Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 849132 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Minden ami világít
« Válasz #1455 Dátum: 2008.08.04 20:09:56 »
És ha a rendőr bele köt, hogy van-e tartalék izzó; hát van! :tt2: :devil: :whistling:

Ebbe konkrétan nem köthetnek bele, mert HID rendszerű lámpánál nem vagy köteles pótizzót tartani, mivel ""elméletig"" sk. nem is cserélhetnél benne izzó ::)
Látod ezt nem is tudtam. :) Egyébként, ha nagyon zargat a jard, 10 perc alatt vissza alakítom H7-re. Az is csak azért tart ilyen soká, mert nagyon nehéz hozzáférni. :devil:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Minden ami világít
« Válasz #1456 Dátum: 2008.08.04 20:45:49 »
...csak az aláírt jótállási jeggyel + vásárlási és szerelési számlával együtt vállalják garanciával.

Ez fura, miért kérik a beszerelési számlát ??? általában az összesnél olyan leírás van ami alapján Te is berakhatod, nekem is meghalt 1,5évesen az egyik trafó (hála az égnek 2év garis volt a cucc) egy rossz szó nélkül kicserélték, ill. megkérdezték hogy ők szerelték e, mert akkor ki+beszerelik nekem a trafót, de mivel magam szereltem így nekem kellett szétszednem, persze ahány nagyker annyi szokás :whistling:

A számlát azért kérik, mert ha nem szakszerű beszerelés miatt romlik el a cucc, akkor nem érvényes a gari.
Szerintem ez teljesen jogos.

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1457 Dátum: 2008.08.04 22:29:28 »
A számlát azért kérik, mert ha nem szakszerű beszerelés miatt romlik el a cucc, akkor nem érvényes a gari.
Szerintem ez teljesen jogos.

Azt kéne megnézni hogy oda van e írva hogy csak adott szerviz szerelheti be, mert ha nem akkor mi alapján kötnek ebbe bele.

Szakszerűtlen szerelést elég nehéz összehozni, három spec csatit kell összedugni, (más mind3) tehát még direkt se lehet összekeverni őket ::)

Én magamnak szereltem, a kutya nem szólt egy szót se....... mikor trafót cseréltem gariba. :whistling:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Minden ami világít
« Válasz #1458 Dátum: 2008.08.05 08:50:59 »
Meg lennék lepve, ha nem szerepelne a garancia füzetben, hogy a beépítést csak megfelelő helyen lehet elvégezni.
Targoncát se nehéz vezetni, mégis kell hozzá papír.
Szerintem ha Te forgalmaznál ilyesmit, akkor Te is előírnád. Én nem érzem ezt gáznak.

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1459 Dátum: 2008.08.05 11:04:39 »
Meg lennék lepve, ha nem szerepelne a garancia füzetben, hogy a beépítést csak megfelelő helyen lehet elvégezni.
Szerintem ha Te forgalmaznál ilyesmit, akkor Te is előírnád. Én nem érzem ezt gáznak.


Van olyan nagyker ahol tuti nem kérik a műhelyes beszerelést, amin nem is csodálkozom, mivel annyi xenon forgalmazó van, mint égen a csillag, a xenonnak meg csúnyán lement az ára, nem biztos hogy jó ötlet még egy 5-6-7rongyos +kiadást szabni egy 20-25 ezres tételnél, mert aztán fogja magát az ember és megveszi máshol...

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #1460 Dátum: 2008.08.05 16:16:59 »
Targoncát se nehéz vezetni, mégis kell hozzá papír.
Vezetni nem nehéz, de egy raklap alá betenni a villáit szűk helyen az nem 1x-ű :1eye: (bocs az offért)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden ami világít
« Válasz #1461 Dátum: 2008.08.06 08:40:51 »
Targoncát se nehéz vezetni, mégis kell hozzá papír.
Vezetni nem nehéz, de egy raklap alá betenni a villáit szűk helyen az nem 1x-ű :1eye: (bocs az offért)

A közelmúltban volt kicsiny városunkban egy targoncás haláleset... Magam is elég sokat rakodok különböző gépeken, hát vannak mókás dolgok  :eek: Misi, leszavaztuk  példádat! :tt2: :clap: :clap:
kisa
born to ride

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Minden ami világít
« Válasz #1462 Dátum: 2008.08.06 10:05:39 »
OK, akkor:
Hulladékot lerakni sem nehéz, mégis csak engedéllyel lehet.
 :wacko:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden ami világít
« Válasz #1463 Dátum: 2008.08.06 12:36:06 »
OK, akkor:
Hulladékot lerakni sem nehéz, mégis csak engedéllyel lehet.
 :wacko:



nyertél :surrender: :surrender::surrender:
amúgy  :offtopic:


Hallott valaki valamit arról, hogy a közeljövőbe jönnek a ledes fényszórók?! Igen, tompított és távolsági is... Állítólag folyamatban van az európai engedélyeztetése, de a technológia érdekelne addigis :ph34r:
Aki tud valamit, ne tartsa magába.
kisa
born to ride

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #1464 Dátum: 2008.08.07 01:16:50 »
OK, akkor:
Hulladékot lerakni sem nehéz, mégis csak engedéllyel lehet.
 :wacko:



nyertél :surrender: :surrender::surrender:
amúgy  :offtopic:


Hallott valaki valamit arról, hogy a közeljövőbe jönnek a ledes fényszórók?! Igen, tompított és távolsági is... Állítólag folyamatban van az európai engedélyeztetése, de a technológia érdekelne addigis :ph34r:
Aki tud valamit, ne tartsa magába.

A HELLA kb. 2 éve folyamatosan ez irányba fejleszt, lásd itt: http://www.hella.com/produktion/hungary/index.jsp?content=sajto/a_led_fenyszoro
De vannak már típusok, ahol használják is pl LS 600H tompítottja is LED !

3-5W teljesítményLED-et (kis utánajárással) minimális pénzért (1700-2500+ÁFA FT) vehetsz. Ezek a LED-ek a LED-ek között elég kis hatásfokúak: 70-80% ; a kisebb teljesítményűek 95-98% hatásfokkal dolgoznak!  A legjobb Izzólámpa ( halogén) 7-10% hatásfokkal dolgozik, tehát az 55w izzó, kb 5w teljesítményt ad le a látható tartományban, vagyis alig többet, mint egy 5W teljesítményLED - Mivel a LED chip meglehetősen kicsi, elég könnyű megfelelően fókuszáló optikát készíteni hozzá.

A LED hátránya, hogy ezek a félvezető eszközök kb. 3-4V feszültség mellett veszik fel a szükséges 1A körüli áramot; tehát valahogy meg kell oldani, hogy az autóban előforduló 12-14,6V közöti feszültségből a számukra megfelelő, de annál semmiképp nem magasabb feszültség legyen, minél kisebb veszteséggel.
(-tulajdonképp a feszültség lenyegtelen, a fő szempont, hogy az átfolyó áram ne haladja meg a max megengedettet.)



Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Minden ami világít
« Válasz #1465 Dátum: 2008.08.08 16:19:41 »
HID xenonnal rendelkező cartársakhoz szólna a kérdés első sorban, de persze nem kizárólag. :innocent: Csak nálam fordul elő az a jelenség, hogy a rádiót csak addig tudom hallgatni, amíg a világítást fel nem kapcsolom? Amint beindulnak a xenon izzók, megszűnik a rádió vétel. Ez az utólagos cucc hibája, vagy a rádiómban szállt el valami? Esetleg valami plussz zavarszűrő kellene?  :surrender: :helpsmilie:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #1466 Dátum: 2008.08.08 16:50:24 »
HID xenonnal rendelkező cartársakhoz szólna a kérdés első sorban, de persze nem kizárólag. :innocent: Csak nálam fordul elő az a jelenség, hogy a rádiót csak addig tudom hallgatni, amíg a világítást fel nem kapcsolom? Amint beindulnak a xenon izzók, megszűnik a rádió vétel. Ez az utólagos cucc hibája, vagy a rádiómban szállt el valami? Esetleg valami plussz zavarszűrő kellene?  :surrender: :helpsmilie:

Nem a rádió hibája. Valószínüleg valami gyenge minőségü xenon szetted van, aminek az elektronikájánál nem figyeltek a zavarszűrésre...
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1467 Dátum: 2008.08.08 19:19:59 »
HID xenonnal rendelkező cartársakhoz szólna a kérdés első sorban, de persze nem kizárólag. :innocent: Csak nálam fordul elő az a jelenség, hogy a rádiót csak addig tudom hallgatni, amíg a világítást fel nem kapcsolom? Amint beindulnak a xenon izzók, megszűnik a rádió vétel. Ez az utólagos cucc hibája, vagy a rádiómban szállt el valami? Esetleg valami plussz zavarszűrő kellene?  :surrender: :helpsmilie:
A megoldás: helyezd át a trafót onnan, ahol most van. Valszeg minden OK lesz.
Nálam ilyen jelenség nem fordult elő, pedig a motorterem a harmada a Tiédnek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Minden ami világít
« Válasz #1468 Dátum: 2008.08.08 19:46:49 »
 
HID xenonnal rendelkező cartársakhoz szólna a kérdés első sorban, de persze nem kizárólag. :innocent: Csak nálam fordul elő az a jelenség, hogy a rádiót csak addig tudom hallgatni, amíg a világítást fel nem kapcsolom? Amint beindulnak a xenon izzók, megszűnik a rádió vétel. Ez az utólagos cucc hibája, vagy a rádiómban szállt el valami? Esetleg valami plussz zavarszűrő kellene?  :surrender: :helpsmilie:
A megoldás: helyezd át a trafót onnan, ahol most van. Valszeg minden OK lesz.
Nálam ilyen jelenség nem fordult elő, pedig a motorterem a harmada a Tiédnek.
Ezt alkalmasint megnézhetnénk közösen, hogy Te hova tennéd. ::) Ugyanis "elérhető" távolságon belül nem sok hely adatott. A jobb oldalon az ablakmosó tartály mellett van az oldal lemezen, a bal oldalon pedig a sárvédő lemezen egészen lent. Máshova hely, vagy elegendő hosszúságú kábel híján nem tudtam tenni, de lehet, hogy én nem vettem észre valamit. (Csak azt sajnálom, hogy Kakucson nem jutott eszembe megkérdezni. :hammer:) Ami a minőséget illeti: lehet, hogy tényleg nem valami "márkás" termék.... az ára sem volt az.  :clap: Ja, és pontosan mi a gyanú? Mivel veszik össze? Vagy próbáljam először az egyiket, aztán a másikat máshová tenni?
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1469 Dátum: 2008.08.08 20:04:44 »
Ezt alkalmasint megnézhetnénk közösen, hogy Te hova tennéd. ::) Ugyanis "elérhető" távolságon belül nem sok hely adatott. A jobb oldalon az ablakmosó tartály mellett van az oldal lemezen, a bal oldalon pedig a sárvédő lemezen egészen lent. Máshova hely, vagy elegendő hosszúságú kábel híján nem tudtam tenni, de lehet, hogy én nem vettem észre valamit. (Csak azt sajnálom, hogy Kakucson nem jutott eszembe megkérdezni. :hammer:) Ami a minőséget illeti: lehet, hogy tényleg nem valami "márkás" termék.... az ára sem volt az.  :clap: Ja, és pontosan mi a gyanú? Mivel veszik össze? Vagy próbáljam először az egyiket, aztán a másikat máshová tenni?
Én hova tenném?? Mitom én, nem azért írtam.... A trafó nagyfrekvenciás jeleket ad ki működés közben, aki a rádiót zavarja. Két megoldás lehet: arrébb rakod a trafót, vagy veszel egy márkásabb szettet, amivel lehet, hogy ugyanúgy összevész... :1eye:
lehet kapni olcsón trafót is végül is.

Szerintem első körben probáld meg azonosítani, hogy melyik trafó zavar be. Ha megvan, akkor lehet az áthelyezésen gondolkodni. Ha nem megy, akkor azon, hogy a trafót hogyan lehet leárnyékolni, hogy ne zavarjon. Ezt ugyanis könnyebb, mint az antennát... Nem tudom, hogy gyári fejed van, de az is megoldás szokott lenni, ha márkás utólagos fejegységet tesznek be, a gyáriak nem szeretik általában.

Na nagyjából ezekből kell megtalálni a legjobb megoldást. Tudom, hogy nem egyszerű...

Végső sorban, ha már semmi sem segített a trafót el kell helyezni egy Farady kalickában, oszt annyi! Az tutira leárnyékolja.  Annak idején a hadsegerben, ahol gk. vez. voltam, egy benzines ZIL volt a kocsim, ami a dobozában egy komplett rádiósegységet hordozott, adóval, vevővel usw. Mivel a motor benzines volt, az összes elektromios kütyü, ami kellett az üzemeléshez végig volt burkolva, a gyertyapipától, a gyújtáskábelen keresztül a fesszabályzóig. Nem  volt egyszerű a motortere, meg szerelni se lehetett ukk-mukk-fukk.  :1eye:
kis olvasmány hátha segít



Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.