Szerző Téma: 91-92 körüli Corolla vétele  (Megtekintve 24735 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Gabe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #15 Dátum: 2004.11.05 13:07:44 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Gabe"
Na beszéltem a hapsival, azt mondta, hogy Ő a 2. tulaj, az 1. tulaj a kollégája volt. Folyamatosan toyota márkaszervízben volt szervízelve, most lett cserélve vez szíj+görgő, szervízkönyv van. A 201000km nagy részét országúton tette meg, mert külföldön dolgoztak a hapsik mind a ketten. A jobb hátsó sárvédőív már javítva van, és ott másmilyen színű a fényezés. A bal pedig rozsdás, és már kezd átterjedni az ajtóra. A motorháztető matt, meg a tető is kicsit. Úgyhogy azt mondta, hogy az ívet javítani kell majd mindenképp. Torony állítólag makulátlan.
Holnap este megyek megnézni, nem tudna valamilyen corolla tudós velem jönni, hogy megnézze ő is? Kelenföldön van az autó.

Ja egyébként szerintem én vagyok az egyetlen itt a fórumon, aki ült már Sienában :)
Gabe

200.000 km az nudli. Nekem is befigyel már a 300.000 és még gurul szépen az ótóka  :wink:
Ez már injektoros?



Ha tudnám... :))) A pali azt sem tudta, hogy hol a torony, úgyhogy nem kérdezem meg, hogy karburátoros-e... :) Tudja valaki, hogy a lent említett piros autónak akkor mi a típusa? Mármint AE/EE mi? És hogy akkor ez most liftback? Vagy mi a fene?!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #16 Dátum: 2004.11.05 13:38:19 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Profy"

Nyáron város kb 6 L
országút autópálya 5-8 L között ólomlábaktól függően. :)

Sajana azért vannak hátrányai is!Nagyon hosszú távon kényelmetlen az ülés és a gázpedálnak nincs visszatartó ereje így egész idő alatt tartod a lábad (viszont a vádli és comb erősödik az állandó erőkifejtéstől).

Micsoda?? 6L városban???  :shock:  Te most vagy túlzol, vagy nagyon csal az órád vagy nemtom... Yarisok  esznek 6ot városba :!:
Az országút még rendben is lenne 6 körül, de a városban 6...

A gázpedál dolog nálam is ilyen. Elég fárasztó tud lenni tényleg :(



A körül van. :) A motor karbi nagyon jól be van lőve és a gyertyákat is pucolgatom 2000 km-enként,légszűrő brenyaszürő évente cserélve. :D

Ja meg nagyapós tempóval kell közlekedni az a titka. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #17 Dátum: 2004.11.05 13:46:45 »
Idézetet írta: "Gabe"


Ha tudnám... :))) A pali azt sem tudta, hogy hol a torony, úgyhogy nem kérdezem meg, hogy karburátoros-e... :) Tudja valaki, hogy a lent említett piros autónak akkor mi a típusa? Mármint AE/EE mi? És hogy akkor ez most liftback? Vagy mi a fene?!



Kérsz nekem egy alváz és motor számot?Megmondom neked a valót. :)
Küld el pü-be. :D
De ha a motorszám E2EE akkor injektoros ha csak E2E akkor karbis. :)

A piros ótó Liftback.Csak a piros szin hajlamos a kifakulásra. :(
Bár az 1.3i ad okot bizakodásra. :)
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #18 Dátum: 2004.11.05 14:00:29 »
Idézetet írta: "Profy"
A körül van. :) A motor karbi nagyon jól be van lőve és a gyertyákat is pucolgatom 2000 km-enként,légszűrő brenyaszürő évente cserélve. :D

Ja meg nagyapós tempóval kell közlekedni az a titka. :D

Nem hajtok mint egy állat, de a nagyapós tempót nem bírnám ki :)
A legtöbb a karbin múlik, a többi mellékes. Nekem vadi új gyerya, légszűrő, benzinszűrő, és mégse megy le városon kívül se 6 alá... Pedig 90-el megyek :(
Na de ez már a múlté, mert gázzal ~8L a fogyi :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Gabe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #19 Dátum: 2004.11.05 14:08:23 »
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "Gabe"


Ha tudnám... :))) A pali azt sem tudta, hogy hol a torony, úgyhogy nem kérdezem meg, hogy karburátoros-e... :) Tudja valaki, hogy a lent említett piros autónak akkor mi a típusa? Mármint AE/EE mi? És hogy akkor ez most liftback? Vagy mi a fene?!


Kérsz nekem egy alváz és motor számot?Megmondom neked a valót. :)
Küld el pü-be. :D
De ha a motorszám E2EE akkor injektoros ha csak E2E akkor karbis. :)

A piros ótó Liftback.Csak a piros szin hajlamos a kifakulásra. :(
Bár az 1.3i ad okot bizakodásra. :)


Hi!
Nem érem el a tulajt, de majd ha sikerül, akkor megkérdezem tőle a valót :)
Ha karbis, akkor tudsz nekem segíteni, hogy jól be legyen lőve? Örülnék egy ilyen 6,5-7 körüli fogyinak....
Gabe

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #20 Dátum: 2004.11.05 14:10:37 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Profy"
A körül van. :) A motor karbi nagyon jól be van lőve és a gyertyákat is pucolgatom 2000 km-enként,légszűrő brenyaszürő évente cserélve. :D

Ja meg nagyapós tempóval kell közlekedni az a titka. :D

Nem hajtok mint egy állat, de a nagyapós tempót nem bírnám ki :)
A legtöbb a karbin múlik, a többi mellékes. Nekem vadi új gyerya, légszűrő, benzinszűrő, és mégse megy le városon kívül se 6 alá... Pedig 90-el megyek :(
Na de ez már a múlté, mert gázzal ~8L a fogyi :)


Azért észrevetem hogy sok múlik az előző tulajokon is.
Idősebb emberek kevésbé mennek a kocsikkal mint a 40 alatti nemzedék. :)
Jó országúton én is megyek ha lehet de egy Nyíregyháza-Debrecen -Nyíregyháza útvonalat az pont 100 Km 5L vel járom meg. :)))

Én jó kocsit fogtam ki.  :supz:
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #21 Dátum: 2004.11.05 14:14:04 »
Idézetet írta: "Profy"
Én jó kocsit fogtam ki.  :supz:

Na igen..
Szerintem normál körülményeket véve alapul városban olyan 7,5-8 a reális fogyasztása egy ilyen Corollának, városon kívül 5,5-6.
Injektorral ez fél-fél literrel kevesebb lehet, és ugye az injektor sosem kopik el/ki a karbival ellentétben.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #22 Dátum: 2004.11.05 15:03:50 »
Idézetet írta: "Gabe"
]
Hi!
Nem érem el a tulajt, de majd ha sikerül, akkor megkérdezem tőle a valót :)
Ha karbis, akkor tudsz nekem segíteni, hogy jól be legyen lőve? Örülnék egy ilyen 6,5-7 körüli fogyinak....
Gabe



Én nem nyultam semmihez lehet hogy ezért jó.  :alright:

Bár a kabi és az injektor beállítási adatit meg tudom adni neked de ezt jobb szakemberrel csináltatni.

Hillar Árpi bizti segít neked hiszen neki van egy királyos AE90-es corollája felépítve.
Ezt Szeke kartással meg is nézhetük a nyári talin. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #23 Dátum: 2004.11.05 17:04:05 »
Idézetet írta: "Gabe"
Na beszéltem a hapsival, azt mondta, hogy Ő a 2. tulaj, az 1. tulaj a kollégája volt. Folyamatosan toyota márkaszervízben volt szervízelve, most lett cserélve vez szíj+görgő, szervízkönyv van. A 201000km nagy részét országúton tette meg, mert külföldön dolgoztak a hapsik mind a ketten. A jobb hátsó sárvédőív már javítva van, és ott másmilyen színű a fényezés. A bal pedig rozsdás, és már kezd átterjedni az ajtóra. A motorháztető matt, meg a tető is kicsit. Úgyhogy azt mondta, hogy az ívet javítani kell majd mindenképp. Torony állítólag makulátlan.
Holnap este megyek megnézni, nem tudna valamilyen corolla tudós velem jönni, hogy megnézze ő is? Kelenföldön van az autó.

Ja egyébként szerintem én vagyok az egyetlen itt a fórumon, aki ült már Sienában :)
Gabe


Ez jónak tűnik. Meg kell nézni.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #24 Dátum: 2004.11.05 20:51:30 »
Idézetet írta: "Gabe"
Az nagyon jó fogyi, az 1.1 OFF Uno-m ON 8-9 között eszik városban :) Ezért utálom én a karbit, de lehet, hogy más gyártók tudják is használni normálisan őket :)


A fogyasztás egy jól beállított karburátor, és gyujtás esetén szinte kizárólag lábfüggő, 1,2 D kadett, 2,0 626 mazda 1,3 Skoda Favorit -ez öcsémé volt karburátorosak, mind 8-9 között fogyasztottak, ha én vezettem de az 1,6 Astra, a 2,0 Vectra, meg most a corolla is 8-8,5 között eszik, de Apám 1,3 Swiftjéből , sé az 1,3 Felicia Pickup-ból is  pont 8-l fogyit sikerült kihozni.  Szóval csodát ne várj, ha az Unó jól beállított, és az új gépet ugyanúgy használod, 1l nél nagyobb különbség nem nagyon lesz!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Cif

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Érdemes-e '91-es Corollát venni?
« Válasz #25 Dátum: 2005.08.01 12:00:05 »
Sziasztok!

Most gondolkodom rajta, hogy veszek egy Corollát. 500 000 pénzem van a műveletre, ezért nagyjából egy '91-es 1.3-ast kapok. 1.6-ost nem akarok mert lényegesen több a biztosítása. A konkurencia egy '94-es Suzuki swift 1.3. Igazából nekem egy dolog számít egy autónál: a megbízhatóság. Szóval nem érdekelnek olyanok, hogy a Swift fapad meg új Trabant, meg csomagtér, meg ajtók száma. Ja van mégegy ami nem is vita tárgya, hogy a Swift papírból van. Mondjuk pont azért megy jól és eszik keveset. Városban szeretném használni.

Szóval mi a tapasztalat az ilyen idős Corollákkal, ilyenkor is olyan megbízhatók még mint "újonnan" vagy ugyan olyanok mint a többi ilyen idős autó, lassan elkezd rajta elromlani minden és olyan mint egy feneketlen kút?

Természetesen nem csodát várok, de a Toyotákról eddig csak jót hallottam

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Érdemes-e '91-es Corollát venni?
« Válasz #26 Dátum: 2005.08.01 12:54:41 »
Idézetet írta: "Cif"
Sziasztok!

Most gondolkodom rajta, hogy veszek egy Corollát. 500 000 pénzem van a műveletre, ezért nagyjából egy '91-es 1.3-ast kapok. 1.6-ost nem akarok mert lényegesen több a biztosítása. A konkurencia egy '94-es Suzuki swift 1.3. Igazából nekem egy dolog számít egy autónál: a megbízhatóság. Szóval nem érdekelnek olyanok, hogy a Swift fapad meg új Trabant, meg csomagtér, meg ajtók száma. Ja van mégegy ami nem is vita tárgya, hogy a Swift papírból van. Mondjuk pont azért megy jól és eszik keveset. Városban szeretném használni.

Szóval mi a tapasztalat az ilyen idős Corollákkal, ilyenkor is olyan megbízhatók még mint "újonnan" vagy ugyan olyanok mint a többi ilyen idős autó, lassan elkezd rajta elromlani minden és olyan mint egy feneketlen kút?

Természetesen nem csodát várok, de a Toyotákról eddig csak jót hallottam


Érdemes! :D

Én új szuzi helyett vettem akkor 10 éves rollát. :D

Nekem van egy és eddig most költöttem először "nagyobb" összeget mivel meghegesztették a küszöbömet műszaki előtt.Egyébkén a kötelező cserélgetéseken kívül nem költöttem műszaki hiba miatt semmit rá.

Viszont ha tudol megéri inkább 1,6-ost venni ha liftback mert nehezebben mozgatja a kasznit az 1,3m.Ill az 1,6-osba átlagba van klíma. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #27 Dátum: 2005.08.01 13:24:24 »
Tételezzük fel, hogy egy olyan '91-es Corollát kapsz, ami megfelö állapotban van, akkor nagyon is megéri. Ne viccelj! Egy Suzukival szemben? Naná!

Én a Toyotámból átültem egy Suzukiba. Nem bántam meg, hogy Toyotát vettem. Forditva már húztam volna a számat rendesen!  :lol:
Nem mondom, hogy gáz a Suzuki, mert van négy kereke, és megy.
De...  :D
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Érdemes-e '91-es Corollát venni?
« Válasz #28 Dátum: 2005.08.01 13:28:46 »
Idézetet írta: "Profy"
az 1,6-osba átlagba van klíma. :D

Egyáltalán nem átlagos abban az évjáratban a klíma... Azért csak 15 éves kocsik már azok. Bár mindenesetre az biztos, hogy ha valamelyikben van klíma, az minden bizonnyal 1.6-os  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Cif

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #29 Dátum: 2005.08.01 14:02:45 »
Szia!

Az 1,6-osnak negyedévente 8000-el több a kötelezője azért nem akarok azt venni. Én most egy sedan-t néztem ki ( EZT )
De igazából mindegy nekem hogy sedan vagy liftback.
Mundjuk nekem kicsit rémísztő hogy 150-200e kmel akarok autót megvenni.
Te mennyivel vetted a Tied?