Szerző Téma: Video digitalizálás  (Megtekintve 69856 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Video digitalizálás
« Válasz #30 Dátum: 2004.10.30 21:57:01 »
Hali  , nem jutottam a forumhoz par napig , erre nem erem utol magam az olvasasban.  :lol:

En Vegas Videot hasznalok (egy eve vette meg a Sony mert ez a legjobb, :twisted:  , DV kamerakhoz ).

Firewire porton kotom a gephez, a kamera DV portja ki es -be menet is, ill. van Analog ki,-bemenete is.
Igy a TV adast v. VHS videorol voszonylag egyszeruen kapok 720x576 felbintasu DV avit a gepre.Eleg nagy a helyigenye, igen , ezert van egy kulso hazban a gepemtol fuggetlenul kapcsolhato 2x120 Gb-os vinyom.
A kodolastol fugg a tomorites ideje, ha meghagyom az eredeti felbontast es Dvd nek csinalom akkor kb 3x -os a tomoritesi ido, DivX be v. Xvid nek kb. 4-5 x -os ido.Fugg meg az ido a keszitett anyag bitratajatol is.
Egyebkent a szabvany Dvd, svcd es vcd videok interlaced (valtottsoros) -ek, mint a TV adas vagy a kamerakrol vett nyers anyagok, mivel ezeket Tv-n jelenitik meg ,az pedig ilyen szabvanyt "szeret".
A PC -re keszitett videokat deinterlaced szurovel lehet kompatibilisse tenni, a Vegas Videoban pl. a mar megvagott anyagra is be lehet kodolas elott kapcsolni.

csak ennyit mondok hirtelen  :lol:
bocs a terjedelemert.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Video digitalizálás
« Válasz #31 Dátum: 2004.10.31 15:08:15 »
Mindenkinek koszi a segitseget, kiraly csokak vagytok!!!!
Valami mar kezd derengeni (persze a sotetsegfaktor meg igy is eleg magas)... Az mar tiszta hogy az USB-t el kell felejteni (ezt miert nem tudta az elado megemliteni). Elolvasom a kamera hasznalati utmutatojat es kideritem a firewire dolgot. Nagyon remelem hogy lehet vele ilyet is muvelni. Ha nem akkor lesz egy kis balhe az Elektroworld-ben. Direkt lett szolva a csavonak hogy csaladi filmeket akarok jo penzert eladni a Disney-nek...ehhez ajanlotta azt amit...

Tamas, ezek szerint kene egy kartya is. ASUS P4P800SE alaplapom van... Mik az ajanlatok?

Koszi
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Video digitalizálás
« Válasz #32 Dátum: 2004.10.31 17:56:41 »
Idézetet írta: "Batyuka"


Az mar tiszta hogy az USB-t el kell felejteni (ezt miert nem tudta az elado megemliteni). Elolvasom a kamera hasznalati utmutatojat es kideritem a firewire dolgot. Nagyon remelem hogy lehet vele ilyet is muvelni. Ha nem akkor lesz egy kis balhe az Elektroworld-ben. Direkt lett szolva a csavonak hogy csaladi filmeket akarok jo penzert eladni a Disney-nek...ehhez ajanlotta azt amit...

Koszi


Szinte 100% hogy van rajta Firewire, marmint a kameran.(beirhatnad a tipust)
Az alaplapodon viszont nincs, de egy sima bovitokartya megteszi bele, par ezerert mar lehet kapni.Sajnos a hozzajukadott software-ek nem tul jok, vagy veszel egy komplett csomagot valami profi programmal, par 10 ezer lesz viszont. Esetleg Vegas Videot tudok neked adni,de elore szolok, ehhez pilotavizsga kell  :P (Na jo, ha raersz 1-2 orat megmutatok par dolgot amivel mar jol elboldogulsz)

Visszaterve az USB re, sajnos a kamerak csak kb. webkameraszintu videot tudnak atadni usb-n,(az enyem pl. tomoritett Mpeg anyagot 320x240 meretben, kis bitrataval) pedig az USB2 -nek mar 480 Mb az adatatviteli sebessege, a FireWire 400, elvileg eleg lenne, de a videoszerkeszto software-ek sem tamogatjak.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Video digitalizálás
« Válasz #33 Dátum: 2004.10.31 19:35:13 »
Idézetet írta: "Batyuka"
...
ASUS P4P800SE alaplapom van...
Koszi


Azon nincs Firewire?
P4-es Asus-okon mind van asszem.
Elvileg kellene lenni, ha nem is az alaplapon, hanem 1 külön kivezetés, amit hátul a kártyák helyére fel lehet csavarozni.
Nézd meg, annak ott kell lennie  :D
Laco 73 :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Video digitalizálás
« Válasz #34 Dátum: 2004.10.31 21:38:05 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Mindenkinek koszi a segitseget, kiraly csokak vagytok!!!!

....


Tamas, ezek szerint kene egy kartya is. ASUS P4P800SE alaplapom van... Mik az ajanlatok?

Koszi


A P4P800 SE és a P4P800S-SE sem intregrált Firewire verziós, valami egyszerű kártyát+ valakitől "kölcsönkért" szoftvert javasolnék - persze szigorúan kipróbálási céllal kérd kölcsön :)  hogy azután nehogy túl nagy felesleges kiadásba verd magad :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Video digitalizálás
« Válasz #35 Dátum: 2004.10.31 22:16:40 »
Nem gondoltam, hogy az Asus ennyire gagyi, hogy a P4-ről lespórolja ezt is, na mind1, csak próbáltam okos lenni, de nem jött össze  :D
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Video digitalizálás
« Válasz #36 Dátum: 2004.10.31 22:24:51 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nem gondoltam, hogy az Asus ennyire gagyi, hogy a P4-ről lespórolja ezt is, na mind1, csak próbáltam okos lenni, de nem jött össze  :D

Minden gyártónak vannak low-end kategóriás cuccai.
Pl. Asusnál még az X-re végződő sorozat is butított...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Video digitalizálás
« Válasz #37 Dátum: 2004.10.31 22:38:41 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "KLaco"
Nem gondoltam, hogy az Asus ennyire gagyi, hogy a P4-ről lespórolja ezt is, na mind1, csak próbáltam okos lenni, de nem jött össze  :D

Minden gyártónak vannak low-end kategóriás cuccai.
Pl. Asusnál még az X-re végződő sorozat is butított...


Ez ok, de azé ne csináljunk Trabantot a Toyotából  :D
Mert ez kb már az most mint számít az a vacak +1 csatlakozó az anyagköltségbe nekik plusz 50 forint max, akkor meg minek kell lehagyni?
Ez olyan, mint az, hogy nem 8 usb-t tesznek az alaplapra, hanem csak 4-et, most mibe fájt volna az a plusz 4.
Jóhogy nem mindjárt 1 ide csatorna, mert a looser felhasználónak azt is el lehet adni (kb, mintha fél kocsit adnának:D  )
Laco 73 :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Video digitalizálás
« Válasz #38 Dátum: 2004.10.31 23:01:31 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nem gondoltam, hogy az Asus ennyire gagyi, hogy a P4-ről lespórolja ezt is, na mind1, csak próbáltam okos lenni, de nem jött össze  :D


Az SE minden verzióból a leg butítottabb, kimondottan irodai alkalmazásokhoz, ahol az életben nem lesz, max memóriabővítés.

Akinek más kell, annak otta  Deluxe, vagy az E-Deluxe széria, abban minden fionomság ott kegyeg, igaz nemis 20e, hanem 40.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Video digitalizálás
« Válasz #39 Dátum: 2004.11.01 09:02:10 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Akinek más kell, annak otta  Deluxe, vagy az E-Deluxe széria, abban minden fionomság ott kegyeg, igaz nemis 20e, hanem 40.

bruttó 28,5 kiskerben A fullos A7N8X-E Deluxe szőröstül bőröstül.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Video digitalizálás
« Válasz #40 Dátum: 2004.11.01 09:25:48 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Tamás69"
Akinek más kell, annak otta  Deluxe, vagy az E-Deluxe széria, abban minden fionomság ott kegyeg, igaz nemis 20e, hanem 40.

bruttó 28,5 kiskerben A fullos A7N8X-E Deluxe szőröstül bőröstül.

Nekem is ilyen van, na erről nem spóroltak le semmi lényegeset :D
Laco 73 :D

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Video digitalizálás
« Válasz #41 Dátum: 2004.11.01 10:58:51 »
Huuuu, egyre okosabb vagyok...
Ezek szerint az alaplappal is megjartam, pedig itt is lett emlitve a videoszerkesztes. Azon a + 20 ezren mar igazan nem vesztunk volna ossze  :evil:

A kamera: Sony DCR-HC14E. 3 kimenet van rajta: USB, audio/video es i-link (DV out). Ez a firewire?

OK, veszek egy kartyat es kiprobalok egy progit (pl. Vegas Videot MrIP-tol...)
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Video digitalizálás
« Válasz #42 Dátum: 2004.11.01 11:46:14 »
Idézetet írta: "Batyuka"
i-link (DV out). Ez a firewire?


igen! :)

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Video digitalizálás
« Válasz #43 Dátum: 2004.11.01 11:53:49 »
Idézetet írta: "molnarl"
Milyen progit használsz? Ha a studio 9-cel mpegbe szedem a videot, állitolag nem tudom szerkeszteni.

 Én nem próbáltam, nekem már igy mondták. Kicsit furcsa, mert a capture-nél a második menüpont mgg-be másolás. Inkább aviba másolom be a kameráról az anyagot. Innen szerkesztés után dvd-t csinálok belőle. Szeretem ha dvd-n van menü, aláfestő zene, stb. Időm nincs rá, csak nagyon ritkán. Még kb 15órányi anyagot kellene megvágnom, mert van olyan, amin sok a felesleges rész.  :cry:
Most a preview menüt használom, kevesebb helyet foglal, és végén ugyanolyan minűségü a kész videom.  :P

Használtok menüszerkesztő progit? Kinek milyen a tapasztalata?

A studio menüszerkesztőjét használtam eddig, az elején rengeteget szívtam, mig sikerült 100%-osra csinálni a menüt.


studio 9-et hasznalok. probaltam mar mindent, ez jott be.
en aviba masolom a cuccot, nem probaltam meg az mpeget. en is laptopon nyomulok, de van egy szerverem tele diszkekkel, oda capturalok, igy nincs helyproblemam.
menukkel meg nemigazan szorakoztam ido hianyaban, alapmenuvel beerem egyelore...

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Video digitalizálás
« Válasz #44 Dátum: 2004.11.01 16:02:59 »
Idézetet írta: "Peter"


studio 9-et hasznalok. probaltam mar mindent, ez jott be.
en aviba masolom a cuccot, nem probaltam meg az mpeget. en is laptopon nyomulok, de van egy szerverem tele diszkekkel, oda capturalok, igy nincs helyproblemam.
menukkel meg nemigazan szorakoztam ido hianyaban, alapmenuvel beerem egyelore...


Hi!

Nekem is a studio 9 jön be. A Sony Vegát nagyon dicsérik, de még nem láttam.
Légysz irjatok róla vmit. Nekem is Sony kamerám van, nekem még a Digital8-as szériából. Amugy nagyon jó, meg vagyok elégedve vele. (Megvettem, és kijött a miniDv-s széria.  :evil: )
Egy kollégámnak Dvd-s van, dvd-t nem tud venni a kamerába. Ritka hozzá.

Én is aviba szedem le. Nálad hálozatban a studio9 hogyan látja a másik gépet? Nekem az a gond, hogy jóval kevesebb szabad helyet lát hálozaton keresztül. Pl 20gigás winyó üres, a studio 9 néha lát belőle 10gigát, vagy annyit se, hálózaton megosztottam, minden be van állítva.
Helyhiányra bejött az a preview, most csináltam készre a dvd-t. Csinál egy nagyon gyenge avit, megszerkesztettem. Mikor kész vagyok, újból be a kazi a kamerába és megcsinálja a dvd-t. Helyprobléma megoldva, minőség ugyanaz.

Mpg-nél milyen bitrate-t használtok?

Idézetet írta: "afekete"


Ez azért így ebben a formában nem igaz. A 320x240 VHS video felbontása –kb.
A másik félreérthető dolog ez az mpeg-avi dolog. Az mpeg egy kódolás, az így kódolt filmek sokszor vannak .mpg fileokban, aminek megvan a formátuma. Az avi csak fájlformátum, a kódolás szinte tetszőleges, lehet akár mpeg (VCD), mpeg 2 (SVCD), mpeg4 (DVD), DiVX, wmv, stb.


Igen, így van. Rosszul írtam. Sorry. :oops:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4