Szerző Téma: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...  (Megtekintve 137933 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #75 Dátum: 2006.10.18 09:14:51 »
Idézetet írta: "Trotter66"

De ne keverjük össze a lengéscsillapítót és a rugót.

Ennyire azért nem vagyok hülye... :nyelv:
Mivel a gázosnak más karakterisztikája van, és a rugó nem változik, következtethet egy, gyárilaghoz képest keményebb, magasabb magatartás az autó részérõl, ezért kérdeztem. Ezt gumibakkal rugó alá fokozni lehetne... Ugyanis a neten sok mindent írnak.
Kösz a tippeket, jöhet még.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #76 Dátum: 2006.10.18 09:17:45 »
Az autorugo.hu nem nagyon olvas e-mailt: The users mailfolder is over the allowed quota.
 :szomoru:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #77 Dátum: 2006.10.18 13:22:11 »
Idézetet írta: "robi"
Az autorugo.hu nem nagyon olvas e-mailt: The users mailfolder is over the allowed quota.
 :szomoru:


Szerintem telefonon csöürgesd meg õket. :otlet:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #78 Dátum: 2006.10.18 16:36:38 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "robi"
Kösz, írtam nekik, remélem válaszolnak.
Gázos lengéscsillapító nem segítene a dolgon? Állítólag a gázos csillapító emeli az autót.


Mitõl is emelné, ha egyébként ugyanolyan méretû, mint ami egyébként benne van??? Legfeljebb a karakterisztikája más.
De ne keverjük össze a lengéscsillapítót és a rugót. A lengéscsillapító nem a rugó helyett van a gépben, hanem azért, hogy a rugót érõ erõbehatásokat csökkentse, vagyis kivasalja a rugó önmagában csak lassan simuló amplitudójú lengéseit. Önmagában sem egyik, sem másik nem szolgálja a menetbiztonságot. A kettõ együtt már igen. Biztosan láttál már olyan öregebb autót,  ami egy úthibán megindul, és utána rugózik még sokat, közben meg riszálja a farát. Na ez a lengéscsillapító hibája. De ettõl még a rugó keménysége, vagy lágysága nem változik, csak a csillapítás nem megfelelõ.

A gázos lengéscsillapító és a hagyományos olajos között önmagában csak a csillapítást végzõ közeg a más, az már egy másik kérdés, hogy vannak olyan gázosak, amelyeket lehet állítani, de ez inkább már a verseny-kategória. Nomeg tudtommal a gázos tovább bírja...


Az olajosat ha kiszerelt állapotban összenyomod úgy marad, a gázos viszont kinyomja magát...
És anno a Mazdámban mikor cseréltem a régi olajos volt, az új pedig gázos és láthatóan feljebb lett a segge!
De ez persze nem olyan mérték, ami segítene robi baján!
Xanyi

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #79 Dátum: 2006.10.18 18:11:53 »
Gondolom már nagyon elszántad magad Robi, de én a helyedben nem nyúlnék hozzá. Hétvégén vezettem a Yarist és valami feltûnt. Nem jön semmi hang a futómû irányából, azaz nem hallok meg minden 1 centis kavicsot, amire rámegyek. Szal sztem az E10 futómûvét sokkal keményebbre nem szabad rakni, így is olyan, mint a gokart. Belementem az ominózus kanyaromba multkor 90-el, kapaszkodtam rendesen a kormányba, mert paráztam, de semmi, még a kaszni se mozdult meg, ilyen kemény futómû még az A Vectrában sincs. Multkor menetem haza, és egy 5 km-es szakaszon az ideális ívre ráborult valami bitumen törmelék, azt hittem, hogy szétesik a kocsi, pedig csak pár kavics volt, de akkora hangja volt, aztán sima úton semmi. Még szerencse, hogy hangosan szoktam hallgatni a rádiót, ami elnyomja a futómû zajokat. :kacsint:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #80 Dátum: 2006.10.18 19:32:34 »
Idézetet írta: "Xanyi"

Az olajosat ha kiszerelt állapotban összenyomod úgy marad, a gázos viszont kinyomja magát...
És anno a Mazdámban mikor cseréltem a régi olajos volt, az új pedig gázos és láthatóan feljebb lett a segge!
De ez persze nem olyan mérték, ami segítene robi baján!

Gondolom egy agyongyötört olajos volt alatta, és a gázossal meg visszament a helyére a segge... Eltaláltam? :hmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #81 Dátum: 2006.10.18 22:21:24 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Xanyi"

Az olajosat ha kiszerelt állapotban összenyomod úgy marad, a gázos viszont kinyomja magát...
És anno a Mazdámban mikor cseréltem a régi olajos volt, az új pedig gázos és láthatóan feljebb lett a segge!
De ez persze nem olyan mérték, ami segítene robi baján!

Gondolom egy agyongyötört olajos volt alatta, és a gázossal meg visszament a helyére a segge... Eltaláltam? :hmm:


El, de az új olajos se nyomja ki magát. A gázos viszont igen.
Xanyi

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #82 Dátum: 2006.10.19 08:01:04 »
Idézetet írta: "Trotter66"
A legegyszerûbb keményítéskor kutyaközönséges gumibakokat helyznek el a rugótekercsek közé

Mekkorák ezek a gumibakok? Látott már valaki ilyet?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #83 Dátum: 2006.10.19 18:28:45 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Trotter66"
A legegyszerûbb keményítéskor kutyaközönséges gumibakokat helyznek el a rugótekercsek közé

Mekkorák ezek a gumibakok? Látott már valaki ilyet?


Igen. Olyan hosszúkás, az egyik oldalán a spirálrugóknak megfelelõ rovátkák vannak benne. Ezt a gumibakot belenyomják a rugómenetek közé és ezzel "keményedik" meg a rugó.

Túrtam neked egy kicsit:

Ez a csávó használt már gumibakos erõsítést:  iscar@egon.gyaloglo.hu
forás: http://www.hix.com/arch/?page=issue&issueid=51479

Itt egy beszerzési forrás, árral együtt:

Kelemen Mûvek:
009/039 RUGÓERÕSÍTÕ 330.-
forrás: http://www.kelemen-muvek.hu/arlista/alk_12.html
Hátránya, hogy csak nagyker, de megmondják, hogy melyik neked közeli autósbolttal állnak kapcsolatban, hogy ne kelljen sokat variálnod.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #84 Dátum: 2006.10.19 23:13:38 »
Ehhez mit szóltok? Szerintem nagyon kafa!  Állítható magasságú TEIN futómû, teljesen letekerve...
:nagymosoly:  :10:  :kacsint:

Toyota Yaris T SPORT
153



leszilaci

  • Vendég
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #85 Dátum: 2006.10.20 16:29:19 »
Idézetet írta: "ToTo"
Ehhez mit szóltok? Szerintem nagyon kafa!  Állítható magasságú TEIN futómû, teljesen letekerve...
:nagymosoly:  :10:  :kacsint:

király :nagymosoly:
de az utcánk közelébe nem vinném a kocsit :torsziv:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #86 Dátum: 2006.10.20 21:56:09 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Túrtam neked egy kicsit

Nagyon köszönöm. Nem eshet ki?
Ezexerint nem is kell nagy szaktudás a felszereléséhez? Ki-be lehet venni tetszés szerint?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #87 Dátum: 2006.10.21 15:02:01 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Trotter66"
Túrtam neked egy kicsit

Nagyon köszönöm. Nem eshet ki?
Ezexerint nem is kell nagy szaktudás a felszereléséhez? Ki-be lehet venni tetszés szerint?


Pont ez a  lexebb az egészben. Tetszés szerint ki-be teheted és annyit amennyit akarsz, vagy szüxégesnek vélsz! Na jó, meg kell emelni a kocsit, hogy a rugó lelazuljon. Tulajdonképpen kombi autókra találták ki, hogy az utánfutózásnál ne üljön meg a feneke annyira ful gépes terhelésénél se.

Szerintem elõször: autó megemel, kerék leszerel, alkalmasint lehet, hogy a lengõkart lejjebb kell feszíteni, hogy a rugó kinyúljon annyira, hogy a gumibakok a helyükre kerülhessenek, majd bakok betétele, ellenõrzése, kerék vissza, emeleõ leenged, másik oldal ue, majd próba. Ha nem jó go to=10 stb. :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

istu24

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #88 Dátum: 2006.10.22 14:42:50 »
sziasztok.lenne 1kérdésem:mitöl lehetséges az hogy a futomevem kopog elöl meg hátul is.át lett nézve és nem találtunk semmit.a szilentek,lengescsillapitó,meg minden mas jó.köszi:istu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #89 Dátum: 2006.10.23 16:03:14 »
Idézetet írta: "istu24"
sziasztok.lenne 1kérdésem:mitöl lehetséges az hogy a futomevem kopog elöl meg hátul is.át lett nézve és nem találtunk semmit.a szilentek,lengescsillapitó,meg minden mas jó.köszi:istu


Biztos, hogy a szilentek mindenhol valóban jók? Felemelve ellenõriztétek a kotyogását? Esetleg a kormányösszekötõ gömbfejeit is így kellene megnézni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.