Szerző Téma: Futómü keményítés,ültetés, egyebek...  (Megtekintve 137912 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #60 Dátum: 2006.05.22 15:07:26 »
Idézetet írta: "Szeke"
Merülõforralóként jó szolgálatot tehetnek még azok a csövek :lol:

jajaja :nagymosoly:
mondjuk télen micsoda hókotró lehetne :) rögtön el is olvasztja a havat :kacag:

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #61 Dátum: 2006.08.28 12:45:37 »
Sziasztok!
Szeretnék venni normális áron Bilstein ültetõ rugókat (max 4cm-es). Ha valaki tud segíteni írjon egy-két linket.

THX
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #62 Dátum: 2006.10.16 09:37:40 »
Gyerekek, én nem vagyok egy tuningos fenegyerek, de kérdeznék:
Mit kellene tenni, hogy mély kátyukba, fekvõrendõrökön, esetleg padkán normálisan átmenve ritábban érjen le az alváz? Keményíteni, vagy puhítani a rugókat/lengéscsillapítókat? Egy elkopott lengésísillapító okozhatja-e a gyakoribb leérést?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #63 Dátum: 2006.10.16 10:06:21 »
Idézetet írta: "robi"
Gyerekek, én nem vagyok egy tuningos fenegyerek, de kérdeznék:
Mit kellene tenni, hogy mély kátyukba, fekvõrendõrökön, esetleg padkán normálisan átmenve ritábban érjen le az alváz? Keményíteni, vagy puhítani a rugókat/lengéscsillapítókat? Egy elkopott lengésísillapító okozhatja-e a gyakoribb leérést?


Okozhatja, a félig jó lengéscsillapító, mert túllendül a kocsi a huppanó után, de az a típus egyébként is nagyon alacsony!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #64 Dátum: 2006.10.16 10:13:45 »
Idézetet írta: "Tamás69"
de az a típus egyébként is nagyon alacsony!

Tapasztalom én is nap mint nap...  :?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #65 Dátum: 2006.10.16 11:03:13 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "robi"
Gyerekek, én nem vagyok egy tuningos fenegyerek, de kérdeznék:
Mit kellene tenni, hogy mély kátyukba, fekvõrendõrökön, esetleg padkán normálisan átmenve ritábban érjen le az alváz? Keményíteni, vagy puhítani a rugókat/lengéscsillapítókat? Egy elkopott lengésísillapító okozhatja-e a gyakoribb leérést?


Okozhatja, a félig jó lengéscsillapító, mert túllendül a kocsi a huppanó után, de az a típus egyébként is nagyon alacsony!

Oké, de konkrétan mivel lehet kivédeni, az autó alacsonysága adott, azt nem lehet változtatni. Keményítsek? Vagy puhítsak?
Egy félig jó lengéscsillapító puhább, vagy keményebb magatartást okoz? - kérdem akkor igy.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #66 Dátum: 2006.10.16 12:33:30 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "robi"
Gyerekek, én nem vagyok egy tuningos fenegyerek, de kérdeznék:
Mit kellene tenni, hogy mély kátyukba, fekvõrendõrökön, esetleg padkán normálisan átmenve ritábban érjen le az alváz? Keményíteni, vagy puhítani a rugókat/lengéscsillapítókat? Egy elkopott lengésísillapító okozhatja-e a gyakoribb leérést?


Okozhatja, a félig jó lengéscsillapító, mert túllendül a kocsi a huppanó után, de az a típus egyébként is nagyon alacsony!

Oké, de konkrétan mivel lehet kivédeni, az autó alacsonysága adott, azt nem lehet változtatni. Keményítsek? Vagy puhítsak?
Egy félig jó lengéscsillapító puhább, vagy keményebb magatartást okoz? - kérdem akkor igy.


Lágyabb, kevésbé csillapít, többet leng az autó. - magyarul keményíteni kell-

-Feleségem E-11-es corollája is beleér azokba a fekvõrendõrökbe, amibe az E-12 nem, pedig annak 85% fölött van az összes lengéscsillapítója!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #67 Dátum: 2006.10.16 13:54:26 »
Elsõ kanyarban menjél el egy lengéscsillapító-hatásfok mérésre. Ha jók az értékek, akkor több fajta megoldás létezik, nem is kell nagyon szerelgetni hozzá.

A legegyszerûbb keményítéskor kutyaközönséges gumibakokat helyznek el a rugótekercsek közé, ezzel keményítik meg a rugókat. Egyszerû, viszonylag olcsó, és könnyen ki és beszerelhetõ a dolog. Ezt egyébként a kombi autók hátsó rugóiba szokták tenni, ha folyamatosan nagyobb terheket utánfutóznak velük.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #68 Dátum: 2006.10.16 14:23:23 »
Ültetéshez milyen ültetõrugókat javasolnátok a gyári gátlókhoz ami nem veszít annyira a komfortérzetbõl és nem keményíti annyira a verdát, hogy a késõbbiekben ártana a gátlóknak?
Toyota Yaris T SPORT
153



robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #69 Dátum: 2006.10.16 15:09:36 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Elsõ kanyarban menjél el egy lengéscsillapító-hatásfok mérésre. Ha jók az értékek, akkor több fajta megoldás létezik, nem is kell nagyon szerelgetni hozzá.

A legegyszerûbb keményítéskor kutyaközönséges gumibakokat helyznek el a rugótekercsek közé, ezzel keményítik meg a rugókat. Egyszerû, viszonylag olcsó, és könnyen ki és beszerelhetõ a dolog. Ezt egyébként a kombi autók hátsó rugóiba szokták tenni, ha folyamatosan nagyobb terheket utánfutóznak velük.

Wow kösz. A keményítést hol tudják megcsinálni? Tuningszerviz? Gumibak hol kapható? Nem típusfüggõ?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #70 Dátum: 2006.10.16 21:30:44 »
Én nagyon lassan megyek vele át a fekvõrendõrön. Megoldás lehet még magasabb profilú gumi esetleg a méretazonosság rovására is, keményre fújni pl...
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #71 Dátum: 2006.10.17 20:37:57 »
Idézetet írta: "KLaco"
Én nagyon lassan megyek vele át a fekvõrendõrön. Megoldás lehet még magasabb profilú gumi esetleg a méretazonosság rovására is, keményre fújni pl...

Én is...
Nem akarok rontani a méreteken, keményre pedig fújom rendszeresen, a maximális elõirtre.
A gumibakk megoldás stimmel, csak adjatok még pár infót...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #72 Dátum: 2006.10.18 07:41:38 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Trotter66"
Elsõ kanyarban menjél el egy lengéscsillapító-hatásfok mérésre. Ha jók az értékek, akkor több fajta megoldás létezik, nem is kell nagyon szerelgetni hozzá.

A legegyszerûbb keményítéskor kutyaközönséges gumibakokat helyznek el a rugótekercsek közé, ezzel keményítik meg a rugókat. Egyszerû, viszonylag olcsó, és könnyen ki és beszerelhetõ a dolog. Ezt egyébként a kombi autók hátsó rugóiba szokták tenni, ha folyamatosan nagyobb terheket utánfutóznak velük.

Wow kösz. A keményítést hol tudják megcsinálni? Tuningszerviz? Gumibak hol kapható? Nem típusfüggõ?


http://www.autorugo.hu/
http://autorugo.patik.hu/nyitolap

Én ezt a kettõt ismerem, a második munkája fölött már ültem, habár nem az én kocsim volt.
Én a Patik céggel kezdném! Remélem majd beszámolsz, mire jutottál.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #73 Dátum: 2006.10.18 08:55:23 »
Kösz, írtam nekik, remélem válaszolnak.
Gázos lengéscsillapító nem segítene a dolgon? Állítólag a gázos csillapító emeli az autót.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Futómü keményítés,ültetés, egyebek...
« Válasz #74 Dátum: 2006.10.18 09:06:33 »
Idézetet írta: "robi"
Kösz, írtam nekik, remélem válaszolnak.
Gázos lengéscsillapító nem segítene a dolgon? Állítólag a gázos csillapító emeli az autót.


Mitõl is emelné, ha egyébként ugyanolyan méretû, mint ami egyébként benne van??? Legfeljebb a karakterisztikája más.
De ne keverjük össze a lengéscsillapítót és a rugót. A lengéscsillapító nem a rugó helyett van a gépben, hanem azért, hogy a rugót érõ erõbehatásokat csökkentse, vagyis kivasalja a rugó önmagában csak lassan simuló amplitudójú lengéseit. Önmagában sem egyik, sem másik nem szolgálja a menetbiztonságot. A kettõ együtt már igen. Biztosan láttál már olyan öregebb autót,  ami egy úthibán megindul, és utána rugózik még sokat, közben meg riszálja a farát. Na ez a lengéscsillapító hibája. De ettõl még a rugó keménysége, vagy lágysága nem változik, csak a csillapítás nem megfelelõ.

A gázos lengéscsillapító és a hagyományos olajos között önmagában csak a csillapítást végzõ közeg a más, az már egy másik kérdés, hogy vannak olyan gázosak, amelyeket lehet állítani, de ez inkább már a verseny-kategória. Nomeg tudtommal a gázos tovább bírja...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.