Szerző Téma: 91-92 körüli Corolla vétele  (Megtekintve 24537 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Gabe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
91-92 körüli Corolla vétele
« Dátum: 2004.11.04 11:08:05 »
Sziasztok!
Szemezgetek néhány példánnyal a fenti típusból, és arra kérnélek benneteket, hogy ha tudtok esetleg egy olyan eladó példányt, amely nem átverés, és ismert az előélete!
Továbbá még azt kérdezném, hogy érdemes-e ezeket esetleg megvenni:

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?q1=Toyota&hirdeteskod=698004&submit=ugras&megjelenes=4&kategoria=&screenwidth=1280

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?q1=Toyota&hirdeteskod=5460040&submit=ugras&megjelenes=4&kategoria=&screenwidth=1280

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?q1=Toyota&hirdeteskod=696780&submit=ugras&megjelenes=4&kategoria=&screenwidth=1280

Tehát nyilván látszik, hogy olyan 91-92 körülit szeretnék, ha lehet elektromos ablakkal, központi zárral, és esetleg tetőablakkal. A megbízhatóság a lényeg, ezért is vagyok ezen a honlapon :)
Ja és ha sikerül, akkor természetesen be szeretnék lépni a klubba...
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Gabe

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #1 Dátum: 2004.11.04 21:28:56 »
Üdv a fórumon!
Ha elfogadsz egy jótanácsot: ne vegyél már karburátorost. Vadássz injektorosra. A karburátorral "csak a baj van" :)
A belépéshez ajánlom figyelmedbe az Általános/Belépés a klubba topic végigolvasását!
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re: 91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #2 Dátum: 2004.11.04 21:48:28 »
Idézetet írta: "Gabe"
olyan 91-92 körülit szeretnék, ha lehet elektromos ablakkal, központi zárral, és esetleg tetőablakkal. A megbízhatóság a lényeg, ezért is vagyok ezen a honlapon :)

Üdv!
Olyan kocsit ne is nézz, ahol nem írnak km állást - úgyis kédés, hogy igaz-e, de ha még egy kamu számot sem írnak oda...
Egyébként látatlanban egy fénykép alapján elég nehéz tanácsot adni...!
music     

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #3 Dátum: 2004.11.05 08:17:36 »
Idézetet írta: "Szeke"
Üdv a fórumon!
Ha elfogadsz egy jótanácsot: ne vegyél már karburátorost. Vadássz injektorosra. A karburátorral "csak a baj van" :)
A belépéshez ajánlom figyelmedbe az Általános/Belépés a klubba topic végigolvasását!


Na ezzel a dologgal nem értek egyet! :)

Nekem karbis van és semmi bajom nincs vele!  :P
Viszont a fogyasztás a karbis javára szól mert biza én elkaristolok 5L-el 90-120-as tempóba 100 km-en.  :P Ua injektoros verzió 7-8L.Bár ez függhet a motor állapotától is!

Viszont az injektorosban lehet csak szervósat találni ha van. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #4 Dátum: 2004.11.05 08:41:05 »
Gabe!

Képről tényleg nem lehet megállapítani a kocsi állapotát.

Mivel magam is 92-es tulaj vagyok egy pár tanács vásárlás előtt.

A motor kartelgáz ellenörzés üzemi hőmérsékleten a olajbeöntő sipka vétele ha füstöl az olaj akkor motor felújítás lesz soron. :(
A kerékjárati ívnél első lámpa alsó sarkánál és az ajtók alsó részénél jelenek meg lassan a rozsdafoltok.
Riasztó mindkét kapcsolója jó legyen!!!!! Ezt 2x megszívtam.
Lengéscsillapító,vezérműszíjat érdemes megnézni!

Sedant nem érdemes venni mert nehéz eladni + értéke is kissebb.
Liftbackba rendesen lehet pakolni viszont 1,3as motor nem mozgatja dinamikusan a kocsit, bár az enyém ment nyáron óra szerint 180-at de ez már lendülett volt inkább. :)
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Gabe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #5 Dátum: 2004.11.05 09:09:00 »
Tudom, hogy nehéz kép alapján ajánlani, leginkább azért tettem fel ezeket, hogy tudjátok, kb. milyen autókra vadászom. Én is inkább az injektorosra tenném a voksomat. 91-92 körül még a karburátor volt az átlag?!
Tulajdonképp arra vagyok kíváncsi, hogy az ekörüli öreg toyoták is olyan megbízhatóak-e, meg hogy jók-e egyáltalán?!
A sedan a hosszú seggű 4 ajtós?
Köszi,
Gabe

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #6 Dátum: 2004.11.05 09:22:37 »
Idézetet írta: "Gabe"
Tudom, hogy nehéz kép alapján ajánlani, leginkább azért tettem fel ezeket, hogy tudjátok, kb. milyen autókra vadászom. Én is inkább az injektorosra tenném a voksomat. 91-92 körül még a karburátor volt az átlag?!
Tulajdonképp arra vagyok kíváncsi, hogy az ekörüli öreg toyoták is olyan megbízhatóak-e, meg hogy jók-e egyáltalán?!
A sedan a hosszú seggű 4 ajtós?
Köszi,
Gabe

Igen, 92-ig gyártották egymás mellett az injektorost és a karburátorost. Az injektoros az XLi, a karburátoros az XL.
Megbízhatóak az öregek is, csak az amúgy minden autóban elhasználódó alkatrészeket fokozottan kell ellenőrizni.
A sedán a hosszú seggű négyajtós, igen :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #7 Dátum: 2004.11.05 09:24:12 »
Idézetet írta: "Gabe"
Tudom, hogy nehéz kép alapján ajánlani, leginkább azért tettem fel ezeket, hogy tudjátok, kb. milyen autókra vadászom. Én is inkább az injektorosra tenném a voksomat. 91-92 körül még a karburátor volt az átlag?!
Tulajdonképp arra vagyok kíváncsi, hogy az ekörüli öreg toyoták is olyan megbízhatóak-e, meg hogy jók-e egyáltalán?!
A sedan a hosszú seggű 4 ajtós?
Köszi,
Gabe


Átlag 1,3-as karbis (szegény/nem szegény keverékes); 1,6-os injektoros szok lenni de van átfedés évjáratok szerint!

Én 2 lengéscsillapítót cseréltem a 2 év alatt meg olajat. :)
De most szelepszár szimeringet kell cserélnem mert egy kicsit megeröltettem a motort és eszi az olajat.Egyébként 177 777 km van benne és 92 utolsó szériás model.

Saját tapasztalat hogy jobban össze van rakva mint a Carinám, nem hiába japánba figyeltek még az ilyesmire.
Sedan hosszú seggű Liftback a clublapon nálam,hartblack Mrqb klubtársnál.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Gabe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #8 Dátum: 2004.11.05 10:43:28 »
Mennyit fogyasztanak az ilyen régebbi 1.3-as karbisok?
2 lengéscsillapítót kellett összvissz? A zöldön? Az nem rossz... :)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #9 Dátum: 2004.11.05 10:50:59 »
Idézetet írta: "Gabe"
Mennyit fogyasztanak az ilyen régebbi 1.3-as karbisok?
2 lengéscsillapítót kellett összvissz? A zöldön? Az nem rossz... :)


Ezt is ki kellet fogni mondjuk. :) Az enyém nem szegény keverékes karbis. :D

Nyáron város kb 6 L
országút autópálya 5-8 L között ólomlábaktól függően. :)

Télen kb fél L többet eszik az automata szivató miatt.

Rekord Nyháza-Tapolca 35L  pályán 150-es tempóval.  :D

Sajana azért vannak hátrányai is!Nagyon hosszú távon kényelmetlen az ülés és a gázpedálnak nincs visszatartó ereje így egész idő alatt tartod a lábad (viszont a vádli és comb erősödik az állandó erőkifejtéstől).
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Gabe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #10 Dátum: 2004.11.05 10:57:14 »
Leginkább ezzel szemezek:

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?q1=Toyota&hirdeteskod=698004&submit=ugras&megjelenes=4&kategoria=&screenwidth=1280

Az 1.3i nem azt jelenti, amit én gondolok?!  :(
Az ürge az MTA kutatóintézetében dolgozik, csak nincs széthajtva a gépsárkány... Meg ugye márkaszervizelt, az sem egy utolsó tény. Persze ki mit mond... Az a 201000 km sok egy corollának?

Gabe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #11 Dátum: 2004.11.05 10:58:42 »
Az nagyon jó fogyi, az 1.1 OFF Uno-m ON 8-9 között eszik városban :) Ezért utálom én a karbit, de lehet, hogy más gyártók tudják is használni normálisan őket :)

Gabe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #12 Dátum: 2004.11.05 11:14:18 »
Na beszéltem a hapsival, azt mondta, hogy Ő a 2. tulaj, az 1. tulaj a kollégája volt. Folyamatosan toyota márkaszervízben volt szervízelve, most lett cserélve vez szíj+görgő, szervízkönyv van. A 201000km nagy részét országúton tette meg, mert külföldön dolgoztak a hapsik mind a ketten. A jobb hátsó sárvédőív már javítva van, és ott másmilyen színű a fényezés. A bal pedig rozsdás, és már kezd átterjedni az ajtóra. A motorháztető matt, meg a tető is kicsit. Úgyhogy azt mondta, hogy az ívet javítani kell majd mindenképp. Torony állítólag makulátlan.
Holnap este megyek megnézni, nem tudna valamilyen corolla tudós velem jönni, hogy megnézze ő is? Kelenföldön van az autó.

Ja egyébként szerintem én vagyok az egyetlen itt a fórumon, aki ült már Sienában :)
Gabe

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #13 Dátum: 2004.11.05 12:23:32 »
Idézetet írta: "Profy"

Nyáron város kb 6 L
országút autópálya 5-8 L között ólomlábaktól függően. :)

Sajana azért vannak hátrányai is!Nagyon hosszú távon kényelmetlen az ülés és a gázpedálnak nincs visszatartó ereje így egész idő alatt tartod a lábad (viszont a vádli és comb erősödik az állandó erőkifejtéstől).

Micsoda?? 6L városban???  :shock:  Te most vagy túlzol, vagy nagyon csal az órád vagy nemtom... Yarisok  esznek 6ot városba :!:
Az országút még rendben is lenne 6 körül, de a városban 6...

A gázpedál dolog nálam is ilyen. Elég fárasztó tud lenni tényleg :(
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
91-92 körüli Corolla vétele
« Válasz #14 Dátum: 2004.11.05 12:25:40 »
Idézetet írta: "Gabe"
Na beszéltem a hapsival, azt mondta, hogy Ő a 2. tulaj, az 1. tulaj a kollégája volt. Folyamatosan toyota márkaszervízben volt szervízelve, most lett cserélve vez szíj+görgő, szervízkönyv van. A 201000km nagy részét országúton tette meg, mert külföldön dolgoztak a hapsik mind a ketten. A jobb hátsó sárvédőív már javítva van, és ott másmilyen színű a fényezés. A bal pedig rozsdás, és már kezd átterjedni az ajtóra. A motorháztető matt, meg a tető is kicsit. Úgyhogy azt mondta, hogy az ívet javítani kell majd mindenképp. Torony állítólag makulátlan.
Holnap este megyek megnézni, nem tudna valamilyen corolla tudós velem jönni, hogy megnézze ő is? Kelenföldön van az autó.

Ja egyébként szerintem én vagyok az egyetlen itt a fórumon, aki ült már Sienában :)
Gabe

200.000 km az nudli. Nekem is befigyel már a 300.000 és még gurul szépen az ótóka  :wink:
Ez már injektoros?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D