Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848107 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Minden ami világít
« Válasz #1425 Dátum: 2008.06.14 12:15:34 »
Én is ilyent vetem. Hát a dobozon van CE jel. De a csíkon nem látok, ráadásul a rendőr nem fog lehasalni az úton hogy megnézze. Inkább feljelent aztán bizonyíthatod az igazad.
Úgy hogy egyelőre nem teszem fel.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #1426 Dátum: 2008.06.14 13:23:21 »
Ha kívülre nem is szerelném fel, de...
Ennek irányított vagy szórt fénye van? Rögzíteni hogyan lehet?
Csak mert csomagtér világításnak elég vagány lenne  ::)
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1427 Dátum: 2008.06.14 18:29:13 »
Ha kívülre nem is szerelném fel, de...
Ennek irányított vagy szórt fénye van? Rögzíteni hogyan lehet?
Csak mert csomagtér világításnak elég vagány lenne  ::)

Mivel írtam, hogy nem volt még a kezemben, így nem tudom, hogy mennyire szórja a fényt. Az biztos, hogy meggyőző fénye van. A hátoldalán öntapadó csík van, azzal lehet rögzíteni.

 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1428 Dátum: 2008.06.14 18:31:08 »
Én is ilyent vetem. Hát a dobozon van CE jel. De a csíkon nem látok, ráadásul a rendőr nem fog lehasalni az úton hogy megnézze. Inkább feljelent aztán bizonyíthatod az igazad.
Úgy hogy egyelőre nem teszem fel.
Szerintem menetjelzőnek a NKH nem fogadná el.... Pedig a gyári Audikban is led van.... Gyanítom, hogy ez is egykaptafára megy majd, mind az utólagos xenon, vagy a hátsó szélvődő fóliázása.....   Csak az utóbbit már eltörölték... Majd az utólagos xenont is el fogják szvsz. Idő kérdése minden.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Minden ami világít
« Válasz #1429 Dátum: 2008.06.26 15:08:02 »
Akik utólag tettek be Xenont az autóikba, azok közül hánynak van az izzókészletében Xenon pót-izzó?  :whistling:

Úgy tudom a gyári Xenonos autóknál is kötelező ez, ehhez képest a mi Executive Avensisünkhöz is normál pótizzót adtak a kereskedésben. Ott figyel a kresztáskában, a múltkor szúrtam ki.

Ahogy hallom emiatt is keményen bűntiznek mostanában az utakon.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1430 Dátum: 2008.06.26 15:34:53 »
Akik utólag tettek be Xenont az autóikba, azok közül hánynak van az izzókészletében Xenon pót-izzó?  :whistling:

Úgy tudom a gyári Xenonos autóknál is kötelező ez, ehhez képest a mi Executive Avensisünkhöz is normál pótizzót adtak a kereskedésben. Ott figyel a kresztáskában, a múltkor szúrtam ki.

Ahogy hallom emiatt is keményen bűntiznek mostanában az utakon.

Amíg a kezelési utasításban az áll, hogy ha kiég a HID cső, akkor forduljanak márkeszervízbe, addig nincsen pót HID cső a tartozékok között... Elvileg nem is szabad user által kicserélni. Most nem részletezem, hogymiért, legyen annyi elég, hogy roppant balesetveszélyes manőver.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Minden ami világít
« Válasz #1431 Dátum: 2008.06.27 00:02:00 »
És ha netán megállítanak az úton, akkor mutassam meg az autó kezelési utasítást a rendőröknek, és ők ezzel el is fognak engedni?

És mi a helyzet a nem gyári cuccal-átalakítással?

Most néztem a neten, egy pót égő 10e Ft.

Cserélni amúgy sem merném magam cserélni, pláne a leírtak után. Mondjuk manapság már néhány típusnál a hagyományos izzócsere is egy bonyolult és időigényes feladat (aksi kivétel, stb).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Minden ami világít
« Válasz #1432 Dátum: 2008.06.27 09:33:52 »
A nem gyári cucc/átalakítás esetében nem a csereizzó miatt fognak csesztetni, hanem a fényszórómosó és az automata magasságállítás hiánya miatt.
 :alien:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Minden ami világít
« Válasz #1433 Dátum: 2008.06.27 10:30:46 »
A nem gyári cucc/átalakítás esetében nem a csereizzó miatt fognak csesztetni, hanem a fényszórómosó és az automata magasságállítás hiánya miatt. :alien:

Manapság már nem olyan nehéz két spricc-fejet szerezni, és azt ráapplikálni a lökhárítóra. De ahogy sokan első rendszám nélkül közlekednek, egyik esetben sem ez kellene, hogy legyen a helyes eljárás.
Én egyébként gondolkodtam a tisztességes átalakításon, de csak a gyári fényszóró-mosó rendszer elemei belekerültek volna 120e Ft-ba, munkadíj nélkül...  :whistling: Épeszű ember ezt nem hajlandó kifizetni...

Erről is volt már sokszor szó, óriási különbségek vannak az utólagos Xenon szettek között is. Én nem a tuning miatt váltottam, hanem hogy jobban lássak éjszaka.
De ha ez akkora bűn, akkor majd fizetem a bírságot, egyebet nem tehetek. Össze sem lehet hasonlítani a különbséget, szóval max fegyverrel kényszerítve vehetnének rá arra, hogy "visszafejlődjek halogén üzemre".  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1434 Dátum: 2008.06.27 13:02:05 »
Amíg a kezelési utasításban az áll, hogy ha kiég a HID cső, akkor forduljanak márkeszervízbe, addig nincsen pót HID cső a tartozékok között... Elvileg nem is szabad user által kicserélni. Most nem részletezem, hogymiért, legyen annyi elég, hogy roppant balesetveszélyes manőver.

Pontosan!

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1435 Dátum: 2008.06.27 13:02:49 »
A nem gyári cucc/átalakítás esetében nem a csereizzó miatt fognak csesztetni, hanem a fényszórómosó és az automata magasságállítás hiánya miatt.
 :alien:

Ez így van... :(

Peti

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #1436 Dátum: 2008.06.27 13:07:14 »
Manapság már nem olyan nehéz két spricc-fejet szerezni, és azt ráapplikálni a lökhárítóra.

Ezen én is gondolkodtam, de mi van ha aszondja' kapcsold be :whistling:

Idézet
Össze sem lehet hasonlítani a különbséget, szóval max fegyverrel kényszerítve vehetnének rá arra, hogy "visszafejlődjek halogén üzemre".  :whistling:

Visszalehet szokni ;) ha tiltólistára kerül(ne) én biztos kiszedem, az azért nem módi hogy léptem nyomon baxogassanak :wacko:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #1437 Dátum: 2008.06.27 13:57:59 »
[

Ezen én is gondolkodtam, de mi van ha aszondja' kapcsold be :whistling:



Kifogyott a tartzály, beszart a szivattyú - nincs elég fantáziád  :tt2:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Minden ami világít
« Válasz #1438 Dátum: 2008.06.27 17:56:29 »
+mindezt megspékeled egy filléres kapcsolóval, aztán azt mondod rá, hogy ez aktiválja a mosót.  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1439 Dátum: 2008.06.27 18:27:39 »
Na akkor valaki mondja meg, hogy konkrétan hol lehet spriccnit beszerezni, mert én a  magam részéről már szerelem is be, de úgy, hogy tudjon spriccelni. Nem egy nagy dolog beapplikálni. Egy megfelelő tartály, motorral (bontóból), relé, vezeték, visszacsapószelep, szilikoncső, elágazó Y elem, és kész, a többi szerszámzat.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.