Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848959 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1440 Dátum: 2008.06.27 18:33:24 »
Visszalehet szokni ;) ha tiltólistára kerül(ne) én biztos kiszedem, az azért nem módi hogy léptem nyomon baxogassanak :wacko:
Én is addig várok, míg taxatíve ki nem jön egy utólagos xenon-tilalmi rendelet. Mert ami nem tilos, azt szabad, és nincsen tiltva az utólagos xenon. Az egy másik kérdés, hogy aut. magasságállítás, meg mosó, az kell(ene) hozzá.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Minden ami világít
« Válasz #1442 Dátum: 2008.07.03 13:46:22 »
http://www.origo.hu/auto/20080703-utolagos-xenonlampa-kek-led-a-hatosagot-legfeljebb-az-utobbi.html?pIdx=1


Kék led tilos, és figyelik, utólagos xenon probléma meg nem létezik.  :clap: :clap: :clap: Nekem is utólagos van benn, ezért örülök a hírnek, hogy nem fognak vele bactatni, de felettéb érdekesnek tartom a hozzá állást. :innocent:  Még annyit fűznék hozzá a cikkhez, hogy egy rendesen beállított fényszóró az utólagos (szóródó fényű)  xenonnal sem vakít úgy, mint a rengeteg össze-vissza világító, beállítatlan pilács. ::) :whistling:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1443 Dátum: 2008.07.04 19:46:56 »
Nekem ez bűzlik ::) feketén-fehéren kijelentik hogy nyugodtan lehet használni, nem fognak büntetni ??? sztem készüljünk fel hogy hamarosan betiltják... :tt2:

string

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Minden ami világít
« Válasz #1444 Dátum: 2008.07.21 21:29:42 »
Sziasztok!

Problémám az, hogy  kéthavonta  kell cserélni az Avensisemben az első helyzetjelző izzót. A gyáriak nagyon hamar kiégtek, de már a  harmadik pár ment ki február óta  az "örökéletűnek" titulált stabilizáltnak mondott LED-es  verzióból is. Mondjuk igaz, hogy  a  xenonizzo.hu cég korrekt volt, eddig gariban kicserélték, de hosszabb élettartamú megoldást keresnék. Tudnátok ajánlani valamit?

Köszönöm előre is.

Face75

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 267
  • Yaris III 1.3 Active
Re: Minden ami világít
« Válasz #1445 Dátum: 2008.07.23 10:23:32 »
Hello!

Nagy dilemmában vagyok!  ::)
Y2-be szeretnék a sárga index izzó helyett mást rakni.
Mármost.
Van az Osram Diadem, ami kék színű, illetve vannak a krómozott izzók (ami króm színű  :) )

Van vkinek vmilyen tapasztalata az ilyen izzókkal? Pl. a krómoztott meddig marad krómozott?
Egyébként holdfényezüst a verda, így talán a króm jobbon illenék hozzá.

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1446 Dátum: 2008.07.24 22:46:03 »


Van vkinek vmilyen tapasztalata az ilyen izzókkal? Pl. a krómoztott meddig marad krómozott?
Egyébként holdfényezüst a verda, így talán a króm jobbon illenék hozzá.

Nekem krómozott volt hátul a lexus lámpába, kopni nem kopogatott, de olyan érdekes fénye volt, kicsit citromsárga volt a szokásos "sárga" helyett ::)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Minden ami világít
« Válasz #1447 Dátum: 2008.07.25 10:53:55 »
Nah, most égett ki, az a Tungsram Megalight, amit 2005 Októberében vettem. Szép teljesítmény. Jóval több, mint két és fél év.
Minden duma, hogy hamar ég ki, elsöpörve. Nálam ennyit tartott - szép! Bátran merem ajánlani mindenkinek - csak jó tapasztalatom volt vele.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #1448 Dátum: 2008.07.25 11:37:00 »
Nah, most égett ki, az a Tungsram Megalight, amit 2005 Októberében vettem. Szép teljesítmény. Jóval több, mint két és fél év.
Minden duma, hogy hamar ég ki, elsöpörve. Nálam ennyit tartott - szép! Bátran merem ajánlani mindenkinek - csak jó tapasztalatom volt vele.

Ha nem kapcsolod be sokáig tart!  :clap:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Minden ami világít
« Válasz #1449 Dátum: 2008.07.25 11:49:17 »
Nah, most égett ki, az a Tungsram Megalight, amit 2005 Októberében vettem. Szép teljesítmény. Jóval több, mint két és fél év.
Minden duma, hogy hamar ég ki, elsöpörve. Nálam ennyit tartott - szép! Bátran merem ajánlani mindenkinek - csak jó tapasztalatom volt vele.

Ha nem kapcsolod be sokáig tart!  :clap:
Naggyon vicces :eek:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Minden ami világít
« Válasz #1450 Dátum: 2008.07.25 16:46:16 »
Szerintem az.
 :tt2: :whistling:

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Re: Minden ami világít
« Válasz #1451 Dátum: 2008.08.04 14:44:10 »
sziasztok

Abban kérném a segítségeteket, hogy van egy thunder h7 xenon szettem, de sajnos egyik trafó megadta magát.
Sajnos a helvoxnál nem tudnak segíteni (még garanciális - 2007.10.05), mert Ők már nem árulják, a forgalmazó (Boalong Kft.) pedig csak az aláírt jótállási jeggyel + vásárlási és szerelési számlával együtt vállalják garanciával. Nekem a vásárlási számla megvan, de sajnos a jótállási jegy nincs lepecsételve (használtan vettem, az előző tulaj maga szerelte).

Előre is köszönöm

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Minden ami világít
« Válasz #1452 Dátum: 2008.08.04 17:20:17 »
sziasztok

Abban kérném a segítségeteket, hogy van egy thunder h7 xenon szettem, de sajnos egyik trafó megadta magát.
Sajnos a helvoxnál nem tudnak segíteni (még garanciális - 2007.10.05), mert Ők már nem árulják, a forgalmazó (Boalong Kft.) pedig csak az aláírt jótállási jeggyel + vásárlási és szerelési számlával együtt vállalják garanciával. Nekem a vásárlási számla megvan, de sajnos a jótállási jegy nincs lepecsételve (használtan vettem, az előző tulaj maga szerelte).

Előre is köszönöm

Bár konkrétan az említett márkát nem ismerem, de erősen úgy néz ki, hogy ezt buktad.  :sweatdrop: Hasonlóan jártam én is. Én vettem még egy készletet, így most van egy tartalék trafóm, és két tartalék izzóm. És ha a rendőr bele köt, hogy van-e tartalék izzó; hát van! :tt2: :devil: :whistling:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1453 Dátum: 2008.08.04 19:31:43 »
...csak az aláírt jótállási jeggyel + vásárlási és szerelési számlával együtt vállalják garanciával.

Ez fura, miért kérik a beszerelési számlát ??? általában az összesnél olyan leírás van ami alapján Te is berakhatod, nekem is meghalt 1,5évesen az egyik trafó (hála az égnek 2év garis volt a cucc) egy rossz szó nélkül kicserélték, ill. megkérdezték hogy ők szerelték e, mert akkor ki+beszerelik nekem a trafót, de mivel magam szereltem így nekem kellett szétszednem, persze ahány nagyker annyi szokás :whistling:

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1454 Dátum: 2008.08.04 19:33:41 »
És ha a rendőr bele köt, hogy van-e tartalék izzó; hát van! :tt2: :devil: :whistling:

Ebbe konkrétan nem köthetnek bele, mert HID rendszerű lámpánál nem vagy köteles pótizzót tartani, mivel ""elméletig"" sk. nem is cserélhetnél benne izzó ::)