Szerző Téma: corolla '77  (Megtekintve 132946 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
corolla '77
« Válasz #60 Dátum: 2006.05.04 16:11:28 »
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ha a fotón lévõ sárga Corollára gondolsz : az nem Nyíregyen van , hanem itt Pécsett :)


Ezek szerint átkerült a te városodba. :D
Remélem hozzáértõ kezek rendbe rakják. :D


Ez az autó vagy 15 éve itt van Pécsett . Elõtte nemtom hol volt , mert csak azóta tartom szemmel :)


Pedig helyileg egy párszor én is megfotóztam. :D
Vagy csak a rendszám nagyon hasonló?Mosmár megnézem magamnak a verda tartózkodási helyét. :D


Nézd , lehet hogy jár vele az ürge Nyíregyre - végül is nem kizárt . Pécsett én mindig ugyanazon a helyen látom , de hol ott van , hol nem - szóval mozog , járnak vele . Mindenesetre leveszem elõtte a kalapom , ha rendszeresen Nyíregyre ingázik vele  :nagymosoly:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Andras

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Udvozlet!
« Válasz #61 Dátum: 2006.10.05 22:17:47 »
Sziasztok!
Udv Mindenkinek!Vegre itt lehetek. Na az a sarga Corolla amirol beszeltetek valoban Nyiregyhazan volt es most mar nalam van Jaszberenyben.Csoda kis gep. Nagyon imadjuk felesegemmel.Ha valaki tud cuccokat ilyen gepekhez , barmit az kerem jelezze. Koszi! :toy:

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Re: Udvozlet!
« Válasz #62 Dátum: 2006.10.05 22:32:57 »
Idézetet írta: "Andras"
Sziasztok!
Udv Mindenkinek!Vegre itt lehetek. Na az a sarga Corolla amirol beszeltetek valoban Nyiregyhazan volt es most mar nalam van Jaszberenyben.Csoda kis gep. Nagyon imadjuk felesegemmel.Ha valaki tud cuccokat ilyen gepekhez , barmit az kerem jelezze. Koszi! :toy:

Gratula a géphez, írnál róla kicsit részletesebben! Alkatrész és irodalom forrásnak az ebay-t ajánlanám, nálunk a bontókba ehhez sajnos nem fogsz találni semmit.
Tegnap ezt ütöttem le a Celimhez.
mesti

Andras

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
corolla '77
« Válasz #63 Dátum: 2006.10.05 22:51:19 »
Idézetet írta: "mesti"
Idézetet írta: "Andras"
Sziasztok!
Udv Mindenkinek!Vegre itt lehetek. Na az a sarga Corolla amirol beszeltetek valoban Nyiregyhazan volt es most mar nalam van Jaszberenyben.Csoda kis gep. Nagyon imadjuk felesegemmel.Ha valaki tud cuccokat ilyen gepekhez , barmit az kerem jelezze. Koszi! :toy:

Gratula a géphez, írnál róla kicsit részletesebben! Alkatrész és irodalom forrásnak az ebay-t ajánlanám, nálunk a bontókba ehhez sajnos nem fogsz találni semmit.
Tegnap ezt ütöttem le a Celimhez.


Nos , az autot 1974-ben adtak ki Svedorszagban es 75-ben helyeztek forgalomba.Abban az evben ott 100 db-ot adtak ki ebbol a verziobol.75-tol eddig egy tulajdonosa volt neki. A rendszervaltas utan koltoztek haza Svedorszagbol ,most pedig Angliaba koltozes miatt kellett eladniuk.Nagyon szep allapotban tartottak meg a kis autot. Sajnos motor mar nem az eredeti 1166cm3-es ,hanem egy 4K-s 1,3-as van benne. Gyonyoru fekete mubor ulesek minden mukodik benne, visszarantos biztonsagi ovek elol-hatul,elol fenyszoro mosok,origi 32 eves Toyota Car Radio, a gyari 12"-os felnikkel volt es meg a Svedorszgbol hozott gumik voltak rajta. En kicsereltem 13"-osra oket, a csomagteret be karpitoztuk ,mert nagyon csupasz volt. Meg van az eredeti emeloje(2 db is).Minden made in Japan az utolso aprosagig.Ja meg nem reg kellett sebvaltot cserelni benne mert miutan haza hoztuk az feladta a szolgalatot.
Egyenlore ennyi. Ha van meg kerdesetek irjatok nyugodtan. :vezetes:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
corolla '77
« Válasz #64 Dátum: 2006.10.06 06:47:39 »
Gratula a kocsihoz!

Nagyon szép darab, remélem még sokáig használatban marad!
 :vezetes:

Andras

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
corolla '77
« Válasz #65 Dátum: 2006.10.06 09:08:01 »
Idézetet írta: "Misi"
Gratula a kocsihoz!

Nagyon szép darab, remélem még sokáig használatban marad!
 :vezetes:


Koszonom szepen! hat igen mi meg 30 evet legalabb tervezunk a kicsikenek:-)) :ima:  :buli:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
corolla '77
« Válasz #66 Dátum: 2006.10.07 18:30:39 »
Idézetet írta: "Andras"
Idézetet írta: "mesti"
Idézetet írta: "Andras"
Sziasztok!
Udv Mindenkinek!Vegre itt lehetek. Na az a sarga Corolla amirol beszeltetek valoban Nyiregyhazan volt es most mar nalam van Jaszberenyben.Csoda kis gep. Nagyon imadjuk felesegemmel.Ha valaki tud cuccokat ilyen gepekhez , barmit az kerem jelezze. Koszi! :toy:

Gratula a géphez, írnál róla kicsit részletesebben! Alkatrész és irodalom forrásnak az ebay-t ajánlanám, nálunk a bontókba ehhez sajnos nem fogsz találni semmit.
Tegnap ezt ütöttem le a Celimhez.


Nos , az autot 1974-ben adtak ki Svedorszagban es 75-ben helyeztek forgalomba.Abban az evben ott 100 db-ot adtak ki ebbol a verziobol.75-tol eddig egy tulajdonosa volt neki. A rendszervaltas utan koltoztek haza Svedorszagbol ,most pedig Angliaba koltozes miatt kellett eladniuk.Nagyon szep allapotban tartottak meg a kis autot. Sajnos motor mar nem az eredeti 1166cm3-es ,hanem egy 4K-s 1,3-as van benne. Gyonyoru fekete mubor ulesek minden mukodik benne, visszarantos biztonsagi ovek elol-hatul,elol fenyszoro mosok,origi 32 eves Toyota Car Radio, a gyari 12"-os felnikkel volt es meg a Svedorszgbol hozott gumik voltak rajta. En kicsereltem 13"-osra oket, a csomagteret be karpitoztuk ,mert nagyon csupasz volt. Meg van az eredeti emeloje(2 db is).Minden made in Japan az utolso aprosagig.Ja meg nem reg kellett sebvaltot cserelni benne mert miutan haza hoztuk az feladta a szolgalatot.
Egyenlore ennyi. Ha van meg kerdesetek irjatok nyugodtan. :vezetes:


Gratulálok az autódhoz  :10: !!! Itt Pécsett is van egy ilyen , szegény egész jó állapotban volt egészen júniusig , amikor is egy éjjelen egy részeg ámokfutó kisodródott a kocsijával , és összetörte a Corollát meg a mellette parkoló autót , de rommá ám  :( ... a Corollának csúnyán megsérült a bal oldala (ajtók) , összegyûrõdött a teljes hátulja (sárvédõk és csomagtértetõ) , ráadásul a másik oldalával nekivágódott egy fának , úgyhogy az az oldal is megment (hátsó sárvédõ) - tehát az autó totálkáros  :cry: ... ott áll egyébként még mindig a szokásos helyén , de mozogni persze azóta nem mozog . Talán érdemes lenne felvenned a kapcsolatot a tulajával , hátha eladná neked alkatrésznek .

Amikor még ép volt , így nézett ki :

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
corolla '77
« Válasz #67 Dátum: 2006.10.07 18:33:31 »
Bár ahogy nézem , a tiéd még az ezelõtti generáció  :hmm: ... akkor a törött Corolla , mint alkatrész-bázis ugrott  :szemforgat:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Andras

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
corolla '77
« Válasz #68 Dátum: 2006.10.07 19:55:30 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Bár ahogy nézem , a tiéd még az ezelõtti generáció  :hmm: ... akkor a törött Corolla , mint alkatrész-bázis ugrott  :szemforgat:

Szia! na hat ez igazan jo lenne. ez egy 70-es 72 kozti evjarat lehet ,de lattam mar 74-est is ilyen hutoraccsal,mert szinte csak az a kulonbseg. Nem ez az utolso ilyen autonk a tervek szerint ,ugyhogy mindenkepp erdekelne Pecsett az a kis gepezet, hat eleg sajnalatra melto veget ert szegeny.Ha meg tudnad nekem mondani a cimet ahol all az jo lenne.Van egy ismerosom egy Pesti okmanyirodaban o ki tudna deriteni nekem a tulaj cimet,ha mar nagyjabol tudom. Most orulok is hogy lenne egy "donorom", meg sajnalom is szegenyket.Akkor ha tudnal nekem cimet adni azt megkoszonnem.

Andras

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
valto
« Válasz #69 Dátum: 2006.10.14 15:29:11 »
Sziasztok!  erdeklodnek nem -e kepben van valaki ,hogy egy 2000 cm3-es Celica DOHC motor 5 sebesseges valtoja vajon osszeepitheto -e az en 4K 1.3-as Corolla motorommal?
Meg a felol erdeklodnek hogy tud -e valaki valalmit Martin kollegarol? meg van-e meg a gepe vagy feladta?
Koszi!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: valto
« Válasz #70 Dátum: 2006.10.16 09:03:14 »
Idézetet írta: "Andras"
Sziasztok!  erdeklodnek nem -e kepben van valaki ,hogy egy 2000 cm3-es Celica DOHC motor 5 sebesseges valtoja vajon osszeepitheto -e az en 4K 1.3-as Corolla motorommal?
Meg a felol erdeklodnek hogy tud -e valaki valalmit Martin kollegarol? meg van-e meg a gepe vagy feladta?
Koszi!


szerintem biztos nem. az öreg corollák inkább a tercel/starlet  családba tartoznak. pl vannak közös motorok igy lehet h a váltó is.
de a celica más vonal
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: valto
« Válasz #71 Dátum: 2006.10.18 16:13:58 »
Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "Andras"
Sziasztok!  erdeklodnek nem -e kepben van valaki ,hogy egy 2000 cm3-es Celica DOHC motor 5 sebesseges valtoja vajon osszeepitheto -e az en 4K 1.3-as Corolla motorommal?
Meg a felol erdeklodnek hogy tud -e valaki valalmit Martin kollegarol? meg van-e meg a gepe vagy feladta?
Koszi!


szerintem biztos nem. az öreg corollák inkább a tercel/starlet  családba tartoznak. pl vannak közös motorok igy lehet h a váltó is.
de a celica más vonal


Nem éppen . A Corolla az E8-as modell megjelenéséig hátsókerék-hajtású volt , és ezáltal technikailag sokkal inkább rokon az (akkor még) szintén hátsókerekes Celicákkal , mint az eleve elsõkerék-hajtású , teljesen más hajtáslánc-felépítésû Tercelekkel .

Amennyiben a szóban forgó Celica váltó egy hátsókerekes példányból származik (gondolom , igen) , akkor szerintem némi illesztgetésekkel megoldható a "rápászítása" a Corolla-mocira .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Andras

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: valto
« Válasz #72 Dátum: 2006.10.18 18:29:35 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "Andras"
Sziasztok!  erdeklodnek nem -e kepben van valaki ,hogy egy 2000 cm3-es Celica DOHC motor 5 sebesseges valtoja vajon osszeepitheto -e az en 4K 1.3-as Corolla motorommal?
Meg a felol erdeklodnek hogy tud -e valaki valalmit Martin kollegarol? meg van-e meg a gepe vagy feladta?
Koszi!


szerintem biztos nem. az öreg corollák inkább a tercel/starlet  családba tartoznak. pl vannak közös motorok igy lehet h a váltó is.
de a celica más vonal


Nem éppen . A Corolla az E8-as modell megjelenéséig hátsókerék-hajtású volt , és ezáltal technikailag sokkal inkább rokon az (akkor még) szintén hátsókerekes Celicákkal , mint az eleve elsõkerék-hajtású , teljesen más hajtáslánc-felépítésû Tercelekkel .

Amennyiben a szóban forgó Celica váltó egy hátsókerekes példányból származik (gondolom , igen) , akkor szerintem némi illesztgetésekkel megoldható a "rápászítása" a Corolla-mocira .



Igen, hatso kerekes a Celica ebbol gondoltam hogy valamilyen modon ossze lehetne passzitani oket.meg nem lattam a Celica valtot. Pecsen van 1 elado.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: valto
« Válasz #73 Dátum: 2006.10.18 21:49:12 »
Idézetet írta: "Andras"

Igen, hatso kerekes a Celica ebbol gondoltam hogy valamilyen modon ossze lehetne passzitani oket.meg nem lattam a Celica valtot. Pecsen van 1 elado.


Csak a váltó külön eladó ? Tehát ki van szépen szerelve ? Talán kérd meg az eladót , hogy küldjön róla képet . Apropó : mit kérnek egy ilyen váltóért ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Andras

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: valto
« Válasz #74 Dátum: 2006.10.19 09:07:21 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Andras"

Igen, hatso kerekes a Celica ebbol gondoltam hogy valamilyen modon ossze lehetne passzitani oket.meg nem lattam a Celica valtot. Pecsen van 1 elado.


Csak a váltó külön eladó ? Tehát ki van szépen szerelve ? Talán kérd meg az eladót , hogy küldjön róla képet . Apropó : mit kérnek egy ilyen váltóért ?


igen csak a valto kulon. 18 000-ert kinalj,de nem tudom hany honapon keresztul nem erdeklodott senki csak en, ugy hogy valoszinu lejjebb lehet szoritani azt.amugy ilyen aron futnak.en az enyemhez 15 ert vettem egy tokeletesen mukodo 4 sebessegest es 5 ezerert egy rosszat a biztonsag kedveert, bontobol. kerek tole fotokat jo reszletesen es majd osszehasonlitom az en valtoimmal.