Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848523 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hali.
« Válasz #1410 Dátum: 2008.04.20 23:00:39 »
Fizikai fájdalmaim vannak ha nem olyan tempóban történnek a dolgaim mint ahogy azt szeretném:-)Ma elfogyasztottam az elsõ fékjeimet 9-kor amikor elindultam haza hívtam az embert hogy reggelre jó lenne ha meglenne és a szerelõt is hogy 1 körül megyek hogy betegye:-)

Amúgy nekem ez a xenon nagyon tetszik kicsit kékes,de nagyon szép.Nem a divat miatt,de mondjuk a másikat sem ismertem,most így jó ahogy van.Köszi még1szer:-)

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Minden ami világít
« Válasz #1411 Dátum: 2008.05.06 19:45:23 »
na mától én is a xenonosok táborába tartozok:) H4 bi lett 4300K-s a xenonboltból. eddig tetszik nagyon a fénye :)
Big thx Kerinek a beszerelésért, én csak nézõ voltam majdnem :)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #1412 Dátum: 2008.05.07 14:06:10 »
Idézetet írta: "ferke"
na mától én is a xenonosok táborába tartozok:) H4 bi lett 4300K-s a xenonboltból. eddig tetszik nagyon a fénye :)
Big thx Kerinek a beszerelésért, én csak nézõ voltam majdnem :)

Akkor az oJJan, mint az enyimé....  :kacsint:  :nagymosoly:  Monnyuk az enyémet nem Keri Mester tette bele... :pofa:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Minden ami világít
« Válasz #1413 Dátum: 2008.05.08 12:28:56 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Akkor az oJJan, mint az enyimé....  :kacsint:  :nagymosoly:  Monnyuk az enyémet nem Keri Mester tette bele... :pofa:


lehet, mert olyasmi szine van mint a tiédnek. bár nem JSM, csak sima HID xenon.
ilyen a doboza
még full sötétben nem sikerült tesztelnem, de hamarosan erre is sor kerül:) eddig teljes mértékben elégedett vagyok,
nem is értem, miért vártam ennyit a vétellel.
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Minden ami világít
« Válasz #1414 Dátum: 2008.05.25 16:17:03 »
Helo, egy xenon szett beszerzésén gondolkozok. Toyota yarisba kéne. Egy napja rágom a témát. Abban ugye H4 izzó van, egy izzó két izzószál. Ugye bi-xenon szett kéne ahhoz, hogy távolsági/tompitott is xenon legyen. ha jól rágtam át a témát kétféle H4 xenon rendszer van. az egyik a H4-3, ahhol a kisülõcsõ mozog elõre-hátra, így vált atávolsági/tompított közt. Na hallok jót rosszat, sok rosszat is a vetített képérõl. Van aztán a H4-4, ahhol nem mozog semmi, hanem egy izzóban két kisülõcsõ van. Csak ide oldalanként két tápegység kell. Namost errõl jobbakat írnak. van valakinek tapasztalat a H4-4-el kapcsolatban? tényleg jobb? Nem nyírja ki a gyakori kapcsolgatás? Gondolom a tompítottat rajthagyja úgy kapcsolja a távolságit.
Másik; yaris lámpatestébe van árnyékoló kupak. Beférnek oda ezek a xenon izzók? Elég vastagok, nem hosszabbak? Meg mintha azokon is lenne terelõlemez. Nehogy vegyek egyet aztán útba legyen az árnyékoló kupak a lámpában.

GinoBB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
fényszóró
« Válasz #1415 Dátum: 2008.05.27 09:40:01 »
Sziasztok!!

A segítségeteket szeretném kérni, abban, hogy hol találhatok projektoros lámpatestet 2002es corolla hatchbackemhez... A létezõ(számomra ismert) oldalt végignéztem, de csak a régebbi v a könnycseppes ráncfelvarrott corollához találtam ilyen lámpatestet:((

Ha valaki jártasabb ezekben a dolgokban, kérem szóljon!!
Elõre is köszi.

Peti

  • Vendég
Re: fényszóró
« Válasz #1416 Dátum: 2008.05.27 10:18:52 »
Idézetet írta: "GinoBB"
Sziasztok!!

A segítségeteket szeretném kérni, abban, hogy hol találhatok projektoros lámpatestet 2002es corolla hatchbackemhez... A létezõ(számomra ismert) oldalt végignéztem, de csak a régebbi v a könnycseppes ráncfelvarrott corollához találtam ilyen lámpatestet:((

Ha valaki jártasabb ezekben a dolgokban, kérem szóljon!!
Elõre is köszi.


Erre egyszerû a válasz: SEHOL :nagymosoly:

Legalábbis egy szûk éve nem volt kapható, már azon meglepõdök hogy a könnycseppeshez találtál :hmm:  nem az amerikai Corolláét nézted? (azokhoz van) Mer az hasonlít, de más a lámpa formája.

GinoBB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Minden ami világít
« Válasz #1417 Dátum: 2008.05.27 16:16:35 »
Lehet, h az volt...Habár azt írták, h az összes corolla típushoz....Ja náluk Amerikában!!!!! Azért köszi, így nem töltök legalább órákat a net elõtt, kutakodással...

Peti

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #1418 Dátum: 2008.05.27 19:08:06 »
Idézetet írta: "GinoBB"
Lehet, h az volt...Habár azt írták, h az összes corolla típushoz....Ja náluk Amerikában!!!!! Azért köszi, így nem töltök legalább órákat a net elõtt, kutakodással...


Nem ezt nézted???



Ezt nyomják sok helyen, így elsõ blikkre (képrõl) tényleg a könnycseppeshez tán még jó is lehetne, de sajnos ahhoz se müxik...

Mondom 1 éve nem volt, sztem azóta se csinált 1gyártó se hozzá :roll:

leszilaci

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #1419 Dátum: 2008.05.28 14:37:21 »
Idézetet írta: "kammler"
Helo, egy xenon szett beszerzésén gondolkozok. Toyota yarisba kéne. Egy napja rágom a témát. Abban ugye H4 izzó van, egy izzó két izzószál. Ugye bi-xenon szett kéne ahhoz, hogy távolsági/tompitott is xenon legyen. ha jól rágtam át a témát kétféle H4 xenon rendszer van. az egyik a H4-3, ahhol a kisülõcsõ mozog elõre-hátra, így vált atávolsági/tompított közt. Na hallok jót rosszat, sok rosszat is a vetített képérõl. Van aztán a H4-4, ahhol nem mozog semmi, hanem egy izzóban két kisülõcsõ van. Csak ide oldalanként két tápegység kell. Namost errõl jobbakat írnak. van valakinek tapasztalat a H4-4-el kapcsolatban? tényleg jobb? Nem nyírja ki a gyakori kapcsolgatás? Gondolom a tompítottat rajthagyja úgy kapcsolja a távolságit.
Másik; yaris lámpatestébe van árnyékoló kupak. Beférnek oda ezek a xenon izzók? Elég vastagok, nem hosszabbak? Meg mintha azokon is lenne terelõlemez. Nehogy vegyek egyet aztán útba legyen az árnyékoló kupak a lámpában.


olyan szettet vegyél, aminek leszerelhetõ a sapkája(hogy be lehessen szerelni), de az alsó takarólemeze megmarad, különben nagyon szórni fogja a fényt.
nekem h4bi3 van. vetített képe nem a legjobb. nem erre találták ki a lámpatestet.

GinoBB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Minden ami világít
« Válasz #1420 Dátum: 2008.05.30 13:56:22 »
Peti!

Ez volt bizony!!! Akkor gondolom ez lehet az amerikai széria... Na mind1, azért köszi!!!! Ja persze véletlenül láttam múltkorjában egy új swiften projektorosat...Arra bezzeg van, ***zzz:)

Peti

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #1421 Dátum: 2008.05.30 19:12:09 »
Idézetet írta: "GinoBB"
Peti!

Ez volt bizony!!! Akkor gondolom ez lehet az amerikai széria... Na mind1, azért köszi!!!! Ja persze véletlenül láttam múltkorjában egy új swiften projektorosat...Arra bezzeg van, ***:)


Igen, ez az amerikai verzió, az meg hogy Suzikihoz van (ráadásul többféle :nana: ) :roll:  gondolom nem kell magyarázni...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1422 Dátum: 2008.06.13 15:59:45 »
Nos, az Avensis fórumszegmensben a LED csíkok nappali menetjelzőként való felhasználásáról kérdezett egyik car- és fórmtársunk.

A nappali menetjelző lámpára vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek:
55/A.§
(1) A gépkocsit fel szabad szerelni két, menetirányban fényt kibocsátó nappali menetjelző lámpával.
(2) A nappali menetjelző lámpa csak színtelen (fehér) fényt bocsáthat ki.

55/B.§
(1) A gépkocsira csak jóváhagyási jellel ellátott nappali menetjelző lámpát szabad felszerelni.
(2) A nappali menetjelző lámpákat a gépkocsin a következőképpen kell elhelyezni:
a) az átvilágított felület alsó széle az úttest szintjéhez 0,25 méternél közelebb és attól 1,50 méternél távolabb nem lehet;
b) az átvilágított felület külső széle a gépkocsi legszélső pontjától 0,40 méternél távolabb, a különböző oldalon lévő lámpák átvilágított felületének belső szélei egymáshoz 0,60 méternél közelebb nem lehetnek, azonban az olyan gépkocsin, amelynek a teljes szélessége nem éri el az 1,3 métert, a belső szélek közötti legkisebb távolság 0,40 méterre csökkenthető.
(3) A nappali menetjelző lámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy csak a helyzetjelző lámpákkal együtt legyenek bekapcsolhatók, de - kivéve a 42. § (5) bekezdése szerinti esetet - automatikusan kapcsolódjanak ki, amikor a fényszórókat bekapcsolják.
(8) Lakott területen kívüli úton a forgalomban részt vevő gépkocsit nappali menetjelző lámpával vagy tompított fényszóróval, mezőgazdasági vontatót és tompított fényszóróval felszerelt lassú járművet - tompított fényszóróval - nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.

Ebből az következik, hogy a menetjelző lámpa az "E" jóváhagyási jelet hordozza.

Ha a LED csík felszerelése a szabályoknak megfelelő, és hordozza a jóváhagyási jelet, senki sem köthet bele.

Amúgy 2900.- HUF/db a normális LED- csik.


Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #1423 Dátum: 2008.06.13 22:41:02 »
Amúgy 2900.- HUF/db a normális LED- csik.
Hol? Hella 40e felett van :wacko:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #1424 Dátum: 2008.06.14 11:26:15 »
Amúgy 2900.- HUF/db a normális LED- csik.
Hol? Hella 40e felett van :wacko:
Hja, kérem...... :wub:
De úgy vélem ezen nincsen "E" jel, habár csak képen láttam, kézbe még nem fogtam.
A bal oldal csíkról van szó:


Beszéljünk!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.