpsmilie:

illetve milyen árban tudsz ilyen bi- készletet, mert a helvox oldalon csak sima h4-et láttam?
HID H4H/L - 4300K 35W Xenon szett
35 Wattos, H4H/L, 4300K Xenon szett
Viszonteladói ára: 21 175.- Ft +ÁFA / db      Cikkszám: 120436
na akkor egy ilyenbe belevágnék ... gondolom van már vele tapasztalat ...
ja a H/L mit jelent ?
ja, tököléshez/beállításhoz lesz egy kis támogatás? 
[kereső nem hoz eredményt ] :detective:
Én spec h4-est nem szereltem, de nem egy ördöngősség. Van hozzá szerelési manual, meg rajz. A csatikat meg nem lehet eltéveszteni, bolondbiztos.
A többit PÜ-ben intézzük. Nyomj egy rendelős PÜ-t. ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Minden ami világít
« Válasz #1768 Dátum: 2008.12.09 11:27:56 »
... ja, tököléshez/beállításhoz lesz egy kis támogatás? 
[kereső nem hoz eredményt ] :detective:
... Én spec h4-est nem szereltem, de nem egy ördöngősség. Van hozzá szerelési manual, meg rajz. A csatikat meg nem lehet eltéveszteni, bolondbiztos....
szerelést ismerem, sajátomban is beaplikáltam  :cool2: , de a beállításnál írtátok, hogy mozgatni kell, meg a vetítési képét vizsgálni ... na ez lenne a kérdés/kérés  :nuke:

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Minden ami világít
« Válasz #1769 Dátum: 2008.12.11 17:21:53 »
hello

asszem összezavarodtam  ::)
a kezikönyv szerint H4-es izzó kell nekem a tompitott helyére...

e szerint pedig HB4-es....
http://www.osram.com/appscom/am_application/index.php#form

gondolom nem csak egy betü a különbség a kettő között....szóval valaki mondja meg nekem pls hogy most melyik is kell nekem ....  ::)

2000 valahanyadik havi japan gyartasu 1.4 vvt-i...

köszi

Pityu