Szerző Téma: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...  (Megtekintve 137822 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #135 Dátum: 2009.03.12 09:31:21 »
Szisztok!

Tud valaki segíteni, hogy hol lehetne jó minőségű nyomtávszélesítőket és tőcsavart szerezni ésszerű áron?
Hátul szeretném kicsit szélesíteni a gépet. Ficsórnál találtam 18 mm-es pogácsákat 7.200.-/db áron. Ennél valaki tud jobbat?
Tőcsavarokat honnan szerezzek? Az eredetiekről nem sok mindent tudok, csak annyit, hogy a csavar szára kb. 40 mm, tehát nekem legalább 58 mm-es kellene. Elvileg ilyen csavar van a Toyoták nagy részében, tehát baj nem lehet :)

Előre is köszi a segítséget.

lapat
itt
náluk vettem a kerékhez való anyákat. munkatársam a celicájához náluk csináltatja a tehermentesítőt.

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #136 Dátum: 2009.03.12 12:12:07 »
Szisztok!

Tud valaki segíteni, hogy hol lehetne jó minőségű nyomtávszélesítőket és tőcsavart szerezni ésszerű áron?
Hátul szeretném kicsit szélesíteni a gépet. Ficsórnál találtam 18 mm-es pogácsákat 7.200.-/db áron. Ennél valaki tud jobbat?
Tőcsavarokat honnan szerezzek? Az eredetiekről nem sok mindent tudok, csak annyit, hogy a csavar szára kb. 40 mm, tehát nekem legalább 58 mm-es kellene. Elvileg ilyen csavar van a Toyoták nagy részében, tehát baj nem lehet :)

Előre is köszi a segítséget.

lapat

Szia, én a 4db-ot 15 ezerért csináltattam minőségi munka, olyat csinál neked a srác amilyet csak szeretnél és akkorát amilyet szeretnél, én a tőcsvarokat a subaru wrc-ből hozták nekem bár azok 45 mm-esek csak hosszabbat nem érdemes beletenni, mert eltörhet és ha tőcsavarozol akkor a futóműved is gagyi lesz csónak hatású, inkább érdemes olyan pogit csináltatni amibe bele lehet építettni a tőcsavart, ha érdekel keress meg és adom a telszámot:) egyébbként nem Borsodi Srác vagy? Itthon nagyon sűrűn láttok egy ugyan ilyen Scion-t:D
gy Toyota sosem hagy cserben...

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #137 Dátum: 2009.03.12 18:24:18 »
Köszönom mindenkinek a segítséget. Holnap benézek a leszilaci által javasolt helyre. Ha nem sikerül akkor majd még jelentkezem.

Egyébként nem borsodi vagyok, Érden tengetem napjaim. Akit látni szoktál az valószínűleg swtattoo. Ő miskolci és egy teljesen fehér xB-je van.
      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #138 Dátum: 2009.03.12 19:07:34 »
Köszönom mindenkinek a segítséget. Holnap benézek a leszilaci által javasolt helyre. Ha nem sikerül akkor majd még jelentkezem.

Egyébként nem borsodi vagyok, Érden tengetem napjaim. Akit látni szoktál az valószínűleg swtattoo. Ő miskolci és egy teljesen fehér xB-je van.

Igen igen teljesen fehér, viszont nagyon szép kis járgánya van:) Őt hogy tudom elérni?
gy Toyota sosem hagy cserben...

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #139 Dátum: 2009.03.12 21:52:50 »
Köszönom mindenkinek a segítséget. Holnap benézek a leszilaci által javasolt helyre. Ha nem sikerül akkor majd még jelentkezem.

Egyébként nem borsodi vagyok, Érden tengetem napjaim. Akit látni szoktál az valószínűleg swtattoo. Ő miskolci és egy teljesen fehér xB-je van.

Igen igen teljesen fehér, viszont nagyon szép kis járgánya van:) Őt hogy tudom elérni?

Írj neki privit. Vagy mailt... az swtattoo.com-on megtalálod a címet.
      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #140 Dátum: 2009.03.31 12:03:30 »
sziasztok,
"jóárasított" Koni gátlót nem tud valaki?
TS forever:)

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #141 Dátum: 2009.04.02 10:42:22 »

Nézd meg náluk, állítólag most van valami akció a Konira...

http://www.karaszy.hu/index.php?p=index15
Toyota Yaris T SPORT
153



Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #142 Dátum: 2009.04.02 19:20:32 »

Nézd meg náluk, állítólag most van valami akció a Konira...

http://www.karaszy.hu/index.php?p=index15

Hú, itt tényleg egész barátiak a Konik árai..
Ami a TShez van első+hátsó lengéscsillapító (Sport) az 55ezer lenne.
gondolom ez rugó nélkül van, bár szerintem jól működne a TTE rugókkal, csak az a kérdés, hogy ez a Sport nevezetű típus mennyire keményebb mint a gyári TS gátlók, valaki esetleg ismeri? ültet is valamennyit? és amit ír, hogy az első lengéscsillapítónak van valami állítási lehetősége is, az mit állít?

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #143 Dátum: 2009.04.02 19:37:55 »

Nézd meg náluk, állítólag most van valami akció a Konira...

http://www.karaszy.hu/index.php?p=index15

Hú, itt tényleg egész barátiak a Konik árai..
Ami a TShez van első+hátsó lengéscsillapító (Sport) az 55ezer lenne.
gondolom ez rugó nélkül van, bár szerintem jól működne a TTE rugókkal, csak az a kérdés, hogy ez a Sport nevezetű típus mennyire keményebb mint a gyári TS gátlók, valaki esetleg ismeri? ültet is valamennyit? és amit ír, hogy az első lengéscsillapítónak van valami állítási lehetősége is, az mit állít?

TS-hez való első+hátsó nekem 115ezerre jött ki a 4 db. így már nehezebb egybe lenyelni..
TS forever:)

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #144 Dátum: 2009.04.02 19:44:15 »

TS-hez való első+hátsó nekem 115ezerre jött ki a 4 db. így már nehezebb egybe lenyelni..

Ja de várjál, lehet, hogy a feltüntetett árak nem párra vonatkoznak, hanem darabra, akkor ez is 110 lenne...

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #145 Dátum: 2009.04.02 20:50:49 »

TS-hez való első+hátsó nekem 115ezerre jött ki a 4 db. így már nehezebb egybe lenyelni..

Ja de várjál, lehet, hogy a feltüntetett árak nem párra vonatkoznak, hanem darabra, akkor ez is 110 lenne...
Nem lehet, biztos :yes:  25körül van a hátsónak darabja, 32 körül az elsőnek
TS forever:)

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #146 Dátum: 2009.04.02 23:10:09 »
Nem lehet, biztos :yes:  25körül van a hátsónak darabja, 32 körül az elsőnek

Pedig milyen széép lett volna :clap:
az olyan baráti ár lenne...

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #147 Dátum: 2009.04.02 23:24:24 »
Nem lehet, biztos :yes:  25körül van a hátsónak darabja, 32 körül az elsőnek

Pedig milyen széép lett volna :clap:
az olyan baráti ár lenne...
csak egyszer kell kiadni ;) rugóim már fent vannak, gátlókat akarok cserélni. Csak közben gumi meg felniprojekt van :wacko:
TS forever:)

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #148 Dátum: 2009.04.06 10:55:49 »

Magasságot ezeken a Koni gátlókon nem lehet állítani, viszont a keménységet igen! A TTE rugókkal együttesen biztos nagyon jó lenne és jól működne a cucc. Ennyi pénzt simán megér, a Koni az egyik legjobb és legmegbízhatóbb, nem fogsz benne csalódni!  :ph34r:

Toyota Yaris T SPORT
153



doktorzso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #149 Dátum: 2009.04.30 07:49:27 »
Sziasztok!

Ha esetleg vkit érdekel, van 1 garnitúra yaris ts rugóm eladó (-20mm), és 2 hátsó gyári t gátló is. az első is lenne, csak a kiszedésnél mesérült  :cry:
Én is az állítható keménységű koni gátlókra cseréltem + merwede rugók = full keményre tekerve tuti lett :)
így kb 50mmrel van lejjebb..  :clap: :clap: