Szerző Téma: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...  (Megtekintve 137979 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #90 Dátum: 2006.10.25 23:43:10 »
Idézetet írta: "istu24"
sziasztok.lenne 1kérdésem:mitöl lehetséges az hogy a futomevem kopog elöl meg hátul is.át lett nézve és nem találtunk semmit.a szilentek,lengescsillapitó,meg minden mas jó.köszi:istu
Hát a kopogás ziher hogy valamelyik futómû alkarész kiverõdésébõl jön. Lehetnek stabilizátor gumi szilentek, stabilizátor kicsi karok, gömbfejek, kormány összekötõ gömbfej, lengõkar szilentek, lengéscsillapítók, szóval bõséges a lehetõség. De ezeket mindet egyszerûen lehet ellenõrizni, sõt rutinos szerelõ már hangra is sejti melyik a problémás. Zörgés szerû a hang, vagy mintha hozzácsapnának valamit az autó aljához, esetleg tompa klattyanó hang? De a legjobb ha szereztek egy emelõt meg egy pajszert és mindent jól átnéztek, megrángattok.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #91 Dátum: 2006.10.26 13:57:26 »
István: Mintha egyrõl beszélnénk...... :kacsint:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Csurgi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #92 Dátum: 2006.10.31 00:00:14 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Trotter66"
Túrtam neked egy kicsit

Nagyon köszönöm. Nem eshet ki?
Ezexerint nem is kell nagy szaktudás a felszereléséhez? Ki-be lehet venni tetszés szerint?


Pont ez a  lexebb az egészben. Tetszés szerint ki-be teheted és annyit amennyit akarsz, vagy szüxégesnek vélsz! Na jó, meg kell emelni a kocsit, hogy a rugó lelazuljon. Tulajdonképpen kombi autókra találták ki, hogy az utánfutózásnál ne üljön meg a feneke annyira ful gépes terhelésénél se.

Szerintem elõször: autó megemel, kerék leszerel, alkalmasint lehet, hogy a lengõkart lejjebb kell feszíteni, hogy a rugó kinyúljon annyira, hogy a gumibakok a helyükre kerülhessenek, majd bakok betétele, ellenõrzése, kerék vissza, emeleõ leenged, másik oldal ue, majd próba. Ha nem jó go to=10 stb. :kacsint:


És ez nem esik ki menet közben egy nagyobb kátyúnál/járdaszegélynél?
Részemrõl csak annyi a problémám hogy érezhetõen túl lágy a lengéscsillapítóm (98-as Corolla sedan E11 - EE111).

Másrészt ennek a mérete univerzális? Tehát zsigába is és avensisbe is ugyan olyan méret kell? Mert ez valahogy hihetetlenül hangzik....  számomra... :)

Kipróbáltátok már? Bevált?

Üdv,
      Csurgi
98 Toyota Corolla Sedan 1.4 (E11, 4E-FE)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #93 Dátum: 2006.10.31 09:47:48 »
Idézetet írta: "Csurgi"
Másrészt ennek a mérete univerzális? Tehát zsigába is és avensisbe is ugyan olyan méret kell? Mert ez valahogy hihetetlenül hangzik....  számomra... :)

Kipróbáltátok már? Bevált?

Múlt héten voltam gumisnál, téli papucsok felkerültek.
Míg szereltek a fiuk, megnéztem magamnak mind a 4 rugót... hát erõsen kockázatos szerintem nekem bakokat betenni. Ugyanis pl. az elsõ rugók alig állnak 2,5 menetbõl, ha most egy teljes menetet, esetleg másfelet "lezárok" gumibakkal, akkor az egész rugózási terhelés a fenmaradt meneteken marad: 1,5 menet. Ez erõsen kevés, és véleményem szerint ez könnyedén rugótöréshez vezethet (majdnem dupla terhelés ugyanannyi szakaszon). Hátúl aszem 1 menettel van több... A ritka menet miatt meg szerintem símán ki is eshet.

Anno a Dacia-n volt vagy 5-6 menet, na, oda elképzelhetõ hogy 1-2 menetet keményítek, de itt szvsz túl nagy a kockázat.

Most azon töprengek, hogy szépen besétálók egy bontóba, veszek ott 4 használt rugót autómhoz, azokat beíveléssel megemelem, és az eredetijeim helyére berakom. És ha majd kedvem szottyan, vissza tudom rakni a gyáriakat. Persze ez már nem "út szélén kivitelezhetõ" barkácsmunka, de mindenképp biztonságosabb.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #94 Dátum: 2006.11.10 18:39:17 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Csurgi"
Másrészt ennek a mérete univerzális? Tehát zsigába is és avensisbe is ugyan olyan méret kell? Mert ez valahogy hihetetlenül hangzik....  számomra... :)

Kipróbáltátok már? Bevált?

Múlt héten voltam gumisnál, téli papucsok felkerültek.
Míg szereltek a fiuk, megnéztem magamnak mind a 4 rugót... hát erõsen kockázatos szerintem nekem bakokat betenni. Ugyanis pl. az elsõ rugók alig állnak 2,5 menetbõl, ha most egy teljes menetet, esetleg másfelet "lezárok" gumibakkal, akkor az egész rugózási terhelés a fenmaradt meneteken marad: 1,5 menet. Ez erõsen kevés, és véleményem szerint ez könnyedén rugótöréshez vezethet (majdnem dupla terhelés ugyanannyi szakaszon). Hátúl aszem 1 menettel van több... A ritka menet miatt meg szerintem símán ki is eshet.

Anno a Dacia-n volt vagy 5-6 menet, na, oda elképzelhetõ hogy 1-2 menetet keményítek, de itt szvsz túl nagy a kockázat.

Most azon töprengek, hogy szépen besétálók egy bontóba, veszek ott 4 használt rugót autómhoz, azokat beíveléssel megemelem, és az eredetijeim helyére berakom. És ha majd kedvem szottyan, vissza tudom rakni a gyáriakat. Persze ez már nem "út szélén kivitelezhetõ" barkácsmunka, de mindenképp biztonságosabb.


Ez jó 5let! Tényleg jónak tartom. Valóban a Dákóknál rendszeresen használták ezt a módszert, igaz azok a legendás francia rugózású kütyükkel voltak szerelve, így igencsak elképzelhetõ, hogy azokban sokkal több "tekerés" volt a rugókban, ellentétban a híresen feszes Toyota futómûvekkel ellentétben.
robi: :10:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #95 Dátum: 2006.11.10 22:47:13 »
Ma olyan földúton mentem, hogy az nem is út volt, hanem valami képzõdmény, ami a Holdon, vagy a Marson van. Valami hihetetlen volt, azt kellett mérlegelni, hogy melyik a kisebb gödör. 2-vel mentem a Yarissal, és a tömés majdnem kiesett a fogamból  :szomoru: Még szerencse, hogy nem a Corival mentem.
Laco 73 :D

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #96 Dátum: 2006.11.11 21:14:15 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ma olyan földúton mentem, hogy az nem is út volt, hanem valami képzõdmény, ami a Holdon, vagy a Marson van. Valami hihetetlen volt, azt kellett mérlegelni, hogy melyik a kisebb gödör. 2-vel mentem a Yarissal, és a tömés majdnem kiesett a fogamból  :szomoru: Még szerencse, hogy nem a Corival mentem.

lehet ha az én yarisommal jössz akkor még a fogad is kiesik!  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
ma cseréltünk gátlókat és most oda van ragasztva az úthoz a kis golyó! elég hamar lehet elsõ futómûvet cserélni a yarisban!  :kacsint:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #97 Dátum: 2006.11.12 11:12:51 »
A tiednek az elsõ 10 centi mély gödörnél leesett volna a lökös  :kacsint:
Laco 73 :D

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #98 Dátum: 2006.11.12 12:37:03 »
Idézetet írta: "KLaco"
A tiednek az elsõ 10 centi mély gödörnél leesett volna a lökös  :kacsint:

nehogy azt hidd hee

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #99 Dátum: 2006.11.12 13:26:26 »
Idézetet írta: "SzzS"
Idézetet írta: "KLaco"
A tiednek az elsõ 10 centi mély gödörnél leesett volna a lökös  :kacsint:

nehogy azt hidd hee
Mert? Mennyire van a kocsid legalacsonyabb pontja a földtõl?
Laco 73 :D

leszilaci

  • Vendég
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #100 Dátum: 2006.11.12 14:54:53 »
Idézetet írta: "SzzS"
Idézetet írta: "KLaco"
A tiednek az elsõ 10 centi mély gödörnél leesett volna a lökös  :kacsint:

nehogy azt hidd hee

nem esik az le!
oda van rendesen szögelve :ordog:  :mrgreen:

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #101 Dátum: 2006.11.13 07:49:20 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "SzzS"
Idézetet írta: "KLaco"
A tiednek az elsõ 10 centi mély gödörnél leesett volna a lökös  :kacsint:

nehogy azt hidd hee

nem esik az le!
oda van rendesen szögelve :ordog:  :mrgreen:


odaoda...! :rolleyes:  :vezetes:

Turpy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Keresés
« Válasz #102 Dátum: 2007.02.06 12:04:18 »
Keresek 1995-ös Carina E 2.0 , jobb elsõ ABS jeladót, bontott érdekelne.

Az autó Japán motoros.
Megköszöném, ha valaki tud segiteni.

üdv Turpy

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Keresés
« Válasz #103 Dátum: 2007.02.06 14:07:15 »
Idézetet írta: "Turpy"
Keresek 1995-ös Carina E 2.0 , jobb elsõ ABS jeladót, bontott érdekelne.

Az autó Japán motoros.
Megköszöném, ha valaki tud segiteni.

üdv Turpy


Szia!

Szerintem ez nem igazán tuning kérdés...
A Carina topicban nagyobb sikerrel jársz...
 :kacsint:

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #104 Dátum: 2007.04.22 21:16:26 »
Sziasztok!

Szerintettek ha 6db rugó van a kocsi alatt az jó???

Elõl 4 és hátúl 2

Ki találkozott már ilyennel???
gy Toyota sosem hagy cserben...