Mindenféle > OFF-topic

Video digitalizálás

(1/47) > >>

MiCKEY:
Na ide lehet ilyet irogatni :)

squiddy:
Firewire csatin keresztül digizett már valaki? Nekem eddig RCA-s megoldással volt csak dolgom és valamikor a közeljövőben akarnék Firewire-es alaplapot beszerezni a home video digizés miatt. Van v.kinek gyarorlati tapsztalata, hogy mennyivel lesz a jobb a video minősége, ha nem a VGA kártya bemenetét használom erre?

afekete:

--- Idézetet írta: "squiddy" ---Firewire csatin keresztül digizett már valaki? Nekem eddig RCA-s megoldással volt csak dolgom és valamikor a közeljövőben akarnék Firewire-es alaplapot beszerezni a home video digizés miatt. Van v.kinek gyarorlati tapsztalata, hogy mennyivel lesz a jobb a video minősége, ha nem a VGA kártya bemenetét használom erre?
--- Idézet vége ---

Ha digitális kamera - általában a Firewire kimenetesek ilyenek -, akkor nem kell digitalizálni, maximum formátumot konvertálni, mert az adatot veszteség nélkül tölti le a kamerából a gépre.

MiCKEY:
Sokkal.
Én eleve úgy csinálom, mert a kamerán is van firewire, ráadásul manapság már az alaplapok is tudják. (de a külön kártya sem drága)

Igy teljesen azt az adatot kapod amit a szalagon a DVkamera eltárolt. Ebből ugye lesz egy jó nagy AVI, amit utána lehet kódolni kisebbre.

Momo:

--- Idézetet írta: "afekete" ---
Ha digitális kamera - általában a Firewire kimenetesek ilyenek -, akkor nem kell digitalizálni, maximum formátumot konvertálni, mert az adatot veszteség nélkül tölti le a kamerából a gépre.
--- Idézet vége ---


Már vártam mikor dob ki minket vki az Általános topicból.  :lol:
Egyetértek a afeketével, bocsi, rosszul fogalmaztam. Nekem sokáig az volt a problémám, hogy a firewire-en keresztül letöltött videoban a sorok a számitógépen elcsúsztak, a váltottsoros frekvencia miatt, remélem jól írtam.
Most a Studio 9-t használom és nagyon meg vagyok elégedve vele.
Lementem a videoanyagot, szerkesztem és az mpg2decokder segítségével dvd image-be megcsinálom. Haverom kiírja dvd-re, mivel még a notebook-ban nincs dvdiró.
Avit nem tudtam csinálni, pont a váltottsoros miatt, virtualdub-bal szórakozni meg nincs kedvem.

Mikor vettem a videokamerám, kaptam gratisba egy pinnacle firewire kártyát pci portba, studio 7-tel, meg kábellel, 6-4 es firewire kábel. Lehet hogy eladom, érdekel vkit?

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése