Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 846610 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Minden ami világít
« Válasz #3945 Dátum: 2015.04.21 19:37:43 »
"TUNING-ABC - Az NKH oldaláról"

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Minden ami világít
« Válasz #3946 Dátum: 2015.04.22 19:00:20 »
Naszóval ígértem a komfortindexről hogy teszek fel képeket. 2008-as Yarisról készültek, de mivel a Toyoták zöme ilyen relét használ, azokba is egyformán megy.
Plug-and-play és garanciavesztés mentes, mert az eredeti indexrelét félre lehet tenni, és másik ugyanilyen bontottat lehet feltuningolni ha az ember nem akar variálni. Lényeg hogy gyári relével megy csak, utángyártott kínai led-esítő relével nem.

Erről a modulről van szó: http://www.ebay.com/itm/281664265747
Lengyel a fickó aki eBay-en árulja, 6ezer Ft. alatt megáll postaköltséggel együtt. Kapsz egy modult piros dobozkában rajta egy fehér négylábas csatlakozóval, és egy hozzávaló csatlakozóval szerelt kábelt, a kábel erei a mellékelt angol nyelvű dokumentáció szerint színekben. Szerintem a doksiban Citroen műszerfal képei vannak, de ott bonyolultabb a szerelés mint a Toyotán, mert úgy tűnik nem ilyen klassz relé van benne.

A modul működésének lényege, hogy az indexkart elég csak megpöccinteni a tetszőleges irányba, és magától indexel hármat. Ha tévedésből értünk hozzá, akkor ellenkező irányba kell egyet pöccinteni és azonnal megáll.

Tessék:

Kesztyűtartót a bal oldali kormány alatti részen kivenni.


Ez az indexrelé.


Húzni kell erősen, lejön. Ez a helye.


Házat óvatosan szétpattint.


A foglalatból ki kell pattintani a fekete kereszt-elemet, hogy az áramkör kijöjjön.


Négy kis lukat fúrni a ház tetejébe, úgy, hogy a kábelek majd az áramkör és a ház belső fala közt jönnek ki, tehát minél inkább a szélén. 3mm-es fúró, vagy forró pákahegy.


Ide kell forrasztani, ezekre a lábakra (piros=gyujtás, kékek=az indexkar jelei, mindegy melyik, fekete=test)


A végtermék.


Ragasztós tépőzárral rögzül majd (Lidl-es). Lehet sima kétoldalas ragasztó is, frankó helye van.


Relét visszanyom a helyére.


Modult pedig a kormány alatt lévő műszerfal belső részére rá lehet tenni kétoldalassal.

Kész!

Áramkörileg ez valósul meg:

« Utoljára szerkesztve: 2015.04.22 19:08:49 írta robi (Robi) »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3947 Dátum: 2015.04.22 19:55:25 »
"TUNING-ABC - Az NKH oldaláról"

Áttettem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Minden ami világít
« Válasz #3948 Dátum: 2015.04.22 20:02:48 »

diegho

  • Vendég
Re:Minden ami világít
« Válasz #3949 Dátum: 2015.05.31 13:33:48 »
Milyen menetfényt érdemes venni, ha érdemes és milyen tompított izzót érdemes egy Meriva-ba rakni? Elvileg a gyári elég fos.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3950 Dátum: 2015.05.31 13:49:34 »
Milyen menetfényt érdemes venni, ha érdemes és milyen tompított izzót érdemes egy Meriva-ba rakni? Elvileg a gyári elég fos.

Menetfény: nem érdemes a gagyi ledes fényforrásokat megvenni, gyenge fényerő és nem szabványos bekötési lehetőséggel párosul, de olcsó, és ha belefutsz egy NKH-s mobilállomásba, akkor tuti a bukta.

Én személy szerint az Osram Ledes menetfényeket favorizálom, mostanában elég jó akciókat lehet kifogni a vilagitas.eu. honlapján.
 A Mazdán is egy innen származó menetfény van fent, hibátlanul teljesít, van benne engedélyezési jelzés és a fényereje is megfelelő.

Fényszóróizzó: Azt kellene eldönteni elsőként, hogy sárgás, vagy fehéres fényt akarsz látni magad előtt. Én a sárgára esküszöm a fiatalabbak a fehéres, vagy kékbehajló fényforrást kedvelik.  Ködben a sárga az istenkirály, nem lehet űberelni.

A GE, a Phillips, illetve az OSRAM emelt teljesítményű izzói bátran vállalhatók, nézz körül a korábban említett honlapon.  Ha lesz kiválasztott leírom, hogy van-e tapasztalatom vele. Azért nem előre, mert nem akarlak befolyásolni.

Az emelt, vagy húzott izzók a gyártási folyamat miatt korábban mennek tönkre, az Opelek, amúgyis szeretik az izzót fogyasztani.  Mindenképpen érdemes a menetfény beszerelése, így az izzót kímélni tudod.

A Scenicben 4 éve ugyanaz az izzó van a tompítottban, mivel nappali menetfény is van, csak éjszaka van használva.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

diegho

  • Vendég
Re:Minden ami világít
« Válasz #3951 Dátum: 2015.05.31 16:01:23 »
Ha megvan az autó, nem tudom mikor lesz műszakiztatva stb. akkor megnézem milyen van benne és úgy választok. Osram izzókat néztem eddig is, ezeket a night breaker-eket.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3952 Dátum: 2015.05.31 16:02:29 »
Ha megvan az autó, nem tudom mikor lesz műszakiztatva stb. akkor megnézem milyen van benne és úgy választok. Osram izzókat néztem eddig is, ezeket a night breaker-eket.
NB+ a menő széria, iletve az Ultimate.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

diegho

  • Vendég
Re:Minden ami világít
« Válasz #3953 Dátum: 2015.05.31 18:24:57 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3954 Dátum: 2015.05.31 18:26:29 »
Ezt a duo packot néztem: https://www.vilagitas.eu/osram-night-breaker-unlimited-h7
Jó választás, több ismerősöm is ezt használja.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

diegho

  • Vendég
Re:Minden ami világít
« Válasz #3955 Dátum: 2015.05.31 18:33:43 »
DRL-ből a 15k körüli Osram szett is jó? Ehhez jár rögtön a beépítő szett is?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3956 Dátum: 2015.05.31 18:39:48 »
DRL-ből a 15k körüli Osram szett is jó? Ehhez jár rögtön a beépítő szett is?

Így vakon nem tudom, írj típusszámot. Az biztos, hogy az OSRAM kompletten adja, a lámpatesthez kapsz egy elektronikát, valamint a rögzítéshez szükséges csavarokat, konzolokat, vezetékeket, kellékanyagot.  Ha maximalista vagy, akkor veszel hozzá vékony flexi kábelcsatornát és abban vezeted el a vezetékeket a bekötési pontig.  Van hozzá beszerelési user manual, valamint bekötési séma. Valamint kapsz egy átnézeti képet, amivel be tudod lőni a szabályos helyére a kocsidon a lámpatestek helyzetét.  Egy dologgal kell bajlódni: hova teszed a kocsin a lámpatestet, ezt meg kell találni, amikor a kezedben a konkrét darab.

A bekötéshez sem kell atomtudósi fokozat, értelemszerűen kell bekötni.  Viszont a késes csatlakozásokat felejtsd el, csak a forrasztásos a biztos. Így elkerülheted a későbbiekben elforduló rejtélyes KH-kat.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

diegho

  • Vendég
Re:Minden ami világít
« Válasz #3957 Dátum: 2015.05.31 19:33:05 »
Így vakon nem tudom, írj típusszámot. Az biztos, hogy az OSRAM kompletten adja, a lámpatesthez kapsz egy elektronikát, valamint a rögzítéshez szükséges csavarokat, konzolokat, vezetékeket, kellékanyagot.  Ha maximalista vagy, akkor veszel hozzá vékony flexi kábelcsatornát és abban vezeted el a vezetékeket a bekötési pontig.  Van hozzá beszerelési user manual, valamint bekötési séma. Valamint kapsz egy átnézeti képet, amivel be tudod lőni a szabályos helyére a kocsidon a lámpatestek helyzetét.  Egy dologgal kell bajlódni: hova teszed a kocsin a lámpatestet, ezt meg kell találni, amikor a kezedben a konkrét darab.

A bekötéshez sem kell atomtudósi fokozat, értelemszerűen kell bekötni.  Viszont a késes csatlakozásokat felejtsd el, csak a forrasztásos a biztos. Így elkerülheted a későbbiekben elforduló rejtélyes KH-kat.

Ha mindegyik komplett, akkor oké. Van több ismerősöm is akik használnak fényeket, nem tudom milyeneket, majd megkérdezem őket is, hogy mit használnak.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3958 Dátum: 2015.06.01 05:46:18 »
Ha mindegyik komplett, akkor oké. Van több ismerősöm is akik használnak fényeket, nem tudom milyeneket, majd megkérdezem őket is, hogy mit használnak.
Ha veszed, nagyon nézd meg, hogy mit veszel, mekkora a teljesítménye. Hasonlítási alapként a korábban említett honlap adatai a mérvadóak. És, ha elektronika nélkülit veszel, akkor legalább 3, de inkább 4 vezetékes legyen. Nagyon sok gagyi van a piacon, a szabálytalanul bekötöttekről már ne is beszéljünk.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

diegho

  • Vendég
Re:Minden ami világít
« Válasz #3959 Dátum: 2015.06.01 20:16:33 »
Persze megnézem rendesen. Egyelőre még az autó legyen meg és essünk túl a kötelező szervizeken.