Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848703 alkalommal)

0 Felhasználó és 27 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1470 Dátum: 2008.08.08 20:18:46 »

Én hova tenném?? Mitom én, nem azért írtam....

És akkor én hová tegyem ::) egy gombostűt nem lehet elejteni a motortérben, LesziLaci is csak annyit mondott mikor megnézte hogy: uhhh :eek:  :ph34r:




musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Minden ami világít
« Válasz #1471 Dátum: 2008.08.08 21:17:45 »
Szerintem első körben probáld meg azonosítani, hogy melyik trafó zavar be. Ha megvan, akkor lehet az áthelyezésen gondolkodni. Ha nem megy, akkor azon, hogy a trafót hogyan lehet leárnyékolni, hogy ne zavarjon. Ezt ugyanis könnyebb, mint az antennát... Nem tudom, hogy gyári fejed van, de az is megoldás szokott lenni, ha márkás utólagos fejegységet tesznek be, a gyáriak nem szeretik általában.

Na nagyjából ezekből kell megtalálni a legjobb megoldást. Tudom, hogy nem egyszerű...

Végső sorban, ha már semmi sem segített a trafót el kell helyezni egy Farady kalickában, oszt annyi! Az tutira leárnyékolja.  Annak idején a hadsegerben, ahol gk. vez. voltam, egy benzines ZIL volt a kocsim, ami a dobozában egy komplett rádiósegységet hordozott, adóval, vevővel usw. Mivel a motor benzines volt, az összes elektromios kütyü, ami kellett az üzemeléshez végig volt burkolva, a gyertyapipától, a gyújtáskábelen keresztül a fesszabályzóig. Nem  volt egyszerű a motortere, meg szerelni se lehetett ukk-mukk-fukk.  :1eye:
kis olvasmány hátha segít

Hajjajj! Szép próbálgatásnak nézek elébe. :) Köszönöm az olvasmányt, nagyon tanulságos volt! :clap: Amúgy nem gyári a cucc, hanem egy Panasonic CD-s, Mp3-as kütyü. A pontos kódját nem tudom, de talán nem is lényeg. No, majd meglátom, hogy mire jutok... (azt hittem könyebb dolgom lesz. :2guns: :hammer:)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1472 Dátum: 2008.08.09 00:44:54 »
Találtam helyet a trafóknak :clap: az egyik simán befér az akksi mögé, ráadásul tök jó porvédett helyen lesz, mert az egész akku egy bazinagy fekete dobozban van :yes: amibe is van még egy jó 10centi hely :flowers:, viszont a másikat az ECU mellé tudom tenni, legalábbis gondolom hogy az az. (fekete kis doboz egy halom kábel megy ki/be)

Kérdés: merjem e odatenni, nem fog az ott bezavarni valamit :alien:

Trotter Mester Te mit mondasz??? :helpsmilie:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #1473 Dátum: 2008.08.09 09:34:33 »
Találtam helyet a trafóknak :clap: az egyik simán befér az akksi mögé, ráadásul tök jó porvédett helyen lesz, mert az egész akku egy bazinagy fekete dobozban van :yes: amibe is van még egy jó 10centi hely :flowers:, viszont a másikat az ECU mellé tudom tenni, legalábbis gondolom hogy az az. (fekete kis doboz egy halom kábel megy ki/be)

Kérdés: merjem e odatenni, nem fog az ott bezavarni valamit :alien:

Trotter Mester Te mit mondasz??? :helpsmilie:

Nagyfesszel dolgozik, nemraknám más elektronika közelébe, mert ha lepárásdik, és nem jó valahol a szigetelése gond lehet!.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1474 Dátum: 2008.08.09 09:46:16 »


Nagyfesszel dolgozik, nemraknám más elektronika közelébe, mert ha lepárásdik, és nem jó valahol a szigetelése gond lehet!.

Ettől félek én is :online2long:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1475 Dátum: 2008.08.09 14:42:28 »
Találtam helyet a trafóknak :clap: az egyik simán befér az akksi mögé, ráadásul tök jó porvédett helyen lesz, mert az egész akku egy bazinagy fekete dobozban van :yes: amibe is van még egy jó 10centi hely :flowers:, viszont a másikat az ECU mellé tudom tenni, legalábbis gondolom hogy az az. (fekete kis doboz egy halom kábel megy ki/be)
Kérdés: merjem e odatenni, nem fog az ott bezavarni valamit :alien:
Trotter Mester Te mit mondasz??? :helpsmilie:
Szerintem nem lehet ECU, az nem a motortérben van, hanem a kasztniban. Minden normális autóban ott van, és ez alól a Scenic sem kivétel. Miért lenne a PUG az??  :1eye: Valszeg az valami más vezérlés lesz, vagy elosztó, vagy mifene, Ilyen PUG-ot nem láttam még, de szeretnék :excl: :excl: :excl: :excl: :excl: :wub:
Miondazonáltal én nem tenném mellé az tuti.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1476 Dátum: 2008.08.09 14:48:39 »
Hajjajj! Szép próbálgatásnak nézek elébe. :) Köszönöm az olvasmányt, nagyon tanulságos volt! :clap: Amúgy nem gyári a cucc, hanem egy Panasonic CD-s, Mp3-as kütyü. A pontos kódját nem tudom, de talán nem is lényeg. No, majd meglátom, hogy mire jutok... (azt hittem könyebb dolgom lesz. :2guns: :hammer:)

Ha itt lennél a közelben, akkor azt mondanám, hogy gyere, oszt megoldjuk valahogyan egy délelőtt alatt... Lehet kapni drótfonatos szövetet, beburkoljuk, oszt megnézzük, hogy mit csináltunk... Vagy egy tesztelős 5letM, kicsit nevetséges, de próbának biztos jó: megfelelő kartonpapír alufólia borítással, a matt felével befele, a karton felé. A mostani helyén működés közben árnyékold le a trafót oly módon, hogy a trafó és a fejegység közé teszed az árnyékolót. Ha megvan a jó pozíció, na akkor lehet végleges megoldást alkotni valahogyan. Ugye, hogy röhejes?  :1eye:

Na elég a sufnitunningból, abbahagyom. Azért számolj be, hogy mire jutottál!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Minden ami világít
« Válasz #1477 Dátum: 2008.08.09 17:40:41 »
Ha itt lennél a közelben, akkor azt mondanám, hogy gyere, oszt megoldjuk valahogyan egy délelőtt alatt... Lehet kapni drótfonatos szövetet, beburkoljuk, oszt megnézzük, hogy mit csináltunk... Vagy egy tesztelős 5letM, kicsit nevetséges, de próbának biztos jó: megfelelő kartonpapír alufólia borítással, a matt felével befele, a karton felé. A mostani helyén működés közben árnyékold le a trafót oly módon, hogy a trafó és a fejegység közé teszed az árnyékolót. Ha megvan a jó pozíció, na akkor lehet végleges megoldást alkotni valahogyan. Ugye, hogy röhejes?  :1eye:

Na elég a sufnitunningból, abbahagyom. Azért számolj be, hogy mire jutottál!
Már jó ideje fenn áll az állapot, úgyhogy nem sürgős. Ezért lehet, hogy egy előzetes egyeztetés után "megleplek" amikor otthon leszek.(Amúgy is rohamosan közeleg a kinti munka vége. Hamarosan végleg otthon. :) ) Egyedül nem sok kedvem van neki állni. Itt kinn energiám sem sok marad rá, de ki tudja... ::) Majd meglátjuk mi lesz...  :whistling: (És köszönöm a felajánlást. :flowers:)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1478 Dátum: 2008.08.09 18:44:38 »
Szerintem nem lehet ECU, az nem a motortérben van, hanem a kasztniban. Minden normális autóban ott van, és ez alól a Scenic sem kivétel. Miért lenne a PUG az??  :1eye: Valszeg az valami más vezérlés lesz, vagy elosztó, vagy mifene, Ilyen PUG-ot nem láttam még, de szeretnék :excl: :excl: :excl: :excl: :excl: :wub:
Miondazonáltal én nem tenném mellé az tuti.

Na oda nem fogom tenni a trafót ::) (kis piros) és én azt gondoltam ECU-nak (nagy piros)

A kép bal alsó sarkába :) lesz a helye, leszedtem az ablakmosó beöntőjét, meg néhány csatit, mögötte van annyi hely, hogy kényelmesen elfér...

[a csatolmányt egy admin törölte]

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1479 Dátum: 2008.08.09 21:30:46 »
Ez a Toyota Lexusa vagy egy másik Lexus ?

???

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1480 Dátum: 2008.08.09 21:46:24 »
Éndzsöl karikás lámpákat föl nem tennék, de Lexus lámpát se, a Coriról is már jó 2hónapja levolt szedve mikor eladtam, ha valamit módosítanék a világítótesteken az a xenon és talán egy LEDes hátsólámpa, de az is szigorúan pirosba, nem Lexus-osba.

Szerk.: leírtam még1x mert ahogy nézem eltűnt a hsz-om. :alien:

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1481 Dátum: 2008.08.09 21:48:23 »
Mi a tuning ezekben ? A kinézeten kívül.

Jah, ez lemaradt: tehát a kinézet maga a tuning, optikai tuning :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #1482 Dátum: 2008.08.10 21:17:23 »
Idézet
Szerintem nem lehet ECU, az nem a motortérben van, hanem a kasztniban. Minden normális autóban ott van, és ez alól a Scenic sem kivétel. Miért lenne a PUG az??

Vitatkoznék:
Kapásból a Fiat Punto és az új Swift ugrik be aminek a motortérben van. Jah, és az Új Yarisnak, az Aygonak, az Aurisnak, az új Corollának, stb... Szerintem is hülyeség oda tenni, jobb helye lenne az utastérbe, de hát ez van  :wacko:
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1483 Dátum: 2008.08.11 13:32:11 »
Idézet
Szerintem nem lehet ECU, az nem a motortérben van, hanem a kasztniban. Minden normális autóban ott van, és ez alól a Scenic sem kivétel. Miért lenne a PUG az??

Vitatkoznék:
Kapásból a Fiat Punto és az új Swift ugrik be aminek a motortérben van. Jah, és az Új Yarisnak, az Aygonak, az Aurisnak, az új Corollának, stb... Szerintem is hülyeség oda tenni, jobb helye lenne az utastérbe, de hát ez van  :wacko:
OK, megtanultam. Mindenesetre érdekesnek tartom.   :eek:
Vagy ott jár a technika, hogy mindegy, hogy hol van??? (tömítettség pl.)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #1484 Dátum: 2008.08.11 17:30:13 »
Én is érdekesnek tartom... Maximum az lehet indok, hogy bent a műszerfal alatt a sok légzsáktól és elektronikától nem fér el, na de pl az új Yaris esetében a műszerfal alatt rengeteg üres rész van!
Magát a dobozt leszigetelni nem nagy dolog, azzal véleményem szerint nem is lesz gond. Ellenben a csatlakozókkal. Oké az is tömített típusú, de majd ha az autó 10 éves lesz, a gumi megöregszik kissé, motormosás, és már megy is be a víz, aztán kész a baj...
Én azt mondom, jobb helye lenne annak az utastérben!
Xanyi