Szerző Téma: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...  (Megtekintve 137883 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #180 Dátum: 2009.08.29 18:33:04 »
Duplázni? Ez már minimum tripla...
Igen, azóta eltelt némi idő...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

LionTR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
    • http://www.abbys.hu
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #181 Dátum: 2009.11.09 22:04:49 »
Következő lenne a "problémám", hátha valaki találkozott már ilyesmivel:
Van egy szett Eibach rugóm, amik 25mm-t ültetnek, de ha lehet úgy szeretném beépíteni, hogy ne legyen lejjebb az autó, mert így se túl magas és fennakadnék mindenen. Szóval a lényeg az lenne hogy keményebb legyen a rugó, de ne legyen lejjebb a kocsi. Első gátlón megoldható hogy a gólyalábon a rugótányért 25mm-errel feljebb hegesztetem, mivel úgy kell belecsavarni a gátlót, hátulra viszont ez nem jó mert ott egyben van a gátló a gólyalábbal.

Létezik valami gumi vagy egyéb közdarab? Vagy ez komplett hülyeség? :)

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #182 Dátum: 2009.11.13 21:16:42 »
Következő lenne a "problémám", hátha valaki találkozott már ilyesmivel:
Van egy szett Eibach rugóm, amik 25mm-t ültetnek, de ha lehet úgy szeretném beépíteni, hogy ne legyen lejjebb az autó, mert így se túl magas és fennakadnék mindenen. Szóval a lényeg az lenne hogy keményebb legyen a rugó, de ne legyen lejjebb a kocsi. Első gátlón megoldható hogy a gólyalábon a rugótányért 25mm-errel feljebb hegesztetem, mivel úgy kell belecsavarni a gátlót, hátulra viszont ez nem jó mert ott egyben van a gátló a gólyalábbal.

Létezik valami gumi vagy egyéb közdarab? Vagy ez komplett hülyeség? :)

Komplett hülyeség ne hegesztesd mert akkor utána már törni fog.. nagyobb felnit vegyél rá esetemben is ez van 15 össel lent van 17essel nem!
gy Toyota sosem hagy cserben...

leszilaci

  • Vendég
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #183 Dátum: 2009.11.13 23:04:31 »
Következő lenne a "problémám", hátha valaki találkozott már ilyesmivel:
Van egy szett Eibach rugóm, amik 25mm-t ültetnek, de ha lehet úgy szeretném beépíteni, hogy ne legyen lejjebb az autó, mert így se túl magas és fennakadnék mindenen. Szóval a lényeg az lenne hogy keményebb legyen a rugó, de ne legyen lejjebb a kocsi. Első gátlón megoldható hogy a gólyalábon a rugótányért 25mm-errel feljebb hegesztetem, mivel úgy kell belecsavarni a gátlót, hátulra viszont ez nem jó mert ott egyben van a gátló a gólyalábbal.

Létezik valami gumi vagy egyéb közdarab? Vagy ez komplett hülyeség? :)
Komplett hülyeség ne hegesztesd mert akkor utána már törni fog.. nagyobb felnit vegyél rá esetemben is ez van 15 össel lent van 17essel nem!
létezik, de szerintem ne rakjál közdarabokat. :hmmmm: nagyobb terhelésnél rugótörés veszélye állhat fenn.

Lion, ha jól tudom, akkor most 195/50r15 méretű garnitúrát használsz :) ez kb 1cm-rel alacsonyabb, mint a 195/50r16, ami még pont jól elfér -tapasztalatom szerint ;) - a T23 gyári celica felnijével (ET39 6,5" széles).
magasabb, szélesebb gumihoz nyomtávszélesítő kellene(vagy más ET számú kerék),m beleérne a rugótányérba hátul.

csináltam pár képet.
a kisujjam fele sem férne be a gumi és a rugótányér közé.
http://lh6.ggpht.com/_hrABAIVjJ-g/SvhRmeEohnI/AAAAAAAAIXA/NPzalKyIP90/s800/Image219.jpg
http://lh3.ggpht.com/_hrABAIVjJ-g/SvhRpNDG7FI/AAAAAAAAIXE/r2vI36j4jhQ/s800/Image218.jpg

----------
szóval 1 centis "emelés" a gumi/felni váltásával és 2,5 centis "ültetés" a rugóval, így csak 1,5 centivel lesz lejjebb, mint most...az szerintem nem lesz vészes...szerintem  :)

Szepi, a 17" kerékhez kellett peremezned a sárvédő íveket? (ha jól emlékszem, akkor igen)

leszilaci

  • Vendég
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #184 Dátum: 2009.11.13 23:53:10 »
esetleg ilyennel is lehet próbálkozni [rohog]
klikk

LionTR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
    • http://www.abbys.hu
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #185 Dátum: 2009.11.15 21:44:54 »
Komplett hülyeség ne hegesztesd mert akkor utána már törni fog.. nagyobb felnit vegyél rá esetemben is ez van 15 össel lent van 17essel nem!

Gyárilag is hegesztve van...
Ha annyival nagyobb kereket teszek rá hogy ne legyen lejjebb a kocsi alja, akkor egyrészt a nagyobb méret miatt 2.5 centivel, a rugó miatt meg újabb 2.5 centivel, így összesen 5 centivel lesz közelebb a kerék felső íve a kocsihoz, kizárt hogy kanyarban ne érjen bele a sárvédőbe, így ez is hülyeség.

LionTR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
    • http://www.abbys.hu
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #186 Dátum: 2009.11.15 21:50:02 »
Lion, ha jól tudom, akkor most 195/50r15 méretű garnitúrát használsz :) ez kb 1cm-rel alacsonyabb, mint a 195/50r16, ami még pont jól elfér -tapasztalatom szerint ;) - a T23 gyári celica felnijével (ET39 6,5" széles).
szóval 1 centis "emelés" a gumi/felni váltásával és 2,5 centis "ültetés" a rugóval, így csak 1,5 centivel lesz lejjebb, mint most...az szerintem nem lesz vészes...szerintem  :)

Ennek több értelme van :) Viszont még itt is 3.5 centivel lenne közelebb a gumihoz a sárvédő (1 + 2.5), tehát még itt is félő hogy kanyarban, úthibán beleér :S

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #187 Dátum: 2009.12.06 11:23:25 »
Hello midenki!

Sztetek ráncfelvarott ave 2.0benzinre felmenne egy carina sport duplakipuff? vagy necces?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #188 Dátum: 2009.12.06 11:52:32 »
Nem lenne jó a gyári Toyotás kipufi-vég?  :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #189 Dátum: 2009.12.06 13:42:52 »
Nem lenne jó a gyári Toyotás kipufi-vég?  :szemez:


Most egy koppány vég van rajta ami szép de nekem bejön a dupla is:) Amúgy ez a képed jórégi lehet mert még anno régen ezt néztem neten:D



[a csatolmányt egy admin törölte]

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #190 Dátum: 2009.12.06 13:44:17 »
Jah amúgy bocs mindenkinek az offért csak az eleén félrenyomtam és ide írtam ezt a kipuffos dolgot... de ha már ittvagyok amúgy is gondolkoztam ave kicsit lejebb ültetésén... csak nemtom hogy a rugókivágás nagyon megölné vagy nagyon gáz? Mi skodával meg ladával már megtettük de mondjuk ez egy pöppet más...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #191 Dátum: 2009.12.06 14:41:35 »
én nem piszkálnám! max valami normális ültetőszett.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #192 Dátum: 2009.12.06 21:57:55 »

Ne hogy levágd a rugókat!!! Inkább ahogy említették, egy rugószett sokkal biztonságosabb és jobb megoldás!
Toyota Yaris T SPORT
153



BANDI

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #193 Dátum: 2009.12.26 14:22:45 »
Sziasztok.Gyári lengéscsilapitomat cseréltem le egy Monroe-ra mert azt mondták a vizsgán hogy már határeset de megbántam ez ugy szar ahogy van.Most egy sportosabra fogom tuningolni. :taz:
REDI

pzs

  • Vendég
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #194 Dátum: 2010.01.10 17:13:02 »
Egy olyan kerdes merult fel bennem, hogy Yaris 2-hoz gyartott lengescsillapito beleapplikalhato e Yaris 1-be? Mennyiben ter el a 2 kialakitasa? Tud e errol esetleg valaki valamit?