Szerző Téma: Video digitalizálás  (Megtekintve 70029 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Video digitalizálás
« Válasz #15 Dátum: 2004.10.29 20:15:25 »
Na, végre itt egy jó topic. Már párszor fel akartam dobni a témát, de mondom itt csak  :toy: -zunk.
Már irtam, hogy a videokamerához kapott Pinnacle Studio-t használom, nagyon jó.
Én is emlékezetből irok most mindent, ha jól emlékszem 1 perc full dv minőségben (tömörítés nélkül) 200mega körül van. A Studioban most néztem meg azt a funkciót, hogy preview-vmi. Nagyon rossz minőségben másolja át a videot a kameráról, viszont szerkeszthető, ha kész a film, újból beolvassa a kaziról a filmet és tömöríti. Egyszer csináltam svcd-t, én már átálltam a dvd-re, itt tudok menüt szerkeszteni bele. Svcd-nél, avinál nem müködik. A tömörítés 60 percnyi videonál dvd-re kb 8 óra!!! Illetve helyigénye is nagy, 60 percnyi anyagnál kb 12giga hely kell. Előtte full minőségben másoltam fel a winyóra, 12giga volt a video, tömöritésnél ujabb 12giga kellett, 20gigás winyón, na nem ment.
Ha vkit érdekel emailben tudok küldeni a studiohoz leírást, pdf formátumban. Angol nyelvű, de könnyen értelmezhető.

Batyuka:
A Sony kamerához nem kaptál Sony Vega progit, állítólag az egyik legjobb ezen a téren, még nem láttam, de sok jót hallottam róla.

Legális progi:
Ha vki venni akar firewire kártyát, Pinnacle-t javasolom, OEM-hez hozzájutsz olcsón is, és kapsz hozzá progit, fejből nem tudom, hol lehet venni, de van Mo-i forgalmazó. Javaslom a Videopraktika újságot, néha elég jó leírások vannak, vagy a honlapot.

Videokaziról svcd-re nekem annyi tapasztalatom van, hogy külső egységben lett átmásolva szgépre.

Most már eljutottam arra, hogy aláfestő zenét, feliratokat, menüt szerkeszteni tudok. Jelenleg egy 4órás esküvői videon dolgozom. Van rá 3napom, hogy kész legyek, különben a haver lever.

Váltottsoros frekvencia nálatok hogyan jelentkezik? Jó lenne másnak a tapasztalata ezügyben.

Szívesen segítek én is mindenkinek, ha tudok.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Video digitalizálás
« Válasz #16 Dátum: 2004.10.29 20:32:40 »
Idézetet írta: "molnarl"
Egyszer csináltam svcd-t, én már átálltam a dvd-re, itt tudok menüt szerkeszteni bele. Svcd-nél, avinál nem müködik.

Ennek az az oka, hogy a DVD specifikációban van menü, ay SVCD-jében nincs. :-)
Idézetet írta: "molnarl"
Ha vki venni akar firewire kártyát, Pinnacle-t javasolom, OEM-hez hozzájutsz olcsón is, és kapsz hozzá progit, fejből nem tudom, hol lehet venni, de van Mo-i forgalmazó.

Magyarországon tudtommal az Axico a viszonteladó és firewire csatoló Studio 9-el is van, a Studio MovieBox DV, de az ára 65e HUF.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Video digitalizálás
« Válasz #17 Dátum: 2004.10.29 20:37:18 »
Idézetet írta: "afekete"
Magyarországon tudtommal az Axico a viszonteladó és firewire csatoló Studio 9-el is van, a Studio MovieBox DV, de az ára 65e HUF.


Igen, Axico, nem emlékeztem a nevére, de kapható sima pci-os firewire kártya. Amit a kamerához kaptam, annak 100dollár volt a piaci ára, az most kb 20.000,- ft, azóta le is ment az ára. Szerintem ilyet érdemes venni. Ja, és kaptam hozzá progit is.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Video digitalizálás
« Válasz #18 Dátum: 2004.10.29 20:53:17 »
Idézetet írta: "molnarl"
Idézetet írta: "afekete"
Magyarországon tudtommal az Axico a viszonteladó és firewire csatoló Studio 9-el is van, a Studio MovieBox DV, de az ára 65e HUF.


Igen, Axico, nem emlékeztem a nevére, de kapható sima pci-os firewire kártya. Amit a kamerához kaptam, annak 100dollár volt a piaci ára, az most kb 20.000,- ft, azóta le is ment az ára. Szerintem ilyet érdemes venni. Ja, és kaptam hozzá progit is.


A legegyszerübb Firewire kártyák:

IEEE 1394 kártya 3+1 portos   3 234 Ft   2 588 Ft
ADS Pyro Basic DV 1394    9 344 Ft   7 475 Ft
ADS Pyro DV 1394    15 238 Ft   12 190 Ft

Bruttó Nettó

klubbtagoknak -5%  :)

Az  ár azért a tudást is tükrözi, meg a hozzá adott programokat, a 3000Ft-os kártyába csak a csatlakozót bedugod, és azt a progit használod, amid van, a többihez egyre jobb progik, ill, hardveres Mpeg tömörítés...  A 100e nagyságrendek már reklámstúdióknak is megfelelők, mindenféle trükköket.. tudnak.

Nem digitális kameráról a TV kártyán keresztül szoktam bevini az SVHS, vagy kompozit jelet, és utána machinálok vele szoftveresen.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Video digitalizálás
« Válasz #19 Dátum: 2004.10.29 21:16:37 »
Idézetet írta: "molnarl"
Váltottsoros frekvencia nálatok hogyan jelentkezik? Jó lenne másnak a tapasztalata ezügyben.


Hello videosok!
En is amatorkodom egy dv kameraval, meg a studio 9-el.
En mpeget gyartok nem avit, es akkor nincs problema az interlaceval.
Sokaig szorakoztam en is, hogy divx avit csinaljak, de rengeteget szivtam vele.

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Video digitalizálás
« Válasz #20 Dátum: 2004.10.29 21:39:29 »
Idézetet írta: "Peter"

Sokaig szorakoztam en is, hogy divx avit csinaljak, de rengeteget szivtam vele.

Szia!
Pedig szerintem a nyersanagból sokkal 1szerűbb divx-et csinálni, mint DVDre írni dvd formátumba... Szerintem. Nekem egy 45 perces (nyers DV) anyagot kb fél óra alatt megcsinált divx-esre (drdivx) elég jó minőségben. Ráadásul tök 1szerűen, néhány kattintással.
Persze a tömörítési idő divx és a dvd esetében is erőteljesen hardware függő...
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Video digitalizálás
« Válasz #21 Dátum: 2004.10.29 21:44:37 »
Idézetet írta: "Tamás69"


A legegyszerübb Firewire kártyák:

IEEE 1394 kártya 3+1 portos   3 234 Ft   2 588 Ft
ADS Pyro Basic DV 1394    9 344 Ft   7 475 Ft
ADS Pyro DV 1394    15 238 Ft   12 190 Ft

Bruttó Nettó

klubbtagoknak -5%  :)

Szia Tamás!
Komplett árlista is elérhető? Mert a honlapotokon asszem nem túl aktuális árak vannak. Ha jól láttam...  :roll:
Lehet, hogy vásárnék, majd... :)
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Video digitalizálás
« Válasz #22 Dátum: 2004.10.29 22:28:49 »
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "Tamás69"


A legegyszerübb Firewire kártyák:

IEEE 1394 kártya 3+1 portos   3 234 Ft   2 588 Ft
ADS Pyro Basic DV 1394    9 344 Ft   7 475 Ft
ADS Pyro DV 1394    15 238 Ft   12 190 Ft

Bruttó Nettó

klubbtagoknak -5%  :)

Szia Tamás!
Komplett árlista is elérhető? Mert a honlapotokon asszem nem túl aktuális árak vannak. Ha jól láttam...  :roll:
Lehet, hogy vásárnék, majd... :)


Jövőhétre felkerül valami frissített, sajna az új weblap kem lesz még kész, pedig reméltem, hogy ezt már nem kell macerálnom :(

Alapban a Noname és a Pyro kártyák lesznek, ezekről, ha kell összeszedek valami paramétereket, szoftverellátottságot  stb, a Miro (Pinnacle) kell, akkor is szólj, a hivatalos kiskerár(Axiko)ból is tudok adni 5%-ot!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Video digitalizálás
« Válasz #23 Dátum: 2004.10.29 22:54:40 »
kavarc, molnarl es persze afekete!!! Ti vagytok az embereim.

A kamerahoz Picture Package progit kaptam de nem tudom hasznalni es eleg gagyinak is tunik.
Ma du volt egy kis idom kiserletezni. A WinDVD Creatorral atmasoltam vinyora:
-  mpg formatumban, 15 perc, 972 MB, total frames: 26638, frame rate: 29.97/second, frame size: 720 x 480
- avi formatumban 15 perc 3.5 GB, total frames: 26613, frame rate: 29.95/second, frame size: 320x 240

Mindkettobol csinaltam filmet, egyik sem tunik jobbnak a masiknal... TV-n elvezhetetlen kategoria. Ossze sem lehet hasonlitani a kamera rakot TV-re keppel.

Mit tegyek? Segitsetek!!!!

valtottsoros frekvencia, interlace... sajnos nem tudom hogy mirol dumaltok.. nem vicc tenyleg ilyen hulye vagyok ezekhez a dolgokhoz :oops:
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Video digitalizálás
« Válasz #24 Dátum: 2004.10.30 08:02:14 »
Batyuka! Se a frame rate, se a size nem stimmel.
25 frame/sec, es 720*578 a pontos szamok.
A kamerabol atttolteni ezeket, csak firewire illeszton keresztul tudod, usb-n nem. Ha sikerul az avit attolteni, es kiteszed TV-re, akkor pontosan ugyanolyan minosegut kell kapnod, mint mikor a kamerat rateszed a tv-re. Ha mar eddig eljutottal, akkor kezdhetsz neki szerkesztgetni.
Interlace:
http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?cid=117&aid=3

Ezen az oldalon meg sok okossagot olvashatsz a temarol.

Kavarc! Lehet hogy most mar konyebb, viszont nekem egyszerubb kiirni a cuccot dvdre, es betenni az asztali lejatszoba, aztan mar lehet is nezni. Ugyhogy maradok az mpegnel.

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Video digitalizálás
« Válasz #25 Dátum: 2004.10.30 15:05:04 »
Idézetet írta: "Batyuka"
kavarc, molnarl es persze afekete!!! Ti vagytok az embereim.

A kamerahoz Picture Package progit kaptam de nem tudom hasznalni es eleg gagyinak is tunik.
Ma du volt egy kis idom kiserletezni. A WinDVD Creatorral atmasoltam vinyora:
-  mpg formatumban, 15 perc, 972 MB, total frames: 26638, frame rate: 29.97/second, frame size: 720 x 480
- avi formatumban 15 perc 3.5 GB, total frames: 26613, frame rate: 29.95/second, frame size: 320x 240

Mindkettobol csinaltam filmet, egyik sem tunik jobbnak a masiknal... TV-n elvezhetetlen kategoria. Ossze sem lehet hasonlitani a kamera rakot TV-re keppel.

Mit tegyek? Segitsetek!!!!

valtottsoros frekvencia, interlace... sajnos nem tudom hogy mirol dumaltok.. nem vicc tenyleg ilyen hulye vagyok ezekhez a dolgokhoz :oops:

Szia! :)))
Na akkó kezdjük az elején. Mit szeretnél pontosan csinálni?
Amennyiben a digikamerán lévő anyagból szeretnél dvd-t csinálni, akkor:
- ha a kamerád támogatja a firewire-t, akkor beszélsz Tamással, oszt veszel egy ilyen kártyát.
- ha megvan a kártya, akkor vmilyen programmal (lehet ez akár egy winXP-s movie maker is, vagy bármilyen videószerkesztő progi ami támogatja a capture-t) felteszed/felmásolod a szgépre. Ez lehet nyers DV avi vagy akármilyen más formátum a firewire kártya és szoftver függvényében. (vannak olyanok kártyák, amelyek realtime-ban tudnak tömöríteni)
- ha már fent van a nyersanyag a gépeden, azt szinte bármilyen valamirevaló videoszerkesztő SW-el tudod szerkeszteni.
- ha készre vágtad/szerkesztetted a videót, akkor lehet belőle dvd-t vcd-t svcd-t vagy divx-et csinálni.
Innetől pedig attól függ a móka, hogy milyen formátumot szeretnél csinálni. Szerintem vagy dvd-t vagy divx-et csinálj belőle, mert a vcd-vel és az svcd-vel nem fogsz vmi nagyon jó minőséget kapni.
Ha vmi nem világos, akkor sikíts! :)
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Video digitalizálás
« Válasz #26 Dátum: 2004.10.30 18:57:28 »
Idézetet írta: "Tamás69"

A legegyszerübb Firewire kártyák:

IEEE 1394 kártya 3+1 portos   3 234 Ft   2 588 Ft
ADS Pyro Basic DV 1394    9 344 Ft   7 475 Ft
ADS Pyro DV 1394    15 238 Ft   12 190 Ft

Bruttó Nettó

klubbtagoknak -5%  :)

Az  ár azért a tudást is tükrözi, meg a hozzá adott programokat, a 3000Ft-os kártyába csak a csatlakozót bedugod, és azt a progit használod, amid van, a többihez egyre jobb progik, ill, hardveres Mpeg tömörítés...  A 100e nagyságrendek már reklámstúdióknak is megfelelők, mindenféle trükköket.. tudnak.

Nem digitális kameráról a TV kártyán keresztül szoktam bevini az SVHS, vagy kompozit jelet, és utána machinálok vele szoftveresen.


Mennyiért tudnál adni pinnacle studio9-nál fejlettebb progit? MovieBox ha jól emlékszem a nevére? Firewire kártya nem kell, mert a notebookomban van. Nincs magyar nyelvű könyved a studio 9-hez?

Köszi!

Laci
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Video digitalizálás
« Válasz #27 Dátum: 2004.10.30 19:09:11 »
Idézetet írta: "Batyuka"

 mpg formatumban, 15 perc, 972 MB, total frames: 26638, frame rate: 29.97/second, frame size: 720 x 480
- avi formatumban 15 perc 3.5 GB, total frames: 26613, frame rate: 29.95/second, frame size: 320x 240


Kavarc, Peter már előttem mindent leírt, nekem már nincs mit írnom. Aviban a 320x240-es az kegyetlen rossz.

Peter:

Milyen progit használsz? Ha a studio 9-cel mpegbe szedem a videot, állitolag nem tudom szerkeszteni. Én nem próbáltam, nekem már igy mondták. Kicsit furcsa, mert a capture-nél a második menüpont mgg-be másolás. Inkább aviba másolom be a kameráról az anyagot. Innen szerkesztés után dvd-t csinálok belőle. Szeretem ha dvd-n van menü, aláfestő zene, stb. Időm nincs rá, csak nagyon ritkán. Még kb 15órányi anyagot kellene megvágnom, mert van olyan, amin sok a felesleges rész.  :cry:
Most a preview menüt használom, kevesebb helyet foglal, és végén ugyanolyan minűségü a kész videom.  :P

Használtok menüszerkesztő progit? Kinek milyen a tapasztalata?

A studio menüszerkesztőjét használtam eddig, az elején rengeteget szívtam, mig sikerült 100%-osra csinálni a menüt.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Video digitalizálás
« Válasz #28 Dátum: 2004.10.30 19:31:16 »
Idézetet írta: "molnarl"
Aviban a 320x240-es az kegyetlen rossz.

Ez azért így ebben a formában nem igaz. A 320x240 VHS video felbontása –kb.
A másik félreérthető dolog ez az mpeg-avi dolog. Az mpeg egy kódolás, az így kódolt filmek sokszor vannak .mpg fileokban, aminek megvan a formátuma. Az avi csak fájlformátum, a kódolás szinte tetszőleges, lehet akár mpeg (VCD), mpeg 2 (SVCD), mpeg4 (DVD), DiVX, wmv, stb.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Video digitalizálás
« Válasz #29 Dátum: 2004.10.30 21:24:59 »
Idézetet írta: "molnarl"
Idézetet írta: "Tamás69"

A legegyszerübb Firewire kártyák:

IEEE 1394 kártya 3+1 portos   3 234 Ft   2 588 Ft
ADS Pyro Basic DV 1394    9 344 Ft   7 475 Ft
ADS Pyro DV 1394    15 238 Ft   12 190 Ft

Bruttó Nettó

klubbtagoknak -5%  :)

Az  ár azért a tudást is tükrözi, meg a hozzá adott programokat, a 3000Ft-os kártyába csak a csatlakozót bedugod, és azt a progit használod, amid van, a többihez egyre jobb progik, ill, hardveres Mpeg tömörítés...  A 100e nagyságrendek már reklámstúdióknak is megfelelők, mindenféle trükköket.. tudnak.

Nem digitális kameráról a TV kártyán keresztül szoktam bevini az SVHS, vagy kompozit jelet, és utána machinálok vele szoftveresen.


Mennyiért tudnál adni pinnacle studio9-nál fejlettebb progit? MovieBox ha jól emlékszem a nevére? Firewire kártya nem kell, mert a notebookomban van. Nincs magyar nyelvű könyved a studio 9-hez?

Köszi!

Laci



Szoftverben annyira nem vagyok otthon, majd kedden utána járok!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!