Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 457359 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

haven

• Néha itt van
  • Autó: yaris TS
Re:Minden ami világít
« Válasz #4005 Dátum: 2018.09.11 19:09:06 »
Köszönöm!

KZoli

• Alap-tag
  • Autó: Toyota Auris HSD '13
« Válasz #4006 Dátum: 2019.11.03 07:42:13 »
Sziasztok!

2013-as Aurisomba szeretnék első fényszoró izzókat cserélni mert a gyári halogén izzók szinte semmit nem világítanak, életveszély velük sötétben közlekedni. Nem mentek tönkre, csupán gyárilag is nagyon gyengén világítanak. Gondoltam teszek bele ledes izzókat, a youtube tele van ilyen videókkal, sokkal jobb is lett a fényerő utána a videókban. De ahogy jobban beleolvastam ezek mind illegális módszerek, hivatalosan nem szabad led izzóra cserelni a gyári halógén izzókat. Hogyan lehet akkor legálisan javítani a fényszórókat, hogy az ember lásson is vmit és a foncsor, burkolat se menjen tőle tönkre?
Köszönöm szépen!

Nagycitrom

• Globális moderátor
  • Megszállott
    • Dentmill Frézközpont
  • Autó: T27 Avensis TS Active 2ZR-FAE (2017)
« Válasz #4007 Dátum: 2019.11.03 08:16:54 »
Sziasztok!

2013-as Aurisomba szeretnék első fényszoró izzókat cserélni mert a gyári halogén izzók szinte semmit nem világítanak, életveszély velük sötétben közlekedni. Nem mentek tönkre, csupán gyárilag is nagyon gyengén világítanak. Gondoltam teszek bele ledes izzókat, a youtube tele van ilyen videókkal, sokkal jobb is lett a fényerő utána a videókban. De ahogy jobban beleolvastam ezek mind illegális módszerek, hivatalosan nem szabad led izzóra cserelni a gyári halógén izzókat. Hogyan lehet akkor legálisan javítani a fényszórókat, hogy az ember lásson is vmit és a foncsor, burkolat se menjen tőle tönkre?
Köszönöm szépen!
Foncsor cserével, műanyag helyett fém foncsorral, majd ebbe tegyél emelt fényű halogént.
Tibi72 segít ebben neked, keresd meg!

Tapatalkkal küldve
« Utoljára szerkesztve: 2019.11.03 08:20:05 írta Nagycitrom »

KZoli

• Alap-tag
« Válasz #4008 Dátum: 2019.11.03 08:47:20 »
Nagyon szépen köszönöm, keresni fogom!

vd1234

• Megszállott
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
  • Autó: Toyota Carina E sedan 1.6 (AT190L-AEMDKW) 4A-FE; volt: Maruti 800 F8B
« Válasz #4009 Dátum: 2019.11.03 09:46:57 »
Sziasztok!

Köszönöm szépen!
Szia!
Ez típushiba, hogy 6 év alatt bekövetkezik?

Nagycitrom

• Globális moderátor
  • Megszállott
    • Dentmill Frézközpont
« Válasz #4010 Dátum: 2019.11.03 12:05:10 »
Szia!
Nekem is fura - a tiz éves T27-nél nem tapasztaltam.
De Toyotáéknál meglepődöm meg ezen sajnos

Tapatalkkal küldve

micila

• Megszállott
  • épGÉPész
  • Autó: 2003 TCT HB 1,4 not too shabby
« Válasz #4011 Dátum: 2019.11.03 14:43:49 »
Nekem is fura - a tiz éves T27-nél nem tapasztaltam.
De Toyotáéknál meglepődöm meg ezen sajnos

Tapatalkkal küldve

?????????????????????????

JA!!!!!!!!!!
Az AUTÓ az TOYOTA!?! MI?
Nouă ouă ouă nu

KZoli

• Alap-tag
« Válasz #4012 Dátum: 2019.11.03 17:48:43 »
Szia!

Nem hinném, h tipushiba. 3 éves kora óta nálam van, már akkor ilyen volt. Cseréltem benne gyári izzót is, nem lett jobb, bemattulva sincs a fenyszóró. Ráadasul a komplett fényszóró is cserélve lett kb másfél éve jobb oldalt szintén gyárira de semmi változás. Ez ennyit tud ez a technika.  Eddig is zavart, hogy alig látni vmit vele sötétben de úgy döntöttem, h vmit teszek mert így nem érzem biztonságosnak a kocsit, pl a 20 éves Carinánkban van ilyen "jó" világitás vagy jobb is ott....

Bosszantó nagyon a dolog. Ráadásul úgy , h vannak már jobb techikák, pl led de legálisan semmit sem lehet beszerelni
 Inkább poroszkáljon az ember tovább sötétben mintha az biztonságosabb lenne... Nem értem ezeket a dolgokat. Van jobb és biztonságosabb világítás már de tilos beszerelni. Akkor minek vannak....
« Utoljára szerkesztve: 2019.11.03 18:05:51 írta KZoli »

Nagycitrom

• Globális moderátor
  • Megszállott
    • Dentmill Frézközpont
« Válasz #4013 Dátum: 2019.11.03 18:23:25 »
?????????????????????????

JA!!!!!!!!!!
T25  - népbetegség a lámpa vakulás. Kb annyira köztudott, mint a korai vvti-k olajfogyasztása

Tapatalkkal küldve

vd1234

• Megszállott
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
  • Autó: Toyota Carina E sedan 1.6 (AT190L-AEMDKW) 4A-FE; volt: Maruti 800 F8B
« Válasz #4014 Dátum: 2019.11.03 19:53:33 »

Nem hinném, h tipushiba. 3 éves kora óta nálam van, már akkor ilyen volt. Cseréltem benne gyári izzót is, nem lett jobb, bemattulva sincs a fenyszóró. Ráadasul a komplett fényszóró is cserélve lett kb másfél éve jobb oldalt szintén gyárira de semmi változás. Ez ennyit tud ez a technika.  Eddig is zavart, hogy alig látni vmit vele sötétben de úgy döntöttem, h vmit teszek mert így nem érzem biztonságosnak a kocsit, pl a 20 éves Carinánkban van ilyen "jó" világitás vagy jobb is ott....

Bosszantó nagyon a dolog. Ráadásul úgy , h vannak már jobb techikák, pl led de legálisan semmit sem lehet beszerelni
 Inkább poroszkáljon az ember tovább sötétben mintha az biztonságosabb lenne... Nem értem ezeket a dolgokat. Van jobb és biztonságosabb világítás már de tilos beszerelni. Akkor minek vannak....
Megértem, engem is nagyon bosszantana  :cry:
Pont tegnap este jöttünk haza Bp-ről, Kiskunlacháza-Solt-Dunaföldvár... irányába. Sötét, folyamatos eső, igaz, nem túl erős. Sajnos egyik fényszóró sem gyári már, a balt nyáron törtem össze, a jobb már 2010-ben is TYC volt.  Tompítotton még so-so, de reflektoron szinte tökéletesen lehet látni vele hála Istennek. Tungsram (GE?) Megalight van benne (120%), de az Osram NightBreakerek is jók voltak (+90%). Ha a foncsorok jók, akkor javaslom, hogy próbálj meg egy ilyet, mert teljesítményre ugyanaz, a fényerő magasabb, ártani nem tud semminek.

micila

• Megszállott
  • épGÉPész
  • Autó: 2003 TCT HB 1,4 not too shabby
« Válasz #4015 Dátum: 2019.11.03 20:55:11 »
Megértem, engem is nagyon bosszantana  :cry:
Pont tegnap este jöttünk haza Bp-ről, Kiskunlacháza-Solt-Dunaföldvár... irányába. Sötét, folyamatos eső, igaz, nem túl erős. Sajnos egyik fényszóró sem gyári már, a balt nyáron törtem össze, a jobb már 2010-ben is TYC volt.  Tompítotton még so-so, de reflektoron szinte tökéletesen lehet látni vele hála Istennek. Tungsram (GE?) Megalight van benne (120%), de az Osram NightBreakerek is jók voltak (+90%). Ha a foncsorok jók, akkor javaslom, hogy próbálj meg egy ilyet, mert teljesítményre ugyanaz, a fényerő magasabb, ártani nem tud semminek.

Azért én ezt még sokáig továbbsütném, mert még nem kész!!!
Az AUTÓ az TOYOTA!?! MI?
Nouă ouă ouă nu

Silent

• Megszállott
  • Autó: '05 Toyota Avensis Wagon 1.8VVTi Sol Technic, MX5 NB
« Válasz #4016 Dátum: 2019.11.29 17:42:02 »
Ráadásul úgy , h vannak már jobb techikák, pl led de legálisan semmit sem lehet beszerelni
Osram Nightbreaker Lasert vegyél. 7k két darab izzó, de úgy világít mint a fénykard és full legális.