Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848086 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden ami világít
« Válasz #1080 Dátum: 2007.10.06 21:35:45 »
Valóban irónikus volt az írás.
Szerintem kicsit túl van lihegve ez a xenon kérdés. Nem rossz-nem rossz, de én nem estem hasra tõle.
Az utólagossal meg az a bajom, hogy az emberek nagy része nem igazán figyel arra, hogy lejjebb tekerje a fényszórója magasságát. A szemem meg kiég.
További kedvencem még a világítós aljú, lábterû kocsik. Egy kiállításon jól mutat, de a Dob utcában kissé groteszk.
Azért persze neki ne álljatok kiszerelni.
 :szemez:  :szemez:  :szemez:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden ami világít
« Válasz #1081 Dátum: 2007.10.06 22:10:46 »
Misi! ne feledd, hogy mi a buszvezetõ pozíciójából nézzük az utat, kb 1,5-2x akkora a fény beesési szöge az útfelületre, így esõben jóval kisebb a teljes visszaverõdés által az útról elõre, és nem a szemedbe visszajutó fény.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Minden ami világít
« Válasz #1082 Dátum: 2007.10.06 22:13:37 »
Idézetet írta: "Misi"
Valóban irónikus volt az írás.
Szerintem kicsit túl van lihegve ez a xenon kérdés. Nem rossz-nem rossz, de én nem estem hasra tõle.
Az utólagossal meg az a bajom, hogy az emberek nagy része nem igazán figyel arra, hogy lejjebb tekerje a fényszórója magasságát. A szemem meg kiég.
További kedvencem még a világítós aljú, lábterû kocsik. Egy kiállításon jól mutat, de a Dob utcában kissé groteszk.
Azért persze neki ne álljatok kiszerelni.
 :szemez:  :szemez:  :szemez:


 :nagymosoly: A németbe berakot nejon lábvilágítót én is kiszedtem de a jó látásomat és xenonomat nem adom. :D

Egyébként igazat adok a szembevilágítós rossz világítás miatt. :D Le köl törni a kezét meg a hátsó ködlámpát hasznyálónak is városban.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden ami világít
« Válasz #1083 Dátum: 2007.10.07 11:00:42 »
A xenonnal tényleg csak az a bajom, hogy az utólagosan beépítettek tulajdonosai baromira nem figyelik, hogy hogy áll a lámpájuk. Nem feltétlenül szándékosan, egyszerûen csak nem nézik, hogy mennyien ülnek a kocsiban, stb. Valószínûleg idõnként én is elfelejteném. Többek közt ezért is nem rakok bele. Másrészt nem érzem úgy, hogy olyan sokszor jönne jól.
Amúgy már várom a xenon kesztyûtartó-, utastérvilágító- és mûszerfalvilágítást. Ha összejön, akkor már nem is kell aggódnunk, hogy mi lesz, ha a nap kialszik.
 :nyelv:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Minden ami világít
« Válasz #1084 Dátum: 2007.10.07 12:57:20 »
Idézetet írta: "Peter"

Van raktáron, tegnap reggel a saját szemmel láttam.

Ennk örülök, márcsak Trotter bratyó intézkedését várom  :wink:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #1085 Dátum: 2007.10.07 13:12:05 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Peter"

Van raktáron, tegnap reggel a saját szemmel láttam.

Ennk örülök, márcsak Trotter bratyó intézkedését várom  :wink:


Van, van, holnap már melózom és rálépünk a kérdésre squiddy mester!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #1086 Dátum: 2007.10.07 13:13:19 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Misi"


Ja, a kocsid két oldalaát meg fesd fel egyenes vonallal és máris kész a leszállópálya.
Vagy tengerparton világítótornyként is használhatod. Remek jövedelemkiegészítõ.
Miért nem raktok fel minyán lézerágyúkat is a kocsira?
 :szemez:  :szemez:  :szemez:


Néminemû iróniát érzek ezekben a mondatokban... :|
Semmi rossz nincs ebben Misi, én valahogy azt látom amit anno a 3. pótféklámpával, tiltva volt, de minden autósboltba lehetett kapni 20félét, aztán mikor egyre több autó szériába jött, rájöttek nincs értelme betiltani... :wink:


A kezembõl vetted ki a plajbászt!!! (számból vetted ki a szót)  :10:  :10:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #1087 Dátum: 2007.10.07 13:14:51 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Misi! ne feledd, hogy mi a buszvezetõ pozíciójából nézzük az utat, kb 1,5-2x akkora a fény beesési szöge az útfelületre, így esõben jóval kisebb a teljes visszaverõdés által az útról elõre, és nem a szemedbe visszajutó fény.
 Valóban, mióta egyterûben ülök, kitágult a világ, és sokkal kevésbé zavarnak a szembejövõk lámpái....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Minden ami világít
« Válasz #1088 Dátum: 2007.10.07 15:07:44 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Van, van, holnap már melózom és rálépünk a kérdésre squiddy mester!

Jipíí  :nagymosoly:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Minden ami világít
« Válasz #1089 Dátum: 2007.10.07 18:17:20 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Trotter66"

Van, van, holnap már melózom és rálépünk a kérdésre squiddy mester!

Jipíí  :nagymosoly:


squiddy:

Ha meglesz a xenon, megbeszélhetünk egy találkozót??? Bár kettõ mégjobb lenne  :nagymosoly: (1 még beszerelés elött hogy lássam milyen, egy pedig beszerelés után sötétben  :kacsint: )
Xanyi

Peti

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #1090 Dátum: 2007.10.07 19:17:29 »
Idézetet írta: "Misi"
A xenonnal tényleg csak az a bajom, hogy az utólagosan beépítettek tulajdonosai baromira nem figyelik, hogy hogy áll a lámpájuk. Nem feltétlenül szándékosan, egyszerûen csak nem nézik, hogy mennyien ülnek a kocsiban, stb. Valószínûleg idõnként én is elfelejteném.



A gyári xenonos autók is szépen tudnak vakítani, pl. X5-ös, A6-osok közül 10bõl 8 megvakít, továbbá gyakrabban látok vakító halogénes autót, mint egy olyat amiben utólagos xenon van...


Idézet
Többek közt ezért is nem rakok bele. Másrészt nem érzem úgy, hogy olyan sokszor jönne jól.


Most a marketing maszlagot kikerülve, (kisebb teljesítményfelvétel, ezáltal kisebb fogyasztás, 4-5x hosszabb élettartam stbstb.....) tényleg van mikor nem jön jól, pl. nappal :mrgreen:  na a viccet félretéve, alapvetõen ha abból indulunk ki hogy JOBBAN látsz :arrow:  nem fárad annyira a szemed :nana:  ezáltal Te se fáradsz annyira, és ez nem marketing, mondjuk én vajmi ritkán megyek hosszabb utakra, spec. az "esõs-este" volt a kiváltó ok :?  (no meg az E12 lámpája amúgy is elég gyengécske) jövök haza pl. az Üllõin (külsõ) és csak egy csattanás jelezte hogy átmentem egy kátyún/úthibán... :rolleyes:

LML

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 253
Minden ami világít
« Válasz #1091 Dátum: 2007.10.07 19:41:18 »
Tegnap este le tudtam tesztelni élesben az új szettet. (gyõr-sopron este vaksötétben)

Az alábbi dolgokról bizonyosodtam meg:

A helyi toyotában NEM tudnak fényszórót álltani, még mûszerrel se sikerült nekik belõni.
Amig a magasságálltóval nem tettem lejjebb addig minden szembejövõnek vakitott.
Én messzire elláttam, dehát mégse kéne mindenkit szivatni. A balost egész szépen belõtték, viszont a jobbos a magasságállitás után is szépen felvilágitott. (szerencsére a szembejövõket ez nem zavarta, mert a jobbos jobb oldala az út szélét világitotta.
(láttam a fák törzsét 6-7m magasságig legalább, ez meg azért volt cikis, mert ha meg akartam elõzni valakit, akkor amikor közel mentem hozzá ***án bevilágitotta a kocsiját a fényszóróm.

Megpróbálok keriteni valami épkézláb embert itt Sopronban, aki állitott már fényszórót.

A dolgoktól eltekintve kb 2-3x jobban láttam az utat mint a gyári halogénnel.

Viszont egy kva nagy kátyút ***án benyaltam mig próbáltam a busz hátulján, hogy melyik állásban mennyire világit fel. A 84 esen Csorna elõtt lazán hiányzik kb egy 60x60 as kockában az út, a csattanásból itélve lehet jó 20 centi mély is a kráter (szerencsére kár nem lett belõle, csak az ijedtség)

Szóval a szett jó, a soproni toyota meg...  :szemforgat:

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden ami világít
« Válasz #1092 Dátum: 2007.10.07 20:29:05 »
Beállítottam a fényszóróimat. Ahogy sejtettem is a jobb az majdnem jól állt, viszont a bal 0.6 fokkal lejjeb állt. Az izzócsere után ugy éreztem mostmár gumiból vannak az ujjaim, nagy meglepetés nem érhet. Akkor megnéztem hol van a csavar a bal oldalon...  :mivan:  
Ugye akksi kivesz nem játszik, mert akkor nem világít a lámpa. Arréb rakni se lehet, mert a kábelek ugy vannak méretezve, hogy fél centit nem birtam arréb rakni. Behajtogattam a kezem végül egy villáskulccsal a kezemben. Beállítottam a gyári 0.4 fokot mindkét oldalra. Ja és szégyen szemre googléznom kellett hogy lehet meghatározni a derékszögû háromszögben egy oldal és a szög ismeretében a szemközti odalt...

Mentem egy kört a környéken, senki sem villogott. Egyébkent meg lehetne látni ha vakítanék másokat.
Jó ez a xenon, sokkal jobban látok sötétben ezzel. Én városban minimálisat megyek, vidéken engem meg nagyon zavart hogy sötétben nem látok rendesen. Még pár hét és sötétben megyek és sötétben érkezek majd haza. Nem mindegy. Én ezért vettem a cuccot. Még tesztelgetem, de szinte biztos hogy veszek a Yarisba is.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Minden ami világít
« Válasz #1093 Dátum: 2007.10.08 08:34:25 »
Idézetet írta: "Xanyi"

Ha meglesz a xenon, megbeszélhetünk egy találkozót??? Bár kettõ mégjobb lenne

Persze, szerintem semmi akadálya. Majd szólok, ha meglesz :)

Trotter: Csütörtök du. úgy néz ki megyek Nyíregyházára, péntek du. meg jövök vissza - szerintem pénteken be tudnék ugrani a cuccért, ha megmondod hová kell menni érte.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Minden ami világít
« Válasz #1094 Dátum: 2007.10.08 12:18:26 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Xanyi"

Ha meglesz a xenon, megbeszélhetünk egy találkozót??? Bár kettõ mégjobb lenne

Persze, szerintem semmi akadálya. Majd szólok, ha meglesz :)

Trotter: Csütörtök du. úgy néz ki megyek Nyíregyházára, péntek du. meg jövök vissza - szerintem pénteken be tudnék ugrani a cuccért, ha megmondod hová kell menni érte.


Mit keresel errefelé?
Esetleg minitaliba megnézed a beépítést. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16