Szerző Téma: Video digitalizálás  (Megtekintve 70199 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Video digitalizálás
« Válasz #135 Dátum: 2004.12.13 14:20:26 »
Idézetet írta: "afekete"
Úgy érted ez a két kártya van gépedben? (A pccard a PCMCIA kártya újabb neve.) Mert ha igen, akkor arra az időre szerintem nyugodtan kihúzhatod a modem kártyát.
Amúgy nem tudom ez az USB kártya megoldaná-e problémád, csak ki lehet így próbálni.


Az én gépemben nincsen kártya, se kártya hely.  :cry: Beépített modem és ethernet port van. A baj az, hogy májusban járt le az 1 éves garancia, hiába viszem vissza, ha illesztőprogi a hiba.
Most délelőtt kerestem a neten, találtam a SiS-nek újabb driverjeit, este próbálgatom, hátha összejön vmi, reménykedem.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Video digitalizálás
« Válasz #136 Dátum: 2004.12.13 14:39:32 »
Idézetet írta: "molnarl"
Van egy notebook. Adott 2 db usb 2.0-s port. Adott egy usb 2.0-s rack, benne egy 80gigás maxtor winyóval. Adatátviteli sebesség: 700kbyte/s.
Más géphez csatlakoztatva az adatátviteli sebesség 20e - 30 e kbyte/s.
A gépek paraméterjei nagyjából egyformák.
Mi a gond?????

Ez nekem nagyon úgy tűnik, mintha az egyik gépben az USB csak 1.1 lenne, mert annak a sebessége van olyan 800 kb/s közül. Az USB 2.0 sebességét meg általában az alaplap/proci/mem/vinyó sebessége korlátozza. A múltkor vettem egy USB 2.0 kártyát, annak az elméleti sebessége 480Mb/s, de a gépben lévő többi hardwer sebessége csak 4.2 Mb/s enged kihasználni...  8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Video digitalizálás
« Válasz #137 Dátum: 2004.12.13 14:44:59 »
Idézetet írta: "whis"
Ez nekem nagyon úgy tűnik, mintha az egyik gépben az USB csak 1.1 lenne, mert annak a sebessége van olyan 800 kb/s közül. Az USB 2.0 sebességét meg általában az alaplap/proci/mem/vinyó sebessége korlátozza. A múltkor vettem egy USB 2.0 kártyát, annak az elméleti sebessége 480Mb/s, de a gépben lévő többi hardwer sebessége csak 4.2 Mb/s enged kihasználni...  8)


Tavaly vettem a notebook-ot, direkt figyeltem, hogy USB2.0 legyen benne. A hétvégén átnéztem a gép összes papírját, és mindenhol USB 2.0-t írnak. Én is azokat az adatokat tudtam. Haverom szerezte az USB 2.0-s racket, kipróbáltuk a gépen 20-30MB/s között hozta az adatokat. Otthon próbálom nem megy, csak 500kbyte/s.
 :crazy:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Video digitalizálás
« Válasz #138 Dátum: 2004.12.13 15:50:50 »
Idézetet írta: "molnarl"
Az én gépemben nincsen kártya, se kártya hely.  :cry:

Azt tudod, hogy milyen egy ilyen laptop-ba való kártya? Csak azért, mert az nagyon ritka – őszintén szólva én még nem találkoztam ilyennel –, hogy nincs pccard aljzat egy laptopon.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Video digitalizálás
« Válasz #139 Dátum: 2004.12.13 18:20:39 »
Idézetet írta: "afekete"

Azt tudod, hogy milyen egy ilyen laptop-ba való kártya? Csak azért, mert az nagyon ritka – őszintén szólva én még nem találkoztam ilyennel –, hogy nincs pccard aljzat egy laptopon.


Igen, tudom. A céges notebook-on a hálókártya működött így.
Az enyém ilyen kivételes egyén, sajna nincs rajta aljzat.  :cry: Gericom Webshox.

Most frissítettem a Sis honlapjáról az usb-t, max 1700kb/s sebességet tudok elérni.  :cry:  :cry:  :cry:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Video digitalizálás
« Válasz #140 Dátum: 2005.01.24 16:11:36 »
Na.... felhozom egy kicsit....

Kerdes... (nem kirohogni!!!!!!!)

Milyen formatumban erdemes capture-ni??? Nekem mpg vagy avi valasztasi lehetoseget ad a progi (Win DVD Creator).
Eloszor mpg-ben probaltam de nem voltam kibekulve a minoseggel. Aztan avi-ztam, felvettem egy 15 perces reszt de 4 giga lett... hogy lesz ebbol egy 2 oras csaladi DVD????

mi a megoldas??? masik program???? Studio 9????? milyen parametereket kell figyeljek??? volt vmi kbit/sec ez valtozott ha a formatumon allitottam (mpg --> avi) ez is akkor, jo ha minel nagyobb????? mas???? sokat kerdezek????
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Video digitalizálás
« Válasz #141 Dátum: 2005.01.24 16:37:24 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Na.... felhozom egy kicsit....

Kerdes... (nem kirohogni!!!!!!!)

Milyen formatumban erdemes capture-ni??? Nekem mpg vagy avi valasztasi lehetoseget ad a progi (Win DVD Creator).
Eloszor mpg-ben probaltam de nem voltam kibekulve a minoseggel. Aztan avi-ztam, felvettem egy 15 perces reszt de 4 giga lett... hogy lesz ebbol egy 2 oras csaladi DVD????

mi a megoldas??? masik program???? Studio 9????? milyen parametereket kell figyeljek??? volt vmi kbit/sec ez valtozott ha a formatumon allitottam (mpg --> avi) ez is akkor, jo ha minel nagyobb????? mas???? sokat kerdezek????

Nekem ugyan nem akar működni a "kepcsör" de már sokaknak bevált a Virtualdub, az egyben ha van fent divx 5.1 kodeked, akkor kiválaszthatod a tömörítést, természetesen minél nagyobb felbontásban, és bit/sec-ben érdemes, mondjuk 7XX*5XX körül az már szuper, teljes képernyőn se torz, 900kbit/sec asszem az elég, de 700 körül se gáz még 30frame/sec kell. Ha jól tömörítessz vele, akkor 1 cd-re 1óra 30 perc ráfér simán, de ehhez kell egy P4 2400 körüli gép, vagy AMD, nem olvastam vissza, milyen géped van, de a tömörítéshez ez nagyon fontos.
Laco 73 :D

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Video digitalizálás
« Válasz #142 Dátum: 2005.01.24 17:22:35 »
Idézetet írta: "KLaco"
divx 5.1 kodeked, akkor kiválaszthatod a tömörítést, természetesen minél nagyobb felbontásban, és bit/sec-ben érdemes, mondjuk 7XX*5XX körül az már szuper, teljes képernyőn se torz, 900kbit/sec asszem az elég, de 700 körül se gáz még 30frame/sec kell. Ha jól tömörítessz vele, akkor 1 cd-re 1óra 30 perc ráfér simán, de ehhez kell egy P4 2400 körüli gép, vagy AMD, nem olvastam vissza, milyen géped van, de a tömörítéshez ez nagyon fontos.


Koszi KLaco,
Nahat ilyenem nincs (marmint divx 5.1 kodek)

Szoval Batyuka fogja es:
1. capture minel brutalabb (pl avi)
2. szerez divx 5.1 kodek (tudnam ez mi a sz.r....)
3. tomorit (7xx * 5xx, 900 kbit/sec)
4. szerkeszt
5. DVD-t ir

A gepem (tavaly nyaron vettem): ASUS P4P800SE, P4 3.0 GHz/1024 (Prescott), 160 GB Samsung 8 MB, 2*256/400 TwinMos DDR RAM, LG 4082B, ATI Radeon 9600 Connect3D XT, meg ehhez vettem vmi firewire kartyat. A cuccot direkt csaladi videoszerkeszteshez kertem, aki ert hozza ( pl Tamas69) legyszi mondja meg hogy jo e vagy at a palankon....

Koszi
B.

Ja es bocs hogy benazok.... (van aki ehhez nem ert, es van olyan aki a tempomathoz... bibibi :D  :D  :D )
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Video digitalizálás
« Válasz #143 Dátum: 2005.01.24 17:45:57 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Idézetet írta: "KLaco"
divx 5.1 kodeked, akkor kiválaszthatod a tömörítést, természetesen minél nagyobb felbontásban, és bit/sec-ben érdemes, mondjuk 7XX*5XX körül az már szuper, teljes képernyőn se torz, 900kbit/sec asszem az elég, de 700 körül se gáz még 30frame/sec kell. Ha jól tömörítessz vele, akkor 1 cd-re 1óra 30 perc ráfér simán, de ehhez kell egy P4 2400 körüli gép, vagy AMD, nem olvastam vissza, milyen géped van, de a tömörítéshez ez nagyon fontos.


Koszi KLaco,
Nahat ilyenem nincs (marmint divx 5.1 kodek)

Szoval Batyuka fogja es:
1. capture minel brutalabb (pl avi)
2. szerez divx 5.1 kodek (tudnam ez mi a sz.r....)
3. tomorit (7xx * 5xx, 900 kbit/sec)
4. szerkeszt
5. DVD-t ir

A gepem (tavaly nyaron vettem): ASUS P4P800SE, P4 3.0 GHz/1024 (Prescott), 160 GB Samsung 8 MB, 2*256/400 TwinMos DDR RAM, LG 4082B, ATI Radeon 9600 Connect3D XT, meg ehhez vettem vmi firewire kartyat. A cuccot direkt csaladi videoszerkeszteshez kertem, aki ert hozza ( pl Tamas69) legyszi mondja meg hogy jo e vagy at a palankon....

Koszi
B.

Ja es bocs hogy benazok.... (van aki ehhez nem ert, es van olyan aki a tempomathoz... bibibi :D  :D  :D )

Na, ez teljesen jó gép, pont erre jó. A prim.hu/letoltes -portálon van a divx legújabb kodekje, ha ez nincs fent, akkor nem is tudsz olyan avi tömörített fimeket nézni, amik mostanában tölthetők a netről.
A multimédia részben van, ha letöltötted install, aztán műxik. Sajna a video capture- höz nem értek annyira, én inkább dvd-ket rippeltem, illetve filmeket tömörítettem át, de az elve hasonló. Javasolható vmi Studio 9 progi is, de én ilyeneket nem használtam még, biztos elvesznék a részletekben, a pláne az, hogy szakmai angol is kell hozzá.
Én a Virtual dub-bal próbálkoztam idáig, ez is a fentebb említett portálról van a próba verzió. Kameráról akarsz capture-zni? Gondolom :D, szerintem megoldható ezzel a progival is, ez kb 1 megabájt, MEGA tehát nagyon kicsi, mégis okos, és ez nem 1500 féle menüvel rendelkezik, csak pár kezdő számára is érthető menü van, capture funkció a file menüben capture avi.
Ekkor ki kell választani a menteni kívánt file tulajdonságait pl. tömörítés milyen formátumba, érdemes divx5.1-be, esetleg xvid4 be ezek a legjobbak, és leggépigényesebbek, szóval más alkalmazást nem lehet közben futtatni a gépen. A felbontás stb. beállítása után lehet tesztelni a felvételt, de menteni is lehet, aztán hajrá.  
Garanciát nem vállalok, de sztem így jónak kell lennie  :D
Laco 73 :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Video digitalizálás
« Válasz #144 Dátum: 2005.01.25 08:34:33 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Koszi KLaco,
Nahat ilyenem nincs (marmint divx 5.1 kodek)

Szoval Batyuka fogja es:
1. capture minel brutalabb (pl avi)
2. szerez divx 5.1 kodek (tudnam ez mi a sz.r....)
3. tomorit (7xx * 5xx, 900 kbit/sec)
4. szerkeszt
5. DVD-t ir

A gepem (tavaly nyaron vettem): ASUS P4P800SE, P4 3.0 GHz/1024 (Prescott), 160 GB Samsung 8 MB, 2*256/400 TwinMos DDR RAM, LG 4082B, ATI Radeon 9600 Connect3D XT, meg ehhez vettem vmi firewire kartyat. A cuccot direkt csaladi videoszerkeszteshez kertem, aki ert hozza ( pl Tamas69) legyszi mondja meg hogy jo e vagy at a palankon....

Valószínüleg a kártyád kétféle módon tud menteni: mpeg-be tömörítve vagy tömörítés nélküli avi-ba. Az előbbinek nem tetszett a minősége tehát marad a második. Ezt kell utána újra tömöríteni, hogy elfogadható méret legyen.
Ha nem akarsz hozzányúlni, akkor lehet mindenféle codec-kel rögtön tömörítve tárolni. Én ezt nem tenném, ha nem muszáj.
A VirtualDub jó progi, de nem capture-re, hanem vágásra, konvertálásra kitalált ingyenes progi. Innen tudod letölteni mindig az utolsó verziót, de lehetőleg a stabilat használd. (Ez most az 1.5.10-es.)
A DivX  nem volt ingyenes, csak decoder-nek. Most azt írják, az ingyenes változattal is lehet kódolni. Nem tudom, nem próbáltam. Az xVid egy szintén szabad forráskódú nagyjából DivX kompatibilis codec. Lejátszani általában tudja.
Szóval én a helyedben lementeném aviba, szerkeszteném és utána tömöríteném a nekem tetsző formátumba. (Pl. ha VideoCD-t, DVD-t akarsz belőle csinálni, akkor csak az mpeg jöhet szóba, de ott is lehet jó minőséget elérni.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Video digitalizálás
« Válasz #145 Dátum: 2005.03.31 23:22:31 »
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Video digitalizálás
« Válasz #146 Dátum: 2005.04.18 09:04:52 »
Tudna valaki segíteni? Kölcsönkaptam egy digitális video kamerát és van kb 20 perc video a szalagon amit le kéne szedni. Ha lehet digitális formátumba, de nekem nincs hozzá se kábelem, se firewire kártyám.

Köszi,
Attila 31
  - Avensis
- Prius

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Video digitalizálás
« Válasz #147 Dátum: 2005.04.18 10:34:24 »
Idézetet írta: "afekete"
Tudna valaki segíteni? Kölcsönkaptam egy digitális video kamerát és van kb 20 perc video a szalagon amit le kéne szedni. Ha lehet digitális formátumba, de nekem nincs hozzá se kábelem, se firewire kártyám.

Köszi,

Ha be tudsz ugrani Bp. IX. kerbe. valamelyik este akkor leszedem neked, a 20 perc az kb. 4GB DV aviban.Ha tudsz hozni HDD-t akkor arra, ha nem tudsz, akkor kiirjuk dvd-re.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Video digitalizálás
« Válasz #148 Dátum: 2005.04.18 15:37:11 »
Idézetet írta: "MrIP"
Ha be tudsz ugrani Bp. IX. kerbe. valamelyik este akkor leszedem neked, a 20 perc az kb. 4GB DV aviban.Ha tudsz hozni HDD-t akkor arra, ha nem tudsz, akkor kiirjuk dvd-re.

Küldtem e-mail.

Köszi,
Attila
Attila 31
  - Avensis
- Prius

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Video digitalizálás
« Válasz #149 Dátum: 2005.05.23 21:55:50 »
Most olvastam végig a topicot, összegzem, ami leszűrődött:
USB nem jó, de mé nem? azon 010101 nem ua, mint firewireen v hogy kell leírni, ez nekem magas, v tisztán üzleti kérdés (aki videózni akar vegyen +1 kártyát :evil: )
A vdub-ot ismerem, tök jó progi, de csak átkódoláshoz használtam, avval akkor lehet, v nem lehet kameráról leszedni a filmet?
A lényeg pedig, h még kamerám sincs, mit érdemes venni, max 150 van rá elvileg, márha tényleg kifizetik az elmaradt ügyeleteket.
Ha pár perc is GB-os méretű, akkor sd, meg mmc kártyára hogy rögzíti a képet, v akkor meg minek van a kamerák 1 részében, csak a fotomódhoz?
A studio 9-böl a "biztonsági másolat"-ot is lehet frissíteni :twisted:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)