Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848149 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Minden ami világít
« Válasz #1575 Dátum: 2008.09.06 10:58:31 »
Trotter, Peti, PÜ ment!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1576 Dátum: 2008.09.07 09:07:24 »
kmr, Peti! Pü-k mentek oda-vissza... :sorcerer:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1577 Dátum: 2008.09.08 17:48:14 »
No, be is raktam a LEDeket, tényleg full fehér színe van :clap: 0 kékes árnyalat, kösz még1x Trotter!

Jah, és bepróbáltam mindkettőt, nekem a homorú-fejűbe :) volt egy kis kékes hatás, meg nem is volt olyan erős mint a simaképű, úgyhogy megvan a befutó :yes: kíváncsi vagyok mennyit bír majd a cucc :winkiss:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1578 Dátum: 2008.09.08 19:02:06 »
No, be is raktam a LEDeket, tényleg full fehér színe van :clap: 0 kékes árnyalat, kösz még1x Trotter!

Jah, és bepróbáltam mindkettőt, nekem a homorú-fejűbe :) volt egy kis kékes hatás, meg nem is volt olyan erős mint a simaképű, úgyhogy megvan a befutó :yes: kíváncsi vagyok mennyit bír majd a cucc :winkiss:


A homorú az szórósabb, a laposfejű az szúrósabb. Van még domború is, majd hozok abból is, hogy a teljes kollekciót végigpróbálhasd.
Nálam fél éve megy, eleddig hibátlanul.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Minden ami világít
« Válasz #1579 Dátum: 2008.09.09 10:03:59 »
No, be is raktam a LEDeket, tényleg full fehér színe van :clap: 0 kékes árnyalat, kösz még1x Trotter!

Jah, és bepróbáltam mindkettőt, nekem a homorú-fejűbe :) volt egy kis kékes hatás, meg nem is volt olyan erős mint a simaképű, úgyhogy megvan a befutó :yes: kíváncsi vagyok mennyit bír majd a cucc :winkiss:


A homorú az szórósabb, a laposfejű az szúrósabb. Van még domború is, majd hozok abból is, hogy a teljes kollekciót végigpróbálhasd.
Nálam fél éve megy, eleddig hibátlanul.
Én s beraktam este. A színe az tökéletes, de a fény nem "tölti ki" teljesen a lámpatestet. Különböző szögekből nézve úgy tűnik mintha a lámpatestnek csak egy bizonyos része világítana.
A normál izzóval lényegesen erősebb a fénye.
Úgyhogy lehet ki kellene próbálnom a szórós verziót is..
Trotter, valamikor megejthetünk egy cserét?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1580 Dátum: 2008.09.09 14:05:12 »
Én s beraktam este. A színe az tökéletes, de a fény nem "tölti ki" teljesen a lámpatestet. Különböző szögekből nézve úgy tűnik mintha a lámpatestnek csak egy bizonyos része világítana.
A normál izzóval lényegesen erősebb a fénye.
Úgyhogy lehet ki kellene próbálnom a szórós verziót is..
Trotter, valamikor megejthetünk egy cserét?

Persze meg, de ha bontatlan a csomagolás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Minden ami világít
« Válasz #1581 Dátum: 2008.09.09 15:13:26 »
Én s beraktam este. A színe az tökéletes, de a fény nem "tölti ki" teljesen a lámpatestet. Különböző szögekből nézve úgy tűnik mintha a lámpatestnek csak egy bizonyos része világítana.
A normál izzóval lényegesen erősebb a fénye.
Úgyhogy lehet ki kellene próbálnom a szórós verziót is..
Trotter, valamikor megejthetünk egy cserét?

Persze meg, de ha bontatlan a csomagolás.
OK, köszi, jelentkezek.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Minden ami világít
« Válasz #1582 Dátum: 2008.09.09 20:21:26 »
Persze meg, de ha bontatlan a csomagolás.

Akkor, hogy lehet kipróbálni?

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1583 Dátum: 2008.09.10 00:10:21 »
Én s beraktam este. A színe az tökéletes, de a fény nem "tölti ki" teljesen a lámpatestet. Különböző szögekből nézve úgy tűnik mintha a lámpatestnek csak egy bizonyos része világítana.
A normál izzóval lényegesen erősebb a fénye.
Úgyhogy lehet ki kellene próbálnom a szórós verziót is..
Trotter, valamikor megejthetünk egy cserét?

Este bepróbáltam még egyszer a szóróst, hogy setétbe megnézzük a különbséget, sztem az jó lesz Neked, látványosan kirajzolja a lámpatest helyzetjelzős "részét" :) míg a szúrós csak egy koncentrált "pontba" világít, de teszi ezt jó erősen :yes: nálam ez utóbbi jobban néz ki ::)

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1584 Dátum: 2008.09.10 00:13:00 »
Akkor, hogy lehet kipróbálni?

Trotter Mester sztem úgy gondolta ha megvan és nincs szétcincálva a csomagolás, mert kilehet szedni úgy is :shuriken: meg finoman kibújtatni hogy ne szakadjon el semmi ::)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Minden ami világít
« Válasz #1585 Dátum: 2008.09.10 10:02:08 »
Két készletet vettem. Eredetileg az volt a terv h lesz egy-egy mindkét fajtából. De Trotter a szúrósat javasolta, így abból hoztam kettőt.
Abból az egyik bontatlan. Remélem ez a 350Ft nem fog a földhöz vágni...  ::)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1586 Dátum: 2008.09.10 19:49:31 »
Petinél a pont. A bliszter műanyagos részét finoman lepattintva működik a dolog. Egymás közt, szerintem a 1-2 perces működtetés nem olyan minőségromboló tényező, melyért hisztiznénk.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Re: Minden ami világít
« Válasz #1587 Dátum: 2008.09.11 12:14:06 »
Sok jót hallottam itt a thunder xenon szettekről, ezért beszereztem egyet a zsu Kft. től (tekintve, hogy a helvox-nál már más típust forgalmaznak)
Igaz ez egy újabb kiadás (slim kivitel bruttó 15.600Ft volt), mert a trafó sokkal kisebb, így könnyebben lehet helyet találni neki.
2 hete használom, eddig szuper, egyedül a vízmentesség kialakításával volt problémám, egyelőre szivaccsal béleltem ki,
ha esetleg van jobb ötletetek kíváncsian várom (2006 Corolla kombi).

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.11 12:15:38 írta kari »

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1588 Dátum: 2008.09.11 16:24:37 »
Sok jót hallottam itt a thunder xenon szettekről, ezért beszereztem egyet a zsu Kft. től (tekintve, hogy a helvox-nál már más típust forgalmaznak)
Igaz ez egy újabb kiadás (slim kivitel bruttó 15.600Ft volt), mert a trafó sokkal kisebb, így könnyebben lehet helyet találni neki.
2 hete használom, eddig szuper, egyedül a vízmentesség kialakításával volt problémám, egyelőre szivaccsal béleltem ki,
ha esetleg van jobb ötletetek kíváncsian várom (2006 Corolla kombi).

Hol van probléma a vízmentességgel? Mert ha a trafókat egy kicsi víz éri, attól nem lesz semmi baja, nekem a Coriba a baloldali, (tehát ami az aksinál volt) rendszeresen kapta a szmötyit, amit a kerék felvert azon a doblemez-rostélyon keresztül, ezt akkor vettem észre mikor eladásnál kiszereltem a xenont, tiszta sár(!) volt a trafó alja-közepe, ettől függetlenül vígan muzsikál tovább :clap:

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Re: Minden ami világít
« Válasz #1589 Dátum: 2008.09.12 21:26:38 »
az izzónál volt problémám, ugyanis a kombinál van egy adapter amit az izzóra kell tenni és igy lehet rögziteni.
a gumi sapka pedig erre passzol, azonban a xenon izzó nem tölti ki ezt a részt.
A múltkori kocsimosáskor pedig viz kerülhetett a lámpatestbe, mert bepárásodott, három napba került mig kiszáradt a pára, még jó hogy napsütéses meleg idő volt.

Sok jót hallottam itt a thunder xenon szettekről, ezért beszereztem egyet a zsu Kft. től (tekintve, hogy a helvox-nál már más típust forgalmaznak)
Igaz ez egy újabb kiadás (slim kivitel bruttó 15.600Ft volt), mert a trafó sokkal kisebb, így könnyebben lehet helyet találni neki.
2 hete használom, eddig szuper, egyedül a vízmentesség kialakításával volt problémám, egyelőre szivaccsal béleltem ki,
ha esetleg van jobb ötletetek kíváncsian várom (2006 Corolla kombi).

Hol van probléma a vízmentességgel? Mert ha a trafókat egy kicsi víz éri, attól nem lesz semmi baja, nekem a Coriba a baloldali, (tehát ami az aksinál volt) rendszeresen kapta a szmötyit, amit a kerék felvert azon a doblemez-rostélyon keresztül, ezt akkor vettem észre mikor eladásnál kiszereltem a xenont, tiszta sár(!) volt a trafó alja-közepe, ettől függetlenül vígan muzsikál tovább :clap: